Wasze propozycje strategii MM

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Wasze propozycje strategii MM

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Witam, związku z tym, że niedługo zamierzam wejść na real - proszę o przedstawienie waszych, znanych, czy zdobytych w inny dowolny sposób :D strategii MM - interesują mnie też zagadnienia piramidowania pozycji itp.

Bardzo mnie ciekawią strategie kontrolnego wchodzenia w rynek - a potem w miarę dobrego rozwoju sytuacji dokładamy do normalnej stawki - tak czy inaczej strategie MM typu piramida mnie interesują najbardziej.

Tylko proszę nie wpisywać tutaj strategi typu 1% na trejd :wink:

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu - bo na forum jak dotąd nie znalazłem nic ciekawego na ten temat.

pozdrawiam Marcin 8)

ps. bardzo stawiam na częściowe zamykanie pozycji - także takie propozycje też są mile widziane.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

klonmarcin pisze:tak czy inaczej strategie MM typu piramida mnie interesują najbardziej.
Po sygnale wejście 2 unitami. Po osiągnięciu zakładanego TP zamknięcie jednego unitu, przesunięcie drugiego na BE i czekanie until you're taken out. Dobrze jest oczywiście mieć RR 1:1,2-1,5 ale nie zawsze tak się daje (zmienność rynkowa/scalp). Trochę inne podejście niż inverse martingale ale na początek bezpieczniejsze.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Stale zagrania za niską stawkę a jak poczujesz, że "coś musi się stać" to trejd za 30% marginu przy lewarze 100. Więcej nie warto ryzykować a mniej jest nieefektywne.
No i trzeba pamiętać, że przy stracie 50% odrobić trzeba 100%, żeby chociaż wyjść na 0.
A na początek to najlepiej złapać kilka pozycji po 100 pips małym lotem a potem grać bardziej ryzykownie z zarobionych. Początkowe depo wypłacić i grać za zarobione.
No albo popularne ostatnio PAMM Acounts z Alpari.ru. Rosyjska mafia tam pierze forsę. A wyniki niektórych traderów porażają.
Zresztą zz zobacz sobie ich wyniki. Niektórym nie potrzeba długiej ponad 10-letniej historii konta zarządzanego a wystarcza skuteczny trader w ciągu kilku tygodni.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2010, 21:24 przez Szwajcar, łącznie zmieniany 2 razy.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

No i trzeba pamiętać, że przy stracie 50% odrobić trzeba 100%, żeby chociaż wyjść na 0.
To jest fundament rynku walutowego.
Kto tego nie zrozumie tego rynek zmiecie z powierzchni.....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

Jak stracisz 90 to bodajże 900%...

Prawdziwe słowa zz!!! :wink:

wojnowy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 24 wrz 2010, 10:09

Nieprzeczytany post autor: wojnowy »

zz pisze:Cytat:
No i trzeba pamiętać, że przy stracie 50% odrobić trzeba 100%, żeby chociaż wyjść na 0.

To jest fundament rynku walutowego.
Kto tego nie zrozumie tego rynek zmiecie z powierzchni.....
Najpierw trzeba zrozumieć procenty... "Kto tego nie rozumie...".
Na takich fundamentach możesz sobie grać w monopol...
To chyba naturalne, że jak zmniejszysz sobie podstawę to wyjdzie Ci większy procent... Po co sobie mydlić głowę takimi stwierdzeniami -> jak straciłeś 100 zł to ile musisz zarobić, żeby wyjść na 0? 100 zł! Jak się nie rozumie natury procentów to potem wychodzą jakieś dziecięce zasady...
P.S.
A jak zarobisz 100% to ile będziesz musiał stracić, żeby wyjść na 0? -> no właśnie, natura procentów!
(\(^.^)/)

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

klonmarcin pisze: strategie MM typu piramida mnie interesują najbardziej.
klonmarcin pisze:bardzo stawiam na częściowe zamykanie pozycji
Marcin, zdecyduj się na coś, bo jedno jest przeciwieństwem drugiego. :shock:
Chcesz będąc w zyskownym trejdzie zwiększać pozycję czy zmniejszać?
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

klonmarcin pisze:Tylko proszę nie wpisywać tutaj strategi typu 1% na trejd
Juz kiedys napisalem. Kieruj sie liniami tredu, wsparc i wyrobisz sobie rozeznanie sytuacji, ktora nie jednoczesnie da ci 100%-wa gwarancje, tylko asumpt do dzialania. Uwzgledniasz strate na poziomie nastepnego (niekoniecznie najwazniejszego) wsparcia i oporu, nastepnie liczysz ile to pipsow, i przeliczasz ile nalezy zainwestowac, zeby ilosc straconych pipsow wyniosla x % na trade.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

klonmarcin pisze:Tylko proszę nie wpisywać tutaj strategi typu 1% na trejd Wink
klonmarcin pisze:interesują mnie też zagadnienia piramidowania pozycji itp.
Nie wiem czy to Cię zainteresuje , ale se napiszę :wink:
No to jak "trejd z ryzykiem 1%" jest już na plusie , to przestawiasz na BE i znowu na klatę możesz przyjąć 1% . Jak drugi trejd przestawisz na BE to SL od pierwszego przesuwasz na tą samą wartość co BE z drugiej pozycji . I tak dalej . Jak trafisz na długi i prosty trend , to powinieneś uskładać większą pozycję bez ponoszenia nadmiernego ryzyka , no chyba , że brok robi Tobie jakieś megapoślizgi lub inne cuda . A nuż kiedyś się uda wejść za całe depo :D
Oczywiście gra z trendem (tu już wszystko zależy od Ciebie jak określasz trend) , wszystkie transakcje w jednym kierunku i zlecenia oczekujące .
Nec hercules contra plures .

Awatar użytkownika
Ramzes
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 18 maja 2010, 17:24

Nieprzeczytany post autor: Ramzes »

wchodzisz na prawdziwa kase i pytasz o strategie. dziwne to troche .
Strac co tam masz do stracenia i ucz sie dalej.
Ja wyzerowalem 2 konta i wiem ze zarabianie na forexie jest tak samo niebezpieczne jak proba urwania jaj tygrysowi.
I najgorsze jest to ze codziennie musisz probowac mu te jaja urwac.
Jezeli nie wiesz jak to zrobic, to pewne jest ze on tobie urwie i bedzie buba :D




tig3r to nie o tobie jakby co :D


dobra trzeba spac bo o 11:30 kabel bedzie robil lampe cugana :D

ODPOWIEDZ