Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
goose
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:10

Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: goose »

A nie prosciej obliczyc podatek tylko z tych dni, w ktorych sie przelewalo kase od broker? Jak ktos skalpuje i robi np. 15 transakcji dziennie to daje okolo 3000 transakcji rocznie.
Kasa wplynela na konto czyli ewidentny zysk, przeliczamy ta kwote po srednim kursie NBP i placimy od niej 19%. To jest tylko moje przemyslenie, bo jeszcze nie zaczalem rozliczac sie za 2007 :wink: , ale ciekawi mnie czy takie podejscie jest zgodne z prawem.

Awatar użytkownika
spotforex
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 29 maja 2007, 23:20

Nieprzeczytany post autor: spotforex »

goose pisze: Jak ktos skalpuje i robi np. 15 transakcji dziennie to daje okolo 3000 transakcji rocznie.
No właśnie, a co w przypadku jeśli robi to automat który jest w stanie otworzyć xxx pozycji dziennie, oblicznie tego może zająć miesiąc, no cóż... ciężkie życie tradera... chyba lepszym wyjściem jest suma wszystkich wypłat od brokera i z tego podatek, bo to jest tak naprawdę zarobek...
Pozdrawiam serdecznie
---------------------------

Wojciech
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 22 kwie 2007, 12:16

Nieprzeczytany post autor: Wojciech »

hmm...


"... Nie ważne gdzie jest serwer Liczy sie gdzie dupcia siedziała podczas klikania ."

jedna z "zalet" forex-u jest to ze "dupcia" moze siedziec w poniedzialek na krzesle na Thaiti, we wtorek na fotelu na Cook Island w srode ta "dupcia" moze opalac sie w Honolulu natomiast juz w czwartek moze ona ta "dupcia" siedziec na trawniku na Arubie po to tylko zeby na Jamajce siedziec w czasie piatkowego oglaszania "Unemployment Rate" w tym czasie klikamy buy lub sell lub zamykamy to i owo... a serwer jest np na ulicy Ogrodowej w Warszawie... i co wowczas...? to pytanie do SPEKUL-a... lub kogos innego kto zna odpowiedz...

ja tez jeszcze niewiele zarobilem i nie wyplacalem wiec nie trzeba sie az bardzo z odpowiedzia spieszyc... ;)

chyba tez sie zaczne "martwic"... jak juz cos zarobie...

ps... jak serwer jest na ogrodowej to chyba nie ma w zasadzie problemu... inaczej gdy serwer jest gdzies lecz nie wiadomo gdzie..;)


;)

spekul
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 15 mar 2006, 17:26

Nieprzeczytany post autor: spekul »

Nie liczymy każdej transakcji tylko przeliczamy cały dzienny utarg np 106,21 usd na pln .po śr. NBP z tego dnia. Wpłate lub wypłate do/od brookera na pln przelicza nam bank ,i te kwoty wpisujemy.



Wojciech skarbowy musi nam to udowodnić.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2008, 20:24 przez spekul, łącznie zmieniany 1 raz.
Zajmij dobrą pozycję.

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

No dokladnie mi sie wydaje, ze nie mogliby sie do tego przyczepic. Zawsze moznaby kombinowac, np wyplacajac kase w dolku usd (jesli zarabiasz w usd) ale ile mozna na tym zarobic? To sie raczej mija z celem. A chyba nie chodzi o to zeby wyliczyc podatek z dokladnoscia do 0,1% zamiast 3% i stracic na to 2 dni...
Mozna zaryzykowac twierdzenie, ze urzednik skarbowy tez czlowiek... :D
Zaznaczam ze to tylko moje przemyslania, bo wiedza praktyczna w tym aspekcie jest zerowa
Nie liczymy każdej transakcji tylko przeliczamy cały dzienny utarg np 106,21 usd na pln .po śr. NBP z tego dnia. Wpłate lub wypłate do/od brookera na pln przelicza nam bank ,i te kwoty wpisujemy.
Ale to wciaz jest prawie 300 pozycji zamiast kilku... Bo jak to przemyslalem to przeciez mozesz sporo stracic na tym ze obliczasz po dziennym kursie usd i jesli liczysz w ten sposob to moze sie okazac ze podatek moze byc wyzszy niz te 19% wskutek zmiany kursu. Uwazam ze dochod to jest cos co otrzymalismy - przeciez za umowe o prace nie rozliczasz sie w sposob dzienny tylko agregujesz do miesiaca - momentu wyplaty. Analogicznie moznaby agregowac dochody z fx, a okes zalezalby od wyplaty srodkow.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2008, 20:26 przez Yankee, łącznie zmieniany 1 raz.

spekul
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 15 mar 2006, 17:26

Nieprzeczytany post autor: spekul »

Jezuu ja pisze jednym palcem ... wolniej troche .. oooo drugi zaczął YYYYy
Ta metoda wypłat od brookera nie przejdzie, niezgodna z prawem podatkowym.
Zajmij dobrą pozycję.

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

mrok pisze:
ja tez jeszcze niewiele zarobilem i nie wyplacalem wiec nie trzeba sie az bardzo z odpowiedzia spieszyc...
Ja podobnie wiec nie zamierzam fatygowac skarbowki. Pytanie co mi grozi jesli w przyszlym roku bedzie lepiej, postanowie sie z tego rozliczyc, a ktos sie kapnie ze mialem jakis dochod z forexu wczesniej?? 75% od okrytych dochodów czy całości???
Przeciez chyba nie moga Ci pojechac 75% po dochodach ktore wykazales w zeznaniu. A te ukryte, jesli nie byly duze, to jak Ci udowodnia, ze nie wplaciles do brokera wiecej niz wyplaciles?

Spekul zdalem sobie sprawe ze przy Twojej metodzie mozna zbankrutowac i mimo tego miec spory podatek do zaplacenia, wiec jestes pewien ze jest ok? Moim zdaniem troche dopieszczasz US.
A nawet jak wychodzisz na 0: 1 dzien +5%, 2. taka sama strata i taki sinus. Strat przeciez chyba od podatku nie odliczysz?

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

straty mozna odliczac. zalozmy ze w 2007 ponioslec strate. a w 2008 zysk. to w 2008 odliczasz straty z poprzedniego roku.

spekul
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 15 mar 2006, 17:26

Nieprzeczytany post autor: spekul »

Yankiee jeśli płacili by ci codziennie w obcej walucie to też musiałbyś codziennie przeliczać.
Zajmij dobrą pozycję.

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

No troche sie zapedzilem, bo myslalem juz ze kazdy dzien jest naliczany podatek a tu chodzi tylko o dokladny kurs. Co nie zmienia faktu, ze jesli kurs zmieni sie na niekorzysc to bedziemy np. + 1000USD w ujeciu dzien po dniu, a w rzeczywistosci tylko 900USD...
Yankiee jeśli płacili by ci codziennie w obcej walucie to też musiałbyś codziennie przeliczać.
No wlasnie o to mi chodzilo... Bo placiliby mi co miesiac i co wtedy? rozumiem ze kurs na koniec miesiaca? Ok jak widze do podatku od zyskow kap nie nalezy stosowac analogii z pitu...
Ostatnio zmieniony 07 sty 2008, 20:44 przez Yankee, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ