Bankructwo ameryki :)

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
reedmer
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2011, 09:21

Bankructwo ameryki :)

Nieprzeczytany post autor: reedmer »

Witam zainteresowanych, postanowiłem założyć czysto hipotetyczny wątek co by gdyby :) Moje pytanie co by było jak by ameryka upadła? :D jak wiemy dobrze z historii nie takie mocarstwa upadały, dług mają ciekawy około 14 bln dolarów według danych z stycznia tego roku. Jestem bardzo ciekaw co na to inni forumowicze? jakie opinie upadnie czy nie upadnie? jak upadnie w jakim okresie? ja bym obstawiał do 10 lat:) wtedy to byłyby ciekawe zawirowania na rynku walutowym :D

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Chameryka prze ostatnie 100 lat zmieniała swój maksymalny limit zadłużenia ponad 70 razy więc sobie sam odpowiedz na pytanie.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
Tig3r pisze:Chameryka prze ostatnie 100 lat zmieniała swój maksymalny limit zadłużenia ponad 70 razy więc sobie sam odpowiedz na pytanie.
Najlepiej nich zniosą ten limit bo problemy im tylko robi :D

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

MaRCHeW pisze:Najlepiej nich zniosą ten limit bo problemy im tylko robi Very Happy
Dlaczego problemy? Zawsze mogą coś na tym ugrać.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
altmer
Gaduła
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: 05 gru 2010, 00:04

Nieprzeczytany post autor: altmer »

Ja tam nic nie wiem, na forum jestem od niedawna ;) , ale

jeden ze scenariuszy:
The Day the Dollar Died

edit:
a jeszcze taki:
Overdose: The Next Financial Crisis

cytat z książki "Trader Vic" (rozdz. "W jaki sposób naprawdę działa świat: podstawy ekonomii politycznej"):

"... znam analityka akcji, wybitną ekonomistkę z pięcioletnim doświadczeniem w poważnej firmie, która zapytana czy sądzi, że dług publiczny USA zostanie kiedykolwiek spłacony, odpowiedziała "Nie, prawdopodobnie będzie w dalszym ciągu wzrastał". Następnie spytana, jak długo będzie trwał wzrost długu, zanim spowoduje spadek zaufania pożyczkodawców w zdolność rządu do jego spłaty, odrzekła "Nie wiem, ale może zdecydują się go w końcu spisać na straty. Wszak to tylko cyfry na papierze." Cyfry na papierze!!! Niewiarygodne! Będzie ze zgrozą obserwować następną bessę, kiedy obligacje i akcje będą spadały na łeb na szyję..."

Ja osobiście i prywatnie wiem jedno: nie mam zamiaru przez większość życia płacić "haracz" na darmozjadów i staram się zrobić co tylko mogę, aby tego uniknąć, oczywiście w graniach prawa.

dargoth
Gaduła
Gaduła
Posty: 233
Rejestracja: 21 mar 2009, 18:49

Nieprzeczytany post autor: dargoth »

Scenariuszy jest dużo. Ja też nie wierzę, że USA kiedykolwiek spłaci dług. Najrozsądniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia wierzycieli, jest stopniowe zamienianie amerykańskiego długu na majątek. Muszą przy tym robić to ostrożnie, żeby nie wywołać hiperinflacji, która znacznie zredukowała by wartość wierzytelności. Dolar jest śmieciem, ale szybko nie trafi tam gdzie jego miejsce, czyli na wysypisko historii. Świat jest skazany jeszcze długo na dolca, a jedyne co mogą zrobić to zamienić wirtualne cyferki, na akcje amerykańskich firm, na ich ziemię, na nieruchomości, na pateny i inne wartości bardziej wymierne niż elektroniczny zapis. Była by to jakaś sprawiedliwość dziejowa, gdyby w pewnym momencie okazało się, że Amerykanie przejedli swoją ziemię, swoje drapacze chmur, swoje fabryki i mieszkają u swoich wierzycieli i dla nich pracują.

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

Jak Ameryka upadnie, to za grosze majątek wykupi chińczyk.
Noble House.

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

za 50 lat wszytko będzie chińskie

ja się boję o to żeby czasem Unia Europejska nie przyjeła chińskiego jako języka narodowego
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

Awatar użytkownika
Spragniony
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 19 paź 2008, 21:10

Nieprzeczytany post autor: Spragniony »

Kuba Brzeziński pisze:za 50 lat wszytko będzie chińskie
przynajmniej będziemy mieć porządne drogi i kolej...
Yes, I can

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Tig3r pisze:MaRCHeW napisał:
Najlepiej nich zniosą ten limit bo problemy im tylko robi Very Happy

Dlaczego problemy? Zawsze mogą coś na tym ugrać.
Chłopaki powiedzieli... wszystko...
Zajmijmy się naszymi sprawami,,,,,

Pozdrawiam.

Dodano po 1 minutach:
Spragniony pisze:przynajmniej będziemy mieć porządne drogi i kolej...
Tego nie byłbym pewien..... :P
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ