Interbank - dyskusja

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Wreszcie jakaś pozytywna informacja.
Mam nieoficjalną informację że przy NBP powstaje supergrupa walutowa zajmująca się przygotowaniem do tego o czym się tutaj zapluwam..... :P
oraz przygotowaniem Polski do ERM II oraz podłączeniem do interbanku.
Jest to bardzo pozytywna informacja ponieważ oznacza ona że za 5-8 lat będziemy mieć usługi bankowe na dobrym poziomie.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Gówno prawda. Interbank w NBP jest co najmniej od lat 80. Już wtedy NBP handlował dewizami an rynku międzybankowym.
Wszystkie banki w Polsce mają dostęp do interbanku, ale nie muszą cały czas kwotować, wystarczy, że występują w roli market usera. A twierdzenie, że W Polsce nie am interbanku bez popierania tego żadnym dowodami jest co najmniej bezcelowe. A że nie są aktywne na eurodoalrze? Bo może warto zauważyć, że w Polsce jest złotym i tym się handluje.
http://www.youtube.com/watch?v=RBBeju-fWhE
Gdyby w Polsce nie było interbanku tam nie pojawiłby się RBS czy BRE czy BPH. Każdy trader z banku wyśmieje za takie stwierdzenia.

A co do NBP to brał (bierze?) udział w aukcjach FEDu z pominięciem primary dealers, co oznacza, że bezpośrednio bez marż.

A więc jak nie znasz struktury, nie widziałeś, nie pytałeś, a Twoja wiedza opiera się na danych sprzed 10 lat, to lepiej nie wypowiadaj się na takie tematy, albo zdefiniuj cym wg Ciebie jest interbank, tylko tak w odniesieniu do rzeczywistości, bo ib to nie tylko 22 największe baki, które kwotują. To coś o wiele więcej.

I jeszcze jedno: interbank nie ma nic do jakości usług dla detalu. Nigdy nie miał i nigdy nie będzie miał. Ale jeśli nadal uważasz, że ma, to przykro mi.
Trade what you see, NOT what you hear or think

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Nievinny pisze:Gówno prawda. Interbank w NBP jest co najmniej od lat 80
To już przegiołeś.....Transakcje zawierają przez podmioty komercyjne ponieważ tego nie robili Wiesz do czego piję..Dilerów nocnych nie było jeszcze niedawno..nie wiem jak jest teraz lecz bywało że diler zajął pozycję i nocy w domu się modlił...

Wiesz Nievinny skoro Ty tego nie rozumiesz to kto to ma zrozumieć?

Gdyby w Polsce nie było interbanku tam nie pojawiłby się RBS czy BRE czy BPH.
jeżeli Ty to traktujesz jako interbank to brak mi słów....




Nievinny pisze:albo zdefiniuj cym wg Ciebie jest interbank

Nievinny pisze:To coś o wiele więcej.
Oczywiście że o wiele więcej.Lecz nie to jest najistotniejsze najistotniejsze jest to że nie musimy robić za frajerów ponieważ te największe banki kwotując konkurują cały czas między sobo i nie ma żadnej możliwości powtarzam żadnej grać przeciwko klientowi co oznacza dla mnie mistrzostwo świata.Ty takie rzeczy piszesz wiedząc że mają miliny możliwości i wykorzystują je przeciw nam....naprawdę się dziwię.
W sumie to dla mnie już rybka.... wytrzymałem 20 lat to jeszcze się te 5-8 lat pomęczę...



Pozdrawiam.

Dodano po 9 minutach:


Ps. były kiedyś zwierzenia jednego z traderów największych i najbardziej renomowanych banków w Australi jak jak bezlitoście kosili frajerów klientów więc to o czym piszemy na forum to mały pikuś tego co się dzieje wiec naprawdę się Tobie dziwię....
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

To w takim razie szukasz jakiegoś hiperbanku, który nie istnieje.

Rynek międzybankowy to rynek, gdzie bank wymienia się z bankiem. Jeśli to wg Ciebie nie jest interbank, to interbank wg Ciebie nie istnieje. Dla mnie to jest oczywiste. Bank nie oszuka drugiego banku, bo inaczej miałby z tego powodu nieprzyjemności. A że bank oszuka klienta? A co klient może zrobić bankowi? Niestety świat jest taki, nie da się wprowadzić globalnych regulacji. Jeśli chcielibyśmy mocno ograniczyć role banków to system po prostu by się załamał, już nie mówię o skrajnościach, gdzie doszłoby do lokalnych wojenek.

Musisz też rozróżniać detal od instytucji. Załóżmy, ze wprowadzą możliwość zawarcia z GS transakcji przez Kowalskiego. Kowalski zechce zrobić 1 mln (co już jet tak nierealne) a GS powie, że za mało i wypier***. I Kowalski pójdzie do JP i tam też powiedzą, żeby spadał na drzewo i im nie przeszkadzał. I tak obejdzie te 22 banki i nic nie zyska. Bo łatwiej im się dogadać między sobą niż ulec mało znaczącemu klientowi.

Niestety będę okrutny, nie doczekasz interbanku dla mas. Ba, ja też go nie doczekam. Chyba, że stworzysz rynek międzyludzki,a le to też nie będzie interbank.

NBP brał udział bezpośrednio, a jeśli pośrednio to tylko dlatego, że opłacało się to ze wzgl. podatkowych. Porozmawiaj z kimś, kto tam pracował i to wie. Zmiany nocne też były, ale nie ma co ukrywać większość obrotu na pln w altach 90. robił Londyn. I dobrze, bo BC nie brał na siebie ryzyka.

Koszą, bo mogą. Jak im zabronisz staniesz się prawdopodobnie mesjaszem narodów.

Jak masz 50 mln to załóż duży fundusz i dostaniesz interbank. I nie będziesz musiał się frustrować, że banki zjadają Ci marże. Bo nie mów mi, że jak ktoś przyjdzie z 10 tys. to dadzą mu interbank i warunki najlepsze z możliwych.

Świat nigdy nie był równy. Skoro pracowałeś tyle na rynkach to powinieneś to wiedzieć, że nawet czysty rynek konkurencyjny nie jest moralny a jedyne pareto-efektywny. I myślę, że utopii, o którą walczysz i się zapluwasz doświadczysz najwcześniej w raju. O ile ten istnieje. Jestem okrutny, ale takie są fakty, a tu rozmawiamy o faktach. Jeśli się mylę, to pokaż mi to, udowodnij, a nie piszesz ogólnikami. Ja jestem w stanie przedstawić cokolwiek, a Ty tylko piszesz. Przeprowadź dowód logiczny, wyłącz emocje. Wyłącz frustrację. Przedstaw konstruktywne rozwiązanie, konkretne, a nie że powinniśmy się wzorować na UK. Stań na czele, weź za to odpowiedzialność, a nie tylko mówisz. Bo jeśli tak to jesteś hipokrytą.
Przykro mi, ze logiczne argumenty nie docierają. Pewnie dlatego nic jeszcze nie osiągnąłeś, tylko się "zapluwasz".
Z mojej strony to jest EOT. Bo widzę, że niczego nie osiągnę. Przykre jest tylko to, że nawet nie dopuszczasz innego punktu wiedzenia, krytykujesz, a nie podajesz logicznych argumentów i ewentualnych dowodów swoich tez. Ale to już nie moja sprawa, ja robię co mogę w sprawie budowania wartości dodanej. Robię, nie mówię.
Trade what you see, NOT what you hear or think

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Nievinny pisze:Przykro mi, ze logiczne argumenty nie docierają.
Na szczęście to nie są logiczne argumenty czego dowodem są forumowicze i co poniektórzy już zawierają transakje przez interbank co prawda przez Genewę i Wiedeń lecz będzie i u nas twierdzę że za 5-8 lat.
Nievinny pisze:Pewnie dlatego nic jeszcze nie osiągnąłeś
To zależy jak na to patrzeć jestę lepszy o 350-1000% lepszy od średniej najlepszych podmiotów na świecie //mogę to udokumentować//więc chyba nie jest tak żle ze mną...... :P


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

NBP Interbank

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Po co NBP Interbank i jak on ma wyglądać ? (pyt.reotryczne) - proponuje pociągnąć dyskusję .. jak to działa (nie będzie pytań nie będzie odpowiedzi, nie będzie się nad czym zastanawiać)

Dealerzy Rynku Pieniężnego

http://www.nbpnews.pl/pl/akt/wiw/rozmow ... a-08-01-09
http://www.nbpnews.pl/pl/akt/wiw/sender ... p-11-12-09
http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosc ... 30379.html

http://www.nbpnews.pl/pl/akt/wiw/wywiad ... k-25-02-09

Dealer rynku pieniężnego
Ostatnio zmieniony 13 mar 2010, 21:57 przez reptile, łącznie zmieniany 1 raz.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

Panowie... Ale właściwie po co ten konflikt i o co chodzi? zz posłuchaj proszę. Niewinny przedstawił jakieś argumenty. Twoja odpowiedź była emocjonalna, a nie merytoryczna. Myślę, że z korzyścią dla forum wyszłoby, gdybyś bardziej konkretyzował to, co masz do przekazania. Dalej nie wiemy co znaczy dla Ciebie interbank. Ba, pewnie nie wiemy (ja nie wiem) co znaczy:
zz pisze:już zawierają transakje przez interbank co prawda przez Genewę i Wiedeń lecz będzie i u nas twierdzę że za 5-8 lat.
Mam wrażenie, że masz wiele do powiedzenia (masz jakąś tam wiedzę), ale zamiast ją wysuwać jako argumenty swoich tez, wolisz stwierdzenia typu:
zz pisze:wiec naprawdę się Tobie dziwię....
Forum jest jak najbardziej od dyskutowania, ale chyba lepiej, kiedy jest to rzeczowa dyskusja, a nie w stylu: "no wiesz". Twoja enigmatyczna postawa sprawia, że nie jesteś do końca dobrze odbierany na forum, być może właśnie przez brak zrozumienia. Prosimy (myślę, że pozostali się przyłączą) o jaśniejszy przekaz. Będzie dobrze.
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

reptile pisze:Po co NBP Interbank i jak on ma wyglądać
Dla bezpieczeństwa NBP również dla naszego bezpieczeństwa,podniesie się wiedza i kultura inwestycyjna // piję do opcji gdzie ludzie na najważniejszych funkcjach w Pańswie zachowali się jak kretyni// oraz tysiące innych spraw.
Natomiast najważniejsza sprawa według mnie to przypominam oficjalne wypowiedzi że nasz rynek walutowy można ruszyć już paroma miliona Euro natomiast na interbanku nawet BC są cienkimi bolkami i niewiele mogą zdziałać też tam tracą i to dużo.Niestety poniektórzy z nas tego nie chcą zrozumieć natomiast ja uważam to za najważniejszą sprawę.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
crocopip
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 807
Rejestracja: 24 cze 2009, 23:24

Nieprzeczytany post autor: crocopip »

Nievinny pisze:Gówno prawda. Interbank w NBP jest co najmniej od lat 80. Już wtedy NBP handlował dewizami an rynku międzybankowym.
Wszystkie banki w Polsce mają dostęp do interbanku, ale nie muszą cały czas kwotować, wystarczy, że występują w roli market usera. A twierdzenie, że W Polsce nie am interbanku bez popierania tego żadnym dowodami jest co najmniej bezcelowe. A że nie są aktywne na eurodoalrze? Bo może warto zauważyć, że w Polsce jest złotym i tym się handluje.
http://www.youtube.com/watch?v=RBBeju-fWhE
Gdyby w Polsce nie było interbanku tam nie pojawiłby się RBS czy BRE czy BPH. Każdy trader z banku wyśmieje za takie stwierdzenia.

A co do NBP to brał (bierze?) udział w aukcjach FEDu z pominięciem primary dealers, co oznacza, że bezpośrednio bez marż.

A więc jak nie znasz struktury, nie widziałeś, nie pytałeś, a Twoja wiedza opiera się na danych sprzed 10 lat, to lepiej nie wypowiadaj się na takie tematy, albo zdefiniuj cym wg Ciebie jest interbank, tylko tak w odniesieniu do rzeczywistości, bo ib to nie tylko 22 największe baki, które kwotują. To coś o wiele więcej.

I jeszcze jedno: interbank nie ma nic do jakości usług dla detalu. Nigdy nie miał i nigdy nie będzie miał. Ale jeśli nadal uważasz, że ma, to przykro mi.
no właśnie kolego zz ponawiam pytanie Nievinnego czym dla Ciebie jest interbank?
jeśli możesz to postaraj się nie używać skrótów myślowych tylko napisz jak krowie na rowie.

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

zz pisze:piję do opcji gdzie ludzie na najważniejszych funkcjach w Pańswie zachowali się jak kretyni
Co do opcji to akurat największy debilizm wykazały podmioty gospodarcze stosując opcje w charakterze spekulacyjnym. Czy ktoś dostał za to jakiś wyrok?
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

ODPOWIEDZ