VEGAS

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Użyszasz systemu VEGAS

Tak
28
16%
Nie
144
84%
 
Liczba głosów: 172

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: VEGAS

Nieprzeczytany post autor: lolek »

obejscie pisze:mam pytanie czym otwierac plik rar ?
Jeśli wpiszesz "rar" w wyszukiwarce google to znajdziesz tam opis czym jest ten format plików i program żeby go otworzyć.
http://www.winrar.pl/winrar/pobierz

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: VEGAS

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

czizol pisze:Witam!
Wrzuciłem TTM, we właściwościach są kolory niebieski i czerwony a na wykresie wszystkie słupki są czarne. Co zrobić? MA in Color ma kolory. Pozdrawiam

-- Dodano: 04 lis 2013, 23:52 --

I jeszcze jedno: zamiast "WEEKLY direction" mam "MANUALLY SET direktion" (w pierwszym wierszu w lewym gornym rogu)
Weź sobie z "rynku" świeży wykres, i do niego wrzuć TTM - powinno działać.

Znalazłem, przestawiamy....

Tak mamy po wrzuceniu wskaźników:
http://forex-nawigator.biz/forum/downlo ... w&id=89706

Zmieniamy ManuTrend z "true" na "false"
http://forex-nawigator.biz/forum/downlo ... w&id=89707

I dostajemy...
http://forex-nawigator.biz/forum/downlo ... w&id=89708

I voila!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanapka

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: VEGAS

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

Moi Drodzy, czy ktoś jest w stanie powiedzieć ile świec jest potrzebnych minimalnie, aby średnia sma8 zmieniła kierunek (kolor)? Tak z matematycznego punktu widzenia 2?
Kanapka

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Re: VEGAS

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

jedna

0,0,0,0,0,0,0,0 ->0,0,0,0,0,0,0,1
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: VEGAS

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

Witam,

często mamy sytuację jak na screenie:
Czy%20wchodzimy.png
Cena siedziała na sma55, nie ma konkretnych sygnałów oraz cena jest bliżej niż 50 pipsów od sma. Aż tu nagle jeden słupek przebija nam sma (i zamyka się po drugiej stronie). Pytanie jest czy wchodzić? No niby tak, ale dosyć duży ruch nam przeszedł JUŻ koło nosa. Więc do tej pory pasowałem w takich stytuacjach. Tyle że zazwyczaj sytuacja rozwija się następująco:
O tak.png

I zostaje nam już tylko ból d*py, że nie weszliśmy :evil: .

Od siebie jeszcze napisze, że lepiej jest wchodzić w "spóźnione" trejdy, niż wchodzić zbyt wcześnie (na czym czesto sam się łapię).

Pozdrawiam

-- Dodano: pn 25-11-2013, 22:56 --

[edit]

Co do wskaźnika TTM, z własnych obserwacji wiem ,że gdy nagle po silnym trendzie wzrostowym następuje chwilowe odwrócenie (bary zmieniają kolor z niebieskiego na czerwony). Wchodzimy w rynek, i raz-dwa jesteśmy na plusie 10 pipsów (jupi!) tyle, że gdy ta chwilowa korekta się skończy, roztrzaskujemy sięna SL. :? Wieć uważajcie!

[edit2]

Co do wyznaczania trendu na podstawie weekly. Osobiście uważam ten interwał za zbyt długi ponieważ jedna świeczka 4h stanowi 1/42 świeczki tygodniowej. A 4h do dniowej to już tylko 1/6. M.in dlatego, że trzymałem się trendu z weekly, który reaguje bardzo powoli, przez ostatnie 2 tygodnie przerznąłem równowartość fajnych wakacji. Dlatego skłaniałbym się do wyznaczaniu trendu na podstawie świeczek dniowych, a PRZEDE WSZYSTKIM analizy technicznej, a następnie konfrontowaniu jej z trendem wyznaczonym przez wskaźnik.

A więc swoją lekcję odebrałem :/.

Aby zmienić wyznaczanie trendu z weekly na dniowy, zmieniamy parametr Macro_Peroid z 10080 na 1440.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanapka

Awatar użytkownika
michosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 29 cze 2012, 22:43

Re: VEGAS

Nieprzeczytany post autor: michosz »

Witam!
Gra ktoś jeszcze tą strategią? Sam chce się za to zabrać. Niedługo będę testował.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: VEGAS

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

Gra, gra i do tego zaraża nią kolegów :).

Mam parę wniosków płynących z tej strategii.

1. Nie wchodzimy na czuja, lepiej wejść w spóźniony, ALE sprawdzony trejd, niż mieć 20-30 pipsów mniej zysku, niż 100 pipsiorów strat. Zaznaczone miejsce na wykresie to moment, w którym uwierzyłem, że w krosach z jenem robią się kliny - wybicie z klinów było, tylko że formacje z klinów zwyżkujących stały się tunelami wzrostowymi. Rezulata był tego taki, że przewaliłem w ciągu kilku h zyski z 2 tygodni.
2. Jak wchodzimy w trejd, trzymamy go, te 4-5 świec (4h). Często łapie mnie chicken i zamiast 200 pipsów, zamykam pozycje z 60-70. Shame on me :oops: .
3. Targety z FF_Tunnel są w mojej opinii kompletnie nierealistyczne. Jak często para zalicza skoki po 450-600 pispsów, w 18-36h? Targety bierzmy z znalizy technicznej.
4. Gramy TYLKO zgodnie z trendem (sma55), i za formacją jaka aktualnie się formuje/własnie uformowała.
5. Trend ustalany na postawie średnich z weekly, jest zbyt powolny, aby na nim polegać.
6. Przełamanie linii trendu na RSI jest niezłym sygnałem, a gdy rsi przebija średnią to jego MOCNE potwierdzenie.
7. Nie radzę stawiać zleceń w przeciwnym kierunku do sma55 - powód pkt. 3, + szkoda ryzykować

______________________________________

Nt. mojego statementu:

1. Mam różne rozmiary pozycji - gram trochę na "pałę".
2. Trejdy, które na wykresie są płaskie to testowane innych strategii, ew szybkie zamykanie nieprzemyślanych wejść
3. Postanowiłem wchodzić 10% kapitału, ponieważ nigdy nie mam więcej niż 5 pozycji na raz. Pozostała kasa na depozycie w takim wypadku mogłaby sobie leżeć równie dobrze na koncie.


[edit]

Trejdy które dały mi dzisiejszy skok kapitału, to idealny przykład chickena w akcji. Zamykając teraz miałbym o połowę więcej zysków. Pozstał mi tylko ból d.... :lol:

[edit2]

Chicken pojawia się, gdy dochodzimy do oporu (nawet słabego), i zaczyna nam się mały pullback. Wtedy wymiękam i uciekam. Należy go natomiast przeczekać, przestawić sl, w miejsce dające nawet minimalny zysk, i czekać. Jak nam sie poszczęści, to zrobimy dwukrotność tego ile wzięlibyśmy w "chicken point" (szczycie pullbacku) :P.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanapka

Awatar użytkownika
michosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 29 cze 2012, 22:43

Re: VEGAS

Nieprzeczytany post autor: michosz »

Zgodnie z SMA 55 to znaczy gramy elki jeżeli cena jest nad sma 55, a eski jeżeli pod ?
czy sma 8 jest ponad sma 55 to elki i odwrotnie ? możesz mi wyjaśnić, bo jestem zielony
:oops: :oops:

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: VEGAS

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

No tak. Wszystko rozbija się o kwestię, że sma55 może zostać przebite jak cena ma duży impet/siłę/pałera - jak zwal tak zwał. Po to jest zasada, że NIE trejdujemy gdy cena jest bliżej niż 50 pipsów od sma55. W takiej sytuacji sobie czekamy, aż sytuacja się wyjaśni (cena jest odbije lub przebije na drugą stronę). Przebicie zdarza się rzadko, ponieważ oznacza zmianę dość silnego trendu.

Na 4h interwale sma55 jest wystarczająco stabilna aby jej zaufać. Nie ma co płynąć pod prąd.

Obrazowo, jak w Przemyślu wybucha gorączka złota, to nie jedziemy do Szczecina aby kopać. Tam MOŻE być więcej złota, ale wcale nie musi. Lepiej pojechać do Przemyśla, i zabrać chociaż trochę.
Kanapka

Awatar użytkownika
michosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 29 cze 2012, 22:43

Re: VEGAS

Nieprzeczytany post autor: michosz »

Dzięki za odpowiedź.
Ja miałem takie trady. Tylko grałem to jeszcze przed tym jak mi odpowiedziałeś na pytanie chyba.
Nie wiem czy dobrze zagrałem. Jak na pierwszy raz to można powiedzieć, grałem troszkę na pałę.
Ale dało zarobić trochę pipsów.
EUR/USD +108 pipsów http://charts.mql5.com/3/750/eurusd-h4- ... s-as-2.png

GBP/USD +75 pipsów http://charts.mql5.com/3/750/gbpusd-h4- ... ets-as.png

USD/CHF +36 pipsów http://charts.mql5.com/3/750/usdchf-h4- ... ets-as.png
Jedno zlecenia na USD/CHF nadal otwarte ( +70 obecnie)
Razem z zamkniętych zleceń +219.
Nie ustawiałem tylko stopa , bo nie wiedziałem gdzie go ustawić. Gdyby był to pewnie zostałbym wycięty :oops: :oops:
Muszę się jeszcze na pewno douczyć tego systemu. Ale uważam, że jest godny polecenia.
A tak btw ładny myfxbook. :)
pozdrawiam

ODPOWIEDZ