VEGAS

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Użyszasz systemu VEGAS

Tak
28
16%
Nie
144
84%
 
Liczba głosów: 172

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

fryk pisze:A ty moze sie nie len tylko otwieraj i wklejaj aktualne pozycje to zlepi sie wiecej ochotnikow do gry tym sysem.
Wcale się nie lenię, nie będę dawał nikomu ryby jak dałem bardzo dobrą wędkę. To jedyna droga do nauczenia się prawidłowej analizy i konsekwentnego stosowania obranej strategii, moje aktualnie zajmowane pozycje nie każdemu mogą przypaść do gustu chociażby ze względu na odmienny MM i styl gry. Jedno co mogę z pewnością stwierdzić (subiektywnie, po kilku latach trejdowania) to, że wszelkie próby skalpowania, gry na interwałach 1min, 5min itp prowadzą prędzej czy później do bankructwa, dlatego będę namawiał każdego początkującego do właśnie takiego stylu gry, nauki analizowania wykresów na różnych interwałach czasowych, łapania większych ruchów. Czyż nie lepiej złapać raz 100 pips, niż 10x10 pips? Szczególnie, że spready dla skalperów są zabójcze?
Tutaj mamy grę spokojną, pozycja raz na kilka dni, bez stresu i gapienia się ciągle w monitor, prawidłowy setup i relaks :mrgreen:
W razie pytań chętnie służę pomocą........
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
Uosiu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2005, 11:25

Nieprzeczytany post autor: Uosiu »

Właśnie skończyłem czytać opis metody 4h. Pan Vegas to też altruista. Gram od ponad roku. Obecnie jestem umiarkowanie w plecy i troche mam dosyć szukania własnych metod. Poćwiczę dyscyplinę z tym sysem. Podoba mi się metoda 4h, wystarczy sprawdzać rynek trzy, cztery razy dziennie.
Think for Yourself, Question Authority.

Podejdź do rynków profesjonalnie, odwiedźmoją stronę i zobacz jak NIE GRAĆ na FX!

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Uosiu pisze: Poćwiczę dyscyplinę z tym sysem
Witaj w klubie Uosiu :)
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
Uosiu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2005, 11:25

Nieprzeczytany post autor: Uosiu »

powiedz mi, czy na 4h masz różne profile ryzyka dla różnych par?
oraz, czy grasz tylko w kierunku zadanym przez wykres tygodniowy, bo widzialem na screenach ,ze miales tez pozycje w drugą mańkę :)
Think for Yourself, Question Authority.

Podejdź do rynków profesjonalnie, odwiedźmoją stronę i zobacz jak NIE GRAĆ na FX!

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Uosiu pisze:powiedz mi, czy na 4h masz różne profile ryzyka dla różnych par?
oraz, czy grasz tylko w kierunku zadanym przez wykres tygodniowy, bo widzialem na screenach ,ze miales tez pozycje w drugą mańkę :)
Na screenach akurat jest aktualny kierunek trendu, a zrzut być może przedstawiał pozycje historyczne. W zasadzie kierunek tygodniowy traktuję pomocniczo, to raczej powolny wskaźnik :)
Profile mam ustawione w/g własnego uznania, tzn patrzę na parę i jeżeli wykres wychodzi często poza ostatni zakres fibo wtedy zwiększam profil ryzyka lub nakładam wskaźnik powtórnie o numer większy.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
headd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 08 lut 2006, 10:27

Nieprzeczytany post autor: headd »

bardzo ciekawy ten Vegas, obserwując historyczne dane rzeczywiście potwierdzają się wzrosty i spadki...

nawiążę tu do pytania jednego z kolegów w sprawie ręcznego dokładania linii alfa. Na wskaźniku Vegas H1 i D1 nie ma tej linii, dlaczego?

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

headd pisze:Na wskaźniku Vegas H1 i D1 nie ma tej linii, dlaczego?
H1 są za szybkie i Alfa się nie sprawdza (zbyt dużo błędnych sygnałów), z kolei D1 są za wolne i poziom Alfa sprzed 8 dni jest często musztardą po obiedzie :)
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
Uosiu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2005, 11:25

Nieprzeczytany post autor: Uosiu »

W zasadzie kierunek tygodniowy traktuję pomocniczo, to raczej powolny wskaźnik Smile
Jak to się więc ma do skuteczności całego systemu, który przecież był liczony biorąc pod uwagę wskaźnik tygodniowy, jako filtr kierunkowy? Co jest dla ciebie najważniejsze w określaniu kierunku w tym przypadku? Dzięki z góry za wyjaśnienie
Think for Yourself, Question Authority.

Podejdź do rynków profesjonalnie, odwiedźmoją stronę i zobacz jak NIE GRAĆ na FX!

Awatar użytkownika
Uosiu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2005, 11:25

Nieprzeczytany post autor: Uosiu »

kierunek tygodniowy w osobnym okienku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Think for Yourself, Question Authority.

Podejdź do rynków profesjonalnie, odwiedźmoją stronę i zobacz jak NIE GRAĆ na FX!

Awatar użytkownika
Fireblade
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 31 maja 2006, 20:00

Nieprzeczytany post autor: Fireblade »

Uosiu wlaczam i nic nie wyswietla.

ODPOWIEDZ