Upublicznienie EA a brokerzy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
ExcelFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2010, 14:26

Nieprzeczytany post autor: ExcelFx »

matka pisze:
ExcelFx pisze:do których Ty szybko nie wejdziesz. Choć by w Warszawskiej siedzibie XTB
akurat odpisujesz koledze, który tam wszedł pieszo a wyjechał mercedesem
HEHE właśnie po co ja w ogóle mu piszę. Może on jest z XTB i już mam kłopoty :D . A swoją drogą to pamiętam jak szef XTB przyjeżdżał na Ogrodową i to był MB S600 ładny ale wieśniacko stuningowany z koszmarnie przyciemnionymi szybami

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

ExcelFx pisze:HEHE właśnie po co ja w ogóle mu piszę. Może on jest z XTB i już mam kłopoty . A swoją drogą to pamiętam jak szef XTB przyjeżdżał na Ogrodową i to był MB S600 ładny ale wieśniacko stuningowany z koszmarnie przyciemnionymi szybami
Chciałbym byc miły ale taka drobna prośba - nie pisz pierdół niezwiązanych z wątkiem. Knx poprosił Ciebie o szczegóły - znasz to się podziel nie to gadka bez argumentów nie ma sensu - zwłaszcza, że nieobraź się ale merytorycznie bardziej przygotowany jest knx czy green7...

ps. Knx, green7, marchew itp. może kilka słów więcej w temacie - byłbym zobowiązany...

z góry dziękuję :)

Pozdrawiam

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

knx pisze:No to teraz czekamy na szczegoly.
Myślę że chłopakowi chodzi o to że np. kiedyś lata temu to czytałem że u brokera MM na dobę było ok. 10 000 ticów a np. u solidnego brokera ECN było ok. 6500-7000 ticków.Naturalną konsekwencją tego jest to że broker MM ma większe pole i dużo większe możliwości aby rozwalić /lub inaczej wprowadzić w błąd /Twój automat.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

knx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 22 gru 2009, 14:01

Nieprzeczytany post autor: knx »

Ciekawy pisze: ps. Knx, green7, marchew itp. może kilka słów więcej w temacie - byłbym zobowiązany...
W temacie tego czy broker probuje mylic ea? Jesli tak to nie wiem, ja nie zauwazylem. Moze po prostu nie ulatwiam brokerowi by mi robil kuku. Nie operuje na tickach, nie ustawiam SL ani TP, trzymam pozycje dluzej niz 20 sekund, nie walcze o 2-3 pipy, czesto wprowadzam zlecenia recznie bo ea sugeruje by spojrzec na sytuacje ludzkim okiem. Owszem zdazaja sie requoty, ale jest to czesc gry, ktora musisz zaakceptowac. Wszystkie moje przegrane pozycje zawsze byly konsekwencja moich bledow, a nie nieuczciwosci brokera. Swoja droga zawsze zadziwiala mnie latwosc z jaka ludzie oskarzaja brokerow.
Moimi "sluzbowymi" brokerami sa glownie Goldman Sachs i Deutsche Bank. Komunikacja z nimi odbywa sie wylacznie przez ea, obrot jest ogromny ( np. odkad napisalem poprzedniego posta wykonalo mi sie okolo 700 tradow), a mimo to nigdy nie wydarzylo sie nic co by stawialo nad ich uczciwoscia znak zapytania. To oczywiscie inna liga, ale mysle, ze warto o tym wspomniec.

Dodano po 2 minutach:
zz pisze:
knx pisze:No to teraz czekamy na szczegoly.
Myślę że chłopakowi chodzi o to że np. kiedyś lata temu to czytałem że u brokera MM na dobę było ok. 10 000 ticów a np. u solidnego brokera ECN było ok. 6500-7000 ticków.Naturalną konsekwencją tego jest to że broker MM ma większe pole i dużo większe możliwości aby rozwalić /lub inaczej wprowadzić w błąd /Twój automat.

Pozdrawiam.
Ok teraz rozumiem. Nawet ma to sens. Na szczescie moje ea sa zbyt prymitywne by je tak oszukac :)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

ExcelFx pisze:Ty chyba liczysz na cuda!! Chcesz wygrać z brokiem?? Dowiedz się więcej o funkcjonowaniu MT4 i pulpitach zdalnych.
Wiesz jeśli chodzi o funkcjonowanie MT4 to śmiem twierdzić, że jestem dosyć dobrze poinformowany.
Jeśli jednak Ty chcesz mi powiedzieć, że: "broker widzi co mam na ekranie" poprzez "zdalny pulpit" to jest to wierutna bzdura, a taka wypowiedź świadczy tylko o tym, że nie masz zbytnio pojęcia ani o MT4 ani o technice informatycznej.

Owszem - może zobaczyłeś jak obsługiwany jest klient. Ale Dealing Desk to nic nadzwyczajnego - jak poszukasz (nawet tu na forum) to znajdziesz opisy jak działa MT4 od strony brokera.
To, że transakcje idą przez DD nie znaczy, że broker jest nieuczciwy i że nie można u niego zarobić.
zz pisze:Myślę że chłopakowi chodzi o to że np. kiedyś lata temu to czytałem że u brokera MM na dobę było ok. 10 000 ticów a np. u solidnego brokera ECN było ok. 6500-7000 ticków.Naturalną konsekwencją tego jest to że broker MM ma większe pole i dużo większe możliwości aby rozwalić /lub inaczej wprowadzić w błąd /Twój automat.
Raczej odwrotne: tzn. więcej ticków będziesz miał zwykle na ECNie a mniej u brokera MM. Idąc dalej Twoim torem rozumowania: znaczyło by to, że ECN ma większe możliwości manipulacji automatem :mrgreen:
A to oczywiście jest nieprawda ....
Ilość ticków owszem bywa różna (w zależności od brokera/pary) ale raczej nie wpływa to na działanie automatu, mimo różnej ilości ticków ceny u brokerów będą bardzo zbliżone. No chyba, że oprzesz automat na volumenie (co w mt4 jest tożsame z liczbą ticków), to wtedy tak - możesz spodziewać się różnych wyników w zależności od brokera.
Ciekawy pisze:ps. Knx, green7, marchew itp. może kilka słów więcej w temacie - byłbym zobowiązany...
Jeśli chodzi Ci o to, czy broker "widzi co masz na ekranie" to odpowiedź jest taka: nie, nie widzi. Broker nie wie więc na jakiej zasadzie działa automat, może jednak "namierzać" (na podstawie historii transakcji, statystyk itp), automaty które są dla niego uciążliwe czyli np. ślą dużo zleceń, skalpują, i powodują straty brokera.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Poza tym manipulowanie kursem w celu wyeliminowania jednego sytemu spotyka się z "kontrą" innych EA bazujących na odmienności kursu u danego brokera w stosunku do jakiegoś szybkiego ECN. Kilka osób wie dokładnie o czym piszę. A uwalić kogoś zarabiającego można poprzez rekwoty głównie. Takie, że się odechciewa grać. Ale śmiem twierdzić, że kogoś kto gra z powiedzmy 50pips SL i 200pips TP nie sposób jest uwalić i wystarczy zabezpieczać jego transakcje - z 2-3pipsowym poślizgiem + spread brokera - i tak są na dużym plusie prawda? Jedno wielkie oszustwo u MM tak czy tak i u ECN też. Kiedyś to się zmieni i powstanie jakiś bardziej zcentralizowany rynek. Kiedyś...
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

ExcelFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2010, 14:26

Nieprzeczytany post autor: ExcelFx »

green7 pisze:
ExcelFx pisze:Ty chyba liczysz na cuda!! Chcesz wygrać z brokiem?? Dowiedz się więcej o funkcjonowaniu MT4 i pulpitach zdalnych.
Wiesz jeśli chodzi o funkcjonowanie MT4 to śmiem twierdzić, że jestem dosyć dobrze poinformowany.
Jeśli jednak Ty chcesz mi powiedzieć, że: "broker widzi co mam na ekranie" poprzez "zdalny pulpit" to jest to wierutna bzdura, a taka wypowiedź świadczy tylko o tym, że nie masz zbytnio pojęcia ani o MT4 ani o technice informatycznej.
Pozwolisz że nie będę wyprowadzał Ciebie i innych z błędów... .

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

ExcelFx pisze:Pozwolisz że nie będę wyprowadzał Ciebie i innych z błędów... .
Ja ? ja tu na nic nie muszę pozwalać. Jak chcesz nas oświecić to czekam, jeśli jednak nie nie masz nic do powiedzenia to nie trzeba było zaczynać.
Teraz postępujesz jak politycy: starasz się sprowadzić dyskusję do tego, że "Ty wiesz, ale nam nie powiesz bo i tak jesteśmy za głupi żeby to zrozumieć".

Sprawa jest prosta: albo masz jakieś argumenty na poparcie swoich tez albo nie. Jak nie to wypadałoby to po prostu przyznać a nie udawać że masz wiedzę "tajemną" ....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Panowie chodziło mi o główne pytanie z wątku.
green7 pisze:może jednak "namierzać" (na podstawie historii transakcji, statystyk itp), automaty które są dla niego uciążliwe czyli np. ślą dużo zleceń, skalpują, i powodują straty brokera.
czyli tak naprawdę z tego wynika, że można upublicznić każdy EA i nic to nie zmieni - jeśli z jakiegoś powodu podpadniesz brokerowi to nie będzie z czasem ulepszał infrastruktury aby udoskonalić swój system a po prostu zacznie stosować np reqwoty - dobrze myślę?

ps. oczywiście poprzez udoskonalanie infrastruktury nie mam namyśli, że zrobi to z powodu jednego jakiegoś tam przypadku - tu pewnie też obowiązują prawa ekonomi - czyli jak zacznie mu się nie opłacać to może wtedy...

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

green7 pisze:Ilość ticków owszem bywa różna (w zależności od brokera/pary) ale raczej nie wpływa to na działanie automatu
Jeżli jest różnica w tickach sięgająca 30-40 % to uważam że prędzej czy póżnie broker wykołuje automaty.Zwróć proszę uwagę np. po wskażniku DMI gdy broker inacze minimalnie kwotuje w ułmkach sekund dodadkowo jest więcej ticków to zauważyłem gołym okiem że skażniki głupiały.....,więc automaty też mogą by wprowadzone w błąd...

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ