Analityk techniczny

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Analityk techniczny

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »

Byl temat o doradcach i maklerach a ja chcialbym zapytac o analitykow technicznych. Wiem, ze istnieje taki zawod(?)ale jakie sa warunki uzyskania takiego tytulu? Moglibyscie powiedziec ogolnie co o tym sadzicie.

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

Myślę że to fajne i dosyć proste zajęcie .Wielkiego pojęcia o Fx nie mam ale myślę że dałbym radę .Na forum jest wielu wybitnych analityków którzy spokojnie mogliby zarabiać duże pieniądze wyłącznie na swoich analizach .
Ostatnio w moich rankingach przoduje chojnak :
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... ht=#302540
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Re: Analityk techniczny

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

freshman89 pisze: jakie sa warunki uzyskania takiego tytulu?.
Nie ma takiego tytulu, to tylko nazwa stanowiska.
Kazdy moze sie nazwac analitykiem technicznym, ja czy Ty, natomiast niekoniecznie mozesz sie nazwac maklerem - to tytul chroniony z mocy ustawy.

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Na uczelniach ekonomicznych typu Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie czy we Wrocławiu jest kierunek "Analityka Gospodarcza". Myślę że gdyby się uprzeć to można by było podciągnąć ten kierunek pod to o czym tu mówimy.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Nie wiem czy poza jednym wspolnym wyrazem te dwa wyrazenia maja jeszcze cos wspolnego. Mysle ze na tych uczelniach znajdziesz kierunki ktore lepiej przygotuja Cie do zawodu analityka technicznego, ale prawda jest taka ze na uczelniach nie nauczysz sie w tym wzgledzie zbyt wiele pozytecznego... Trzeba pracowac samemu

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Yankee pisze:Nie wiem czy poza jednym wspolnym wyrazem te dwa wyrazenia maja jeszcze cos wspolnego. Mysle ze na tych uczelniach znajdziesz kierunki ktore lepiej przygotuja Cie do zawodu analityka technicznego, ale prawda jest taka ze na uczelniach nie nauczysz sie w tym wzgledzie zbyt wiele pozytecznego... Trzeba pracowac samemu
W Polsce nie ma sensu.
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Czyli jak odniesiecie się do takich kierunków? Mają sens? Lepiej przygotowują do bycia analitykiem niż chociażby ekonomia?
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Jeśli już musisz w Polsce to chyba warto ekonomie + podyplomówkę. Ale nie spodziewaj sie tam praktyki tylko same stosy ksiązek - jak wszedzie zreszta w Polsce.
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
Spragniony
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 19 paź 2008, 21:10

Nieprzeczytany post autor: Spragniony »

Yankee pisze:Mysle ze na tych uczelniach znajdziesz kierunki ktore lepiej przygotuja Cie do zawodu analityka technicznego, ale prawda jest taka ze na uczelniach nie nauczysz sie w tym wzgledzie zbyt wiele pozytecznego... Trzeba pracowac samemu
dokładnie tak.

warto jeszcze rozważyć finanse i bankowość. można po studiach zahaczyć się w banku i poznać od środka co niektóre rzeczy.
na sgh jest specjalizacja rynki finansowe. chociaż AT to raczej tam też Cię nie nauczą.
Yes, I can

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Nie no, myślę że nikt z pytających tutaj, a przynajmniej nie ja, nie nastawia się na naukę AT w szkole wyższej. Po prostu stojąc przed wyborem kierunku studiów powoli powątpiewam w zasadność kończenia wspomnianej już analizy gospodarczej i myślałem że ktoś z was ma jakąś refleksję co do ww. kierunku.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

ODPOWIEDZ