VEGAS

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Użyszasz systemu VEGAS

Tak
28
16%
Nie
144
84%
 
Liczba głosów: 172

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

Wierzyc mi sie nie chce ze to tylko kwestia tego :)

Dzisiaj sie dobiore do tego Vegas.

@fxlamer: wyciales juz cos z reala tym wegasem? ;)
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
Aekold
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: 22 lis 2004, 19:41

Nieprzeczytany post autor: Aekold »

Ja tym juz porzadny kawalek czasu temu gralem w real - da sie na tym zarobic :D

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

To ktory system z ktorego forum jest teraz trendy? A ktore przestaja dzialac? Zdradz jesli mozesz - podziel sie expem z pisklakami przyszlych orlow foreksu ;)

Badzmy konkretni Panowie! Szybciej bedziemy sie rozwijac. Wciaz trzeba wszystkich o wszystko ciagnac za jezyk...

W sumie to forum powoli zaczyna isc do przodu. Ale jeszcze IMO daleko nam to zagranicznych forow gdzie wala konkretami po oczach az milo :) I PRA DO PRZODU JAK LODOLAMACZ!
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
Aekold
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: 22 lis 2004, 19:41

Nieprzeczytany post autor: Aekold »

Hmm no ciezko mi powiedziec jak dziala teraz po przestalem sie nim interesowac ja gralem zmodyfikowana wersja dla wlasnych potrzeb i zarabialo - zyski moze nie oszalamiajace ale przy malej dzwigni szlo sie powoli do przodu. System porzucilem nie ze przestal sie sprawdzac tylko opracowalem cos co przynosilo wiecej kasy :D

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

fryk pisze:Badzmy konkretni Panowie! Szybciej bedziemy sie rozwijac. Wciaz trzeba wszystkich o wszystko ciagnac za jezyk...
Słusznie Fryk, słusznie....

Aekold pisze:Ja tym juz porzadny kawalek czasu temu gralem w real - da sie na tym zarobic
Aekold pisze:ja gralem zmodyfikowana wersja dla wlasnych potrzeb i zarabialo
Z całym szacunkiem Aekold, ale takie wypowiedzi "grałem ale przestałem bo mam lepszy" niczego nie wnoszą do tematu, jak masz coś do powiedzenia na temat tego systemu to słuchamy, jak nie...... to załóż nowy temat i zaprezentuj nam swoją strategię :) .... do czego gorąco zachęcam pozostałych forumowiczów......
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Na prośbę kolegi w0rg MA_in_Color czyli średnia zmieniająca kolor wraz ze zmianą kierunku którą stosuję w Vegas.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Kwiatek pisze:mam pytanie a co to dokładnie jest ta linia alfa ?
Linia Alfa pokazuje nam cenę zamknięcia na ósmej świecy wstecz. Kiedy cena przecina linię Alfa, SMA 8 musi zmienić kierunek, należy to traktować jako wczesne ostrzeżenie.

Obrazek

EDIT: Ten sam wykres 5 godzin później.........

Obrazek

....... i 2 dni później

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 sie 2010, 23:07 przez fxlamer, łącznie zmieniany 5 razy.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
Aekold
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: 22 lis 2004, 19:41

Nieprzeczytany post autor: Aekold »

Fxlamer to byla odpowiedz na post fryka z ktorego postu wyniowskowalem ze ma pytanie odnosnie tego czemu przestalem grac vegasem - wiec mu odpowiedzialem co i jak :D
Co do tego topicu to jak ktos juz tu wspomnial naprawde dawno nie bylo tak konkretnego postu i chwala ci za to. Skoncze sesje to jak dobrze pojdzie zaczne sypac pomyslami :D

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Aekold pisze:Skoncze sesje to jak dobrze pojdzie zaczne sypac pomyslami
Aekold - luzik, czekamy........ :)


Wracając do Vegas.... jeżeli chcemy mieć szerszy wgląd w sytuację na rynku, proponuję ustawić sobie 3 profile dla Vegas (i nie tylko): dla świeczek dziennych, 4H i 1H i zaczynać analizę od wykresów dziennych.

Na przykład tak wygląda mój profil Vegas_Daily:

Obrazek

Wskaźnik Vegas dla świec dziennych wykorzystuje tunel z dwóch EMA - 24 i 28.
SMA 8 którą widać na zrzucie dodałem sam, nie występuje w oryginalnym wskaźniku.

Odległości fibo od tunelu wynoszą następująco (pips):
Model #1 = 89, 144, 233
Model #2 = 144, 233, 377
Model #3 = 233, 377, 610
Model #4 = 377, 610, 987

Dla poszczególnych par należy ustawić następujące modele ryzyka na wykresie dziennym
(cytuję za autorem strategii, jest to tak jasne, że chyba nie wymaga tłumaczenia):


EUR/USD - Model # 1 AND Model #2. Overlay #2 after you have setup Model #1. (po dodaniu modelu 1 dodaj wskaźnik powtórnie z modelem 2) Just go back and do #2. This will now produce an overlap of #1 and #2
And produce 4 fib lines on both sides of the tunnel [for a total of 8]. You will now have fib numbers calculated at 89, 144, 233, and 377 from the daily tunnel.

GBP/USD - Model #1 AND Model #3. Overlay #3 after you have setup Model #1.
You now have 5 fib lines on both sides of the tunnel [for a total of 10].
The fib numbers are calculated at 89, 144, 233, 377, and 610 from the daily tunnel.

USD/CHF - Model #2. You now have 3 fib lines on both sides of the tunnel [for a total of 6]. The fib numbers are calculated at 144, 233, and 377 from the daily tunnel.

USD/JPY - Model # 1. You now have 3 fib lines on both sides of the tunnel [for a total of 6]. The fib numbers are calculated at 89, 144, and 233 from the daily tunnel.

AUD/USD - Model # 1. You now have 3 fib lines on both sides of the tunnel [for a total of 6]. The fib numbers are calculated at 89, 144, and 233 from the daily tunnel.

USD/CAD - Model #2. You now have 3 fib lines on both sides of the tunnel [for a total of 6]. The fib numbers are calculated at 144, 233, and 377 from the daily tunnel.

EUR/JPY - Model #2. You now have 3 fib lines on both sides of the tunnel [for a total of 6]. The fib numbers are calculated at 144, 233, and 377 from the daily tunnel.

EUR/GBP - Model # 1. You now have 3 fib lines on both sides of the tunnel [for a total of 6]. The fib numbers are calculated at 89, 144, and 233 from the daily tunnel.


Interesuje nas tylko osiągnięcie następujących poziomów dla poszczególnych par:

EUR/USD - When it reaches the third fib level [233] or higher.
GBP/USD - The third fib level [233] and higher.
USD/CHF - The second fib level [233] and higher.
USD/JPY - The second fib level [144] and higher.
AUD/USD - The second fib level [144] and higher.
USD/CAD - The second fib level [233] and higher.
EUR/JPY - The second fib level [233] and higher.
EUR/GBP - The first fib level [89] and higher.


Daily CDN.........

W załączniku wskaźnik Vegas dla wykresów dziennych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2010, 23:07 przez fxlamer, łącznie zmieniany 2 razy.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

fryk pisze:@fxlamer: wyciales juz cos z reala tym wegasem?
Dopiero zaczynam przygodę z Vegas wiec na początek ostrożnie.
Moje aktualne pozycje:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 23:08 przez fxlamer, łącznie zmieniany 2 razy.
Bedzie dobrze, luz......
=================

ODPOWIEDZ