licencja NFA

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

licencja NFA

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

Chce zdobyc licencje nfa Commodity Trading Advisor (CTA)

http://www.nfa.futures.org/NFA-registra ... index.HTML

Czy ktos z forumowiczow zdawal juz testy? Czy jest duzo materialu? Jak jest z trudnoscia testu? Chce rozpoczac dyskusje, dowiedziec sie czegos nowego zanim sie zapisze, moze jakies wskazowki i opinie :)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

inwestor86 pisze:Czy ktos z forumowiczow zdawal juz testy?
Dzięki za uznanie dla forum, ale to chyba jednak nie ten poziom.

Zakładam, że CTA jest jeszcze trudniejszy niż DI, więc chyba jednak nie ten adres.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Bardziej opłaca się zdobycie CPO, wtedy możesz obracać całym funduszem, a nie tylko pojedynczymi rachunkami.

EDIT: Chociaż w sumie i tak chyba zdaje się ten sam egzamin.

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

z CTA masz wiecej mozliwosci, a czy test jest ten sam to nie wiem..

nie ma problemu z pojedynczymi rachunkami, od tego jest muliterminal ;)

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Nie jestem pewien czy brokerzy ECN oferują obsługę multiterminala poprzez API, a obracanie czyimiś środkami na kontach MM wydaje mi się wysoce nieprofesjonalne. Niemniej temat bardzo ciekawy.

Możesz podać co miałeś na myśli pisząc, że CTA daje więcej możliwości? Egzamin chyba jest ten sam - series 3, ale nie jestem pewny na 100%.

Zastanawia mnie, czy ta licencja jest ważna również na terenie naszego kraju, czy tylko w USA? Jeśli jest ważna w naszym kraju, to raczej nie warto się zastanawiać nad DI...

Oczywiście jak zwykle ośrodki zdawania egzaminu znajdują się w całej Europie, nawet w Grecji tylko nie w Polsce...

Zakres materiału obowiązujący na teście: http://www.nfa.futures.org/NFA-registra ... eries3.pdf
Ośrodki zdawania egzaminu http://apps.finra.org/TestCenter/1/locations.aspx

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

wiec tak:

Wiekszosc brokerow, czy to MM czy ecn maja multi w ofercie, a w razie gdybys bardzo chcial i mial troche oszczednosci, mozesz kupic wlasna platforme np. http://www.bostontechnologies.com/

Wydaje mi sie, ze licencja jest wazna na calym swiecie, takze w polsce, ale glowy nie dam uciac..

Z tego co wyczytalem w CPO masz ograniczenie np. nie wiecej niz 15 klientow w portfelu, majac CTA nie musisz sie o to martwic. Jako CTA mozesz zarzadzac rachunkami, jak rowniez dawac porady, seminaria itp.

To ze test jest nie w polsce to nawet lepiej, mozna wyskoczyc np. do londynu i przy okazji sie zabawic sie :mrgreen:

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Myślałem nad licencją DI i by zacząć się przygotowywać od marca tego roku ale kto powiedział że nie można pójść o krok dalej i zrobić CTA ( myślałem także o CFA ale na dzień dzisiejszy nie wgłębiałem się zbytnio w specyfikę tych zagranicznych certyfikatów ). Samemu jednakże ciężko byłoby przygotować się do tego typu egzaminu. Dużo bardziej rozsądnym wyjściem byłoby zebrać grupę ludzi i stworzyć pewną grupę dyskusyjną chociażby w której wytrwaliby najwytrwalsi. Wymieniać się tam opiniami, ułożyć wspólny plan i kontrolować postępy. Gdyby wszystko było ułożone na papierze i zawierało jak najwięcej szczegółów więc czemu miałoby się to nie udać. Mam pewien pomysł jak to mogłoby wyglądać ale do tego zapraszam na Priv. Nie mówię że mam doświadczenie w organizowaniu tego podobnych rzeczy ale lubię wyzwania i z chęcią wysłucham poważnych osób.

Pozdrawiam.

Jasonbourne - może i nie ten, ale czemu by nie podwyższyć go ?
fx-forum

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Duże brawa za odwagę................. :clap: :clap: :clap:
MkubuxK pisze:Dużo bardziej rozsądnym wyjściem byłoby zebrać grupę ludzi i stworzyć pewną grupę dyskusyjną chociażby w której wytrwaliby najwytrwalsi
Można by pociągnąć ten wątek tutaj........wszyscy forumowicze by skorzystali na tym dodatkowo nasza ogólna wiedza w tym bardzo ważnym temacie znacząco by się poszerzyła Nie liczyłbym na Waszym miejscu uczelnie...........znajomy po studiach ekonomicznych //.przy kielichu uczciwie mi powiedział że z uczelni wyniósł tyle że dowiedził się tylko że taki rynek istnieje.........///


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

MkubuxK pisze:Jasonbourne - może i nie ten, ale czemu by nie podwyższyć go ?
Nie no super, a może zrobić po prostu na forum oddzielny topic/dział, gdzie moglibyście się wymieniać doświadczeniami? Na pewno forum by wiele zyskało dzięki Waszym wypowiedziom, nawet jeżeli jest to tylko kilka osób.

Nawet kiedyś myślałem nad DI, ale jak zobaczyłem zakres materiału, to jednak uznałem, że "gra nie warta świeczki". Ale zarządzanie cudzymi pieniędzmi jest w pewnym sensie naturalnym celem powyżej pewnego poziomu, nawet jeżeli można robić to "po cichu" bez licencji. I na pewno warto rozmawiać na forum o różnych licencjach.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

jasonbourne pisze:
Nawet kiedyś myślałem nad DI, ale jak zobaczyłem zakres materiału, to jednak uznałem, że "gra nie warta świeczki". Ale zarządzanie cudzymi pieniędzmi jest w pewnym sensie naturalnym celem powyżej pewnego poziomu, nawet jeżeli można robić to "po cichu" bez licencji. I na pewno warto rozmawiać na forum o różnych licencjach.

zakres materialu nie ma znaczenia, wszystkiego mozna sie nauczyc na spokojnie bo nikt nas nie goni.. potrzebne materialy dostajemy od NFA po zarejestrowaniu i oplaceniu skladek, takze z tym nie ma problemu :)

ODPOWIEDZ