Metatrader 4 i podpięcie online pod GPW - API.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Metatrader 4 i podpięcie online pod GPW - API.

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Witam,

Temat kiedyś był ale 'wyparował' w czasówkach.

Czy ktoś ma link do instrukcji jak podpiać MT4 aby wyświetlał w czasie rzeczywistym notowania z GPW ?

Pozdrawiam, J.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

spont
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 27 maja 2010, 23:01

Nieprzeczytany post autor: spont »

Jest wogole tak mozliwosc ?
Ja mam rachunek w XTB ale "akcyjnego " nie chce u nich zakladac mam w BPH

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Tig3r,

Faktycznie, warto będzie przenieść z czasówek do jakiegoś stałego działu.

MT4 wraz z tysiącem wskaźników mam obcykane w małym palcu, jak 99,9% z forumowiczów. Byłoby świetną sprawą wykorzystać tą wiedzę i pewne strategie AT z rynku forex na GPW, szczególnie odkąd wprowadzili

KRÓTKĄ SPRZEDAŻ :D

czyli to czego mi brakowało od początku, czyli dla mnie akurat od końca 2007r. Wiem, nie ma lewaru itd, itp ale ... czasami brak lewaru to plus a nie minus ;)

Śledzę notowania KGHMu (taki papierek lakmusowy naszej giełdy) - korzystając ze strategii można wielokrotnie zawierać transakcje kupna i sprzedaży na H1 z docelowym ok. 5% zarobkiem za każdym razem. Na D1 czy W1 wygląda to o wiele ciekawiej (pod względem potencjalnego zysku). Spekulacja na akcjach na H1 to taki odpowiednik daytradingu na forexie :)

Poniżej zrzut ekranu z KGHMu z włączoną dowolną strategią z MT4. Fajna sprawa, nieprawdaż ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

ulysse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 05 gru 2009, 00:17

Nieprzeczytany post autor: ulysse »

A o jakim konkretnie API mówicie? Z tego co wiem to nie ma zbyt dużo możliwości bo systemy giełdowe są raczej "zamknięte". Bossa wprowadziła jakiś interfejs do ich systemu ale czy da się przez to podpiąć MT4 - do sprawdzenia... Z tego co piszą na stronie to nie tylko notowania ale i transakcje mogłyby przez to chodzić:
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page ... at_id=1059

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Da! Ktoś kiedyś przesłał linka do programu - wtyczki do MT4 która umożliwia pobieranie danych z NOL3. Choroba, nie zapisałem linka i buba ...

Automaty EA, trailing stopy - to wszystko będzie mo-żli-we na GPW że nie wspomnę o analizie w MT4 na żywo !

J.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

ulysse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 05 gru 2009, 00:17

Nieprzeczytany post autor: ulysse »

Zapewne taka wtyczka wykorzystuje protokół DDE. Wydaje mi się że notowania podpiąć się nim da (chociaż DDE bywa zawodne), ale o transakcjach chyba nie może być mowy bez regularnego API.

amicus4
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2009, 21:52

Nieprzeczytany post autor: amicus4 »

XTB wprowadziło Equity DMA, czyli zwykłe CFD na akcje. Twoje zlecenie kupna idzie do nich, oni w swoim imieniu dają zlecenie na giełdę, więcej na stronie http://www.xtb.pl/strona.php?p=852#0 , a wywiad o tym z przedstawicielami xtb tu http://www.wallstreet.org.pl/podcasty/S ... 100614.mp3

stophouse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2010, 17:20

Nieprzeczytany post autor: stophouse »

Jeśli ktoś podjąłby się zrealizować takie rozwiązanie programistyczne, to byłbym gotów to kupić. Obawiam się jednak, że sprawa nie jest trywialna.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

amicus4 pisze:XTB wprowadziło Equity DMA, czyli zwykłe CFD na akcje.
Tyle, że tam nie ma krótkiej sprzedaży. Pewnie będzie - ale kiedy ?
stophouse pisze:Jeśli ktoś podjąłby się zrealizować takie rozwiązanie programistyczne, to byłbym gotów to kupić. Obawiam się jednak, że sprawa nie jest trywialna.
Pokaż mi sensowną strategię działającą na GPW a rozwiązanie się zrobi :)
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

Chojnak, czy na tym screenie ktory zamiesciłeś wyzej jest nonlagMA?
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

ODPOWIEDZ