Uwaga! na fxquantumtrading.com

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

co ma na celu powyższy wątek?
piszesz że chcesz się podzielić statementem - a to nie może być cel sam w sobie, bo niby po co komuś czyjś statement - szczególnie że są jakieś wzmianki o wspólnikach
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

eMisiek pisze:Musiałbym przyjrzeć się kilkunastu transakcjom, żeby spróbować rozszyfrować algorytm zarządzania pozycją. Pozycje są otwarte dość długo - ale zauważ, dzięki niewielkim ruchom nigdy nie odchodzą 'za daleko" - przynajmniej w teorii.
teoretycznie ;) bp gdyby w praktyce ni odchodzilo za daleko to spokojnie sie mozna zabezpieczyc SL nawet oddalonym od tego "ukrytego" o X pipsow , tak na wszelki wypadek ;)

pozdrawiam
Andrzej Pierz
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

Pierz Andrzej pisze:
eMisiek pisze:Musiałbym przyjrzeć się kilkunastu transakcjom, żeby spróbować rozszyfrować algorytm zarządzania pozycją. Pozycje są otwarte dość długo - ale zauważ, dzięki niewielkim ruchom nigdy nie odchodzą 'za daleko" - przynajmniej w teorii.
teoretycznie ;) bp gdyby w praktyce ni odchodzilo za daleko to spokojnie sie mozna zabezpieczyc SL nawet oddalonym od tego "ukrytego" o X pipsow , tak na wszelki wypadek ;)

pozdrawiam
Andrzej Pierz
To jest jeden z problemów, których nie rozwiązałem :) Czy powinien być "katastroficzny SL" czy nie, np 100 pips.

Teoretycznie wszystkie takie systemy mają SL = Margin Call. Stąd ja np uważam, że koniecznie należy stosować inny MM - podzielić kapitał na pozycje i grac najmniejszą np 10% i potem budować kapitał w oparciu o pieniądze ściągnięte z rynku. Ale ... może jestem za konserwatywny.

Aha i jeszcze jedno. Podczas gdy systemy gry z trendem sa dość dobrze znane, systemy tego typu sa mniej znane, mi np. brakuje wiedzy ogólnej na temat metod zarządzania pozycją w takim przypadku, niewykluczone, że gdzies sa ale nie spotkałem.
Badania traderów

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

eMisiek pisze:To jest jeden z problemów, których nie rozwiązałem Czy powinien być "katastroficzny SL" czy nie, np 100 pips.
odpwiedz sobie na pytanie czy wolisz zalapac MC czy strate 100 pipsow ;P
ja wiem ze czasami dojdzie do 101 i wroci , ale osobiscie ja bym nie ryzykowal ;)

Dodano po 2 minutach:
eMisiek pisze: Podczas gdy systemy gry z trendem sa dość dobrze znane, systemy tego typu sa mniej znane
eeee no co Ty ?? a o stomperze nie slyszałeś ??
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

Pierz Andrzej pisze:
eMisiek pisze:To jest jeden z problemów, których nie rozwiązałem Czy powinien być "katastroficzny SL" czy nie, np 100 pips.
odpwiedz sobie na pytanie czy wolisz zalapac MC czy strate 100 pipsow ;P
ja wiem ze czasami dojdzie do 101 i wroci , ale osobiscie ja bym nie ryzykowal ;)
Tu odpowiedź jest oczywista ,natomiast weźmy pod uwagę czynnik ryzyka, czyli, że nie wiemy dokąd nam aktualnie dojdzie... Tu podejrzewam odpowiedź przyniesie statystyka i policzenie "w łeb" ile razy taka sytuacja wydarzała sie w przeszłości - o ile wyniki beda od strony statystycznej wiarygodne (czyli pozostałe parametry rynku nie będa "za bardzo zmienne")

Widziałem ten problem ugryziony z innej strony: system (ręczny na M1) "godził się" ze zleceniami uciekającymi, nawet o kilkaset pips. Znajdę to wrzucę przykład. Równoważył to stosunkowo dużą ilością transakcji, które znacznie przewyższały wielkośc uciekającego zlecenia.

Dodano po 50 sekundach:
Pierz Andrzej pisze:
Dodano po 2 minutach:
eMisiek pisze: Podczas gdy systemy gry z trendem sa dość dobrze znane, systemy tego typu sa mniej znane
eeee no co Ty ?? a o stomperze nie slyszałeś ??
eeeee?

nigdy, wyznaję ze wstydem :oops:
Badania traderów

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

eMisiek pisze:eeeee?

nigdy, wyznaję ze wstydem
jezeli dobrze pamietam to jeden z wielu odmian systemu opartego o kanal cenowy z X barow H i L ,

nie chce wprowadzic Cie w blad ale bodajze sie FapTurbo tez dzialal na "powrot" i gral w nocy ;)

pozdrawiam
Andrzej Pierz
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

speedtrader pisze:tyle ze ja nic nie sprzedaje to nie jest system na sprzedaz pozatym jak nie widzisz sstytemu a jak mozna zobaczyc system heh, wyrazem systemu jest jego statement, bo nie wiem co masz na mysli? chcesz zdjecie systemu:D

"Przedstawić system" oznacza, że pokazujesz zasady jakimi się kierujesz podczas otwierania i zamykania pozycji. To jest system, a to co pokazujesz to wyniki inwestycji twoim systemem. Tylko statment z jakiś określony czas, do tego tak jak pisał kolega powyżej z dużą możliwością manipulacji(np kwestia nr zleceń)

Powtarzam raz jeszcze dział systemy to dział do umieszczania owych systemów a nie wyłącznie lakonicznych wyników z dopiskiem co sądzicie?. I co mamy komentować? Mamy Ci gratulować? O czym tu można dyskutować jak nic nie pokazałeś?

Dziś zarejestrowałeś konto po to by co zrobić? No właśnie? Pochwalić się?

Jak dla mnie marna prowokacja i chęć sprzedaży tego cudownego systemu. Teraz po ostrzeżeniu od admina tłumaczy się, że nie chce niczego sprzedawać.
Od tak altruistycznie wrzuca swoje wyniki...jeszcze "rysyko" piszę przez "S" kilkukrotnie - to kpina jak nic :D


Jeśli chcesz się jednak podzielić swoim systemem to zachęcam, wtedy pewnie osiągniesz swój cel czyli temat wróci do "systemów i strategii". Jeśli nie chcesz to po co ten temat

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

profession pisze:
speedtrader pisze:pozatym jak nie widzisz sstytemu a jak mozna zobaczyc system heh,
"Przedstawić system" oznacza, że pokazujesz zasady jakimi się kierujesz podczas otwierania i zamykania pozycji. To jest system, a to co pokazujesz to wyniki inwestycji twoim systemem. Tylko statment z jakiś określony czas, do tego tak jak pisał kolega powyżej z dużą możliwością manipulacji(np kwestia nr zleceń)

Powtarzam raz jeszcze dział systemy to dział do umieszczania owych systemów a nie wyłącznie lakonicznych wyników z dopiskiem co sądzicie?. I co mamy komentować? Mamy Ci gratulować? O czym tu można dyskutować jak nic nie pokazałeś?

Dziś zarejestrowałeś konto po to by co zrobić? No właśnie? Pochwalić się?

Jak dla mnie marna prowokacja i chęć sprzedaży tego cudownego systemu. Teraz po ostrzeżeniu od admina tłumaczy się, że nie chce niczego sprzedawać.
Od tak altruistycznie wrzuca swoje wyniki...jeszcze "rysyko" piszę przez "S" kilkukrotnie - to kpina jak nic :D


Jeśli chcesz się jednak podzielić swoim systemem to zachęcam, wtedy pewnie osiągniesz swój cel czyli temat wróci do "systemów i strategii". Jeśli nie chcesz to po co ten temat
Coś mi się zdaje, że kolega speed w taki zawoalowany sposób chce pozyskać nowych inwestorów. Bo czemu ma służyć pokazanie samych wyników, bez jakiegokolwiek opisu koncepcji gry? Przecież nie będziemy się bawić w podchody i rozkminiać - jak to działa? Dla mnie sprawa jest jasna.

Awatar użytkownika
kingjaxe
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 14 sie 2007, 17:02

Nieprzeczytany post autor: kingjaxe »

te godziny otwarcia i zamknięcia pozycji z zamieszczonego tutaj statementu to jest polski czas? GMT? czy jaki?
bo np. ta ostatnia pozycja z dzisiaj z rana 2012/03/14 01:00:01 , to jest 1 w nocy naszego czasu?
bo ja o tej godzinie na wykresie nie mam ceny 1.55351 na GBPCAD, po jakiej została zawarta krótka pozycja. Nawet nie było wtedy ceny powyżej 1.5530. Która to jest godzina naszego czasu bo nie mogę się odnaleźć?:(

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

kingjaxe pisze:te godziny otwarcia i zamknięcia pozycji z zamieszczonego tutaj statementu to jest polski czas? GMT? czy jaki?
bo np. ta ostatnia pozycja z dzisiaj z rana 2012/03/14 01:00:01 , to jest 1 w nocy naszego czasu?
bo ja o tej godzinie na wykresie nie mam ceny 1.55351 na GBPCAD, po jakiej została zawarta krótka pozycja. Nawet nie było wtedy ceny powyżej 1.5530. Która to jest godzina naszego czasu bo nie mogę się odnaleźć?:(
Peperstone działa według czasu N.Y (New York) - tam na dodatek było zdaje się już przesunięcie letnie. Jak dalej jesteś zagubiony pisz na prv. Jak będę przy kompie to mogę dokładnie sprawdzić.
Green
Obrazek
Obrazek

Zablokowany