Nomenklatura - Forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
ridone
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2010, 15:13

Nomenklatura - Forex

Nieprzeczytany post autor: ridone »

Cześć,

1. Czym różnią się od siebie: Rynek walutowy i Forex?

Czy dobrze rozumiem że rynek walutowy to szersze pojęcie a Forex dotyczy tylko lewarowanych transakcji? Często forex nazywany jest rynkiem walutowym ale czy to to samo?

Fajnie jakby ktoś poparł to jakimś cytatem (nie z wikipedii :) )

2. Dorzucę w załączniku schemat jaki zrobiłem jeśli jest tak jak sądzę to gdzie jest forex?

Dzięki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2011, 20:44 przez ridone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

piękny projekt ale całe cudo jakie "wyczaiłem" to krzyrzowe przez "rz"
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

izyget
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: izyget »

Pytasz gdzie jest forex. Otoz forex jest w głębi, forex jest głęboko pod dnem oceanów, tamtędy biegnął grubasne kabelki przez które płynął tłuste zlecenia wklepywane przez tłuste tyłeczki które leżą na plazach oceanu spokojnego. My okruchy forexu jestesmy tylko odłamkiem tych zlecen które manipuluja rynkiem. Co mozna zrobic ? Otoz czasem matka natura potrafi np. zatrzesc naszą cudowną planetą, wtedą jest szansa ze grubasne kabelki mogą na chwile zostac przerwane i tłuste tyłeczki lezące na plazach nie wklepią swoich tłustych zlecen które manipulują rynkiem czyniąc nas okruchami tego co nazywa sie w skrócie FX czyli efektami specjalnymi.

ridone
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: ridone »

admkowal pisze:piękny projekt ale całe cudo jakie "wyczaiłem" to krzyrzowe przez "rz"
Dzięki :) zawsze coś (poprawiłem). Czy ktoś poza pięknymi metaforami (izyget) wysili się na merytoryczną odpowiedz? :)

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Re: Nomenklatura - Forex

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

ridone pisze:Cześć,

1. Czym różnią się od siebie: Rynek walutowy i Forex?

Czy dobrze rozumiem że rynek walutowy to szersze pojęcie a Forex dotyczy tylko lewarowanych transakcji? Często forex nazywany jest rynkiem walutowym ale czy to to samo?

Fajnie jakby ktoś poparł to jakimś cytatem (nie z wikipedii :) )
Często jest to wykorzystywane zamiennie. Skorzystaj z genezy FOREX (Foreign Exchange). Początkowo odnosił się do wymiany walutowej, obecnie ma chyba szersze pojęcie i dotyczy wszystkiego co oferuje broker.
Co do cytatów to poszukaj w książkach definicji.
ridone pisze: 2. Dorzucę w załączniku schemat jaki zrobiłem jeśli jest tak jak sądzę to gdzie jest forex?

Dzięki
Gdzie jest forex? Zależy od przyjętej definicji. A co do wykresu to tez zalezy od przyjej zasady podziału. Radzę Ci nic samemu nie tworzyć tylko skorzystać z literatury (jako przypisu).

Biblioteka będzie bardzo pomocna w obu przypadkach.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

ridone
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: ridone »

Tig3r pisze:
ridone pisze:Cześć,

1. Czym różnią się od siebie: Rynek walutowy i Forex?

Czy dobrze rozumiem że rynek walutowy to szersze pojęcie a Forex dotyczy tylko lewarowanych transakcji? Często forex nazywany jest rynkiem walutowym ale czy to to samo?

Fajnie jakby ktoś poparł to jakimś cytatem (nie z wikipedii :) )
Często jest to wykorzystywane zamiennie. Skorzystaj z genezy FOREX (Foreign Exchange). Początkowo odnosił się do wymiany walutowej, obecnie ma chyba szersze pojęcie i dotyczy wszystkiego co oferuje broker.
Co do cytatów to poszukaj w książkach definicji.
ridone pisze: 2. Dorzucę w załączniku schemat jaki zrobiłem jeśli jest tak jak sądzę to gdzie jest forex?

Dzięki
Gdzie jest forex? Zależy od przyjętej definicji. A co do wykresu to tez zalezy od przyjej zasady podziału. Radzę Ci nic samemu nie tworzyć tylko skorzystać z literatury (jako przypisu).

Biblioteka będzie bardzo pomocna w obu przypadkach.
W bibliotece byłem i pewnie nie raz będę liczyłem że na tym forum znajdzie się jakiś kozak co od ręki rozwieje wątpliwości... :)

P.S. Schemat zrobiłem (fizycznie) sam ale jest z książki (może mogłem precyzyjniej... )

Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »

ja dorzuce pytanie, ktore juz kiedys zadalem ale w tym temacie idealnie pasuje. Do jakiego rodzaju rynkow mozna zaliczyc forex? jest to jednoczesnie rynek terminowy i spot? jest tez rynkiem kapitalowym? a moze pienieznym? Pytanie nasunelo mi sie w trakcie czytania ksiazek o AT, ktore pasuje do roznych rodzajow rynkow.

ridone
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: ridone »

freshman89 pisze:ja dorzuce pytanie, ktore juz kiedys zadalem ale w tym temacie idealnie pasuje. Do jakiego rodzaju rynkow mozna zaliczyc forex? jest to jednoczesnie rynek terminowy i spot? jest tez rynkiem kapitalowym? a moze pienieznym? Pytanie nasunelo mi sie w trakcie czytania ksiazek o AT, ktore pasuje do roznych rodzajow rynkow.
Heh to ja (ten co sam szuka odpowiedzi :) ) spróbuję coś powiedzieć.

Forex tzn. na platformach umożliwia spot i terminowe.
Nie kapitałowym ani pieniężnym tylko Rynkiem walutowym i stąd moje pytanie bo czytając literaturę nie zauważyłem by ktoś precyzyjnie powiedział np. Forex zawiera się w rynku walutowym.

Dla Ciebie przydatne będzie info (choć to jedna z kilku proponowanych koncepcji, ale wydaje się rozsądna)

Rynek Finansowy: Rynek pieniężny, kapitałowy, walutowy, kredytowo-depozytowy, derywatów.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Forex = rynek walutowy. Generalnie wszystko czego bazą jest waluta. Transakcje natychmiastowe to FX spot, a pochodne to FX derivatives. I tyle, nie ma tużadnej filozofii.
Trade what you see, NOT what you hear or think

ridone
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: ridone »

Nievinny pisze:Forex = rynek walutowy. Generalnie wszystko czego bazą jest waluta. Transakcje natychmiastowe to FX spot, a pochodne to FX derivatives. I tyle, nie ma tużadnej filozofii.
Też chciałbym żeby to było takie proste, ale..

"Wszystko czego bazą jest waluta"? to idąc do kantoru gram na forexie? Kupując mieszkanie na kredyt we frankach gram na forexie? Denominując weksel w walucie obcej gram na forexie? Sprzedając obligacje skarbowe poza granicami kraju gram na forexie? :) oczywiście że nie.

...co do drugiej części to jakby zaznaczać, że to Forex pochodne (pochodne to osobny dział rynku finansowego wg. np. W. Dębski, I. Pyka, E. Pietrzak itd.) a drugie to sam Forex to łykam... ok.

Forex to przecież waluta a nie akcje, obligacje, wysokość stopy procentowej, wartość indeksu giełdowego czy pogodowe niuanse.

Dalej jednak czkeam na odpowiedz w stylu Forex jest częścią Rynku walutowego "piękny cytat z poważnej literatury okraszony danymi autora" :) lub inne stwierdzenie bynajmniej dwuznaczne...

ODPOWIEDZ