dwa monitory w win7

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

dwa monitory w win7

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Do tej pory bylo to tak. System XP, pod karte graficzna podpiete 2 monitory. Pierwszy przez DVI, a drugi przez dsub, pulpit rozszerzony na oba monitory.

Zachcialo mi sie przesiadki na win7. Sprzet zostal ten sam. Podlaczenie monitorow to samo. Sprzetowo wszystko po staremu. I... obraz mam tylko na pierwszym. Klikam prawym przyciskiem myszy na pulpicie "rozdzielczosc ekranu" i okazuje sie ze win widzi oba monitory. klikniecie "rozszerz te ekrany" nic nie daje.
Po przepieciu kabli na odwrot przy karcie graficznej, zaczyna pracowac ten drugi monitor, a gasnie ten pierwszy wiec to wyklucza awarie samego monitora.

Dodam tylko ze wiele razy reinstalowalem w przeszlosci XP i zawsze wszystko szlo bezproblemowo. Prace wielomonitorowa ustawialem w Catalist Control Center. A po przejsciu na win7 zawartosc zakladek w CCC zmnienila sie (oczywiscie mowa o trybie zaawansowanym).
Karta graficzna Radeon 5570.
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Osek22
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2011, 21:10

Nieprzeczytany post autor: Osek22 »

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -3838.html

poczytaj, moze tu znajdziesz odpowiedz

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

poczytaj, moze tu znajdziesz odpowiedz
dzieki, czytalem juz wczesniej ale tamnic niema o czym bym juz nie wiedzial.
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Awatar użytkownika
GECK
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:42

Nieprzeczytany post autor: GECK »

Najszybszy sposób w Win7 to skrót "klawisz Windows + P" o ile nie próbowałeś. U mnie w przypadku laptop + monitor działa idealnie.

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

miałem podobny problem. U mnie pomogło testowanie ustawień w panelu CCC (screen poniżej), a także użycie trybu "mode:auto" w monitorze Dsub.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

miguel
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2011, 19:34

Nieprzeczytany post autor: miguel »

Tam gdzie jest wspomniany ekran wlasciwosci i te 2 monitory proponuje klikac zaawansowane/wlasciwosci karty graficznej i tam wprowadzac zmiany, przynajmniej u mnie tak to dziala.
cierpliwość - dyscyplina - minimalizacja ryzyka

Jazda pociągiem: czekasz na pociąg, wsiadasz do odpowiedniego pociągu i wysiadasz na swojej stacji.

Awatar użytkownika
szulczas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 436
Rejestracja: 03 maja 2010, 12:21

Nieprzeczytany post autor: szulczas »

tez mam podobny bol od kilku dni.... kupilem taki adapter

jak podlaczam w takiej konfiguracji:
1. do rozgaleznika dvi + vga ---> wykrywa tylko vga i sie wlacza.... monitor dvi "spi"
2. do rozgalexnika tylko dvi ---> monitor dziala !!!!
3. do rozgalexnika tylko vga ----> monitor dziala

I za choinke nie weim jak to ruszyc... kiedy mam podlaczony przez dvi jak klikne "rozdzielczosc ekranu" po pojawia mi sie jakby drugi monitorek do wyboru (screen 2) ze moge wybrac urzadzenie na vga..... la e jak podlacze monitor przez vga.... tpo juz tego nie mam :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

wątek przeniosłem z "czasówek" do dyskusji ogólnych

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

astra pisze:miałem podobny problem. U mnie pomogło testowanie ustawień w panelu CCC (screen poniżej), a także użycie trybu "mode:auto" w monitorze Dsub.
W pierwszym poscie przeoczylem jedna rzecz. mianowicie monitor podpiety pod port DVI jest podlaczony przez przejsciowke. Wiec tak naprawde oba dzialaja na DSub.

Caly czas walcze i nadal nic. Czyzby szykowal sie powrot na XP?
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

hmm, ciężka sprawa, jeśli nie jest się fizycznie przy kompie. Być może ta przejściówka przenosi odświeżanie do 59Hx, a w Win7 potrzebę jest minimum 60Hz. Ewentualnie jeśli drugi monitor tez ma złącza dsub, to spróbuj odłączyć przejściówkę i podłączyć oba monitory natywnie do dsub. Na karcie RADEON HD5550 powinieneś mieć jeszcze port HDMI.DP- spróbuj podłączyć monitor pod któryś z nich, jeśli pod dp to pamiętaj, że musisz kupić aktywna przejściówkę (nie pasywną, bo i takie są w sklepach).
Najlepiej jakbyś wypisał wszystkie złącza video jakie masz w karcie graficznej i w obu monitorach, to by znacznie ułatwiło obejście problemu.

ODPOWIEDZ