Lista fałszywych guru

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
tantric
Gaduła
Gaduła
Posty: 283
Rejestracja: 07 maja 2008, 22:38

Lista fałszywych guru

Nieprzeczytany post autor: tantric »

Witam.Nie znalazłem takiego wątku.Jeżeli istnieje ,to proszę o skorygowanie mnie i nie wpisywanie się tutaj.
Jeżeli nie ma takiego wątku,to proszę tu zamieszczać informacje o fałszywych guru ,z którymi mieliście do czynienia osobiście(tzn. nie takich ,o których coś tam gdzieś słyszeliście albo przeczytaliście-to zasadnicza sprawa przy wpisach).
Myślę ,że takich guru trochę jest........
Proszę o wpisy i uzasadnienia.Jeżeli ci guru są na naszym forum,to będą mieli okazję odpowiedzieć....
Pozdrawiam
"Możesz wierzyć w to , w co wierzyć postanowisz lecz nie oszukuj samego siebie ... gdyż tylko to , co czynisz świadczy o tym , w co naprawdę wierzysz"
"Szaleństwem jest powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego wyniku"

hannibal
Gaduła
Gaduła
Posty: 175
Rejestracja: 26 sie 2008, 19:05

Nieprzeczytany post autor: hannibal »

sam dla siebie jestem guru forexowym...reszta to fałszywi :mrgreen:

RobsonFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:00

Nieprzeczytany post autor: RobsonFX »

Prawda jest taka że każda hossa albo bessa ma swojego "GURU". Wspominał o tym Alexander Elder w swoich ksiazkach i wykladach. Zawsze znajdzie sie ktos taki, kto trafi w "górkę albo dołek"
Podobnie i tu na forum, każdy może stać się chwilowo guru, podobnie jak małpa która typuje akcje do zakupu w portfelu Pulsu Biznesu.
1. "KISS" - Keep It Simple Stupid
2. SYNERGIA - współdziałanie różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma oddzielnych działań
3. STOP LOSS - niedoceniony przyjacielem TRADERA.

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

To ja zgłaszam Krzysztofa Rybińskiego :mrgreen: Chyba nie muszę uzasadniać . Tylko wątpię , żeby się wypowiedział w tym wątku :) Taki GURU bessy .
Nec hercules contra plures .

Awatar użytkownika
Vanguard
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 563
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:10

Nieprzeczytany post autor: Vanguard »

a mozesz szerzej zdefiniowac? bo ja bym mial cala liste ale nie wiem czy o to chodzi :) to bardziej lapacze leszczy niz guru ale coz ...
Nie wierz w trendy.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2304
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

tantric pisze:Jeżeli nie ma takiego wątku,to proszę tu zamieszczać informacje o fałszywych guru ,z którymi mieliście do czynienia osobiście(tzn. nie takich ,o których coś tam gdzieś słyszeliście albo przeczytaliście-to zasadnicza sprawa przy wpisach).
Na forum to chyba cieżko się sugerowac jakimiś kolegami oczywiście sa lepsi i gorsi cięzko ich wyłowić.. ale jeżeli chodzi o świat to był taki koles co prowadził ranking analityków... analizował ich analizy pod wiadomym kątem tylko nie pamietam jak się nazywał ale moze gooogle pomoże.
RobsonFX pisze:Wspominał o tym Alexander Elder w swoich ksiazkach i wykladach
Czy to nie Elder zapomniał wspomniec w ksązkach ze 2 razy depo posłał do Broka..?
sonictune pisze:To ja zgłaszam Krzysztofa Rybińskiego
Chyba chodzi Tantricowi o analityków forexowych...
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
tantric
Gaduła
Gaduła
Posty: 283
Rejestracja: 07 maja 2008, 22:38

Nieprzeczytany post autor: tantric »

Witam.
Zakładając ten wątek,miałem na myśli fałszywych guru (pseudo guru),czyli takich pseudo nauczycieli,którzy pod płaszczykiem rzekomej nauki (przekazania tajników,sekretów,100% strategii,100%EA,magicznego wskaźnika etc,wszystkiego ,co się tyczy forexu) naciągają innych na kasę wzbogacając się ich kosztem (można by to określić także wyłudzaniem pieniędzy).
Można też nazwać to tak ,jak napisał Vanguard "łapacze leszczy".
Pozdrawiam
"Możesz wierzyć w to , w co wierzyć postanowisz lecz nie oszukuj samego siebie ... gdyż tylko to , co czynisz świadczy o tym , w co naprawdę wierzysz"
"Szaleństwem jest powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego wyniku"

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

tantric
Lepiej by było chyba w drugą stronę - aby wskazać "guru". Będzie szybciej.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
tantric
Gaduła
Gaduła
Posty: 283
Rejestracja: 07 maja 2008, 22:38

Nieprzeczytany post autor: tantric »

Tig3r pisze:tantric
Lepiej by było chyba w drugą stronę - aby wskazać "guru". Będzie szybciej.
Witaj,zgodnie z tym co zasugerowałeś założyłem taki wątek:
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 022#274022
Pozdrawiam
"Możesz wierzyć w to , w co wierzyć postanowisz lecz nie oszukuj samego siebie ... gdyż tylko to , co czynisz świadczy o tym , w co naprawdę wierzysz"
"Szaleństwem jest powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego wyniku"

RobsonFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:00

Nieprzeczytany post autor: RobsonFX »

SEROL666 pisze:
RobsonFX pisze:Wspominał o tym Alexander Elder w swoich ksiazkach i wykladach
Czy to nie Elder zapomniał wspomniec w ksązkach ze 2 razy depo posłał do Broka..?
Moze wpominal albo i nie, ale nie on jedyny, pierwszy i ostatni - nie podaje tu przykladu Eldera jako super wybitnego tradera ale jako dobrego psychologa. Poczytaj Schwagera albo "Reminiscences of a Stock Operator" Edwin'a Lefèvre - to zobaczysz jak traderzy czyscili nieraz swoje depozyty.
A jesli sugerujesz ze wyczyszczenie raz albo i dwa razy swojego depozytu jest wykladnikiem tego czy ktos jest GURU albo "guru" - to "podziwiam" Twoje przemyslenia.
1. "KISS" - Keep It Simple Stupid
2. SYNERGIA - współdziałanie różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma oddzielnych działań
3. STOP LOSS - niedoceniony przyjacielem TRADERA.

ODPOWIEDZ