Upublicznienie EA a brokerzy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
ExcelFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2010, 14:26

Nieprzeczytany post autor: ExcelFx »

green7 pisze:. Jak nie to wypadałoby to po prostu przyznać a nie udawać że masz wiedzę "tajemną" ....
Wiedzę na ten temat mam,ale forum nie jest miejscem gdzie bym chciał się nią dzielić. Z własnego doświadczenia, kiedy grałem przez EA u pewnych brokerów, podstawowym sposobem blokowani moich działań były rekwoty , lub częsta konieczność ponownego logowania się do platformy, rekwoty w 100% uniemożliwiały pracę EA gdy grałem "z ręki" rekwot nie było! Ale gdy grałem na podstawie sygnału z EA umieszczonego na platformie danego brokera ale " z ręki" otwierałem pozycje rekwoty były na około 70% transakcji oraz inne atrakcje. To są fakty. Dlatego moje zdanie jest takie, ze broker ma możliwość weryfikacji "skąd pochodzi " decyzja o wejściu w rynek i jaką może mieć skuteczność.

Level6
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2010, 18:04

Nieprzeczytany post autor: Level6 »

Ludzie! O co bijecie pianę?

Zastanawiacie się nad jakimiś cudami, niewidami i kombinujecie jak koń pod górę :)

Czy ktokolwiek z Was zastanowił się kto przydziela Wam numer rachunku i hasło? Ilu z Was ma ustawione i korzysta ze standardowego hasła przydzielonego przez brokera? On to kontroluje! Koniec! Kropka!

Czy ktokolwiek z Was śledzi na bieżąco logi swojego rachunku i wszelkie operacje wykonywane "w tle"? Czy ktokolwiek z Was śledzie co się dzieje z rachunkiem w godzinach nocnych? Mniemam, że może 1%.

Po co jakieś programy kontrolujące Wasze konto i EA kiedy wystarczy normalnie zalogować się chociażby z wykorzystaniem hasła nie inwestora ale podglądu. Czy ktokolwiek z Was próbował to zrobić i wie jakie możliwości to daje?

Wystarczy zalogować się w godzinach kiedy powiedzmy "śpicie" i dokonać jednej zmiany w ustawieniach Waszego EA. Jednej! Dokładnie JEDNEJ i pójdziecie z torbami. Po co więc wykorzystywać jakieś programy szpiegujące, zdalne panele itd kiedy to takie proste. :)

Znana jest chociażby historia kilku inwestorów posługujących się EA FAP Turbo, którzy szybko popłynęli gdy "broker" zmienił im ustawienia. Niczego nie zauważyli ponieważ niczego nie można zauważyć.

Inwestując na Rynku Forex nauczyłem się pośród wielu innych, jednej rzeczy: Nigdy nie ufać brokerowi jakiegokolwiek typu by on nie był. Dlatego ZAWSZE do inwestycji wykorzystuję kilka kont na których mam naniesione TYLKO i wyłącznie czyste wykresy. Takie rozwiązanie daje brokerowi tylko podgląd w mój wyciąg i tyle. Niech kombinuje jeśli chce i szuka. Takie rozwiązanie w niewielkim stopniu ale nie zamula komputera i pozwala na czystą pracę.

Wszelkie analizy robię na innych kontach, tzw. "DA" powtarzając tam swoje zagrania, które różnią się wejściami rzędu kilku pipsów.

Itd. Itd. Pozdrawiam trzeźwo myślących. Prostota nas wyzwoli :)

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

ExcelFx pisze:
Wiedzę na ten temat mam,ale forum nie jest miejscem gdzie bym chciał się nią dzielić. Z własnego doświadczenia, kiedy grałem przez EA u pewnych brokerów, podstawowym sposobem blokowani moich działań były rekwoty , lub częsta konieczność ponownego logowania się do platformy, rekwoty w 100% uniemożliwiały pracę EA gdy grałem "z ręki" rekwot nie było! Ale gdy grałem na podstawie sygnału z EA umieszczonego na platformie danego brokera ale " z ręki" otwierałem pozycje rekwoty były na około 70% transakcji oraz inne atrakcje. To są fakty. Dlatego moje zdanie jest takie, ze broker ma możliwość weryfikacji "skąd pochodzi " decyzja o wejściu w rynek i jaką może mieć skuteczność.
Skoro posiadasz tajemną wiedzę to zapewne wiesz w jaki sposób broker poznaje czy trejd był złożony za pomocą EA czy też ręcznie. A skoro ją posiadasz to dlaczego się przed takim traktowaniem nie zabezpieczyłeś ?

PS: Tak, ja wiem na jakiej zasadzie broker to poznaje.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

To
Level6 pisze:Czy ktokolwiek z Was zastanowił się kto przydziela Wam numer rachunku i hasło? Ilu z Was ma ustawione i korzysta ze standardowego hasła przydzielonego przez brokera? On to kontroluje! Koniec! Kropka!

Czy ktokolwiek z Was śledzi na bieżąco logi swojego rachunku i wszelkie operacje wykonywane "w tle"? Czy ktokolwiek z Was śledzie co się dzieje z rachunkiem w godzinach nocnych? Mniemam, że może 1%.

Po co jakieś programy kontrolujące Wasze konto i EA kiedy wystarczy normalnie zalogować się chociażby z wykorzystaniem hasła nie inwestora ale podglądu. Czy ktokolwiek z Was próbował to zrobić i wie jakie możliwości to daje?

Wystarczy zalogować się w godzinach kiedy powiedzmy "śpicie" i dokonać jednej zmiany w ustawieniach Waszego EA. Jednej! Dokładnie JEDNEJ i pójdziecie z torbami. Po co więc wykorzystywać jakieś programy szpiegujące, zdalne panele itd kiedy to takie proste.

Znana jest chociażby historia kilku inwestorów posługujących się EA FAP Turbo, którzy szybko popłynęli gdy "broker" zmienił im ustawienia. Niczego nie zauważyli ponieważ niczego nie można zauważyć.

Inwestując na Rynku Forex nauczyłem się pośród wielu innych, jednej rzeczy: Nigdy nie ufać brokerowi jakiegokolwiek typu by on nie był. Dlatego ZAWSZE do inwestycji wykorzystuję kilka kont na których mam naniesione TYLKO i wyłącznie czyste wykresy. Takie rozwiązanie daje brokerowi tylko podgląd w mój wyciąg i tyle. Niech kombinuje jeśli chce i szuka. Takie rozwiązanie w niewielkim stopniu ale nie zamula komputera i pozwala na czystą pracę.

Wszelkie analizy robię na innych kontach, tzw. "DA" powtarzając tam swoje zagrania, które różnią się wejściami rzędu kilku pipsów.

Itd. Itd. Pozdrawiam trzeźwo myślących. Prostota nas wyzwoli
oraz to
green7 napisał:
Ilość ticków owszem bywa różna (w zależności od brokera/pary) ale raczej nie wpływa to na działanie automatu


Jeżli jest różnica w tickach sięgająca 30-40 % to uważam że prędzej czy póżnie broker wykołuje automaty.Zwróć proszę uwagę np. po wskażniku DMI gdy broker inacze minimalnie kwotuje w ułmkach sekund dodadkowo jest więcej ticków to zauważyłem gołym okiem że skażniki głupiały.....,więc automaty też mogą by wprowadzone w błąd...

Wystarczy aby sobie uświadomić że EA bez problemu może zostać wprowadzona w błąd.Nie wiem jak jest teraz lecz kiedyś jak chciałem się na to załapać //w te triki broka// to zlecenie nie wchodziło po tej cenie a brok się tłumaczył że cena owszem była np. na wykresie np. 15 min lecz na tickowym nie było i pozamiatane.Nie wiem czy dalej tak jest lecz po tych moich doświadczeniach wyleczyłęm się do EA..... natomiast wykresy w tych ułamkach sekund//tych trików// głupiały niewyobraalnie........


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Level6 pisze:
Po co jakieś programy kontrolujące Wasze konto i EA kiedy wystarczy normalnie zalogować się chociażby z wykorzystaniem hasła nie inwestora ale podglądu. Czy ktokolwiek z Was próbował to zrobić i wie jakie możliwości to daje?

Wystarczy zalogować się w godzinach kiedy powiedzmy "śpicie" i dokonać jednej zmiany w ustawieniach Waszego EA. Jednej! Dokładnie JEDNEJ i pójdziecie z torbami. Po co więc wykorzystywać jakieś programy szpiegujące, zdalne panele itd kiedy to takie proste. :)
Dam Ci hasło master i zmień parametry mojego EA.

Prędzej brok zmieni Ci ustawienia feedu w VD niż dostanie się na Twojego kompa. No ale Ty wiesz lepiej.

Level6
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2010, 18:04

Nieprzeczytany post autor: Level6 »

Cyb pisze:Prędzej brok zmieni Ci ustawienia feedu w VD niż dostanie się na Twojego kompa.
A na jaką cholerę ma się dostawać na mojego lub Twojego kompa skoro może to zrobić na swoim?

P.S. I nie chodzi tutaj o to żeby widział to co masz w danej chwili na ekranie :)

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Pisałeś o zmianie parametrów EA co jest technicznie niemożliwe bez dostania się na mojego kompa.

ExcelFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2010, 14:26

Nieprzeczytany post autor: ExcelFx »

Cyb pisze:
Skoro posiadasz tajemną wiedzę to zapewne wiesz w jaki sposób broker poznaje czy trejd był złożony za pomocą EA czy też ręcznie. A skoro ją posiadasz to dlaczego się przed takim traktowaniem nie zabezpieczyłeś ?
A właśnie zabezpieczyłem się, gram czymś co jest pochodną EA ale na Excelu i brok nie może zobaczyć tego skąd pochodzi sygnał.Wchodzę w rynek "z ręki" i problemów nie ma. Rekwoty zniknęły, :D

Level6
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2010, 18:04

Nieprzeczytany post autor: Level6 »

Pomyśl co importuje MT4 i co eksportuje? Jeżeli wykorzystuje EA, to pewne funkcje są wykonywane w tle. Tyle informacji ode mnie :)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

ExcelFx pisze:Wiedzę na ten temat mam,ale forum nie jest miejscem gdzie bym chciał się nią dzielić. Z własnego doświadczenia, kiedy grałem przez EA u pewnych brokerów, podstawowym sposobem blokowani moich działań były rekwoty , lub częsta konieczność ponownego logowania się do platformy, rekwoty w 100% uniemożliwiały pracę EA gdy grałem "z ręki" rekwot nie było!
Jak się to ma do tematu ? To że zdarzają się rekwoty to norma na szybkim rynku. Chcesz powiedzieć, że broker patrzy co masz na ekranie i jak grasz z ręki to nie robi rekwotów :?: :mrgreen:

Wiesz co jest przyczyną rekwotów w EA a ich braku gdy grasz z ręki? Statystyka. EA zwykle otwiera więcej pozycji, łatwiej jej więc trafić na rekwot.
Chcesz rekwota z ręki? Proszę bardzo: odpal real u dowolnego brokera w najbliższy piątek o 14.30.

Level6 pisze:Ilu z Was ma ustawione i korzysta ze standardowego hasła przydzielonego przez brokera
Rannnyy.... a jak niby zmienisz standardowe hasło to co? Broker o tym nie będzie wiedział ? Nie wpadłeś na to, że hasło zapisane jest na serwerze brokera ? :)
Level6 pisze:Wystarczy zalogować się w godzinach kiedy powiedzmy "śpicie" i dokonać jednej zmiany w ustawieniach Waszego EA. Jednej! Dokładnie JEDNEJ i pójdziecie z torbami
Człowieku czy masz w ogóle jakiekolwiek pojęcie o tym co piszesz ?
Przecież EA działa na TWOIM komputerze. Nie można logując się na konto ZMIENIĆ warunków działania EA bo po prostu nie ma się DOSTĘPU do EA.
Ktoś musiał by mieć dostęp do komputera na którym uruchomiłeś EA, zalogowanie się na konto z hasłem takim czy śmakim nic nie daje.
Level6 pisze:Znana jest chociażby historia kilku inwestorów posługujących się EA FAP Turbo,
Taa? Znana? Ja nie znam ... to przybliż.
Level6 pisze:Dlatego ZAWSZE do inwestycji wykorzystuję kilka kont na których mam naniesione TYLKO i wyłącznie czyste wykresy
Level6 pisze:Wszelkie analizy robię na innych kontach, tzw. "DA" powtarzając tam swoje zagrania, które różnią się wejściami rzędu kilku pipsów.
Pozdrawiam trzeźwo myślących
Przecież to kompletna schiza :) Naprawdę sądzisz, że broker podgląda Twój ekran ? Ciekawe jak radzą sobie brokerzy mający po 100 tys. klientów i więcej, zapewne zatrudniają małe miasteczko :)
zz pisze:Jeżli jest różnica w tickach sięgająca 30-40 % to uważam że prędzej czy póżnie broker wykołuje automaty.Zwróć proszę uwagę np. po wskażniku DMI gdy broker inacze minimalnie kwotuje w ułmkach sekund dodadkowo jest więcej ticków to zauważyłem gołym okiem że skażniki głupiały
Nie sądzę. Oczywiście zależy to od danego EA ale nie ma to znaczenia w większości przypadków.
Co za znaczenie będzie mieć jeśli mamy kwotowania np:
u jednego broka: 1.5000, 1.5001, 1.5000, 1.5000, 1.5001
a u drugiego w tym samym czasie: 1.5000, 1.5001
?
Różnica w ilości ticków prawie 3 krotna, zmiana ceny w tym samym okresie czasu taka sama.
Oczywiście wskaźniki mogą repaintować, jeśli biorą ostatnią cenę ale to już taka ich specyfika.
Green
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ