Upoważnienie do zarządzania kontem.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

alinoe pisze:
31 lip 2020, 13:11
raposo pisze:
31 lip 2020, 12:41
Co do grania "przeciw większości" np. w oparciu o sentymenty brokerów, to rozmawiałem z osobami, które to testowały. Dawało to dodanie rezultaty, ale tylko przy trendach. W konsolidacjach wszystko się wysypywało.
Mam pewną teorię. Obserwując zbiorową psychozę (trudno to inaczej nazwać) gry przeciwko trendom na przykład popularne szortowanie daxa doszedłem do wniosku, że przy wyraźnych i silnych trendach traderzy zamiast zarabiać więcej tracą niż przy trudno zdefiniowanym rynku. Choć mogłoby się to wydawać nielogiczne jeśli przyjmiemy, że bardziej klarowna i oczywista sytuacja na rynku powinna zwiększać szanse na udane transakcje, w rzeczywistości może być właśnie odwrotnie. Przy silnych trendach jest trudniej wyjść ze stratnej transakcji grając przeciwko trendowi na zasadzie "może odwróci" choćby na zero, gdy nie akceptujemy straty i nie stawiamy sl kończy się to często wyczyszczeniem rachunku. Przy słabych trendach i konsolidacjach są często korekty, które pozwalają częściej wyjść na be i tym samym przedłużają żywotność tradera na rynku (tego tracącego czyli większości). Może dlatego granie przeciwko większości w trendach jest bardziej skuteczne, wówczas większość jest bardziej skuteczna w czyszczeniu rachunków co daje odwrotną sytuację w grze przeciwko większości.
Dokładnie tak jest. Kiedyś można było bardziej postawić na trend, bo trendy były dłuższe i zasięgi większe.
Obecnie rynki coraz bardziej i częściej konsolidują, i wtedy powstaje trauma, ponieważ grając tak jak w trendzie, cena
zamiast iść dalej, to się odwraca. To powoduje, że kiedy nastąpi ten wystrzał, to my nie wiemy czy znowu nas nie
wywiozą i dlatego trudniej jest taki trend wytrzymać.
Przykładem może być DAX30 z wczoraj.
Przez ostatnie 2 tygodnie zasięgi dzienne relatywnie mocno spadły, i były częste konsole, no i strarty.
A wczoraj, ni z tego, ni z owego ok. 643 pipsów spadek.
Owszem, zarobić się udało, ale nadal mniej niż rynek mógłby dać.
Zawsze jest ten problem, że nie wiemy kiedy i jak daleko.
Dlatego, przynajmniej ja tak uważam, większe prawdopodobieństwo daje trading statystyczny, czyli
oparty o typowe zakresy ruchu ceny w określonym interwale, których prawdopodobieństwo w określonych
warunkach rynku jest wręcz 100%.

Ale, wiesz, jak to na tym forum często piszą, ja jestem głupi i nic nie wiem! :564:
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
31 lip 2020, 13:11
raposo pisze:
31 lip 2020, 12:41
Co do grania "przeciw większości" np. w oparciu o sentymenty brokerów, to rozmawiałem z osobami, które to testowały. Dawało to dodanie rezultaty, ale tylko przy trendach. W konsolidacjach wszystko się wysypywało.
Mam pewną teorię. Obserwując zbiorową psychozę (trudno to inaczej nazwać) gry przeciwko trendom na przykład popularne szortowanie daxa doszedłem do wniosku, że przy wyraźnych i silnych trendach traderzy zamiast zarabiać więcej tracą niż przy trudno zdefiniowanym rynku. Choć mogłoby się to wydawać nielogiczne jeśli przyjmiemy, że bardziej klarowna i oczywista sytuacja na rynku powinna zwiększać szanse na udane transakcje, w rzeczywistości może być właśnie odwrotnie.
Mam nadzieje, że dla większości jest zrozumiałe a tym bardziej logiczne, że przetrzymywanie pozycji stratnej w grze kontrtrendowej jest bardziej kosztowne dla depo niż przetrzymanie pozycji w kierunku trendu. W tym drugim przypadku gdy trend będzie trwał nadal to pozycja stratna w końcu zacznie zarabiać. Troche wyobraźni. Juz sama logika grania z trendem jest sprawą oczywistą jak i zrozumiałą. A w szczególności dla amatorów mających tendencje do grania bez SL i przetrzymywania pozycji stratnych. Już nie wspomne, że szanse na SL=TP wzrastają w grze trendowej. Jesli ktos tego nie rozumie i do niego to nie dociera ... trudno. :d

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

arturp pisze:
30 lip 2020, 19:23
Mnóstwa szmalu nie mam ale są ludzie, którzy sami się proszą o tą harówkę. To jest chyba dosyć oczywiste że jak ktoś ma wiedzę, doświadczenie i praktykę oraz czas, a nie chce, nie może, nie ma kapitału
Nie ma w tym nic oczywistego. Jeśli ktoś potrafi zarabiać, to będzie to robić na własnym koncie. Nawet jeśli zaliczył MC czyli wyzerowanie rachunku i zaczyna od niewielkiej kwoty, to zarabiając stale określony procent, sam szybko zyska spory kapitał. Może zajmie mu to rok lub kilka, ale nie musi wspierać się czyimś kapitałem.
Jeśli ktoś nie ma własnego kapitału, a pali się aby pozarządzać czyimś rachunkiem to widomy znak, że coś tu nie gra. Takich ludzi lepiej unikać.
Najlepiej nauczyć się tradingu samemu, ale weź pod uwagę, że to proces czasochłonny. Nie rok i nie dwa. Może stracisz na naukę 10 - 20 lat i dopiero po tym okresie czegoś się nauczysz. A może nie. Nie każdy zostaje skutecznym traderem.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Dziękuję. Tak, myślałem o tym, że może to o czymś świadczyć. Ostatecznie myślę w podobny sposób. Nauka.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
03 sie 2020, 16:18

Jeśli ktoś nie ma własnego kapitału, a pali się aby pozarządzać czyimś rachunkiem to widomy znak, że coś tu nie gra. Takich ludzi lepiej unikać.
Najlepiej nauczyć się tradingu samemu, a
Zgadzam się. Pasożytów i amatorów łatwych pieniędzy wszędzie pełno. Jak Wam na priv ktos zaproponuje tego typu "usługe" zgłoście to na Policje. Bo łamią prawo ;)
A kary wyjątkowo surowe :d

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Każdy powinien SAM nauczyć się zarządzać własnym kapitałem. Nieważne czy to jest 1k pln czy 1mln. I to co piszą poprzednicy jest istotne, mianowicie nie powierzamy własnego kapitału w obce ręce, bo albo go sprzeniewierzą w części albo w całości.
Dodam od siebie, kilka lat wytrwałości i będziesz zarabiał kasę na rynku finansowym, nieważne czy to giełda czy forex. Niestety to nauka kosztowna i wymagająca żelaznych zasad. Ale DA SIĘ. Z 2k pln zrobiłem w 2 lata kwotę xxx.xxx,xx I uprzedzam - nie szkolę i nie uczę.
Powodzenia i wytrwałości.

wdw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2019, 09:20

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: wdw »

Trzy razy (tyle pamiętam) dałem pieniądze w zarządzanie i zawsze kończyło sie tak samo.

Nie warto, po prostu nie warto. Chyba, że jakaś większa suma ale to wtedy do funduszu gdzie są profesjonaliści z wieloletnimi wynikami.

wdw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2019, 09:20

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: wdw »

arturp pisze:
30 lip 2020, 23:48
Ok. To żart. Z jednej strony prawo chroni ludzi, a z drugiej, nie kradnę nikomu pieniędzy i nie wydaję w nielegalny sposób, płacę podatki, więc co komu do tego komu oddaję portfel pod opiekę. Ale ro zumiem, że są też jakieś branżowe regulacje. No i kwestia odpowiedzialności. Ok. Chyba koniec wątku. Poczytam trochę jak to jest zrobione. Patrząc realnie, po coś te przepisy są 😁.
Da się to zrobic i w Polsce legalnie ale ... nie warto. Jest sposób ale (może) warto jedynie jak masz kogoś kto jest rzeczywiście dobry i ma wyniki. Albo ma dobrego robota, to wtedy ewentualnei tak. Tyle, że tyle jest zagrożeń po drodze, że ... nie wiem czy warto.

Kolega napisał robota, który robił 50% miesięcznie, miał inwestora, zdzje się gdzies przy 200 tys zadecydowali że nie będą wypłącać co miesiac (a taka była umowa) by kapitał urósł. Po 2 lub 3 miesiącach inwestor wypłącił kapitał i przestał odbierac telefony. Jest dziesiatki takich historii. To cięzki biznes.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

wdw pisze:
14 sie 2020, 18:46

Kolega napisał robota, który robił 50% miesięcznie, miał inwestora, zdzje się gdzies przy 200 tys zadecydowali że nie będą wypłącać co miesiac (a taka była umowa) by kapitał urósł. Po 2 lub 3 miesiącach inwestor wypłącił kapitał i przestał odbierac telefony. Jest dziesiatki takich historii. To cięzki biznes.
Trzeba mieć w głowie siano zamiast rozumu, by powierzać komuś robota zarabiającego 50% miesięcznie. Inwestując 1000 zł i nie wycofując zarobionych pieniędzy, po roku masz prawie 86 500 zł, po dwuch latach prawie 11 223 000 zł, a po trzech latach prawie 1,5 mld zł

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Dzięki. Wzbogacam wiedzę. Dlaczego ciężki biznes?

ODPOWIEDZ