Upoważnienie do zarządzania kontem.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Mnóstwa szmalu nie mam ale są ludzie, którzy sami się proszą o tą harówkę. To jest chyba dosyć oczywiste że jak ktoś ma wiedzę, doświadczenie i praktykę oraz czas, a nie chce, nie może, nie ma kapiatału... jak na giełdzie. Popyt i podaż 🙂. Nie mówiłem że chcę coś za darmo tylko pytam czy takie sygnały są wystarczająco wiarygodne albo prawdopodobne, że warto wydać na to pieniądze niż właśnie szukać darmowych sygnałów. Druga sprawa, że im lepsze sygnały tym pewnie droższe.

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

No to inaczej. Co trzeba zrobić i ile to kosztuje żeby mieć korzyści z Forex albo CFD. Wiadomo że najlepiej byłoby samemu wszystko umieć i mieć na to czas i pieniądze.

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Bo wychodzi na to że nic nie można. A wchodzę na pierwszy lepszy komunikator i mnie i się okazuje że wszystko można.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie wiem, czy można (prawnie) kupować sygnały, czy nie?
To też jest forma doradztwa inwestycyjnego.
Rzecz w tym, że nikt za ciebie roboty nie wykona.
A, jeżeli stracisz pieniądze, to nikt ci ich nie zwróci, bo ty nie doczytałeś klauzuli drobnym drukiem.
Dlatego, jeżeli stracisz sam, przez własne decyzje, to nikogo oprócz siebie nie będziesz obwiniał.
Jeżeli stracisz, bo zaufałeś doradcy, czy sygnałom, to będziesz obwiniał wszystkich i wszystko dokoła.

Chodzi o to, że w tym biznesie nikt nie wie niczego, nikt nie umie przewidywać przyszłości.
Jednym wychodzi lepiej, innym gorzej, a żeby naprawdę znaleźć dobrego doradcę, to też trzeba zapłacić słono, a
gwarancji i tak żadnej nie masz, że nie stracisz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Racja. Najlepiej samemu. Wtedy też wiesz ile możesz zaryzykować gdy znasz swije możliwości. Generalnie kliczowe jest zajęcie pozycji i o tym mówię. I o rachunku prawdopodobieństwa. Pomyślałem po prostu że jeśli włożę do portfela jakąś kwotę to wiem jaką kwotę tam włożyłem. Zatem ryzyko mogę skalkulować. Natomiast udostępniając komuś dostęp do mt4, gdy konto do platformy zakładałem z poziomu konta inwestora u brokera, nie wiąże się z jakimś wielkim ryzykiem przejęcia tego konta na mt4, czy przejęciem środków, zwłaszcza że „menager” ma interes w tym żeby konto zarabiało. Tak? Natomiast w kwestii prawa... Nie czytałem regulaminu mt4 ale nie jest to broker i nie powierzam nikomu środków. Po prostu upoważniam osobę trzecią (formalnie) do korzystania z mojej aplikacji. Tak to rozumiem. Aczkolwiek wiem że nie mieszkamy w USA.

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Poza tym. Za chwilę będą wszystko roboty robiły. Ciekawe jak to miałoby być uregulowane.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Przeczytaj ustawę.
Jest wyraźnie napisane, że robot to też doradztwo inwestycyjne.
Jakbyś chciał sprzedawać roboty i twierdził, że one zarobią, to de facto sprzedajesz doradztwo inwestycyjne.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

No tak, a my nie łamiemy prawa teraz? Macie jakieś licencje na doradztwo?

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Ok. To żart. Z jednej strony prawo chroni ludzi, a z drugiej, nie kradnę nikomu pieniędzy i nie wydaję w nielegalny sposób, płacę podatki, więc co komu do tego komu oddaję portfel pod opiekę. Ale ro zumiem, że są też jakieś branżowe regulacje. No i kwestia odpowiedzialności. Ok. Chyba koniec wątku. Poczytam trochę jak to jest zrobione. Patrząc realnie, po coś te przepisy są 😁.

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Ok. To żart. Z jednej strony prawo chroni ludzi, a z drugiej, nie kradnę nikomu pieniędzy i nie wydaję w nielegalny sposób, płacę podatki, więc co komu do tego komu oddaję portfel pod opiekę. Ale ro zumiem, że są też jakieś branżowe regulacje. No i kwestia odpowiedzialności. Ok. Chyba koniec wątku. Poczytam trochę jak to jest zrobione. Patrząc realnie, po coś te przepisy są 😁.

ODPOWIEDZ