TZW

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

zielony_wiatr nie przejmuj się SL, nawet najlepsi na świecie mają stratne pozycje ;) Dopóki nie rośnie konto graj jak najmniejszymi pozycjami, ucz się i wyciągaj wnioski :) Niestety :) ninjaproject ma trochę racji w tym że ten trend już długo trwa, więc korekty lub odwrócenie są coraz bardziej prawdopodobne. Ale to nic, ty graj swoje według swoich zasad. N/J spoko wejście, zgodne z trendem na dole kanału wzrostowego. Prawdopodobieństwo jest po twojej stronie, dobra robota według zasad. Jaki będzie wynik nie ważne, ważne że się trzymasz planu. A w miarę upływu czasu i nauki, dodasz kolejne zasady w swoim systemie które poprawią skuteczność.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2021, 15:07 przez adamkaluza, łącznie zmieniany 1 raz.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

zielony_wiatr pisze:
05 mar 2021, 11:36
Wybiło mnie na stopie.
Trudno się mówi.
Z tego co widziałem to była to pozycja gdzie RR=3:1. A więc wystarczy, że co trzecia będzie zaliczac TP i system będzie zarabiał. No niestety trzeba sie pogodzić z tym że pozycje gdzie TP>SL moga częściej byc stratne niż zyskowne

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Od siebie podsunę Ci ciekawą rzecz. Nie wiedziałem że jesteś początkującym więc tym bardziej może się przydać. Może prowadzisz dziennik handlowy? Jeśli nie to może spróbuj zrobić taką tabele jak mam na stronie;
http://pvq.pl/psychologia-dla-poczatkujacych/
Nie czytaj całości tylko od razu przeskocz na koniec i to co jest przypisane do tabelki. Napisze ze swojego przykładu że bardzo mi pomogła taka analiza wejść na koniec każdego miesiąca.. W jeden dzień mogłem zobaczyć jakie błędy najczęściej powtarzałem i gdzie odbiegałem od ustalonego planu. Po około 3 lub 4 miesiacach widziałem pierwsze efekty takich analiz.
Moich tabel nie wkleję bo są delikatnie pisząc niekulturalne i jako że jestem tradycjonalistą pisane na kartkach

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

pvq.pl pisze:
05 mar 2021, 15:22
Moich tabel nie wkleję bo są delikatnie pisząc niekulturalne i jako że jestem tradycjonalistą pisane na kartkach
Ja też robiłem na kartkach ale po kilku latach przestałem rozumieć co tam napisane. Wszystko robione niechlujnie, niesystematycznie, pokreślone, pisane skrótami. Brakowało refleksji, że to wszystko po latach może mogłoby stanowić wartość o co nie dbałem.
Obecnie stosuję arkusz google do mojego dziennika przy czym arkusz kalkulacyjny nie służy mi w tym przypadku do obliczeń ale coś w rodzaju szablonu. Wszystko bardziej przejrzyste, do każdej komórki mogę dodawać notatki, wszystko mogę edytować - same zalety. No i w chmurze, to też wygoda jeśli mamy kilka sztuk sprzętu typu laptop, komputer i jeśli jeszcze podróżujemy.

Poniżej fragment, nie będę wyjaśniał o co tam chodzi bo za dużo pisania a wszystko ma znaczenie: kolor czcionki, komórki, czy to kursywa, tekst pogrubiony itd. Poza tym to tylko jeden rodzaj dziennika, jeszcze mam normalny bardziej dokładny spis transakcji i robione zrzuty ekranu. Tu natomiast są transakcje opisane ogólnikowo ale zarówno zawarte jak i niezawarte czyli test strategii za poprzedni tydzień w połączeniu z dziennikiem. Podaje tylko przykład i dobrą alternatywę do pisania w zeszycie. Ja obecnie wszystko robię w chmurze, zero papieru. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
05 mar 2021, 14:24
zielony_wiatr nie przejmuj się SL, nawet najlepsi na świecie mają stratne pozycje ;) Dopóki nie rośnie konto graj jak najmniejszymi pozycjami, ucz się i wyciągaj wnioski :) Niestety :) ninjaproject ma trochę racji w tym że ten trend już długo trwa, więc korekty lub odwrócenie są coraz bardziej prawdopodobne. Ale to nic, ty graj swoje według swoich zasad. N/J spoko wejście, zgodne z trendem na dole kanału wzrostowego. Prawdopodobieństwo jest po twojej stronie, dobra robota według zasad. Jaki będzie wynik nie ważne, ważne że się trzymasz planu. A w miarę upływu czasu i nauki, dodasz kolejne zasady w swoim systemie które poprawią skuteczność.
Dzięki za słowa uznania!
Niemniej jednak, w jaki sposób policzyłeś to prawdopodobieństwo, i że jest po czyjejś stronie?

Zgodzę się, że wejścia na dołkach z trendem wzrostowym to dobra zasada, ale to za mało, żeby zarabiać.
RR jest realne tylko na początku trendu.
Im dalej w las, tym więcej drzew.
Czyli, że im dalej zaszedł trend, tym mniejsze prawdopodobieństwo uzyskania wymaganego RR.

Inaczej mówiąc, życzyć możemy sobie co chcemy, a rynek nie ma żadnego obowiązku nam tych zyczeń spełniać.

Jeżeli zielony_wiatr zacznie wchodzić, tak jak wchodzi, tylko na początkach trendów, to będzie fajnie.
Inaczej, to mierne szanse na wynik pozytywny.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

alinoe pisze:
05 mar 2021, 18:02
(...)
Poniżej fragment, nie będę wyjaśniał o co tam chodzi bo za dużo pisania a wszystko ma znaczenie: kolor czcionki, komórki, czy to kursywa, tekst pogrubiony itd. Poza tym to tylko jeden rodzaj dziennika, jeszcze mam normalny bardziej dokładny spis transakcji i robione zrzuty ekranu. Tu natomiast są transakcje opisane ogólnikowo ale zarówno zawarte jak i niezawarte czyli test strategii za poprzedni tydzień w połączeniu z dziennikiem. Podaje tylko przykład i dobrą alternatywę do pisania w zeszycie. Ja obecnie wszystko robię w chmurze, zero papieru. :)
Przedstawiłeś fajne rozwiązanie na dość szczegółowy dziennik i jak najbardziej popieram. W moim przypadku dziennik pisany codziennie się nie sprawdził ponieważ wnioski jakie z niego płynęły były zbyt rozmyte dla mnie. Chodzi o to że codziennie go wypełniałem, ale na koniec tygodnia lub miesiąca gdy wracałem do transakcji miałem zbyt wiele informacji których nie potrafiłem logicznie przefiltrować aby wyciągnąć wnioski. Po około roku zacząłem robić taką dużo prostszą formę którą wkleiłem. Wtedy nastąpił u mnie progres, bo w ciągu 1 lub 2 godzin robiłem podsumowanie całego miesiąca i widziałem powtarzającą się rzecz której w normalnym dzienniku nie potrafiłem dostrzec. Nawet ją opiszę, dotyczy GBPUSD.

Koncentrując się głownie na funcie zauważyłem że omijam ruchy trendowe czekając za setupem przez co w około 80% przypadków wchodziłem dokładnie w ostatnią korektę trendową. Jak cena szła w górę to wchodziłem w longa na ostatniej korekcie trendu, jak cena szła w dół to wchodziłem w szorta na ostatniej korekcie w trendzie. Trudno było mi się podpiąć pod trend i łapałem dosłownie kilka ostatnich pipsów lub wychodziłem na BE.
Po analizie przestałem wchodzić w ostatnią korektę zgodnie z trendem i zacząłem grać na odwrócenie, dokładając później w trakcie trendu na korektach.

Jak wspomniałem sprawa dotyczy funta. Np. DAX to inna historia.. :564:

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

pvq.pl pisze:
05 mar 2021, 18:53


Koncentrując się głownie na funcie zauważyłem że omijam ruchy trendowe czekając za setupem przez co w około 80% przypadków wchodziłem dokładnie w ostatnią korektę trendową. Jak cena szła w górę to wchodziłem w longa na ostatniej korekcie trendu, jak cena szła w dół to wchodziłem w szorta na ostatniej korekcie w trendzie. Trudno było mi się podpiąć pod trend i łapałem dosłownie kilka ostatnich pipsów lub wychodziłem na BE.
Po analizie przestałem wchodzić w ostatnią korektę zgodnie z trendem i zacząłem grać na odwrócenie, dokładając później w trakcie trendu na korektach.

Jak wspomniałem sprawa dotyczy funta. Np. DAX to inna historia.. :564:
Pozwol ,ze zgadne .....

Z pewnoscia wynikalo to z braku analizy top-down ,od miesiecznych ,tygodniowych w dol tylko od razu do upatrzonego interwalu :D .

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

dreptak pisze:
08 mar 2021, 11:21
Pozwol ,ze zgadne .....

Z pewnoscia wynikalo to z braku analizy top-down ,od miesiecznych ,tygodniowych w dol tylko od razu do upatrzonego interwalu :D .
Nie do końca. Moje analizy pod strategię nie opierają się na tak dużych TF. Analizy które wrzucam na stronę są w stosunkowo wysokich interwałach czasowych z tego względu że nie wyobrażam sobie tak częstego opisywania niskich TF'ów ponieważ nie skupił bym się na handlu. Dla mnie w wypracowanej strategii wystarczy H1 i dwa najważniejsze - M5 i M1.. Po wielu miesiącach doszedłem właśnie do takich wniosków jakie opisałem, co było dla mnie również zaskoczeniem ponieważ jak można wyłapywać ostatni ruch lokalnego trendu? Abstrakcja na rynku w którym potencjalnie nie wiemy kiedy sie trend zaczyna i kiedy kończy, możemy jedynie snuć domysły pod które gramy. Teraz oczywiście również tego nie wiem, ale z większym prawdopodobieństwem udaje się wstrzelić w ruch.

Podejrzewam że prawie każdy instrument (tak myślę bo nie mam tego potwierdzonego) ma swoje indywidualne "zachowania" ceny które się regularnie powtarzają. Wystarczy poświęcić odpowiednio dużo czasu i zaangażowania aby w danym instrumencie to znaleźć i zweryfikować czy na przestrzeni miesięcy/ lat taka powtarzalność cały czas występuje. Nie da się tego zrobić koncentrując się na kilku-nastu parach walutowych, indeksach, surowcach itp. jednocześnie. Tacy handlowcy zazwyczaj stosują bliskie strategie do wszystkich rozgrywanych instrumentów.

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Tak, jak z wielką nadzieją, już któryś raz, podejmuję tutaj próbę prowadzenia dziennika, tak szybko się to kończy. Panowie, nie pomagacie. Tyle jadu i wzajemnej nienawiści, ile się tutaj wylało, nie widziałem już dawno na żadnej platformie poza Facebookiem. Miałem w głowie obraz forów dyskusyjnych sprzed czasów mediów społecznościowych głównego nurtu, ale dziś ten obraz upada. Fora kojarzyły mi się ze wzajemną pomocą, wspieraniem się i celnymi argumentami mającymi na celu pomoc a nie wywyższanie się.
Wolę prowadzić notatki offline bo nie będzie negatywnie oceniany każdy mój ruch. Niepotrzebne mi przeciwstawne opinie takie jakie czytałem tutaj, kiedy jedna osoba chwali pozycje a druga wieszczy stopa i następuje przekrzykiwanie się kto będzie miał rację. Nie chcę zaglądać nikomu w portfele, ale nie wyobrażam sobie poważnego gracza, który zarabia większe pieniądze by zachowywał się w powyższy sposób. To tylko daje mi pewien obraz "polskiej sceny traderskiej".
Dzięki, żegnam.


A moderatorów to tutaj wcale nie ma jak sądzę, skoro pozwalają na takie wzajemne wylewanie pomyj na siebie.

ODPOWIEDZ