"Umysł miliardera" pytanie

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
czytelnik_ksiazek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2020, 23:55

Re: "Umysł miliardera" pytanie

Nieprzeczytany post autor: czytelnik_ksiazek »

hej hej
Zarejestrowalem sie bo dlugo czekalem na ta ksiazke Umysl Miliardera. Jestem teraz na 157 str z 366. Wiem ze Rafael baaardzo dluuugo nad nia pracowal, blisko 5 lat i jak na 1 projekt ksiazkowy widac ze chcial to zrobic profesjonalnie skoro az tyle to zajelo. To sa rady prosto od serca od miliarderow i uwazam ta ksiazke za naprawde bardzo cenna. Poki co jeszcze jej nie skonczylem ale dla mnie to jest lekturka z top poziomu jak Fastlane Milionera czy Sekrety 12 sposobow jak zdobyc pieniadze na firme.

Trafilem juz na wiele dobrych zdan typu ze nasz sukces zalezy od mentalnosci, przekonan, postawy, pobudek, swiatopogladu, umiejetnosci, nawykow, wiedzy i osobowosci. Ze aby cokolwiek osiagnac trzeba najpierw stac sie niezaleznym czlowiekiem. Niby to nic nadzwyczajnego ale sa takie rozdzialy, ktore na nowo przypominaja cenne aspekty.

Byla tam np brytyjska firma Hargreaves Lansdown i sporo fajnych porad zalozycieli. Kazdy taki przyklad otwiera oczy co jest mozliwe. Az poszperalem i np fanpage tej firmy na fb to tylko 35 tys fanow, a wlasciciele miliarderzy. Wiec jak widac nie trzeba miec np 28 mln fanow na fb jak Zara zeby byc miliarderem.

Nie chce sie jakos rozpisywac ale ksiazka na pewno godna uwagi. 177 zl niby dosc duzo jak na ksiazke w PL ale trafialem na drozsze np 349zl za ta Sekrety 12 sposobow... i mysle ze warte sa ceny. Miliarderzy sami mowia ze to nasze srodowisko nas ksztaltuje, ze bardzo wazne jest poranne wstawanie, wtedy masz taka pierwotna energie i swiezy umysl do pracy, szczegolnie tworczej. Ze glod, pragnienie i desperacja to uczucia, ktore napedzaja motywacje. Ze najwieksze problemy ludzi to najwieksze szanse dla przedsiebiorcy. Ze to nasz wybor czy jestesmy optymista czy pesymista. Ze najlepiej sie zarabia na wlasnych produktach/uslugach. Ze miliarderow napedza konkurencja i wygrywanie, a zadna suma pieniedzy tak naprawde nie da spelnienia. Ze jak nie jestes ekonomicznie wolny, to nie jestes wolnym czlowiekiem. Ze jesli chcesz odniesc prawdziwy sukces w biznesie to najpierw znajdz problem do rozwiazania. Ze zasada jeza jest cenna jak szukasz tego co moglbys robic. Ze storytelling jest wazny, ze trzeba ludziom ulatwic kupowanie. Ze zdrowie jest najwazniejsze, nie pieniadze. Ze na swietne pomysly sie wpada po wysilku fizycznym typu bieganie. Ze ksiazki sa skarbnica wiedzy swiata. Ze mozesz miec co chcesz w zyciu pod warunkiem ze pomozesz innym zdobyc to, co oni chca. Ze warto swietowac zwyciestwa i sukcesy.

Ze mozesz miec najlepsza wiedze, najlepsze warunki i umiejetnosci ale dopoki nie podejmiesz dzialania to nic sie nie wydarzy i nigdy nie osiagniesz sukcesu. Ze w biznesie warto byc szybkim niz perfekcyjnym. Zeby doceniac to co sie ma, a nie myslec o tym czego nam brak. Ze ciezka praca, wytrwalosc i pasja sa bardzo wazne. No jest tego sporo. Sam jestem milionerem i takie rady z pierwszej reki od najlepszych ludzi biznesu daja do myslenia co by mozna poprawic w swoim zyciu i nawykach :)

Ernie1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2019, 00:06

Re: "Umysł miliardera" pytanie

Nieprzeczytany post autor: Ernie1234 »

Dzięki za recenzję!
Zastanawia mnie jedno,nie obraź się, pytam zupełnie szczerze i bez złych intencji: jesteś milionerem i "tracisz czas" na siedzeniu na forum internetowym ?

A co powiecie o książce Michała Szafrańskiego - "Zaufanie czyli waluta przyszłości". Słuchałem jego podcastów i brzmi bardzo wiarygodnie i mądrze.

czytelnik_ksiazek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2020, 23:55

Re: "Umysł miliardera" pytanie

Nieprzeczytany post autor: czytelnik_ksiazek »

Spójrz na liczbę moich postów :) Google mnie tu nakierował, bo szukałem tej lekturki. Grunt to działać, nie tylko czytać.
Powodzenia

Wiker
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2020, 09:46

Re: "Umysł miliardera" pytanie

Nieprzeczytany post autor: Wiker »

ja się trzymam z dala od ksiażek, ktore w mojej opinii prasują mózgi... wolę robić i działać, niż się pompować mentalnie

Kalmorr
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2020, 01:04

Re: "Umysł miliardera" pytanie

Nieprzeczytany post autor: Kalmorr »

Książki to nic! Powinieneś to czuć, ciężko pracować, doskonalić się, mieć wokół siebie dobrego i silnego przyjaciela

ODPOWIEDZ