Wirtualny trade room

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
marcinpl87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2007, 23:50

Wirtualny trade room

Nieprzeczytany post autor: marcinpl87 »

szybki link dla niecierpliwych :arrow: http://rajdlainwestora.pl/tradingroom/

Witam. W temacie o stowarzyszeniu pojawił się bardzo inspirujący głos:
b3at pisze:stworz wirtualny trade room i zbierz te 15 osob grajace na prawdziwe pieniadze (demowcy odpadaja) jak bys mial jakies problemy z kodem to pisz do mnie
moim zdaniem cos takiego traktuje sie jako inwestycje ktora zacznie przynosic zyski dopiero po jakims czasie wiec masz juz jednego chetnego
wiesz juz co robic, wiec dzialaj
(dzięki @b3at)

Jestem webdeveloperem i dlatego stwierdziłem że warto byłoby spróbować - poświęciłem jeden wieczór i stworzyłem to - http://rajdlainwestora.pl/tradingroom/ (wybaczcie że na domenie z blogiem - nie mam tutaj na celu jakieś kryptoreklamy robić - jak narzędzie się przyjmie to wydzielę to do osobnego serwisu a na razie szkoda byłoby rezerwować domenę na próbę)

obecnie mamy na stronce RSS z forum i czatem. Chciałem jeszcze dodać narzędzie wyświetlające wykresy ale cokolwiek znalazłem w internecie było tak biedne, że nie oddawało nawet 1% funkcjonalności metatradera, dlatego odpuściłem wykresy. Jak macie jakieś pomysły co tam jeszcze można dodać na stronce żeby zaczęło to przypominać wirtualny trade-toom to piszcie śmiało.

Wszelka krytyka (konstruktywna) mile widziana.

(nie_ma/nie_będzie tam opłat/reklam, jest to dla mnie tak jak już cytowałem na początku "inwestycja ktora zacznie przynosic zyski dopiero po jakims czasie")

EDIT: widzę że logujecie się z jakiś egzotycznych przeglądarek (internet explorer?) - spróbujcie na Firefoxie albo na Chromie - na pewno będzie działało.

polemnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 18 lip 2006, 21:50

Nieprzeczytany post autor: polemnik »

opera wcale nie taka egzotyka :wink: ale chat mi na niej nie działa. klikam enter/wyślij i nic.

Awatar użytkownika
nemezzis
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 12 lip 2010, 01:39

Nieprzeczytany post autor: nemezzis »

potwierdzam, w operze nie dziala, hm, wole nazywac egzotyka, uzywam jej juz od wielu lat, i z opera czuje sie jak na wyspach bahama :D:D
Demo obrazuje mozliwosci Twego Umyslu.
Real - poziom zakucia.

marcinpl87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2007, 23:50

Nieprzeczytany post autor: marcinpl87 »

macie rację z tą operą, ale pracuję nad tym żeby to zadziałało. używam do czatu skryptu socket.io więc jeśli jest na sali jakiś developer java-scriptu to proszę na priv.

Tymczasem dzisiaj pojawiła się koncepcja opracowania pierwszego systemu i wspólnego grania na nim, dlatego zachęcam wszystkich -> wpadajcie do trading roomu, piszcie swoje pomysły i koncepcje na grę a wszystkim nam wyjdzie to na zdrowie :mrgreen:

b3at
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2010, 17:28

Nieprzeczytany post autor: b3at »

w firefoxie sa krzaczki z tego co pamietam wystarczy przekonwertowac na utf8 bez bom? w kazdym razie cos takiego ma szanse wypalic wtedy kiedy bedzie to dla zamknietej grupy osob i co za tym idzie osoby ktore tylko biora i nic nie daja beda z tej grupy usuwane
ciekawe jak rozwinie sie ten temat ;]
pozdrawiam

stodofox
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:07

Nieprzeczytany post autor: stodofox »

Pomysł bardzo ciekawy . Dobrze byłoby wprowadzić opcje dla użytkowników czata, żeby mogli kolorować swój tekst, nick, od razu byłoby widać, kto co pisze.
Bardziej naturalnie dla mnie jest kiedy czat jest po lewej stronie.
Dałoby sie zrobić tak żeby mozna było wklejać obrazy do czata ?
Jakaś automatyczna konwersja do rozsądnej rozdzielczości ?
Wtedy lepiej byłoby, gdyby czat był na całą szerokośc ekranu....
Powodzenia w rozwijaniu tradingroomu :D .

polemnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 18 lip 2006, 21:50

Nieprzeczytany post autor: polemnik »

Pomysł potwierdzam, bardzo ciekawy, pisać bym się pisał.
Kolorowanie moim zdaniem nie ma sensu, zrobimy śmietnik. Ewentualnie tylko nicki pogrubić. Tylko dorób jeżeli możesz ( :wink: ) obsługę dla opery, czat na pełne okno.

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

czat na oddzielnym oknie by lepiej się sprawował, jak klikasz na linka do forum, gubisz logowanie czatu

nie można poprawić na charset=iso-8859-2 ???
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

Czy tylko mi się pierdzieli kodowanie znaków? używam firefox 4.0.1 bodajże
Obrazek

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.

Pomysł bardzo dobry! Jak dobrze go zrobisz to będziesz miał niezły produkt i chyba nawet będziesz monopolistą w tym zakresie bo nigdzie nie widziałem czegoś podobnego.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

ODPOWIEDZ