money management by Ralph Vince

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

money management by Ralph Vince

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Witam, szukam osob ktore czytaly na ten temat i wiedza co to optimal f, TWR, HPR itd. mam pewien problem ktory zostal opisany w tej ksiazce( a nie bardzo go czaje). jest ktos na forum co moglby pomoc?
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

jak poszperasz w necie znajdziesz odpowiedzi na wszystko :roll:
http://www.trader-soft.com/money-manage ... mal-f.html
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

reptile widzialem to. uwierz mi szperalem ;) moj problem tyczy sie troszke innej materii. ok to opisze to tu. autor ksiazki pisze o tym by na podstawie danych historycznych ustalic optimal f by moc dobrac odpowiednią wartosc pozycji. dzieje sie to tak ze z listy transakcji wybieramy najwieksza strate, w exellu badamy wszystkie wartosci TWR w zaleznosci od optimal f( liczymy od 0.01 do 1.00/ krok co 0.01). powstaje nam wykres x-optimal f, y-wartosc TWR) ekstremum pokazuje nam optymalna wartosc optimal f dla historii. teraz korzystajac ze wzoru najwieksza strata/(-optimal f) uzyskujemy info dotyczace ilosci zaangazowanego kapitalu na jednostke zakładu. i teraz przykladowo, mamy gre, rzut moneta, win ratio= 50%, jak wygrana to 2 zł, jak przegrana to 1zl. Dla 40 rzutow z symulacji wyszlo optimal f =0.25 czyli na jednostke zakladu (1 zł) przypada 4 zł equity ( najwieksza strata/(-optimal f). pytanie jest nastepujace. czy jak mam np 440 zl depozyt to znaczy ze zgodnie z wyliczeniami moje ryzyko na tranzakcje powinno byc 110 zł? dobrze kombinuje? tak to sie przeklada?
kolejne pytanie. czy wlasciwe zatem jest dopisywanie na biezaco kolejnych transakcji do takiego arkusza i za kazdym razem wyliczanie nowego optimal f ? wiadomo ze co transakcja wartosci beda sie zmieniac a co za tym idzie optimal f i wartosc pozycji. powyzsze wartosci sa tylko przykladowe
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Może to ci pomoże
http://speceng.livedoor.biz/optF.xls

Coś mi się to obiło czytając, ale nie robiłem, żadnych analiz, wolałem swoje pomysły. Ale tak z ciekawości pewnie w wolnej chwili podejmę temat. :roll:
Ostatnio zmieniony 13 sie 2010, 15:00 przez reptile, łącznie zmieniany 1 raz.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

temat jest ciekawy i mysle ze warty pociagniecia. moze pomoc wielu osobom ;)
P.S.
dzieki za link :) ciekawy arkusz, sam sobie zrobilem podobny ale ten wydaje sie bardziej skomplikowany hehe.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

sgorn pisze:temat jest ciekawy i mysle ze warty pociagniecia. moze pomoc wielu osobom Wink
Zgłosiłem przesuniecie, ale widać mod uznał inaczej.
O metodach MM na forum nie wiele, żeby pchnąć tą materię trzeba nią zarazić hehe
Spruboj sobie przerobić excel z historii mt4, dane te można zaimportować.
Ja mam różne takie modele wg własnych koncepcji, spróbuje zastosować jakoś tą teorię do fx może jakieś wnioski z tego wyjdą. :D
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

spoko to moge przygotowac na poczatek maly wstep apropos tego tematu. chodzi o podejscie Vince'a, mysle ze warte uwagi. postaram sie przetlumaczyc i przelac co ciekawe kwestie na forum. ale to po weekendzie ;)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

statystycznie optimal f
nie jest dobrym rozwiazaniem

musiałbys miec bardzo wygładzona krzywą
w przeciwnym razie bedziesz przyspieszał ze stratami
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Asia pisze: musiałbys miec bardzo wygładzona krzywą
w przeciwnym razie bedziesz przyspieszał ze stratami
nie bardzo rozumiem, podeprzyj przykladami ,wzorami.ok?
przeciez jak beda straty to nabiezaco wyliczajac nowe optimal f wlasnie bede zmniejszal stawke tak jak w Kellym.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

wlasnie bede zmniejszal stawke tak jak w Kellym.
będziesz zmniejszał stawkę ale prawie w ten sam sposób jak w Kellym
a jak wiesz
prawie robi duza róznicę

jak chcesz mozesz sie z tym bawić dalej

powiedzmy p-(p-1)/k
gdzie p to stosunek transakcji zwycieskich do transakcji o saldzie innym niż 0
a k jes stosunkiem sredniej wygranej do średniej straty
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

ODPOWIEDZ