Dane do ninjatrader

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Danielj
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2010, 11:55

Dane do ninjatrader

Nieprzeczytany post autor: Danielj »

Witam,

szukam danych end of the day do ninjatrader amerykańskich indeksów, ropy i złota.

Wydaję mi się, że te dane powinny być gdzieś darmowe. Czy ktoś zna takie źródło?

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Daniel

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Ostatnio zmieniony 19 sie 2010, 12:22 przez Tig3r, łącznie zmieniany 1 raz.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

Dodam jeszcze dedykowany dla NT: http://www.kinetick.com/end-of-day (w NT 7 jest nawet zdefiniowane połączenie do danych EOD tego dostawcy).
Wielu dostawców kwotowań daje EOD za darmo.
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

Danielj
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: Danielj »

Hej,

dzięki za odpowiedzi.
FX TEAM pisze:Dodam jeszcze dedykowany dla NT: http://www.kinetick.com/end-of-day (w NT 7 jest nawet zdefiniowane połączenie do danych EOD tego dostawcy).
Dzięki za to. Używałem wersję 6.5 i tam nie było połączenia z kinetick. Szkoda, że nie ma danych z rynku złota i ropy. W sumie wolałbym zostać przy 6.5, ale jeśli będzie taka potrzeba, to przejdę na 7. Odstrasza mnie tylko ta wersja beta:)...
Z racji, że wolałbym zostać przy wersji 6.5 czy ktoś zna w miarę szybki i łatwy sposób, aby przygotować te dane z yahoo w odpowiednim formacie do ninjatrader. Domyślam się, że pomocne mogą być makra w excelu, ale nie znam się na tym.

Czy ktoś kto używa ninjatrader i ma jego obsługę w małym palcu, może pomóc?

Poza tym ciągle szukam danych do oil i gold, ponieważ w obu serwisach (yahoo i kinetick) nie mogę ich znaleźć.

z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Daniel

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

Danielj pisze:Poza tym ciągle szukam danych do oil i gold
O jakie instrumenty konkretnie Ci chodzi?
Danielj pisze:Z racji, że wolałbym zostać przy wersji 6.5 czy ktoś zna w miarę szybki i łatwy sposób, aby przygotować te dane z yahoo w odpowiednim formacie do ninjatrader
Sam dłubię w arkuszu przestawiając kolumny, zamieniając kreski na przecinki itp. tak aby dopasować format danych do NT. Na pewno da się łatwiej...

Możesz na bossa poszukać danych do Metastocka, Ninja powinien je łyknąć. Na parkiecie też chyba są bazy do Metasa. I może będzie tam to czego szukasz.
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Dodam jeszcze dedykowany dla NT: http://www.kinetick.com/end-of-day (w NT 7 jest nawet zdefiniowane połączenie do danych EOD tego dostawcy).
Wielu dostawców kwotowań daje EOD za darmo.
Program MTPredictor 6.5 Build 178c korzysta z danych EOD mam pytanko czy również te dane mogą być użyteczne dla innych programów
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

cugan pisze:Program MTPredictor 6.5 Build 178c korzysta z danych EOD mam pytanko czy również te dane mogą być użyteczne dla innych programów
Kinetick po wyeksportowaniu z NT i obróbce - pewnie tak. Ale łatwiej już będzie zaciągnąć dane z yahoo lub innych w/w i obrobieniu ich w arkuszu pod format MTPredictora (być może też łyka dane dla MetaStocka - co najmniej kilka programów do AT przetwarza dane dla Metasa).
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

Awatar użytkownika
mohertrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2008, 18:56

Nieprzeczytany post autor: mohertrader »

Danielj pisze:Z racji, że wolałbym zostać przy wersji 6.5 czy ktoś zna w miarę szybki i łatwy sposób, aby przygotować te dane z yahoo w odpowiednim formacie do ninjatrader.
Połączenie do Yahoo:
--------------------------------------

tools > Account Connections > Add >

Create a new connection > Next
Provider > Yahoo > Next

Po utworzeniu połączenia do providera:

File > Connect > Yahoo ( jesteś podłączony )

File > New Chart > Instrument >
Index .... (stąd wybierasz to co cię
interesuje) .... > OK

Jako pomoc proponuję to co podałem w linku, tam pokazano jest jak dodać nowego dostarczyciela danych. Patrz podpunkt -> Free Real-Time Zen-Fire Feed. Przy podłączeniu Yahoo nie ma potrzeby rejestrowania konta i podawania hasła do ich serwera. Przy czym są problemy z częścią danych, na załączonym zrzucie zielony pasek to problem z uzyskaniem danych z ich serwera.

Pozdrawiam

http://ensign.editme.com/ninja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
_________________
Tnij straty głupcze II Euro albo socjalizm - wybór należy do ciebie II Kup tanio , sprzedaj drogo II

Danielj
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: Danielj »

Dzięki za pomoc.

Dane biorę z yahoo i stooq.pl.

Dosyć łatwo je przerabiam i na moje potrzeby starczy.

Dzięki

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

Duże moje pytanie .

Poszukuje danych EoD dla AmiBrokera z rynków zagranicznych .
Najlepiej w formacie bazy do MetaStocka

ODPOWIEDZ