Uwolnienie Yuana a Dollar Amerykańki /wpływ na FX/

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

W związku z tym że przesądzone jest że wszyscy traderzy na świecie będą musieli rozpatrywać rynek FX przez pryzmat Dollar USA a Yuan a /a w przyszłości Azjan//
Trzeba sobie zadać fundamentalne pytanie jak będzie się zachowywał $ po uwolnieniu Yuana?.
Moim zdaniem biorąc pod uwagę wysokość zadłużenia USA w Chinach mierzonego wartością posiadanych przez ten kraj obligacji rządowych USA o wartości 1,4 bln USD uwolnienie kursu chińskiej waluty mogłoby oznaczać istotny wzrost kursu Yuana w stosunku do dolara amerykańskiego .Uważam że będzie to miało nieodwracalny wpływ na rynek
Proszę przeciwników tej tezy do dyskusji.Jakie jest Wasze zdanie?.Jakie Macie argumenty że dollar wzrośnie?.
Może się z dej dyskusji coś ciekawego urodzi......?


Pozdrawiam.

Dodano po 21 minutach:


Ps. lub inaczej,uważam że teraz oś rynku FX będzie przebiegać w swojej podstawie Dollar-Yuan// w przyszłości Azjan////
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Ja jestem ciekaw kiedy będzie można na tej parze normalnie grać, jaki będzie spread i jej zmienność :]
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

Z tego co wiem operacja zaplanowana jest dopiero na polowe 2011, do tego czasu mozemy zobaczyc spore uplynnianie aktywow.

Cos co wielu anali wieszczy "double dip recession" czy Hindenburg omen - nazwa jest nie wazna w tym momencie - wazne sa konsekwencje wpompowania miliardow pustych $$$ do systemu.

Zabawa sie juz zaczela w tym tygodniu rowno 2 lata po glownej aatrakcji .
Jestem przygotowany na echo lub uzywajac sejsmologicznej nomenklatury wstrzasy wtorne.

Byc moze CNY stanie sie kolejna waluta carry trade.
Co ciekawe laczyloby sie to z koncem bear market na GBP/JPY oraz koncem cyklu aprecjacji na JPY/CNY. Bycmoze to tylko przypadek a bycmoze zaplanowana akcja ja i tak bede trzymal sie swojego planu.

Czuje sie bardzo podekscytowany czekajac na to wydarzenie ... :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

zz tyle ze z tego co mi wiadomo to chiny wcale nie chca uwalniac yuana :D
zz pisze:uwolnienie kursu chińskiej waluty mogłoby oznaczać istotny wzrost kursu Yuana w stosunku do dolara amerykańskiego
nie chca silnego juana tylko ma byc tani
Ostatnio zmieniony 15 sie 2010, 15:11 przez xpep, łącznie zmieniany 1 raz.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

CNY- to Yuan.

Ts_A pisze:Z tego co wiem operacja zaplanowana jest dopiero na polowe 2011, do tego czasu mozemy zobaczyc spore uplynnianie aktywow.

Cos co wielu anali wieszczy "double dip recession" czy Hindenburg omen - nazwa jest nie wazna w tym momencie - wazne sa konsekwencje wpompowania miliardow pustych $$$ do systemu.

Zabawa sie juz zaczela w tym tygodniu rowno 2 lata po glownej aatrakcji .
Jestem przygotowany na echo lub uzywajac sejsmologicznej nomenklatury wstrzasy wtorne.

Byc moze CNY stanie sie kolejna waluta carry trade.
Prosiłbym Ciebie o rozwinięcie tematu.To jest ważne a o Yuanie nic nie wiemy,a będzie to kiedyś najgrożniejsza waluta świata.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

zz pisze:CNY- to Yuan.
rozumiem ze to do mnie wiec poprawilem literowke :wink:

Napisze jeszcze raz chiny zalewaja swiat swoim szajsem bo jest tani, a jest tani bo trzymaja za jajca kurs yuana i nie widze powodu zeby mieli to zmieniac, bo niby co im to moze dac?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

xpep pisze:zz napisał:
CNY- to Yuan.


rozumiem ze to do mnie wiec poprawilem literowke
Nie!nie do Ciebie nie jestem złośliwy...Napisałem CNY- to Yuan ponieważ ktoś może nie wiedzieć.
xpep pisze:Napisze jeszcze raz chiny zalewaja swiat swoim szajsem bo jest tani, a jest tani bo trzymaja za jajca kurs yuana i nie widze powodu zeby mieli to zmieniac, bo niby co im to moze dac?
Ogólnie się z tym zgadzam niestety to co napisałeś nic nie wnosi traderom....
dlatego prosiłem Ts_A o rozwinięcie jego myśli ponieważ nie mam wątpliwości że Chiny użyją to przeciwko światu i Yuan a póżniej Azjan będą najgrożniejszą walutą świata.

Pozdrawiam.

Ps, proszę aby dyskusja w tym kierunku poszła.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

zz pisze:Ogólnie się z tym zgadzam niestety to co napisałeś nic nie wnosi traderom....
wnosi bardzo duzo, nie ma uwolnienia kursu, traderzy moga jedynie rozmawiac
zz pisze:Ps, proszę aby dyskusja w tym kierunku poszła.
widze to tak , chiny uwalniaja kurs (nie wiem dlaczego) jesli chodzi o kurs usdcny albo cnyusd to beda mogli robic z nim co beda chcieli, ale usa sie wypnie i sobie wprowadzi amero jednoczesnie fed - "federo" :D rozszerzy swoje macki

Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

zz tutaj nie ma co rozwijac,
Amero azjany czy inne swiatowe waluty to jeszcze odlegla przyszlosc.
Chinska gospodarka poki co jest dosc silna ale co sie stanie z Chinami gdy reszta swiata nie bedzie miala za co u nich kupowac tego nawet najstarsi podhalanczycy nie wiedza.


Powoli zaczyna sie juz tak dziac szalejaca inflacja + zwiekszajacy sie import beda skutkowac dewaluacja yuana co oczywiscie jest na reke jankesom bo zmniejsza sobie u nich dlug a dwa uratuja swoje fabryki. :D

Zastanawiam sie tylko jak sie to odbije w cenach surowcow.

W kazdym razie pozostaje nam sledzic wiadomosci oraz dane makro z Chin.
Mamy jeszcze rok.
Obrazek

Awatar użytkownika
crocopip
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 807
Rejestracja: 24 cze 2009, 23:24

Nieprzeczytany post autor: crocopip »

ale Panowie yuan nigdy nie będzie walutą carry trade. bo przede wszystkim do carry trade kwalifikują się waluty krajów w których władzę dzierżą odpowiedzialni ludzie. żaden szanujący się hedge nie zapakuje się w yuana bo to by było szaleńcze/samobójcze posunięcie. dla Chin uwolnienie waluty to tylko sposób na poprawę wizerunku. przy ich rezerwach to praktycznie bez znaczenia bo kursem i tak będę sterować z tylnego siedzenia.

ODPOWIEDZ