Mity o Forexie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Mity o Forexie

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Jakie waszym zdaniem są największe mity o forexie.

Wielu nowych użytkowników przekopuje się przez to forum w poszukiwaniu podstawowych odpowiedzi.
Czy można zarobić, czy używać wskaźników, czy EA mogą zarabiać za nas, czy trzeba przeczytać wszystkie książki żeby zarabiać, czy to prawda że 95% traci etc.
Wielu doświadczonych graczy też ma dylematy.
Uważam że należy je zebrać i omówić żeby zostało dla potomnych i dla nas samych. ;)
Czekam na propozycje.

Ps. Konkretne przykłady z dobrą argumentacją będą nagradzane pochwałą.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Wa$$kII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:00

Nieprzeczytany post autor: Wa$$kII »

Rynek forex jest niebezpieczny :) Nieprawda !! To lewar zabija na FX ;)
Yaaa man

vindemiatrix
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 22 kwie 2009, 12:12

Nieprzeczytany post autor: vindemiatrix »

kolejny mit na temat forexu :"To lewar zabija na FX"
Wszystko na własną prśbę

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

mity forex

Nieprzeczytany post autor: reptile »

daromanchester pisze:Jakie waszym zdaniem są największe mity o forexie.
:lol:

1. Na fx nie handluje się walutą (tylko ryzykiem, zależy od platformy)
2. Gra u MM to hazard (bez znajomości ich sztuczek łatwo stracić)
3. Nie istnieje żaden dobry broker MM (każdy chce zarobić na dawcy kapitału)

Rzucę też granat ... zdecentralizowany rynek to mit :mrgreen:

Będziemy te mity obalać ?
Kłamstwa na temat obrotów na rynku FOREX. :twisted:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

daromanchester pisze:Czy można zarobić
Oczywiście że tak tutaj Masz realne dowody http://www.barclayhedge.com/research/in ... E-REFFERAL.

Miałem wyniki z ostatnich 40 lat niestety nie mogę tego dla Ciebie znaleść.

Wymaga to niestety olbrzymiej pracy,zaangażowania i doświadczenia oraz bardzo poważnego potraktowania.
Trzeba teraz sobie postawić bardzo ważne pytanie czy jest to dużo czy mało?.
Moim zdaniem bardzo dużo a mając świadomość że teraz będziemy skazani realnie na pracę za 1 zł miesięcznie.... przez 40-50 lat to traktuję to jako super mistrzostwo świata.Wielu doświadczonych i zamożnych inwestorów też zaczyna do tego tak podchodzić.



daromanchester pisze:czy to prawda że 95% traci
Spotkałem się na forum z ciekawą opinią niestety nie pamiętam kto to napisał
że dla niego nie jest ważny bieżący wynik inwestycyjny lecz długofalowa udokumentowana praca na FX na wszystkich trendach a w takiej sytuacji dobre wyniki inwestycyjne same niejako przyjdą.Jest to bardzo bliskie moim poglądom.Wracając do meritum w takiej sytuacji te proporcje są odwrotne 95% wygrywa natomiast 5 % przegrywa tylko i wyłącznie dlatego że brak im konsekwencji i wytrwałości.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

kolejny mit na temat forexu :"To lewar zabija na FX"
Tak właśnie mi się wydaje, że do takich mitów można zaliczyć też zbytnie demonizowanie lewaru. Lewar jest najbardziej niebezpieczny dla początkujących, którzy nie rozumieją za bardzo ani działania lewaru, ani ogólnie rynku. To jest zbyt duże uogólnienie, gdy stwierdza się, że kto używa większego lewaru, ten bardziej ryzykuje - po prostu im bardziej krótkoterminowy styl gry i im niższe SL i TP, tym większego lewaru potrzeba. Gdyby skalper stawiający SL równe 10 pipsów zdecydował się grać lewarem 1:1 (czyli w praktyce bez lewaru), to jego ryzyko na transakcję oscylowałoby w okolicach 0,1% depozytu, co byłoby chyba nieco przesadnie ostrożną grą. Tzn. może w stosunku do całego kapitału to byłoby dobre ryzyko (choć też trochę niskie), ale lewar jest też po to, żeby nie trzymać wszystkich przeznaczonych na inwestycje środków na depozycie u brokera. Tak więc generalnie lewar wykańcza ludzi, którzy nie wiedzą co robią, natomiast dla tych, którzy wiedzą co robią może być szansą.

reptile pisze:Na fx nie handluje się walutą
To akurat jest prawda. Pary walutowe to właściwie to samo, co CFD - czyli kontrakty na różnice kursowe. Tak przynajmniej ja to rozumiem :)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

FXfighter pisze:reptile napisał:
Na fx nie handluje się walutą

Nie jest to prawdą ponieważ proszę pamietać że istnieje interbank oraz regulowana giełda w USA.

Pozdro.


To akurat jest prawda. Pary walutowe to właściwie to samo, co CFD - czyli kontrakty na różnice kursowe. Tak przynajmniej ja to rozumiem


Dodano po 6 minutach:


Ps. moja odpowiedż jest pod reptile lecz każdy wie o co chodzi.......... :P
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

zz pisze:dlatego że brak im konsekwencji i wytrwałości.
Tak. 95% można powiedzieć, że w pewnym sensie się poddaje. Szacuję, że ok. 1/4 a może i połowa z tych 95%, gdyby się przyłożyła - byłaby w stanie zarabiać.
Wa$$kII pisze:To lewar zabija na FX
Nieumiejętnie stosowany lewar zabija. Lewar sam w sobie jest fantastycznym narzędziem.
Rzucę też granat ... zdecentralizowany rynek to mit Mr. Green
Myślę, że ma szansę stać się mitem. Spójrzmy np. jak model rynku w Dukascopy się rozwija na przestrzeni kilku lat.

Dołączam kolejny mit:
Żeby zarabiać na FX musisz mieć przynajmniej 6 monitorów na wykresy (z czego 1 w kuchni i jeden tam gdzie król piechotą chodzi), doktorat z ekonomii i stryjka w FED-zie. :lol:
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

FXfighter pisze:To akurat jest prawda. Pary walutowe to właściwie to samo, co CFD - czyli kontrakty na różnice kursowe.
pominięty został nawias ...
reptile pisze:1. Na fx nie handluje się walutą (tylko ryzykiem, zależy od platformy)
odsyłam do różnych definicji http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Handel literka H
zz pisze:Nie jest to prawdą ponieważ proszę pamietać że istnieje interbank
UBS Investment Bank


5. Na forum siedzi brokerowe lobby i robią nowym wode z mózgu :mrgreen: (no co ..to prawda :lol: )
6. Granie pod newsy to samobójstwo, a gracze to kamikaze (nieprawda)
Ostatnio zmieniony 09 mar 2010, 11:20 przez reptile, łącznie zmieniany 3 razy.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Wiesz FX TEAM chciałem trochę przewrotnie lecz uczciwie i prawdziwie udowodnić że na FX może wygrać 100% inwestujących tutaj mają dowód
http://www.barclayhedge.com/research/in ... E-REFFERAL..

reptile pisze:Na fx nie handluje się walutą (tylko ryzykiem, zależy od platformy)
Tak jak wyżej proszę nie zapominać o tym co najważniejsze czyli że istnieje interbank oraz że istnieje regulowana giełda w USA co prawda odnosi się to tylko do majorsów ponieważ tylko na nich można grać tak samo jak na interbanku.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ