Na demo zarabiałem w realu ciągle trace

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
frytek
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 21 cze 2011, 10:08

Na demo zarabiałem w realu ciągle trace

Nieprzeczytany post autor: frytek »

Na demo zarabiałem (dwa miesiące gry)może nie kokosy ale koło 10% miesięcznie a w realu przez miesiąc straciłem 5k pln , to chyba chciwość powoduje że sl za małe a strate realizuje z nadzieją że sie odwróci i 3 razy po przekroczeniu celu , napiszcie prosze po jakim czasie zaczeliście zarabiać na forxsie
pocieszcie mam nadzieje przyszłego tradera :D

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

nie masz wiedzy, i pewnie nerwy siadaja
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

frytek to zależy. Bo jak 5K z 1M to nie ma źle.
Ale jak to całe depo to niedobrze.
No cóż to że SL wycina to dobry znak. Bo je masz.
Zawsze możesz spróbować "hedge" jak lubisz się kręcić w kółko ;)
Będziesz dłużej w grze. Ale nie polecam.
Mnie też zawsze zastanawiało to czemu człowiek na początku łatwiej akceptuje straty niż zyski.
SL zalicza do ostatniego pipsa bo czeka że może zawróci.
TP zamyka już w połowie drogi bo może zawrócić :)

Dwie rzeczy: psychika i MM
..... a system zawsze się jakiś znajdzie ;)
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

SzybkiSzmal
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2010, 00:54

Nieprzeczytany post autor: SzybkiSzmal »

daromanchester pisze: SL zalicza do ostatniego pipsa bo czeka że może zawróci.
TP zamyka już w połowie drogi bo może zawrócić :)

Dwie rzeczy: psychika i MM
..... a system zawsze się jakiś znajdzie ;)
Ujęte po mistrzowsku :D Dlatego nie graj pod cene, nie zwracaj uwagi na to ile masz na pluasie czy na minusie, niech wykres dąży tam gdzie przewidujesz a jak nie to zamykaj bez zbędnych zbawiennych myśli "może zaraz zawróci"

No i warto dodać, "Traduj to co widzisz, nie to o czym marzysz"

Ból jest niesamowity ;p Straty zawsze bdą, trzeba je umiejętnie ciąć!

Wczuty jestem :D :D :D :D

skalpel_szczecin

Nieprzeczytany post autor: skalpel_szczecin »

to mnie tez zastanawia i coagle z tym walczę - widze SL i cenę jak idzie w jego kierunku no to czekam ..... ale jak widze TP jak cena idzie w kierunku no to zamykam heh

,,tylko" to przestawić i bedzie lepiej

Awatar użytkownika
candleelephants2
Gaduła
Gaduła
Posty: 178
Rejestracja: 09 cze 2011, 17:42

Nieprzeczytany post autor: candleelephants2 »

frytek,
dlatego trzeba mieć dokładnie określone zasady wyjścia a nie, że wyjdę na tym oporze, albo może na tym a jednak zrobił się pin to lepiej tu...
gdzieś jest to drzewo.

SzybkiSzmal
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2010, 00:54

Nieprzeczytany post autor: SzybkiSzmal »

Często zastanawiam się czy otworzyc pozycje akurat w tym miejscu no i po czasie wykres idzie akurat tam gdzie uważałem, ze poleci :mrgreen: To ryje łeb :) Dziwne, bo tak mam zawsze z plusowymi niezrealizowanymi transakcjami ;p

frytek
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 21 cze 2011, 10:08

Nieprzeczytany post autor: frytek »

Wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi myśle że z czasem gry psycha mi sie będzie zmieniała na lepsze no i musze popracować nad strategią bo jak widze że 2 pipsy po tym jak mnie wywaliło kurs zawraca i robi to co przewidywałem to mnie trafia
ps a kasy mi zostało tak naprawde 15k i chyba przejde na mikroloty od 3 go lipca będą na admiralu i poświęcić więcej czasu na nauke i wyciąganie wniosków bo jak będe tracił w takim czasie to mi kasy zabraknie bardzo szybko
pozdr.

Dodano po 6 minutach:

jeszcze tylko dodam że czasami mam wrażenie że rynek robi dokładnie odwrotnie to co ja to tak jakby Pan Rynek siedział koło mnie w fotelu i robił dokładnie odwrotnie jak ja L to on S i na odwrót a powinienem robić to co Pan Rynek :D

madlady
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:04

Nieprzeczytany post autor: madlady »

frytek pisze: ps a kasy mi zostało tak naprawde 15k i chyba przejde na mikroloty od 3 go lipca będą na admiralu i poświęcić więcej czasu na nauke i wyciąganie wniosków bo jak będe tracił w takim czasie to mi kasy zabraknie bardzo szybko
pozdr.
to najlepsze co mozesz zrobic
na mikrolotach trochę szlag trafia ze to taka mała kasa, jak się człowiek przyzwyczaja grać 10x większą pozycją, ale to uczy cierpliwości i pokory

"ziarnko do ziarnka", te sprawy.....
Obrazek

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

Witam


Dlatego, że na demo inaczej nastawiasz psychikę jak stracę to wirtualną kasę ale jak nawet zarobię wirtualną kasę to tak mnie duma rozpiera, co to nie ja forex pestka idziemy na real. Tu dopiero zaczyna się zabawa z prawdziwymi emocjami. Od razu po pierwszym strzale nie trafionym czar pryska i psychika zmienia swoje nastawienie na obronne i robi się max błędów.

Ja już próbowałem różne metody i obecnie jestem na jednej podkupowanie i granie bez SL i TP. jak na razie się sprawdza chodź przeszedłem na SP500 bo tu lepiej taki model tradowania pasuje i mniej nerwów.

Granie w 2 strony to jest ciekawa zabawa ale bardzo wyczerpująca i też można się pogubić i jeszcze szybciej polec na polu bitwy.

Pisałeś, że rynek zawsze robi odwrotnie tak jak ty nie to ty robisz odwrotnie jak rynek. Ja po oglądaniu tysięcy zachowań na wykresach mogę powiedzieć jedno wszystkie te układy się powtarzają tylko trzeba dobrze to obserwować.
AVAFX - uwaga uwaga to oszuści i krętacze nigdy tam nie wpłacaj pieniędzy

ODPOWIEDZ