Grupa forexowa w Łodzi

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
mikolaj.w
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2011, 11:01

Grupa forexowa w Łodzi

Nieprzeczytany post autor: mikolaj.w »

Witam,

Jak zapewne większość na tym forum jestem osobą mocno zainteresowaną forexem. Mimo, iż konto na “forex forum” otworzyłem dopiero dzisiaj to od dawna je obserwuję i również od dłuższego czasu inwestuję na rynku walutowym w “Realu”

Chciałbym stworzyć grupę liczącą 4, 5 osób zainteresowanych forexem. Jako grupa mielibyśmy się spotykać w wybranym przez siebie miejscu (które posiada warunki do pracy), regularnie np. 2 razy w tygodniu.(oczywiście w godzinach wszystkim odpowiadającym czyli pewnie wieczorne). W trakcie takiego spotkania omawialibyśmy nasze strategie, tworzyli nowe systemy ale przede wszystkim wspólnie inwestowali. Według mnie poświęcenie kilkudziesięciu minut dla wspólnej analizy sytuacji danej pary, wspólne określenie najlepszych momentów wyjścia/wejścia itp. a następnie inwestowanie, dałoby efekty w postaci regularnie zdobywanch pipsów a już na pewno zminimalizowałoby ewentualne straty. Ponad to, tak jak pisałem wcześniej omawianie strategii i obecnej sytuacji na rynku również miałoby swoje plusy.

Powyższy pomysł dotyczy osób z Łodzi. Jestem studentem tak więc swój pomysł kieruję przede wszystkim do osób w wieku 20-30 lat(nie ze względu na jakieś uprzedzenia tylko chcę stworzyć zgraną, silną, “rozumiejącą” się grupę, która osiągnie sukces a myślę, że podobny wiek jest do tego niezbędny).
Żeby łatwiej było to ogarnąć chętnych proszę o kontakt droga mailową: warzocha.m@gmail.com

Pozdrawiam!

P.S Nawet jeżeli ktoś nie jest zainteresowany to napiszcie jak możecie, co myślicie o takim pomyśle. :)

mikolaj.w
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2011, 11:01

Nieprzeczytany post autor: mikolaj.w »

to ew. po tradeowaniu :P bo tak jak pisalem chce podejść do tego poważnie ^^

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

Mikołaj na dłuzszą metę inwestycje w grupie raczej nie mają racji bytu.

Awatar użytkownika
Phoenix_phx
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 07 gru 2009, 19:17

Nieprzeczytany post autor: Phoenix_phx »

Teoretycznie tak, ale co dwie głowy to nie jedna :) Czytanie analiz czy dzielenie się wiedzą sprawdzi się, jednakże wydaje mi się, że decyzje inwestycyjne każdy powinien podejmować samodzielnie.

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Tak jak napisał Mr.T - taka grupa nie ma racji bytu.

A od siebie dodam że będzie to prawdopodobnie wyglądało następująco - leader + grupa pasożytów. Przykre ale prawdziwe. Forex jest dla indywidualistów.
fx-forum

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

chyba że dobierze sie kilku liderów - wszystko kwestia personaliów - nikt nie powiedział że łatwo jest sklecić taką grupę nie od razu rzym zbudowano i chyba wszyscy tutaj powinni o tej maksymie coś nieco wiedzieć.

Spróbować warto.
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

sam jestem w takiej grupie... lider to dobra sprawa u nas na kole naukowym to mgr Zembura ale nei nazwał bym go liderem bo nic na sile nikomu nie wbija do łepetyny;p... raczej taki nawigator który doradza w którą strone patrzeć i na co zwracać uwagę... i od czasu do czasu walnie jakaś analize i odrazu niektórym sytuacja finansowa się polepsza ale robi to szczególnie rzadko... raczej analizuje innych analizy :D.. zreszta mnie nie kreca jakies pojedyncze zyski i jestem na kole zeby sie nauczyc a nie czekac na potencjalne sygnaly od "nawigatora"...

Mr.T pisze:Mikołaj na dłuzszą metę inwestycje w grupie raczej nie mają racji bytu.
inwestycje nie... ale nauka inwestycji bardzo... tylko wazne zeby kazdy podchodzil do tego profesjonalnie i zeby zawsze byl jais plan spotkania a nie chaos;p dzielenie się doświadczeniami nie ocenione... dla mnei to tez taka "bateria" emocjonalna... czuje sie umotywowany nawet jesli bardzo zle mi szlo w poprzednim tyg... zauwazam ze psychologia jest cholernie wazna a rozmowa z innymi ludzmi ktorzy cie rozumieja w 4 oczy daje bardzo duzo... ale myśle że przesadziles z na poczatek robcie spotkania 2-3 razy w miesiący później sam stwierdzisz czy grupa na tyle sie razem trzyma i jest zgrana i czy jest sens zwiększać częstotliwość... myśle że stwierdzisz że nie :p ale nawet takie spotkania 2 razy na miesiac wg mnie beda bardzo budujace :)
Pieniądze są krwią tego świata...

stodofox
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:07

Nieprzeczytany post autor: stodofox »

Jesli w grupie byliby "wymiatacze" to ... ciekawa propozycja.Ok, wystarczy żeby byli ludzie którzy wychodzą na plus .Chociaż nie wiem jak takie spotkania miałyby wyglądać.... Jesteś na UŁ czy PŁ ?

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

na ue w kato;p wiec na mnie nie licz... warunek wychodzenia na plus to zly pomysl
Pieniądze są krwią tego świata...

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

mikolaj.w
Jeżeli chcecie się spotykać wieczorami i wspólnie inwestować, to się zarżniecie zanim jakiś większy trejd postawicie ...

ODPOWIEDZ