Pomysl na biznes: Kantor - moja strategia

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
gral_84
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2009, 20:41

Pomysl na biznes: Kantor - moja strategia

Nieprzeczytany post autor: gral_84 »

Witam pmyslem na biznes jest kantor.

Zalozenia:
- 100.000 pln wklad wlasny
- ok 14.000 pln dotacje z UE na rozpoczecie biznesu w tym wypadku na wyposazenie kantoru
- BPH platforma Dealing.Net
- platforma forex Oanda.com
- lokal w centrum miasta

Opis dzialanosci:
Kantor bedzie sie skupial glownie na handlu EURO oraz w mniejszym stopniu USD i GBP - to wszystko reszta walut mnie nieinteresuje.
Korzystahac z platforym Dealing.NET i Oanda jestem w stanie wygenerowac kursy zblizone do najwiekszych i najlepszych kantorow w polsce.
I to przy kazdej kwocie zaczynajac od powiedzmy 10 EURO a konczac na 50 000 GBP.

Opis dzialania:
Klient przychodzi z kwota 140 euro sprzedajemy mu ja po kursie INTERBANK (kurs zaczerpniety z platformy forex) minus 0.10 pln czyli nasz tzw "spread". W tym czasie robimy tzw "hedge" czyli stawiamy przeciwstawne zlecenie na platformie Oanda FX ta platforma tym sie rozni od pozostalych brokerow forex ze masz mozliwosc ustalenia dowolnej wartosci unita czyli masz mozliwosc zabezpieczenia kazdej kwoty zaczynajac od 1 euro. Kiedy skupimy 10.000 (minimalna kwota potrzeba do skorzystania z platformy dealing.net) jednostek danej waluty powiedzmy EURO kwota ta wplacamy na konto biznes w banku BPH i korzystajac z platformy dealing.net wymieniamy ja po kurssie zblizonym tzw. "miedzybanku" kurs bedzie sie roznych o ok 1.5-2gr na nasza niekorzysc. Po dokonaniu transakcji pieniadze w czasie rzeczywistym splywaja na konto zlotowe w banku BPH.

Podsumowujac;
(10.000 euro x 0.10pln spread ) - 0.02 pln bph spread = 800zl - podatek ok 20% = 640zl
Kolejna zaleta to to ze naszym wkladem poczatkowym mozemy obrocic nawet kilka razy dziennie.

Natomiast jesli nieuda nam sie zebrac np 10.000 jednostek powiedzmy GBP w max 2 dni istnieje mozliwosc wymieniania tej kwoty na zl bez straty dla nas i minimalnym zysku w kilku duzych firmo-instytucjach w polsce.

Prosze o obiektywna ocene mojej strategi. Oczywiscie biznes ten wiaze sie z ryzykiem ale tego nieda sie wyeliminowac w zadnej dziedzinie zycia ;-)

Pozdrawiam
Rafal K.

w tym momencie szukam wspolnika ktory wnioslby polowe kapitalu poczatkowego, jesli jestes zainteresowany pisz gral_84(at)yahoo.com

Awatar użytkownika
player1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 25 mar 2009, 15:11

Nieprzeczytany post autor: player1 »

Najbardziej mi sie podobało "korzystajac z platformy dealing.net wymieniamy ja po kurssie zblizonym tzw. "miedzybanku"

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

1. realnie to za mało pieniędzy na początek
2. bank wypłaci ci pln bez problemu ale z dużą ilością waluty może być problem
w stylu do 12 dnia poprzedniego proszę zgłosić chęć wypłaty
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Zapomniałeś doliczyć kosztów wypłaty z OANDY.
No i jeszcze możliwość wykorzystania walutomatu w niektórych przypadkach

Co do samego pomysły to jak każdy może wypalić, ale sporządz biznesplan dolicz koszty ZUSów, wynajmu lokalu, zatrudnienia pracownika i sprawdź ile fizycznie powinieneś wymienić walut aby wyjść na zero. Bo rynek się zmienia i ludzie chyba coraz mniej korzystają z kantorów.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Z tym korzystaniem coraz mniej to bym był ostrożny. Za każdym razem jak jadę gdzieś za granicę to idę do kantoru bo po prostu nie chce mi się wcześniej mrozić gotówki i robić tego przez walutomat i tym podobne rozwiązania. Z drugiej strony kwoty też nie są aż takie duże by mi się chciało. A takich ludzi jest naprawdę dużo. Co suma sumarum daje dość duży obrót...

Jedynym minusem tego powyższego rozwiązania jest lokalizacja. U mnie w mieście jest kilka a może i kilkanaście kantorów. A większość ruchu skupia się niestety w centrach handlowych... Teraz centrum miasta nie jest już super lokalizacją... Też mam kantor w centrum ale jak ide wymieniać walutę to nie chce mi się tam jechać bo jak pójdę do c.handlowego to przy okazji zrobię zakupy itd...
Ostatnio zmieniony 07 cze 2010, 08:36 przez Cyb, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

Tig3r pisze:Zapomniałeś doliczyć kosztów wypłaty z OANDY.
No i jeszcze możliwość wykorzystania walutomatu w niektórych przypadkach

Co do samego pomysły to jak każdy może wypalić, ale sporządz biznesplan dolicz koszty ZUSów, wynajmu lokalu, zatrudnienia pracownika i sprawdź ile fizycznie powinieneś wymienić walut aby wyjść na zero. Bo rynek się zmienia i ludzie chyba coraz mniej korzystają z kantorów.
fizyczny rynek wymiany walut ma się dobrze - jest dużo osób które nadal trzymają część oszczędności w gotówce waluty obcej - informacje własne u źródła kantorowego
Pamiętaj jednak że w danej okolicy jest zawsze jakiś limit przy której klient zaczyna się targować o kurs
u mnie przy kwotach powyżej 10 k pln kantor schodzi o 50 /60 procent ze swojej marży
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Fajny pomysl, ale 2 uwagi:
- beda zyski jak bedzie duzy obrot, do tego wartoby pomyslec nad mniejszymi prowizjami co przyciagnie klientow 0,1 pln to raczej normalny spread, moze zaszalec i dac nizszy? :wink:
- 100k pln to na pewno za malo - sam mowiles ze banki wymieniaja te +10K, wiec w kazdej walucie musisz co najmniej tyle miec, a najlepiej 2-3 razy tyle zeby nie bylo sytuacji ze brakuje waluty. Zakladajac 3 waluty: eur, usd i gbp i 10k w kazdej to juz daje ponad 120K, a jesli mialoby byc 2-3 razy tyle, no to juz sporo wyzsza sumka
Do tego oanda ale jesli tylko krotkoterminowy hedge to pewnie z 20K by wystarczylo - zawsze mozna dolozyc.

No a wyplacac z oandy Tig3r nie ma przeciez potrzeby - przeciez jakies srodki obrotowe tez trzeba miec. Wyplacic mozna 1 w tygodniu czy miesiacu jak juz sie spora suma uzbiera, ale w teorii zyski z hedżowania powinny sie znosic, bo przeciez i shorty i longi bedzie stawial, takze na pewno nie bedzie to czeste

nash
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 14 lut 2010, 01:11

Nieprzeczytany post autor: nash »

Nie wiem jak w innych miastach, nie liczac oczywiscie lotnisk czy innych miejsc gdzie kantory pozwalaja sobie na solidne okradanie klientow, ale u mnie w lesznie kupujac/sprzedajac juz kilkaset euro czy dolarow bezproblemowo daje sie utargowac 5gr spreadu.

afromarian
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 29 paź 2008, 16:07

Nieprzeczytany post autor: afromarian »

A co bedzie jesli Polska i Wielka Brytania przyjma euro? W obu krajach sa takie plany.

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

A co bedzie jesli Polska i Wielka Brytania przyjma euro? W obu krajach sa takie plany.
czemu nie zapytasz odrazu co jesli wprowadzona zostanie 1 globalna waluta :D tez sa takie plany

ODPOWIEDZ