TZW

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
03 mar 2021, 14:39
Cblondyn pisze:
03 mar 2021, 14:32
ninjaproject pisze:
03 mar 2021, 11:48

Jeżeli ty czytasz książki, które radzą kupować tuż pod oporem, no to nie dziwota dlaczego nie możesz zarobić.
Gdybys przeczytał chociaz jedna książke o AT to byś wiedział, że jest wiele setupów (formacji cenowych) w których TP wyznaczane jest powyżej lokalnego/wcześniejszego Hi. Co wiąże się z przełamaniem przez cene najbliższego oporu.
Co do setupu na gbpusd to TP jest poniżej ostatniego Hi i poniżej oporu z wyższego TF.
Jakbyś patrzył na mój wykres, to opór jest z W1, czyli z wyższego interwału, i cena jest akurat na tym oporze.
No i nie mam pojęcia jak ty rysujesz opory, bo ani jednego obrazka od ciebie nie widziałem jak długo tu jesteś.
Prosze bardzo. I to pisze koleś co kiedys 2 lata temu jak narysowałem opór na edku to pisał, że opory/wsparcia to bzdury :d
https://charts.mql5.com/27/993/gbpusd-w ... mbanku.png

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
03 mar 2021, 14:50
ninjaproject pisze:
03 mar 2021, 14:39
Cblondyn pisze:
03 mar 2021, 14:32

Gdybys przeczytał chociaz jedna książke o AT to byś wiedział, że jest wiele setupów (formacji cenowych) w których TP wyznaczane jest powyżej lokalnego/wcześniejszego Hi. Co wiąże się z przełamaniem przez cene najbliższego oporu.
Co do setupu na gbpusd to TP jest poniżej ostatniego Hi i poniżej oporu z wyższego TF.
Jakbyś patrzył na mój wykres, to opór jest z W1, czyli z wyższego interwału, i cena jest akurat na tym oporze.
No i nie mam pojęcia jak ty rysujesz opory, bo ani jednego obrazka od ciebie nie widziałem jak długo tu jesteś.
Prosze bardzo. I to pisze koleś co kiedys 2 lata temu jak narysowałem opór na edku to pisał, że opory/wsparcia to bzdury :d
https://charts.mql5.com/27/993/gbpusd-w ... mbanku.png
Tak, pisałem że to bzdury, a ty jak zwykle nie rozumiałeś o czym pisałem.
Wymaganie, żeby cena zrespektowała opór czy wsparcie to bzdura.
Każdy O/W jest tylko potencjalny, dopóki cena go nie potwierdzi.
Co nie oznacza, że dobrym pomysłem jest kupować zaraz pod oporem, bo nie jest.
Co do tej metody rysowania O/W, którą pokazujesz, to ona jest grubo przestarzała i nieskuteczna.
Ja odkryłem lepszą metodę, ponieważ patrzę na i czytam wykresy, a nie książki.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
03 mar 2021, 14:56

Co do tej metody rysowania O/W, którą pokazujesz, to ona jest grubo przestarzała i nieskuteczna.
A wiesz gdzie ja mam tę opinie o mojej metodzie? :d :d :d

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Opór z W1 jest dokładnie tu:
2021-03-03_145917.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
03 mar 2021, 14:59
ninjaproject pisze:
03 mar 2021, 14:56

Co do tej metody rysowania O/W, którą pokazujesz, to ona jest grubo przestarzała i nieskuteczna.
A wiesz gdzie ja mam tę opinie o mojej metodzie? :d :d :d
W tym samym miejscu, gdzie ja mam twoją, przypuszczam...

PS. To nie jest twoja metoda, ty nie masz swojej, ty jedynie wierzysz książkom.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Sorry @TZW za te nic nie wnoszące dialogi/dyskusje w Twoim wątku. Bo zaczyna robić sie śmietnik ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
03 mar 2021, 15:04
ninjaproject pisze:
03 mar 2021, 15:01


PS. To nie jest twoja metoda, ty nie masz swojej, ty jedynie wierzysz książkom.
Wole książkom niz jakimś cymbałom z forum :d
Bo co by nie mówić książek o rynkach idioci nie pisali. W przeciwieństwie do cymbałow :d
A jakie masz na to dowody, że to co oni w tych książkach pisali ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?
Zgadza się, idioci ich nie pisali, bo wiedzieli, że cymbały będą je kupować.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Zdajecie sobie sprawę że Wasza wymiana poglądów prowadzi do nicości.. Faktyczny opór i wsparcie jest tam gdzie jest najwięcej zleceń, a to widać w książce zleceń do której podejrzewam że żaden z Was dostępu nie ma. Kreski są umowne i nie ma czegoś takiego jak przestarzałe kreski lub namalowana lepiej lub gorzej dlatego każdy z nas ma równe szanse na rynku. Każdy jako detalista, nie mówię o instytucjach.. Gdyby było inaczej to nikt by nie tracił bo każdy by miał idealnie pomalowany wykres

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

pvq.pl pisze:
03 mar 2021, 15:12
Zdajecie sobie sprawę że Wasza wymiana poglądów prowadzi do nicości.. Faktyczny opór i wsparcie jest tam gdzie jest najwięcej zleceń, a to widać w książce zleceń do której podejrzewam że żaden z Was dostępu nie ma. Kreski są umowne i nie ma czegoś takiego jak przestarzałe kreski lub namalowana lepiej lub gorzej dlatego każdy z nas ma równe szanse na rynku. Każdy jako detalista, nie mówię o instytucjach.. Gdyby było inaczej to nikt by nie tracił bo każdy by miał idealnie pomalowany wykres
No i widać na wykresach też.
Ja tam widzę, że 99% ludzi nie wie na co patrzy, gdy patrzy na wykresy.
No i fakt, to nie jest proste nauczyć się widzieć co pokazuje wykres.
Wymaga mnóstwo dupo-wykreso-godzin, całe lata i dziesiątki tysięcy godzin.
Szczególnie, gdy ludzie mają mózgi wyprane książkowymi hipotezami.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2021, 15:18 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

pvq.pl pisze:
03 mar 2021, 15:12
Zdajecie sobie sprawę że Wasza wymiana poglądów prowadzi do nicości.. Faktyczny opór i wsparcie jest tam gdzie jest najwięcej zleceń, a to widać w książce zleceń do której podejrzewam że żaden z Was dostępu nie ma. Kreski są umowne i nie ma czegoś takiego jak przestarzałe kreski lub namalowana lepiej lub gorzej dlatego każdy z nas ma równe szanse na rynku. Każdy jako detalista, nie mówię o instytucjach.. Gdyby było inaczej to nikt by nie tracił bo każdy by miał idealnie pomalowany wykres
To nie o to chodzi. Przychodzi koles i drugiemu mówi "słuchaj źle robisz bo ja tak uważam". Przeciez to jest idiotyzm w sytuacji gdy ocena rynku jest zawsze subiektywna. I kazdy trader powinien miec w DUPIE to co mysli inny koleś. Podstawowa zasada tradingu. Bo zasady nie po to sie tworzy by je zmieniać pod wpływem jakiegos postu z forum. I apeluje do autora wątku by nie wdawał się w dyskusje i ROBIŁ SWOJE.

ODPOWIEDZ