Upublicznienie EA a brokerzy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

March 2012 pisze:nie wszystko można napisać lub powiedzieć oficjalnie na forum
słuchaj to po co podejmować durne dyskusje na forum skoro nie można ujawnić argumentów które poprą Twoją tezę i udowodnią Twoją rację? Kurcze wcześniej już to pisałem ale napiszę jeszcze raz: forum jest dla ludzi - masz fajne informacje które wg Ciebie pomogłyby innym - fajnie podziel się wiedzą. Jeśli nie to takie dyskusje są bzdurne - nic nie wnoszą do tematu oprócz "sieczki" niepopartej jakimikolwiek sensownymi dowodami.

ps. nie odbieraj tego zbyt osobiście - po prostu mam takie poglądy.

Pozdrawiam

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

March 2012 pisze:Nie odpowiedziałeś mi na ostatnie pytanie dotyczące Twoich robotów, tzn. czy operujesz pojedynczymi tickami czy pełnymi świecami dla przecięć SMA? O ile dobrze odczytałem Twoje informacje.
Nie bo odpowiedź nie ma sensu. Przykład z SMA był podany ot tak sobie - to pierwsze co mi do głowy przyszło, a Ty znowu budujesz na tym jakąś teorię :)

March 2012 pisze:green7 napisał:
Dlatego proponuję Ci konkurs

OK. Taki robot będzie śmigał na DEMO i tyle. Ja jednak wolę manual i jestem w stanie podjąć rękawice. Mój "paluch" przeciwko Twoim trzem robotom.
Heh no piękny, klasyczny przykład wycięcia z kontekstu. Twierdziłeś, że potrafisz napisać w godzinę super EA. Zapraszałem żebyś to udowodnił - nie potrafiłeś - ale sprytnie teraz chcesz to obrócić w drugą stronę :)
Żebym ja udowodnił, że jestem lepszy od Ciebie. Mogę - tylko z mojego punktu widzenia jaki jest tego sens? Dowartościowania nie potrzebuję. Że robot działa lepiej niż setki grających manualnie udowodniłem całkiem niedawno. Rachunek zysków z Twojej propozycji po mojej stronie wynosi 0.

No i pominąłeś całą resztę mojego postu - sprytnie, ale tym samym uznaję, że nie miałeś za bardzo argumentów. A tyle się opisałem :(
March 2012 pisze:I chciałem Ci napisać jedną rzecz jeszcze. Cenię Cię za Twoją postawę i zmianę tonu w stosunku do wypowiedzi.
Dzięki, ale mój ton jest cały czas taki sam. Co najwyżej Ty różnie go interpretujesz :)
March 2012 pisze:Wydaje mi się, że w wielu kwestiach się rozumiemy, tylko niestety nie wszystko można napisać lub powiedzieć oficjalnie na forum - tajemnica poliszynela jak to się mówi.
No może i tak, choć nie wiem co dokładnie masz na myśli. Raczej nie mam tu wielkich tajemnic (bo w spisek brokerów nie wierzę). Ale jak tak uważasz to możemy podyskutować gdzie indziej. Gorąco jest więc najlepiej przy piwie :)
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
March 2012
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 08 lip 2010, 10:37

Nieprzeczytany post autor: March 2012 »

Ciekawy pisze:słuchaj to po co podejmować durne dyskusje na forum skoro nie można ujawnić argumentów które poprą Twoją tezę i udowodnią Twoją rację?
A niby w jakim celu mam ujawniać swoje informacje? To tak jak byś chciał abym podał Ci moją historię transakcji i po stwierdzeniu faktu, że facet zarabia rzeczywiście żądał abym udowodnił Ci, że tak rzeczywiście jest. Wybacz, ale niektóre informacje są niestety nie ot tak sobie do napisania i nie ważne co o tym myślisz.
Ciekawy pisze:masz fajne informacje które wg Ciebie pomogłyby innym - fajnie podziel się wiedzą
Dzielę się nią właśnie i to nie od dzisiaj natomiast nie wiem czy przeczytałeś swoje posty w tym wątku dotyczące mojej osoby. Czy one coś wnoszą? Niestety, nie zawsze dane jest zaspokoić swoją ciekawość.

green7
Nie buduję teorii tylko piszę co myślę. Napisałem przecież o ile dobrze odczytałem Twoje informacje. To Ty raczej starasz się chodzić w kółko. W sprawie mojego "godzinnego" EA, które będzie zarabiało, to to jest prawda. Kilka razy podawałem EA na forum, które zarabiało i którego stworzenie zajęło nie więcej niż godzinę. Takie EA jednak zarabia tylko do pewnego momentu, całkiem jak Twoje, więc ja ich poważnie nie traktuję bo są na konta DEMO. I tyle w temacie.
green7 pisze:Że robot działa lepiej niż setki grających manualnie udowodniłem całkiem niedawno. Rachunek zysków z Twojej propozycji po mojej stronie wynosi 0.
Moim zdaniem całkowicie się mylisz. Udowodniłeś tylko, że Twoje roboty są lepsze od innych robotów i manualnych spekulantów ale na koncie DEMO. To nic nie wnosi.

Dlatego ja, podnosząc rzuconą rękawicę zaproponowałem Ci konkurs na koncie REAL.
March 2011 - International Market collapse!
March 2012 - Amero is coming!
New World Order finalized!

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

March 2012 pisze:A niby w jakim celu mam ujawniać swoje informacje? To tak jak byś chciał abym podał Ci moją historię transakcji i po stwierdzeniu faktu, że facet zarabia rzeczywiście żądał abym udowodnił Ci, że tak rzeczywiście jest.
O czym Ty mówisz? przecież ja tylko proszę o ARGUMENTY. To czy zarabiasz czy tracisz akurat mnie mało interesuję choć nie wątpię, że sobie dobrze radzisz.... ba nawet nie chcę żadnych wyciągów, pitów itp. Naprawdę tylko proszę o jedno - jeśli coś piszesz to pisz przynajmniej w ten sposób aby ktoś mógł coś z tego wynieść. Póki co nawet nie polemizowałeś z żadną ripostą daną Tobie przeze mnie... jak dla mnie to dowód, że nie masz argumentów.
March 2012 pisze:Wybacz, ale niektóre informacje są niestety nie ot tak sobie do napisania i nie ważne co o tym myślisz.
Ciężko mi pojąć po co w takim razie podejmujesz dyskusję - skoro z góry wiesz, że nie możesz nic powiedzieć. Dla mnie to zachowanie dzieciaka - wiem ale nie powiem. Jakoś knx czy inni po których wypowiedziach widać, że mają wiedzę odpowiadają na pytania rzeczowo.
March 2012 pisze:Dzielę się nią właśnie i to nie od dzisiaj natomiast nie wiem czy przeczytałeś swoje posty w tym wątku dotyczące mojej osoby. Czy one coś wnoszą?
Powiem tak - jako założyciel tematu oczekiwałem merytorycznej dyskusji. Wiedz o tym, że nie lekceważe niczyjej odpowiedzi byle miała sens. Jeśli uważam, że się nie trzyma "k..py" to ripostuję licząc na kontrargument który powali mnie na łopatki. Nie mniej jednak masz rację moje posty nic nie wnoszą.
March 2012 pisze:Kilka razy podawałem EA na forum, które zarabiało i którego stworzenie zajęło nie więcej niż godzinę
Kurczę ciekawe to co piszesz - przykre natomiast jest to że nie ujawniasz poprzedniego nicku... sądząc po udzieleniu się maxripera to pewnie kerimb. Dziwi mnie jedynie merytoryczność postów bo oprócz wątku o smoleńsku kerimb sensownie pisał... oczywiście jeśli nie mam racji co do nicku to przepraszam.

Pozdrawiam

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

March 2012 pisze:Nie buduję teorii tylko piszę co myślę. Napisałem przecież o ile dobrze odczytałem Twoje informacje
Odczytałeś je zupełnie błędnie.
March 2012 pisze:To Ty raczej starasz się chodzić w kółko.
Co konkretnie masz na myśli ?
March 2012 pisze:Kilka razy podawałem EA na forum, które zarabiało i którego stworzenie zajęło nie więcej niż godzinę.
Gdzie bo nie zauważyłem. Jakiś konkretny link ... ?
March 2012 pisze:Moim zdaniem całkowicie się mylisz. Udowodniłeś tylko, że Twoje roboty są lepsze od innych robotów i manualnych spekulantów ale na koncie DEMO. To nic nie wnosi.
Trudno, żebym w konkursie przeprowadzonym na demo udowodnił że robot radzi sobie w realu :)
Co w takim razie wniosłaby rywalizacja jaką proponujesz na demo? Nic ....

A co do reala. Jak już pisałem. Zerknij w stopkę. To jeden z przykładów jak może działać robot. Na realu. Zapewne sądzisz, że to też nic nie wnosi ....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
March 2012
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 08 lip 2010, 10:37

Nieprzeczytany post autor: March 2012 »

green7 pisze:Co w takim razie wniosłaby rywalizacja jaką proponujesz na demo?
Gdzie proponowałem rywalizację na DEMO? Pisałem P.S., że konkurs na kontach REAL ale jeśli Ty chcesz (dla wygody Twoich robotów), to może być DEMO. Dla mnie bez różnicy. No, może bym skłamał, że bez różnicy. Po prostu na DEMO wyniki są o wiele lepsze :) Jeśli zerkniesz na ostatnie zdanie mojego ostatniego postu przed tym, to zauważysz, że powtórzyłem propozycję konkursu na REAL. Tak naprawdę, to zaczynam się zastanawiać po co? Jeśli byłby REAL, to będę zarabiał kasę a jeśli DEMO, to tylko chyba tak dla kurażu :)

Twoja stopka mówi mi tyle samo co może Tobie powiedzieć moja http://www.myfxbook.com/members/forexct :)
green7 pisze:To jeden z przykładów jak może działać robot.
A mój przykład, to jeden z przykładów jak może działać trader manualnie :)

Chyba w tym przypadku szala zwycięstwa przechyla się na moją stronę i wynik jest 1:0. Ponieważ gra toczy się "na wyjeździe" i walisz z lewarem 1:200 a ja 1:100 pozwalam sobie przyznać dodatkowy punkt techniczny. Wynik więc 2:0. Zgodzisz się czy nie?

To jak? REAL czy DEMO? Automaty vel Paluch? :)
March 2011 - International Market collapse!
March 2012 - Amero is coming!
New World Order finalized!

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

green7 pisze:Gdzie bo nie zauważyłem. Jakiś konkretny link ... ?
Tak jak napisałeś wcześniej, rozmawiamy z klonem.

W sumie są wakacje, więc można pokarmić trolla :twisted:

March 2012 czy jak tam się aktualnie tytułujesz. Możesz napisać jaki dla Ciebie ma sens pisanie na to forum? Nie przyszło Ci do głowy, że ktoś nowy bez doświadczenia może wziąć to wszystko na poważnie? A może o to Ci właśnie chodzi? Każde jedno wysłane tu przez Ciebie zdanie to największe bzdury jakie udało mi się ostatnio przeczytać. Pleciesz trzy po trzy i z samej formy bije po oczach kompletna niekompetencja nie mówiąc już o paranoicznym bełkocie zawartym w treści. Zdradź mi tajemnicę: co Cię tak niesamowicie tu przyciąga i prowokuje do pisania tych bredni, że wywalony za drzwi wracasz oknem?

Merytorycznej dyskusji w ogóle z Tobą nie podejmuję bo Tobie nie trzeba kompetentnego adwersarza tylko porządnych elektrowstrząsów.
Obrazek
Unfortunately, more to come

Awatar użytkownika
March 2012
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 08 lip 2010, 10:37

Nieprzeczytany post autor: March 2012 »

matka pisze:Nie przyszło Ci do głowy, że ktoś nowy bez doświadczenia może wziąć to wszystko na poważnie?
A niby co takiego napisałem bzdurnego? Ludziska różne rzeczy tutaj wypisują i różne rysuneczki zamieszczają codziennie i jakoś siedzicie cichutko jak myszki pod miotłą. Nie linczujecie ich i nie "karmicie troli" :) Bo chyba o to chodzi prawda? Jestem właśnie dość rygorystyczny wobec siebie i odpowiedzialny wobec innych. Dlaczego nie robicie rwetesu i nie linczujecie MODów, którzy kombinują, usuwają posty tolerując nieprawdę i pozwalają na poźniejszą modyfikację postów zmieniającą całkowicie postać rzeczy? Dlaczego nie robisz rwetesu o to skoro forum jest tak ważne i nowi gracze również? Wszystko co zamieściłem na tym forum, włącznie z podawanymi sygnałami wejść i wyjść sprawdziło się w minimum 80%. Tak, sygnałami również i to nie podawanymi po fakcie jak to robi 90% forumowiczów prowadzących swoje dzienniki tylko przed. Czy to są brednie i bzdury?

Ja nie spędziłem 5 czy 6 lat na studiowaniu ekonomii i nie mam papierów maklera czy innego świstka. Mam to w dupie. Ale zauważyłem, że właśnie tutaj na tym forum traktuje się takich ludzi z "papierem" deko inaczej i choćby właśnie pisali bzdury, to i tak solidarność braci zwycięży. Ktoś mi kiedyś nacisnął na odcisk i taka moja decyzja.

Ku pamięci Twojej i potomnych zamieszczam screen sytuacyjny z lutego 2009 roku, który wtedy zamieściłem na forum. Pomyłka jak widzisz w "7 latach suchych" tylko o jakieś 200 - 300 pipsów dla TF = MN ale w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że się to utrzyma. A teraz powiedz mi lub podaj przykład jaki z analityków czy ktokolwiek na tym forum podał chociaż podobną analizę długookresową? Czy to są bzdury? Jeśli dla Ciebie tak, no cóż. Ja w oparciu o nie dorabiam do pensji. Dorabiam nieźle, bo pensję też mam niezłą :)

Może to być dla Ciebie chore i bzdurne ale ...
1. sprawa Smoleńska będzie miała finał taki jak opisywałem
2. będziesz jeździł Deutsche Bahn
3. będziesz płacił krocie za sprywatyzowanego lekarza dla którego będziesz tylko "dojnym bydłem"
4. będziesz płacił Amero czy chcesz czy nie
5. 7 lat suchych się wypełni czy chcesz czy nie
6. w lipcu wiadomo jakiego roku odwracamy pozycje na L

Pogadamy w marcu 2011 roku ... Pa!

P.S. Aha i tak dla jasności z góry uprzedzam. W liczbie mnogiej (wy) pisałem ot tak sobie lub jak kto woli aby dla jaj dać Wam pole do myślenia o mojej kolejnej teorii spiskowej :) Ale jaja. He ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
March 2011 - International Market collapse!
March 2012 - Amero is coming!
New World Order finalized!

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

Chodzi o to, że nikogo nie interesuje jak Twoje przepowiednie idealnie się sprawdziły, jak doskonale czujesz rynek, jak bohatersko dorabiasz do pensji i ogólnie jaki jesteś wspaniały. To nic nie wnosi, nikt w żaden sposób z tego nie skorzysta, wręcz przeciwnie.

Pisząc bzdury mam na myśli to co udało mi się przeczytać w ostatnich tygodniach gdyż niestety nie śledzę Twojego przypadku od początku i dopiero teraz zaczynam się orientować o co chodzi. Pewien mogę być, że piszesz bzdury w temacie it security. Niemal pewien, że piszesz bzdury w tematach finansowych, choć tu nie mam długiego doświadczenia. W każdym niemal poście można by Ci wytknąć szkolny błąd, tylko po co? Chcąc coś stąd wynieść musisz zacząć starać się coś merytorycznego wnieść. To drugie niekoniecznie musi się udać ale taka zmiana podejścia znacznie poszerza horyzont, zaufaj mi.
Obrazek
Unfortunately, more to come

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

March 2012 pisze:Gdzie proponowałem rywalizację na DEMO?
Pewnie tu:
March 2012 pisze:Ale jeśli chcesz, to może być i DEMO.
March 2012 pisze:Jeśli zerkniesz na ostatnie zdanie mojego ostatniego postu przed tym, to zauważysz, że powtórzyłem propozycję konkursu na REAL.
Jeśli zauważyłeś to już pisałem: z mojego punktu widzenia jakież miałbym korzyści z takiej rywalizacji? Nic nikomu nie potrzebuję udowadniać. No pomijając US jeśli dokładniej zapyta o mojego pita :)
March 2012 pisze: Chyba w tym przypadku szala zwycięstwa przechyla się na moją stronę i wynik jest 1:0. Ponieważ gra toczy się "na wyjeździe" i walisz z lewarem 1:200 a ja 1:100 pozwalam sobie przyznać dodatkowy punkt techniczny. Wynik więc 2:0. Zgodzisz się czy nie?
Ciekawy sposób obliczeń - dosyć rzekłbym tendencyjny. Pozycje były otwierane z bardzo małym ryzykiem - to nie demo .... Lewar nie miał więc znaczenia, równie dobrze mógł być 1:50 początkowe loty to 0.01.
Dwa: Twój statement to ledwo dwa tygodnie (co działo się potem ?), mój kilka miesięcy.
Trzy: u mnie stratne pozycje to 17% u Ciebie 33%.
Więc 5:0 dla mnie (bo dlaczego by nie?).

Czego to wszystko dowodzi ? Niczego. To co proponujesz to dziecinada.

Z Twojego statementu dla mnie wynika jeden wniosek: jeśli tak grasz z ręki w realu to serdecznie współczuję. Dlaczego? 12 dni, 327 pozycji, 4 wykresy do śledzenia. Jeśli poświęcałbyś na grę 6 godzin dziennie to musiałbyś zawierać pozycję średnio co 13 minut.
Ty jednak zawierasz pozycje prawie przez całą dobę (no pomijając godziny od 2 do 5 w nocy) więc albo te pozycje nie są z ręki (tylko z automatu), albo ślęczysz nad kompem 20 godzin na dobę. Wynik może i ładny ale jakim kosztem i jak długo jesteś w stanie tak pociągnąć ? Mniemam, że noga już Ci się podwinęła .....


Jak ja lubię dyskutować z kimś kto przemilcza odpowiedzi na wszelkie niewygodne pytania. To ostatnie z nich dla przypomnienia ....
green7 pisze:March 2012 napisał:
Kilka razy podawałem EA na forum, które zarabiało i którego stworzenie zajęło nie więcej niż godzinę.

Gdzie bo nie zauważyłem. Jakiś konkretny link ... ?
March 2012 pisze:Ku pamięci Twojej i potomnych zamieszczam screen sytuacyjny z lutego 2009 roku, który wtedy zamieściłem na forum.
A no to już wszystko jasne kim jesteś.... No to pomijanie odpowiedzi na niewygodne pytania zupełnie mnie już nie dziwi. Ani propozycja rywalizacji i to akurat ze mną ....

March 2012 pisze:2. będziesz jeździł Deutsche Bahn
Osobiście nie mogę się doczekać. PKP powinno dawno być zaorane. Wolę płacić za prawdziwe usługi niż fikcję. Spóźniającą się, nie potrafiącą zrobić strony z aktualnym rozkładem i dogrzewającą na maxa wagony w lipcu przy 30 stopniach upału (bo "cuś" się zepsuło i nie da się wyłączyć) .....
To tak na marginesie.
Green
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ