Upublicznienie EA a brokerzy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
March 2012
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 08 lip 2010, 10:37

Nieprzeczytany post autor: March 2012 »

matka pisze:Chodzi o to, że nikogo nie interesuje jak Twoje przepowiednie idealnie się sprawdziły, jak doskonale czujesz rynek, jak bohatersko dorabiasz do pensji i ogólnie jaki jesteś wspaniały. To nic nie wnosi, nikt w żaden sposób z tego nie skorzysta, wręcz przeciwnie.
To co interesuje? Kiedyś zacząłem opisywać jak inwestuję, toćka w toćkę, technicznie i zgodnie ze sztuką, to mi zarzucono, że piszę za sztywno i czy mogę tak po ludzku prostym językiem. Jak to się mówi, jeśli wpadłeś między wrony powinieneś krakać jak i one. OK. Zrobiłem. Teraz niedobrze. Kiedyś zamieszczałem sygnały, to zaczęło to pewne osoby kłuć w oczy i poproszono mnie abym tego nie robił. Zrobiłem. OK. To znowu w drugą stronę zarzucono mi, że się poślizgnąłem i dlatego przerwałem dawanie sygnałów. K...na toż to paranoja. Jak to wyjaśnić ludziom? Później znowu prezentowałem moje zagrania z korektą zagrań innych osób i zamieszczałem szczegółowe statementy. Poproszono mnie abym tego nie robił, bo w oczy kole znowu. Reakcja łańcuchowa itd. Dodam, że zawsze posty były z zawartym opisem i wyjaśnieniami. Jeśli ktoś nie załapał, to pisał PW i odpowiedź dostawał. To właśnie opisywałem, jak inwestuję, w oparciu o jakie założenia, jak poznać Rynek itd itd. I jeśli te informacje o jakich pisałem miały później potwierdzenie w rzeczywistości, to czy to jest źle i czy to nie jest sprzedawanie wiedzy merytorycznej? OK. Może nie takiej jak właśnie książkowy bełkot i "filozoficzne" bzdury osób, które nigdy nie weszły do menu "Handel" ale prostej i pisanej prostym, żartobliwym językiem. Pisanej w większości zagadkami i niedomówieniami ale jeśli znasz odpowiednie wzory to sobie poradzisz i policzysz a jeśli wykujesz na pamięć, to byle jaka zmiana może Cię zaskoczyć. Czyż nie tak?

Nigdy nie ukrywałem, że nie mam wykształcenia ekonomicznego. Guano mnie to obchodzi i nie zależy mi na tym. Jeśli nie potrafię czegoś fachowo nazwać, to chyba nie problem jest zwrócić człowiekowi uwagę a nie od razu linczować? Jeśli nie potrafię czegoś nazwać w zgodzie z "językiem fachowców" od ekonomii, to zawsze starałem się przedstawić to co chcę powiedzieć w sposób obrazowy. Czy pamiętasz może moje wyjaśnienia tej kwestii i przykład z datą powstania Rzymu? To już wyjaśniałem. Jeśli tego nie czytałeś, to po raz kolejny wyjaśniam. Tak w ogóle, to co to znaczy tematy finansowe? Czy to jest tak naprawdę ważne? Moim zdaniem nie. Moja przygoda z FX polega na tym, że siadam przy komputerach, sprawdzam w których godzinach są szanse na pipsiory, siadam ponownie przy komputerach w tych godzinach, łapię co moje i odchodzę. I na cóż tutaj tematy finansowe? Czyż większość nie operuje Edkiem, Kablem, Swissy itd itd. Po co? Przecież to jest proste a tylko niektórzy próbują robić z tego coś wielkiego, unikatowego i że to tylko dla wybranych i trzeba mieć nie wiadomo co, nie wiadomo jaki papier i nie wiadomo jakie studia, przeczytać nie wiadomo ile książek i nie wiadomo tak na prawdę po co? To jest moje zdanie i zawsze je tak opisywałem i zdania nigdy nie zmieniłem i nie zmienię.
matka pisze:W każdym niemal poście można by Ci wytknąć szkolny błąd,
Zrób to proszę. Dlaczego tego nie robisz? Dlaczego nie chcesz pomóc? Spróbowałeś? Wyprostuj a może będę miał ja pożytek i ktoś inny. Dlaczego się przyglądasz?
matka pisze:Chcąc coś stąd wynieść musisz zacząć starać się coś merytorycznego wnieść
Swoją merytorykę wniosłem ale nic tak naprawdę z tego forum nie wyniosłem poza znajomością z kilkunastoma wspaniałymi ludźmi.

Dodano po 33 minutach:
green7 pisze:March 2012 napisał:
Gdzie proponowałem rywalizację na DEMO?


Pewnie tu:
March 2012 napisał:
Ale jeśli chcesz, to może być i DEMO.
Kolego green7 jaja sobie robicie?

Ten fragment wyglądał tak jak napisałem Ci wyżej a dla przypomnienia zacytuję:
March 2012 pisze:P.S. No i oczywiście konto REAL! Ale jeśli chcesz, to może być i DEMO.
Czy wiesz czym się różni wypowiedź zawierająca słowo "oczywiście"? To znaczy, że dla mnie oczywistym jest, że będziemy konkurować na koncie REAL a tak jak Ci wyjaśniłem konto DEMO też może być jeśli Ty tak będziesz chciał, bo być może Twoje roboty lepiej śmigają na tym rodzaju konta. Ot, takie fory dla Ciebie na początek :)
green7 pisze:Jeśli zauważyłeś to już pisałem: z mojego punktu widzenia jakież miałbym korzyści z takiej rywalizacji? Nic nikomu nie potrzebuję udowadniać. No pomijając US jeśli dokładniej zapyta o mojego pita
Źle zrozumiałeś chyba. Ja też z tego nic bym nie miał. Napisałem przecież, że jeśli konto REAL to wtedy bym miał, bo bym przy okazji zarabiał kasę ale jeśli wybrałbyś do rywalizacji konto DEMO, to wtedy grał bym tak dla kurażu itd itd. Chodzi o to, żeby pokazać specyfikę inwestycji za pomocą robotów na REAL i to, że długo nie pociągną a zabawa jest taka sama jak na manualu. Żeby pokazać, jak roboty są wywalane przez manipulacje brokera. Wywalane, ponieważ mniemam, patrząc na Twoją stopkę właśnie, że wywalisz na REAL wynik coś około +2000% i wtedy jazda z brokiem zacznie się na całego. Wtedy mogli byśmy ocenić czy EA jest coś warte czy liczy się automat czy wyczucie i inteligencja tradera w manualnej grze. O to chodzi a nie o to żeby pokazać kto jest lepszy itd. O tym chyba jest między innymi ten wątek.
green7 pisze:mój kilka miesięcy.
Co działo się potem? :)

Dlaczego mój ma tak krótki przedział, to wyjaśniłem w jednym z postów. Między innymi dotyczy to tego wątku aczkolwiek wtedy jak pisałem mój post tego wątku jeszcze chyba nie było.
green7 pisze:To co proponujesz to dziecinada.
Jaka dziecinada? Ja Ci proponuję uczciwą walkę na kontach REAL. Ja przeciwko Twoim robotom aby sprawdzić temat tego wątku o manipulacjach automatów przez brokerów i to czy łatwiej jest zmanipulować EA czy udupić manualnego tradera? Czy to jest dziecinada? Moim zdaniem to Ty unikasz rozgrywki. Wywal 1000 PLNów na jakieś konto REAL i ja zrobię to samo. Będziesz mógł udowodnić swoje założenie a ja swoje. Jednocześnie będziesz miał testy swojego EA. Później możemy porównać swoje zagrania. Z góry napiszę, że ja Twoich nie potrzebuję lecz jak chciałbyś moje, to proszę bardzo.

Jeśli jednak walisz 3000% na REAL jak piszesz i nie stać Cię na włożenie tysiaka w ten biznes, bo nie masz pewności, to ja to uszanuję. Ja jestem w stanie to zrobić aby dać odpowiedź autorowi tego wątku. Czyż nie jest to merytoryka i wiedza dla nowicjuszy? Matka jak myślisz?
green7 pisze:Jak ja lubię dyskutować z kimś kto przemilcza odpowiedzi na wszelkie niewygodne pytania. To ostatnie z nich dla przypomnienia ....

green7 napisał:
March 2012 napisał:
Kilka razy podawałem EA na forum, które zarabiało i którego stworzenie zajęło nie więcej niż godzinę.

Gdzie bo nie zauważyłem. Jakiś konkretny link ... ?
Nie mogę niestety podać linka ponieważ moje posty zostały usunięte z forum. Dlaczego? Wyjaśniłem tą kwestię na forum z pomocą kolegi MaxRipper (THX!). Jeśli nie doczytałeś, to trudno.
green7 pisze:No to pomijanie odpowiedzi na niewygodne pytania zupełnie mnie już nie dziwi.
To dziwne. Nigdy nie unikałem odpowiedzi na pytania. Nawet te dotyczące założeń mojej strategii inwestycyjnej. Jeśli odniosłeś odmienne wrażenie, to przykro mi to słyszeć. Uwierzysz czy nie ale zamiaru takiego nie miałem.
green7 pisze:Ani propozycja rywalizacji i to akurat ze mną ....
A to niby czemu? A kim Ty jesteś? Przecież Cię nie znam więc OCB? Przecież chcemy rozwikłać temat manipulacji EA i to jest nasze zadanie. Ty stoisz przy swoim a ja przy swoim zdaniu i tyle. Wietrzysz jakiś podstęp? Za stary jestem już wiesz?
green7 pisze:March 2012 napisał:
2. będziesz jeździł Deutsche Bahn


Osobiście nie mogę się doczekać. PKP powinno dawno być zaorane. Wolę płacić za prawdziwe usługi niż fikcję. Spóźniającą się, nie potrafiącą zrobić strony z aktualnym rozkładem i dogrzewającą na maxa wagony w lipcu przy 30 stopniach upału (bo "cuś" się zepsuło i nie da się wyłączyć) .....
To tak na marginesie.
I znowu nie wiesz o co chodzi ponieważ domyślam się, że nie czytałeś moich postów dotyczących tej sprawy. Nie chodzi o samą firmę Deutsche Bahn tylko o to, że sprzedaż PKP dla DB to robota celowa a PKP dało radę zrestrukturyzować naszymi pieniędzmi. Rozkładanie przedsiębiorstw i szpitali po to aby sprzedać je później za bezcen niektórzy Panowie opanowali do perfekcji. To samo dzieje się w chwili obecnej z polskim sektorem chemicznym itd. I co niby DB zrobi z naszą PKP. Zwolni ludzi i włoży kasę, która i tak będzie pochodziła z koryta Unii. Zrobi to, co dobry manager zrobił by teraz. Dobry manager a nie nadany politycznie dupek, którego zadaniem jest wpłacać lewe składki na swoją partyję itd itd.

Dodano po 24 minutach:
green7 pisze:12 dni, 327 pozycji, 4 wykresy do śledzenia. Jeśli poświęcałbyś na grę 6 godzin dziennie to musiałbyś zawierać pozycję średnio co 13 minut.
Ty jednak zawierasz pozycje prawie przez całą dobę (no pomijając godziny od 2 do 5 w nocy) więc albo te pozycje nie są z ręki (tylko z automatu), albo ślęczysz nad kompem 20 godzin na dobę.
Aha i jeszcze to. Stary ale jaja :) Czy wiesz co to jest MT4 Mobile? Czy wiesz co to są standardowe alerty w MT4? Jeśli nie, to zerknij na dół MT4 i tam jest menu "Alarmy" i daj sobie jaki chcesz warunek, wybierz dźwięk do odtworzenia lub plik do wyświetlenia i tyle a będziesz wiedział, że można wstać o 5 rano jak się liczy na to, że ruch będzie tego wart itd. Czy wiesz co to jest piramidowanie pozycji i dokładanie wraz z ruchem ceny? Każda taka pozycja liczona jest jako kolejna i tych pozycji tyle wychodzi. Maksymalizacja zysków to się chyba fachowo nazywa. Prawda?

Ehhhhh... Panowie ... Gadamy i gadamy a pieniążki uciekają.

Ja dzisiaj tak a Wy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
March 2011 - International Market collapse!
March 2012 - Amero is coming!
New World Order finalized!

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

March 2012 pisze:czy to nie jest sprzedawanie wiedzy merytorycznej
Nie
March 2012 pisze:Czyż nie jest to merytoryka i wiedza dla nowicjuszy? Matka jak myślisz?
Nie
March 2012 pisze:To co interesuje?
Najlepiej jakiś statement, może być z demo, najchętniej z paru miesięcy wstecz, może być backtest, cokolwiek. Nie znam innego sposobu, żeby ocenić wartość merytoryczną.
Obrazek
Unfortunately, more to come

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

March 2012 pisze:Czy wiesz czym się różni wypowiedź zawierająca słowo "oczywiście"? To znaczy, że dla mnie oczywistym jest, że będziemy konkurować na koncie REAL a tak jak Ci wyjaśniłem konto DEMO też może być jeśli Ty tak będziesz chciał, bo być może Twoje roboty lepiej śmigają na tym rodzaju konta. Ot, takie fory dla Ciebie na początek
Tak wiem, wiem też co napisałem, wyżej przeczytaj jeszcze raz dokładnie jeśli nie rozumiesz.
March 2012 pisze:Źle zrozumiałeś chyba. Ja też z tego nic bym nie miał
Niezupełnie. To Ty chcesz mi coś usilnie udowodnić a nie ja Tobie. Ja nic nikomu nie muszę i nie chcę udowadniać. Nie mam takiej potrzeby. Więc z mojego punktu widzenia Twoja propozycja jest ... że użyję Twojego ulubionego sformułowania: guano warta. W Twojej sytuacji jest inaczej.

March 2012 pisze:Chodzi o to, żeby pokazać specyfikę inwestycji za pomocą robotów na REAL i to, że długo nie pociągną a zabawa jest taka sama jak na manualu. Żeby pokazać, jak roboty są wywalane przez manipulacje brokera. Wywalane, ponieważ mniemam, patrząc na Twoją stopkę właśnie, że wywalisz na REAL wynik coś około +2000% i wtedy jazda z brokiem zacznie się na całego
Nie, nie wywalę. Takich wyników nie robi się ot tak na zawołanie - przynajmniej ja nie potrafię - może Ty ?
March 2012 pisze:wtedy jazda z brokiem zacznie się na całego. Wtedy mogli byśmy ocenić czy EA jest coś warte czy liczy się automat czy wyczucie i inteligencja tradera w manualnej grze.
Po raz n-ty Ci mówię: problemy będziesz miał niezależnie od tego czy będziesz grał z automatu czy z ręki. Co więc w ten sposób chcesz udowodnić ?
Że broker będzie stwarzał problemy? Wierz mi: będzie. I przy Twoim stylu gry gdzie łapiesz ręcznie po 20 pipsów będą one śmiem twierdzić bardziej dotkliwe. Dlaczego? Bo wpłyną na Twoje emocje. Będziesz nadal starał się grać mimo kłód rzucanych pod nogi przez brokera. A robot po prostu zmierzy to i owo, wyłączy się i pozostawi mi decyzję co dalej.
CO WIĘC W TEN SPOSÓB UDOWODNISZ I JAK TEN DOWÓD MIAŁBY WYGLĄDAĆ ? Wytłumacz logicznie: czarno na białym.
March 2012 pisze:i nie stać Cię na włożenie tysiaka w ten biznes
W jaki biznes? W dziecinne przepychanie się kto ma racje ? Po raz kolejny piszę: ja NIC nikomu nie potrzebuję udowadniać.
To Ty masz taką potrzebę. Gdyby nie to nie wracałbyś w kolejnym wcieleniu na forum.
March 2012 pisze:Jaka dziecinada? Ja Ci proponuję uczciwą walkę na kontach REAL. Ja przeciwko Twoim robotom aby sprawdzić temat tego wątku o manipulacjach automatów przez brokerów i to czy łatwiej jest zmanipulować EA czy udupić manualnego tradera?
Jaka dziecinada? Totalna. To co już pokazujesz, jak się zachowujesz: zabawa w liczenie punktów, na siłę szukanie konfrontacji po to by udowodnić, że masz rację. To nie przymierzając jak mierzenie kto ma większego. Myślisz, że będę się z Tobą przepychał? Udowadniał, że nie jestem wielbłądem? Bawił się przepychanki ? Sorki - etap piaskownicy mam dawno za sobą - potrzebujesz dowartościowania to szukaj go w innym miejscu.

Co zyskam w takiej "walce" ? Nic. Nic nikomu nie udowodnię, bo nawet jeśli wygram to Ty po prostu zwiniesz swoje zabawki, skasujesz konto z forum i pojawisz się po jakimś czasie w nowym wcieleniu. Dla mnie takie postępowanie to właśnie dziecinada. Postępujesz dziecinnie, manipulujesz faktami, obracasz kota ogonem. Ot jak choćby tu: zaczęło się od Twoich przechwałek, że w godzinę napiszesz super EA. Już zapewne o tym zapomniałeś co?
March 2012 pisze:green7 napisał:
mój kilka miesięcy.
Co działo się potem? Smile
Nic takiego. Wypłaciłem kasę i zrobiłem sobie parę prezentów. Małe depo zostało, automat czeka sobie na kolejne okazje.
March 2012 pisze:Dlaczego mój ma tak krótki przedział, to wyjaśniłem w jednym z postów. Między innymi dotyczy to tego wątku aczkolwiek wtedy jak pisałem mój post tego wątku jeszcze chyba nie było.
Jakoś nie zauważyłem wyjaśnienia. Skoro pytam warto by odpowiedzieć (choćby linkiem). Przyda się nie tylko mi ale ewentualnym czytającym ....

March 2012 pisze:Nie mogę niestety podać linka ponieważ moje posty zostały usunięte z forum. Dlaczego?
Dobrze pamiętam, że dlatego bo się obraziłeś i poprosiłeś o skasowanie konta i ich usunięcie ?
March 2012 pisze:To dziwne. Nigdy nie unikałem odpowiedzi na pytania.
To dziwne bo ja pamiętam z innego wątku zupełnie co innego. Ale mniejsza o to, zostawmy to.
March 2012 pisze:A to niby czemu? A kim Ty jesteś? Przecież Cię nie znam więc OCB?
Jak wyżej: pamiętam to i owo ale mniejsza o to.
March 2012 pisze:I znowu nie wiesz o co chodzi ponieważ domyślam się, że nie czytałeś moich postów dotyczących tej sprawy. Nie chodzi o samą firmę Deutsche Bahn tylko o to, że sprzedaż PKP dla DB
Nie, nie czytałem. Ale znowu użyję Twojego ulubionego: guano mnie to obchodzi. Jeśli dobrze można sprzedać ten syf to super. Niech ktoś w końcu zrobi z tym porządek, utrzymywanie takiego stanu to fikcja. Ja chce kolei które robią co mają robić i traktują mnie jak klienta nie jak bydło. Wszystko jedno czy PKP zostaną sprywatyzowane, zaorane, czy sprzedane DB. Każda z tych rzeczy będzie lepsza niż to co mamy teraz. No ale mniejsza z tym, to inny temat.

Dodano po 20 minutach:
March 2012 pisze: green7 napisał:
12 dni, 327 pozycji, 4 wykresy do śledzenia. Jeśli poświęcałbyś na grę 6 godzin dziennie to musiałbyś zawierać pozycję średnio co 13 minut.
Ty jednak zawierasz pozycje prawie przez całą dobę (no pomijając godziny od 2 do 5 w nocy) więc albo te pozycje nie są z ręki (tylko z automatu), albo ślęczysz nad kompem 20 godzin na dobę.

Aha i jeszcze to. Stary ale jaja Smile Czy wiesz co to jest MT4 Mobile? Czy wiesz co to są standardowe alerty w MT4? Jeśli nie, to zerknij na dół MT4 i tam jest menu "Alarmy" i daj sobie jaki chcesz warunek, wybierz dźwięk do odtworzenia lub plik do wyświetlenia i tyle a będziesz wiedział, że można wstać o 5 rano jak się liczy na to, że ruch będzie tego wart itd. Czy wiesz co to jest piramidowanie pozycji i dokładanie wraz z ruchem ceny? Każda taka pozycja liczona jest jako kolejna i tych pozycji tyle wychodzi. Maksymalizacja zysków to się chyba fachowo nazywa. Prawda?
No i czemu służą ten przydługi wywód? Jaki ma cel? Prócz oczywiście Twojej mało zawoalowanej sugestii jaki to jestem zacofany, głupi i nieuświadomiony ....
Czy to że używasz mt4 mobile, alertów i czego tam sobie chcesz zmienia jakoś fakty? Ilość pozycji jest taka sama, niezależnie czy otwierałeś je z terminala stacjonarnego czy z komórki. Jeśli to drugie to nawet gorzej - wersja mobile jest cholernie mało wygodna i obsługa pożera jeszcze więcej czasu. O jakim piramidowaniu mówisz przy średniej 19 pipsów na pozycję ?

Dużo napisałeś, a nic nie wniosło to do tematu. Co chcesz mi powiedzieć, że dostajesz alert i wchodzisz od razu? Jeśli tak to jaki sens robić to manualnie ? Nie lepiej robotem ? A może jednak musiałeś poświęcić za każdym razem chwilę na analizę i wyczekanie na odpowiednie miejsce dla otwarcia co ? Jeśli tak to policz sobie ile czasu Ci to zajęło. Jeśli średnio na analizę straciłeś 5 minut razy 327 pozycji to już masz ponad całą dobę - z tych 12 dni. A przecież te pozycje trzeba było jeszcze zamknąć. Zabezpieczyć stopem. Czasem pewnie ustawić jakiś trailing. Niezła orka: przez 12 dni wstajesz po nocach, nie rozstajesz się z komórką i terminalem, nasłuchujesz alarmów. Extra: dzięki, naprawdę jak dla mnie porywająca wizja manualnego grania.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
March 2012
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 08 lip 2010, 10:37

Nieprzeczytany post autor: March 2012 »

matka pisze:March 2012 napisał:
To co interesuje?
Najlepiej jakiś statement, może być z demo, najchętniej z paru miesięcy wstecz, może być backtest, cokolwiek. Nie znam innego sposobu, żeby ocenić wartość merytoryczną.
Jeżeli Ty oceniasz całość wiedzy przekazanej przeze mnie na forum pod kątem mojego statementu to respekt kolego. Jak odniesiesz historię transakcji do postów dotyczących psychologi inwestowania i wielu innych kwestii poruszanych przeze mnie?
Czy potrzebujesz czegoś więcej niż na przykład to http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=11599 lub http://www.myfxbook.com/members/forexct ??? Czy zamieszczanie sygnałów sekundy po zajęciu przeze mnie pozycji, które miały ponad 80% skuteczność udowodnione później zrzutem z historii, to nie jest wiedza? Czy to nie znaczy, że koleś wie co robi skoro nie boi się krytyki?
Dlaczego akurat tak? Poszukaj na forum mojego postu z wyjaśnieniami na ten temat a wtedy może naprawdę przeczytasz chociaż część tego co napisałem.
Podąłem również moje wczorajsze wejścia. Czy zrobisz to samo? Mogę podać moje dzisiejsze przed zajęciem pozycji lub minutę po? Czy zrobisz to samo? Ja zarabiam kasę i to czy ktoś zarobi również na tym jest dla mnie satysfakcją ponieważ nie biorę za to pieniędzy, bo je de facto mam.
green7 pisze:Niezupełnie. To Ty chcesz mi coś usilnie udowodnić a nie ja Tobie. Ja nic nikomu nie muszę i nie chcę udowadniać. Nie mam takiej potrzeby. Więc z mojego punktu widzenia Twoja propozycja jest ... że użyję Twojego ulubionego sformułowania: guano warta. W Twojej sytuacji jest inaczej.
Propozycja konkursu padła z Twojej strony jako pierwsza. Dotyczyła konfrontacji EA na rachunku DEMO. Z mojej strony to była dziecinada nic nie wnosząca więc zaproponowałem inny rodzaj konkursu. Skoro Ty mogłeś, to ja również wysunąłem moją propozycję, która dotyczyła kont REAL i dwóch sposobów inwestycji. Moim zdaniem taka konfrontacja dała by dużo więcej informacji dla nowych graczy. Po jaką cholerę miałem robić EA i konfrontować je na DEMO skoro napisałem, że i tak nie będzie robiło takich wielkich kwot? Napisałem, że godzinę będzie trwało napisanie EA, który będzie zarabiał ale nie w sposób ciągły itd co również Ty potwierdziłeś pisząc ogólnie o EA, że są tylko do pewnego czasu. Nasza konfrontacja na rachunkach REAL pozwoliła by właśnie stwierdzić jak długi może być ten czas i czy miesiąc to dużo czy krótko? Czy manualny trader jest w stanie pomimo rekwot, manipulacji brokera, która też tak jak piszesz, będzie dotyczyła obydwu rachunków, przetrwać dłużej czy nie i jaki wynik w tym momencie osiągnąć dla porównania skuteczności. Wiem co piszę i tego co piszę jestem pewny. Z Twojej strony zauważam jednak wycofywanie się pod ścianę.
green7 pisze:Nie, nie wywalę. Takich wyników nie robi się ot tak na zawołanie - przynajmniej ja nie potrafię - może Ty ?
Jak to nie robi się na zawołanie? A Twoja stopka, a konkurs w XTB? Jeśli nie jesteś w stanie takiego wyniku zrobić na zawołanie, to po jaką cholerę dawałeś pierwszy propozycję konkursu EA? Po co? Ja rozumiem, że przeraża Cię konto REAL ale napisałem Ci, że jeśli chcesz to może być DEMO.
green7 pisze:Po raz n-ty Ci mówię: problemy będziesz miał niezależnie od tego czy będziesz grał z automatu czy z ręki. Co więc w ten sposób chcesz udowodnić ?
Że broker będzie stwarzał problemy? Wierz mi: będzie. I przy Twoim stylu gry gdzie łapiesz ręcznie po 20 pipsów będą one śmiem twierdzić bardziej dotkliwe. Dlaczego? Bo wpłyną na Twoje emocje. Będziesz nadal starał się grać mimo kłód rzucanych pod nogi przez brokera. A robot po prostu zmierzy to i owo, wyłączy się i pozostawi mi decyzję co dalej.
Odpowiedź masz wyżej jaki miałem cel mówiąc o konfrontacji. Wytłumacz mi Ty w tym momencie jaki miałeś cel i co chciałeś osiągnąć proponując konkurs EA? Moim zdaniem tylko to, że Twój EA zarobi więcej na koncie DEMO od mojego. Czy to nie Ty chciałeś mi coś udowodnić ponieważ zacząłem pisać na temat konkursu XTB i Twojego w nim wyniku w odniesieniu do realnych inwestycji. Ja to, że mój EA będzie mniej zarabiał potwierdziłem od razu i nie o to chodziło. Kontynuowałem jednak zaczęty przez Ciebie wątek konkursu tak aby pomimo naszych przepychanek coś zostało dla potomnych. Ot, takie przekazanie wiedzy merytorycznej popartej autentycznym doświadczeniem. Ja jestem pewny swoich założeń.
green7 pisze:W jaki biznes? W dziecinne przepychanie się kto ma racje ? Po raz kolejny piszę: ja NIC nikomu nie potrzebuję udowadniać.
To Ty masz taką potrzebę. Gdyby nie to nie wracałbyś w kolejnym wcieleniu na forum.
Mieszasz kilka rzeczy na raz. Wyjaśniłem już kilka razy OCB i dalej piszesz, że chcę Ci chyba udowodnić, że więcej zarobię. Mogę przecież zarobić mniej lub więcej, to nieważne. Ważne jest natomiast to, czy dasz radę przetrwać jakiś określony czas ze swoimi robotami, czy będziesz musiał w tym czasie pisać nowe lub poprawiać stare tracąc czas na te czynności itd. Podkreślam – wiem, że i mi i Tobie broker będzie utrudniał od pewnego momentu levelu balance. To jest pewne i tutaj zaczynała by się zagadka i tak naprawdę to co chciałem udowodnić.
green7 pisze:March 2012 napisał:
Dlaczego mój ma tak krótki przedział, to wyjaśniłem w jednym z postów. Między innymi dotyczy to tego wątku aczkolwiek wtedy jak pisałem mój post tego wątku jeszcze chyba nie było.


Jakoś nie zauważyłem wyjaśnienia. Skoro pytam warto by odpowiedzieć (choćby linkiem). Przyda się nie tylko mi ale ewentualnym czytającym ....
Taki sposób inwestycji związany jest również między innymi z tematem tego wątku. Manipulujący broker powinien być w…ny. Jak? Wyjaśniałem i nie chce mi się teraz odgrzebywać linka bo nie pamiętam już kiedy to napisałem i pod jakim nickiem szczerze mówiąc. Informację o tym, że moje informacje na temat takich inwestycji zostały zamieszczone przed pojawieniem się tego wątku miały służyć temu aby nie zarzucono mi tego, że piszę coś po fakcie. Los chciał, że akurat taki wątek się tutaj pojawił więc nawiązałem jednocześnie do tego co zamieściłem wcześniej. I tyle.
green7 pisze:zabawa w liczenie punktów, na siłę szukanie konfrontacji po to by udowodnić, że masz rację
Punkty jako pierwszy zacząłeś liczyć Ty podając wynik bodajże 0:0. Nie chce mi się szukać ale jak będziesz się upierał, to poświęcę ten czas aby wyprowadzić Cię z błędu. Jeśli wpadniesz między wrony musisz krakać jak i one. Ot, tak po prostu posłużyłem się Twoją metodą i pociągnąłem dalej liczenie punktów. Konfrontacji nie szukam, to Ty zacząłeś konkurs EA.
green7 pisze:Dobrze pamiętam, że dlatego bo się obraziłeś i poprosiłeś o skasowanie konta i ich usunięcie ?
Wobec tego Twoja pamięć jest dosyć krótka lub w ogóle nie wiesz o czym piszesz i czego dotyczyła sytuacja. Otóż mijasz się z prawdą pisząc to co napisałeś. Niestety nie chodziło o to, że się obraziłem. To co napisałeś jest wersją MODa i nijak nie przystaje do rzeczywistości tak samo jak niby moja prośba o dożywotnie zbanowanie mnie na forum. Wyjaśnię Ci, specjalnie dla Ciebie jeszcze raz. Ponieważ szanuję osoby piszące na tym forum zamieszczałem wiele razy moje sprostowanie tak aby sytuacja była znana z dwóch punktów widzenia. Niestety za każdym razem sprostowanie to było automatycznie wywalane przez MODa. Pozwoliłem sobie poprosić kolegę MaxRipper o zamieszczenie mojego wyjaśnienia na forum licząc, że jego post nie zostanie skasowany. I co się stało? MaxRipper zamieścił sprostowanie, które zostało przez MODa przeniesione do cza sówek i zablokowane co do możliwości wniesienia uwag czy komentarzy innych forumowiczów. Co za tym idzie blokada wątku w cza sówkach skutkuje automatycznym usunięciem wątku po trzech dniach od pierwszego postu. Nie uważasz tego za coś co jest chociażby w małym stopniu złe i pokazuje nadużywanie władzy przez osoby moderujące forum? O bana ja nie prosiłem tak jak to napisał MOD. Zostałem postawiony pod ścianą i musiałem przyjąć narzucone mi warunki. Dlatego nie uznałem ich w sprawie kontynuacji pisania na forum. Sprawa moich postów, opisu strategii zamieszczonej w dzienniku była z powodów oczywistych i moim zdaniem uczciwych ważniejsza niż jakiś ban na forum. To tyle.
green7 pisze:To dziwne bo ja pamiętam z innego wątku zupełnie co innego. Ale mniejsza o to, zostawmy to.
Użyję Twojej metody. Podaj link proszę.
green7 pisze:Jak wyżej: pamiętam to i owo ale mniejsza o to.
Jasne. Czyli ja nie mogę pisać, że pamiętam to i owo i wiem to i owo a reszta może? Tylko ja muszę podawać linki i podawać konkretne argumenty i najlepiej to co piszę w innych wątkach podpierać zawsze historią transakcji. Ot bajka panie Macieju 
green7 pisze:Jeśli dobrze można sprzedać ten syf to super. Niech ktoś w końcu zrobi z tym porządek, utrzymywanie takiego stanu to fikcja. Ja chce kolei które robią co mają robić i traktują mnie jak klienta nie jak bydło. Wszystko jedno czy PKP zostaną sprywatyzowane, zaorane, czy sprzedane DB. Każda z tych rzeczy będzie lepsza niż to co mamy teraz. No ale mniejsza z tym, to inny temat.
Nie masz pojęcia o podstawowym zarządzaniu ludźmi i formą i tego, że niektóre rzeczy są bardzo proste a zadaniem niektórych jest do maksimum je utrudnić. Kolej dało się uratować naszymi ludźmi i naszymi środkami. Trzeba tylko uczciwości ze strony Unii, która jak widać nie równo traktuje swoich członków i tego co daje na ratowanie np. Niemieckich firm nie robi w odniesieniu do nas. Działanie jest celowe. My kupujemy a oni sprzedają.
green7 pisze:No i czemu służą ten przydługi wywód? Jaki ma cel?
A niby czemu ma służyć liczenie przez Ciebie czasu spędzanego przed komputerem? Co to Cię obchodzi ile czasu spędzam na analizy itd.? Raz jest to 10 minut a raz trzeba siedzieć cały czas bo konsola itd. Tak robi większość osób parająca się tym biznesem i tyle. Nie widzę związku.
green7 pisze:Czy to że używasz mt4 mobile, alertów i czego tam sobie chcesz zmienia jakoś fakty? Ilość pozycji jest taka sama, niezależnie czy otwierałeś je z terminala stacjonarnego czy z komórki. Jeśli to drugie to nawet gorzej - wersja mobile jest cholernie mało wygodna i obsługa pożera jeszcze więcej czasu. O jakim piramidowaniu mówisz przy średniej 19 pipsów na pozycję ?
Co z tego, że pożera więcej czasu? Jaki to ma związek z wątkiem i całą sprawą? Jaki? 19 pipsów, to średnia, która się zmienia wraz ze zmianą MM w odniesieniu do balance konta. Dlatego raz możesz zrobić ten sam wynik zbierając 100 pipsów a drugim razem ten sam zbierając 40+30+20+10. Jaka wyjdzie Ci średnia z tych dwóch przypadków? Wyjdzie 40 pipsów prawda? Dla drugiego przypadku wyjdzie tylko 25 prawda? Maksymalizujesz zyski, tak to się nazywa. Piramidować można różnie. Można wchodzić różnie w te następne zlecenia. Inną sprawą jest konsolidacja, gdzie łapie się po kilka pipsów zaniżając ogólną średnią i kosmicznie zwiększając ilość zleceń ale dalej do przodu. Trader manualny powinien umieć to określić, ten moment możliwej konsolidacji. Robotowi ciężko jest to zrobić. Prawda?
green7 pisze:Dużo napisałeś, a nic nie wniosło to do tematu.
Natomiast Twoje wywody wniosły strasznie dużo.
green7 pisze:Co chcesz mi powiedzieć, że dostajesz alert i wchodzisz od razu? Jeśli tak to jaki sens robić to manualnie ? Nie lepiej robotem ? A może jednak musiałeś poświęcić za każdym razem chwilę na analizę i wyczekanie na odpowiednie miejsce dla otwarcia co ? Jeśli tak to policz sobie ile czasu Ci to zajęło. Jeśli średnio na analizę straciłeś 5 minut razy 327 pozycji to już masz ponad całą dobę - z tych 12 dni. A przecież te pozycje trzeba było jeszcze zamknąć. Zabezpieczyć stopem. Czasem pewnie ustawić jakiś trailing. Niezła orka: przez 12 dni wstajesz po nocach, nie rozstajesz się z komórką i terminalem, nasłuchujesz alarmów. Extra: dzięki, naprawdę jak dla mnie porywająca wizja manualnego grania.
_________________
Zapytaj się jak robi to 90% spekulantów na Rynku jakim jest FX. Piszesz tak, jak gdyby wszyscy lub większość posługiwała się robotami. Ja Ci napisałem, że EA nie wykorzystuję do zajmowania pozycji tylko w innych celach. No może nie EA ale jakieś prościutkie skrypty, ot chociażby do automatycznego zamykania wszystkich otwartych pozycji w jednym momencie lub zajmowania tych samych pozycji w tym samym momencie. Po prostu analizuję sytuację i z palucha daję skrypt aby zajął mi taką a taką pozycję automatycznie ustawiając SL i tyle. Czyste lenistwo  I nie rozumiem dlaczego Ty w taki sposób liczysz czas spędzony przy komputerze? Jaja jakieś to są. Po co mam dłubać i siedzieć na MT4. Ot tak aby Ci rozświetlić to co robię dla dnia dzisiejszego. Tak jak napisałem w dzienniku crocopip, wstałem rano, zerknąłem na sesję Azji. Stwierdziłem, że lipa i czekam zgodnie ze swoją strategią do pewnego przedziału czasowego jednocześnie uruchamiając alert jeżeli dana sytuacja wyklarowała by się wcześniej. Olewam MT4 w tej chwili. Jak możesz zauważyć siedzę i piszę tego długiego posta i nic się nie dzieje. Swoją strategię znam do perfekcji i wiem, że sygnał powinien pojawić się tu i tu, w miejscu tym a tym i o godzinie tej i tej jeśli cena pójdzie tak jak zakładam. Jeśli tak nie będzie, odpuszczam i tyle. Ot i skomplikowanie.
green7 pisze:Extra: dzięki, naprawdę jak dla mnie porywająca wizja manualnego grania
Tak, tylko to jest REAL a nie testowanie robotów na DEMO.
March 2011 - International Market collapse!
March 2012 - Amero is coming!
New World Order finalized!

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

March 2012

Miło Cię znowu widzieć - i jak widzisz znowu rozpoczyna się nowa nagonka. :(
Na mnie zawsze możesz liczyć - od początku Cię podziwiam za kawał dobrej roboty jaką tutaj robisz. Tak trzymaj. :)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

March 2012 pisze:Czy potrzebujesz czegoś więcej niż na przykład to
Szczerze to tam nic wartościowego nie ma. Dziennik na myfxbook skomentował już Green7 i ja po nim poprawiać śmiałości nie mam ;) W dzienniku w dziale Journal wynika jeszcze mniej, np. EURUSD S: 1.2289. Co z tym niby zrobić? Na jakie przygotować się ryzyko?

Może inaczej: w dziennikach operujesz pipsami, proponujesz również, że tak można by zrobić w konkursie. Ale przecież jako grający w realu wiesz, że to nie ma przełożenia na zyski. Dla mnie to wygląda na zabawę na demo, gdzie zyski nie mają znaczenia bo i tak nie da się ich wypłacić, więc można się pobawić licząc punkty.

Wracając do strony merytorycznej. Podtrzymuję, że nie ma nic z czego ktokolwiek jakkolwiek mógłby skorzystać w żadnej Twojej wypowiedzi, którą tu przeczytałem. Niezabardzo mam jak prześledzić całą Twoją historię wstecz z wiadomych względów. Może żeby nie szukać daleko: rysunek, który zamieściłeś na poprzedniej stronie; mógłbyś napisać dwa trzy zdania wyjaśnienia o co w nim chodzi, jak do tego doszedłeś, jak sprawdziłeś, czy rzeczywiście się to potwierdza, etc. Wiesz, same podstawowe rzeczy.

A propos podstawowych rzeczy, widzę, że toczysz krucjatę manual vs. auto. Może nadszedł czas, żeby pogodzić się z tym, że XX wiek skończył się jakieś 10 lat temu? Granie manualne dzisiaj to trochę jak przebieranie się w strój ludowy i ręczne ubijanie masła. Owszem wybrać się jednorazowo do skansenu, żeby to sobie zobaczyć może jest i fajne, ale żeby to codziennie robić samemu... brrr :D

klonmarcin pisze:Miło Cię znowu widzieć - i jak widzisz znowu rozpoczyna się nowa nagonka.
Na mnie zawsze możesz liczyć - od początku Cię podziwiam za kawał dobrej roboty jaką tutaj robisz. Tak trzymaj.
Może chociaż Ty wskażesz mi coś, co faktycznie może być przydatne jeśli chodzi o wypowiedzi naszego kolegi? Staram się czytać to co pisze, choć są tego bezsensownie niesamowite ilości i nie widzę tam nic co można by wykorzystać by udoskonalić trading.
Obrazek
Unfortunately, more to come

Awatar użytkownika
March 2012
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 08 lip 2010, 10:37

Nieprzeczytany post autor: March 2012 »

matka pisze:EURUSD S: 1.2289. Co z tym niby zrobić? Na jakie przygotować się ryzyko?
Podałem moje wejście. Nie podaję wszystkiego na tacy. Ileż razy mam pisać, że jak znasz wzory to wyprowadzisz? Rozumiesz to czy nie? Pewnie, że najlepiej było by gdybym podał SL, TP, TS kiedy, BE kiedy itd itd. To wszystko było w moim dzienniku "7 lat suchych ...". Ustawianie SL w oparciu o moje zasady, każdy kto przeczytał dziennik powinien wiedzieć. Moment zdjęcia zlecenia również. łatwo jest więc lub było określić wszystkie pozostałe parametry. Więc OCB?
matka pisze:w dziennikach operujesz pipsami, proponujesz również, że tak można by zrobić w konkursie.
A czym mam operować? Jak umiesz robić pipsy, to kasa sama przychodzi. Czasami większa a czasami mniejsza dla tej samej ilości pipsów. Wszystko zależy od aktualnie wyliczonej wielkości pozycji, którą można zająć. Nie walę zawsze tak samo na hurrrrrra. Czasami wchodzę za X a czasami z 0,X w zależności od ryzyka i mojego przekonania co do siły aktualnego kierunku ceny. W konsolidacji gram inaczej a w silnym kierunku lub trendzie jeszcze inaczej. Dokładanie pozycji jest też obarczone innymi regułami.

Co do niby mojej propozycji o sumowaniu pipsów, to tutaj sorry ale jestem bezsilny. Ja napisałem kilka propozycji poddając je pod określenie zasad przez forumowiczów. Tak jest uczciwie według mnie i dla mnie nie stanowi to problemu co byłoby liczone itd. Zasugerowałem się informacją z jednego z dzienników na tym forum gdzie dwaj Panowie toczyli miesięczną walkę i tam również się zastanawiali co liczyć. Ot tak po prostu i tyle. Nie wietrz w tym jakiegoś spisku. Jeżeli mielibyśmy spotkać się na kontach DEMO, to żeby ładnie wyglądało można zacząć od 1000000000000$. Na REAL tak nie wejdę, bo muszę pilnować swoich kont DT i LTT. Po prostu szanuję to co robię, pieniądze i ludzi, którzy mieliby ochotę na to patrzeć. Jeszcze raz powtórzę: ja tego nie chciałem z liczeniem pipsów, była to jedna z możliwości do wyboru przez forumowiczów i green7, tak samo jak dałem mu wybór rodzaju rachunku itd.
matka pisze:rysunek, który zamieściłeś na poprzedniej stronie; mógłbyś napisać dwa trzy zdania wyjaśnienia o co w nim chodzi, jak do tego doszedłeś, jak sprawdziłeś, czy rzeczywiście się to potwierdza, etc. Wiesz, same podstawowe rzeczy.
Widzisz, tak samo jak z tą pozycją na EURUSD na którą się powołałeś nie wiesz o co chodzi. Ci, którzy czytali mój pierwszy dziennik doskonale powinni wiedzieć o co chodzi, tak samo wytłumaczony był ten rysunek i analiza w oparciu o jaką go narysowałem. Sam opis zajmował dwie strony formatu A4 więc pozwól, że z przyczyn oczywistych nie będę tego powtarzał, bo tekstu nie mam a rysunki tak. Tłumaczenia sto razy nie ma sensu. A chyba zgodzisz się ze mną z tym, że jeżeli dajesz komuś coś za darmo z informacją, że nie może tego dalej rozpowszechniać i ten ktoś się na to godzi a potem zaczyna cipa na tym zarabiać, to jest to wk...ce i na moim miejscu dużo osób postąpiło by tak samo, kasując dziennik i tyle. Cipa do tego stopnia, że potrafiła powoływać się na mój dziennik jak na swoje "wypociny".
matka pisze:nie ma nic z czego ktokolwiek jakkolwiek mógłby skorzystać w żadnej Twojej wypowiedzi, którą tu przeczytałem
Domyślam się, że nie czytałeś wcześniejszych a tylko te przepychanki z green7. I tak jak pisze green7 - ja również nie muszę nikomu nic udowadniać i tłumaczyć a pomimo tego to robię. Dziwne, nie?
matka pisze:Może nadszedł czas, żeby pogodzić się z tym, że XX wiek skończył się jakieś 10 lat temu? Granie manualne dzisiaj to trochę jak przebieranie się w strój ludowy i ręczne ubijanie masła. Owszem wybrać się jednorazowo do skansenu, żeby to sobie zobaczyć może jest i fajne, ale żeby to codziennie robić samemu... brrr
Rozumiem, że większość ma wykupione EA lub opracowane przez siebie? Rozumiem, że większość ze spekulantów na FX umie programować i budować EA w oparciu o swoje strategie inwestycyjne? Czy to chcesz powiedzieć? Zresztą, co to za różnica? Ja gram manualnie i co z tego? Jestem gorszy czy jak? Czy nie obrażasz w tym momencie wielu zwykłych inwestorów, którzy również zajmują pozycje standardowo? Mógłbym pokusić się o zaprogramowanie mojej strategii ale nie ma to najmniejszego sensu, bo robot nigdy nie będzie obdarzony inteligencją itd. Wracając do meritum Twojego powyższego pytania, powiem Ci, że faktycznie jest na mnie jakaś nagonka. Kasowane są moje niewygodne posty a inne pozostawiane itd itd. Kasowane są ponieważ w wielu zarzucam nieuczciwość MODowi, ot chociażby z dziennikiem Pana ExcelFX, gdzie udowodniłem Panu wiele kłamstw i tyle w temacie. Dziwnym trafem skasowane zostały moje posty z tego dziennika a same posty autora, założyciela zostały tak zmodyfikowane aby normalny odwiedzający szukał prawdy gdzie indziej. Dlaczego nikt nie zareagował? To jest głupia zabawa w ciuciubabkę w której, tak mi się wydaje, do władzy dorwało się paru "gówniarzy" i na drodze merytorycznych argumentów nie wiedzą co robić.

Jeśli Ty nic nie znajdujesz w moich postach cennego, to trudno. Jesteś z pewnością bardziej doświadczonym spekulantem i dlatego moja wiedza i to co piszę nic Ci nie daje. Od dzisiaj będę czytał z przyjemnością Twoje posty i starał się będę wynieść z nich jak najwięcej merytorycznych informacji. Dziękuję, że zwróciłeś mi na to uwagę. To tak jak na kursie w którym uczestniczymy po raz drugi, jeśli coś już znamy, to po prostu nas to zaczyna nudzić.

Pozdrawiam!
March 2011 - International Market collapse!
March 2012 - Amero is coming!
New World Order finalized!

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

March 2012 pisze:To wszystko było w moim dzienniku "7 lat suchych ...". Ustawianie SL w oparciu o moje zasady, każdy kto przeczytał dziennik powinien wiedzieć.
problem polega na tym, że go już nie ma... sam tylko pobierznie go czytałem ze względu na to, że uczyłem się innych rzeczy. Łatwo teraz Tobie pisać "coś tam kiedyś gdzieś było - niebędę się powtarzał..." Skoro piszesz, że nic nie musisz udowadniać a jedynie chcesz przekazywać wiedzę to czy uważasz, że takie rozwiązanie jest ok? - przecież nowym ciężko będzie się do tego odnieść...

ps. proszę nie pisz o nagonce bo to trochę jednostronne postrzeganie rzeczywistości. Problem zaczaczyna się i to dotyczy każdego forumowicza wtedy gdy zaczyna on pisać o temacie w którym nie jest "najmocniejszy" delikatnie mówiąc jednocześnie prawidłowo nie argumentując swoich racji. I tu jest pies pogrzebany. Zamiast pisać o polityce, firmach itp powinieneś zacząć pisać tylko i wyłącznie w temacie gdzie jak sądzę masz małą konkurencję - trading manualny.

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

March 2012 pisze:Podałem moje wejście. Nie podaję wszystkiego na tacy. Ileż razy mam pisać, że jak znasz wzory to wyprowadzisz? Rozumiesz to czy nie? Pewnie, że najlepiej było by gdybym podał SL, TP, TS kiedy, BE kiedy itd itd. To wszystko było w moim dzienniku "7 lat suchych ...". Ustawianie SL w oparciu o moje zasady, każdy kto przeczytał dziennik powinien wiedzieć. Moment zdjęcia zlecenia również. łatwo jest więc lub było określić wszystkie pozostałe parametry. Więc OCB?
Niestety nie znalazłem tam referencji do "7 lat suchych ...". Tak czy owak nie chodzi o podawanie wszystkiego na tacy tylko podanie niezbędnego do zajęcia pozycji minimum. Moje wzory są tu na nic, brakuje mi np. historii z ostatniego roku, wtedy bym mógł sobie mniej więcej na podstawie skuteczności ustalić na ile mogę się zaangażować. Oczywiście gdybym znał zakładane poziomy SL/TP, których jakoś nie jesteś skłonny mi podać bo już przecież tyle razy to pisałeś.. To jest trochę nieuprzejme, chcesz ze mną dyskutować to pisz konkrety, nie wysyłaj mnie, żebym sobie czegoś gdzieś poszukał bo Tobie się nie chce, ja Cię w ten sposób nie traktuję.
March 2012 pisze:A czym mam operować? Jak umiesz robić pipsy, to kasa sama przychodzi.
Ja operuję kasą a ta niestety nie przychodzi sama. Na ogół zaczyna przychodzić w momencie gdy się zrozumie, że dobry money management jest o wiele ważniejszy od całej reszty. Zastanawiam się jak by to mogło być realizowane przy grze manualnej, gdy nie dość, że umysł obciążony jest przetwarzaniem informacji nt. otwarcia pozycji, to jeszcze musi kombinować jaka akurat w tym momencie ma być jej wielkość. Btw. nie zdarzyło Ci się nigdy, że bilans pipsów miałeś dodatni jednocześnie tracąc lub odwrotnie?
March 2012 pisze:Widzisz, tak samo jak z tą pozycją na EURUSD na którą się powołałeś nie wiesz o co chodzi. Ci, którzy czytali mój pierwszy dziennik doskonale powinni wiedzieć o co chodzi, tak samo wytłumaczony był ten rysunek i analiza w oparciu o jaką go narysowałem. Sam opis zajmował dwie strony formatu A4 więc pozwól, że z przyczyn oczywistych nie będę tego powtarzał, bo tekstu nie mam a rysunki tak. Tłumaczenia sto razy nie ma sensu.
No cóż, no to chyba sobie nie pogadamy, bo nie za bardzo jest się do czego odnieść. A może w takim razie podałbyś jakiś inny dowolny przykład z krótkim opisem jak potwierdziłeś potencjalną skuteczność etc.?
March 2012 pisze:Domyślam się, że nie czytałeś wcześniejszych a tylko te przepychanki z green7
No wytłumacz mi jak mam to zrobić? Co tydzień masz nowego nicka, nie podajesz żadnych linków, żadnych referencji, nic...
March 2012 pisze:Jeśli Ty nic nie znajdujesz w moich postach cennego, to trudno. Jesteś z pewnością bardziej doświadczonym spekulantem i dlatego moja wiedza i to co piszę nic Ci nie daje. Od dzisiaj będę czytał z przyjemnością Twoje posty i starał się będę wynieść z nich jak najwięcej merytorycznych informacji. Dziękuję, że zwróciłeś mi na to uwagę. To tak jak na kursie w którym uczestniczymy po raz drugi, jeśli coś już znamy, to po prostu nas to zaczyna nudzić.
Dziękuję Ci za miłe słowo. Również chciałbym coś z Twoich postów wynieść i dlatego czasem zadaje pytania, nie po to, żeby Ci coś wytknąć, tylko po to żeby zrozumieć. Niestety tak jak napisałem wcześniej, ogarnięcie tej sytuacji z różnych względów nie jest łatwe. Jeśli ktoś bez zgody wykorzystał Twoją pracę to jest mi przykro, z drugiej strony to jest forum publiczne a jak powszechnie wiadomo, nie wszyscy ludzie są uczciwi.
March 2012 pisze:Kasowane są ponieważ w wielu zarzucam nieuczciwość MODowi, ot chociażby z dziennikiem Pana ExcelFX, gdzie udowodniłem Panu wiele kłamstw i tyle w temacie. Dziwnym trafem skasowane zostały moje posty z tego dziennika a same posty autora, założyciela zostały tak zmodyfikowane aby normalny odwiedzający szukał prawdy gdzie indziej. Dlaczego nikt nie zareagował?
Akurat zdążyłem przeczytać Twoje posty w tym wątku zanim zostały skasowane i nie to, że nic nikomu tam nie udowodniłeś ale jak zwykle napisałeś trudny do czytania esej bez żadnych odniesień do rzeczywistości, bez podania żadnych dowodów. A reakcję moda w tym wątku można uznać za wzorową (nie mam na myśli kasowania Twoich postów).
Obrazek
Unfortunately, more to come

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

matka pisze:Jeśli ktoś bez zgody wykorzystał Twoją pracę to jest mi przykro, z drugiej strony to jest forum publiczne a jak powszechnie wiadomo, nie wszyscy ludzie są uczciwi.
No ale jak ktoś prosi aby tego nie udostępniać innym to raczej liczy, że to nie zostanie upublicznione - ale jak wiadomo trafiają się czarne owce. Ale tak nie jest uczciwie - co jest wart taki człowiek w oczach innych - kompletnie NIC.

8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

ODPOWIEDZ