Plan gry a pora dnia

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Plan gry a pora dnia

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Obserwuje rynek najczęściej przed rozpoczęciem sesji europejskiej (7:30-9:15) oraz na zakończenie (17:00-19:00) plus nieregularnie przez cały dzień ze względu na etat. Mam jakiś określony plan gry ale różnie się sprawdza w tych trzech przedziałach czasowych. Wynika to pewnie z określonej specyfikacji zachowania się rynku w tych przedziałach.

I teraz pytanie:
Odbiegając od tego czy stosujecie jakieś systemy, PA czy jeszcze coś innego macie odmienne/zmodyfikowane warunki wejścia/wyjścia ze względu na jakąś porę dnia ? Czy powinno się coś takiego robić czy raczej bez względu na porę dnia (wyłączając okresy ważnych danych) sztywno trzymać się raz określonych reguł ?
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

Moim zdaniem powinno się trzymać tych samych zasad bez względu na porę dnia. No może biorąc pod uwagę porę dnia (a w zasadzie noc) możemy np. podjąć decyzję, że w ogóle nie gramy.
Moje zdanie wyrobione jest na podstawie obserwacji. Śledzę rynek między 8mą a 14tą - 15tą czyli w czasie sesji londyńskiej. Czasami cały dzień jest płasko w granicach 20 - 30 pipsów a czasami (tak jak wczoraj) jest tak jak lubię. Szybko i zdecydowanie.
Po prostu raz będziesz miał sygnały a raz nie.

a&z

Nieprzeczytany post autor: a&z »

obserwuję edka i kabel od 3 lat. Traduje PA i stosuję te same zasady niezależnie od pory dnia. Ponieważ jednak dla skutecznego tradingu potrzebna jest zmienność , duży obrót gwarantujący mały spread i stabilność w ruchu ceny to IMHO najlepsza pora dla tych par to początek sesji londyńskiej, według naszego czasu 9-12. Z jednej strony nie ma newsów (no , może czasami o 10:30 dla funta) więc nie ma za wielkich , niespodziewanych i dzikich ruchów, z drugiej strony chłopcy z City robią wszystko żeby rozbujać rynek , więc zawsze można znaleźć jakiś ładny setup o wystarczającym zasięgu ruchu. Drugi okres większej zmienności to przed rozpoczęciem i początek sesji w Stanach, czyli 14:30 - 17:00 naszego czasu. Niestety dużo tu dzikich cofnięć wynikających z bardzo wielu newsów (14:30 i 16:00) . Kierunek staje się mniej przewidywalny , w każdym razie ja postanowiłem zrezygnować z tej pory.

UP90
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 21 sty 2011, 23:32

Nieprzeczytany post autor: UP90 »

Ja od stycznia dopracowywałem system, obecnie jestem w fazie "prób generalnych". Tak stwierdzam, że większy odsetek zyskownych transakcji mam po południu, mniej więcej od 12:00 do 17:30. Na zamknięciu Londynu staram się być poza rynkiem.

Myślę, że to pora dobra dlatego, że Londyn już ustalił kierunek, a skupisko średnich kroczących na różnych TF pozwala mi określić trend. Jak jankesi cofają, to do określonego poziomu nie dalej, warto pamiętać o trendzie.

Nie raz edek zawodzi, ale gram na 10 parach więc jakoś to równoważę ;)

Z kolei otwierając transakcje z rana to już z deka loteria. W sumie zależy od pary, ale 7-8 otwieram okazyjnie na Aussie'm i USD/CAD. Pozostałym kierunek wyznacza Londyn, takie jest moje odczucie.
cierpliwości...

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

cena nie wie która godzina ale ludzie grający wiedzą doskonale
ważne pory dnia:
to otwarcie giełd
zamkniecie H4 czasu londyńskiego
do tego dochodzi system gry na london breakout - londyn łapie stopy azji od 9 do 10
godziny zapadania opcji
oraz dane makro
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

TARKIN pisze:cena nie wie która godzina ale ludzie grający wiedzą doskonale
ważne pory dnia:
to otwarcie giełd
zamkniecie H4 czasu londyńskiego
do tego dochodzi system gry na london breakout - londyn łapie stopy azji od 9 do 10
godziny zapadania opcji
oraz dane makro
O bardzo łądna lista. Czyli tak jak nie powinno się wchodzić w trakcie ważnych danych można dodatkowo wyłączyć okresy otwarcia giełd a przynajmniej london breakout, których chyba jest najbardziej specyficzny.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

prawdopodobnie lista nie jest kompletna dlatego poprosiłem moda o przesunięcie
sam się dopiero od niedawna zainteresowałem zjawiskiem

uzupełnienie:
zamknięcie każdej świeczki H1 powinno być także ważne bo kumuluje sie tu zamknięciu niższych TF(m30, m15 itd) i EA czy też ludzie handlujący na danym TF podejmują decyzje na podstawie zamkniętej świeczki
nie należy jednak oczekiwać "cudów" na samo rozpoczęcie nowej H1 - ludzi potrzebują czasu na decyzje a EA mogą mieć zaprogramowane opóźnienie transakcji o x ilość tików / sekund / minut
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

do ruchomych pór dnia na które należy zwrócić uwagę należą także godziny zapadania opcji na danych parach - więcej w temacie:
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... p?p=292542
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

ODPOWIEDZ