TZW

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Kurde na tym Twoim wykresie @ninjaproject widać przeszło 5 lat historii ceny. Mam na tej podstawie zawierać transakcje na najbliższe 2-3 tygodnie? Tu było kilka dłuższych trendów ale w obecnej skali widać trend boczny. Idąc tym tropem przekształcając dowolny wykres pod względem timeframe'u i stopnia powiększenia możemy zawsze pokazać że albo jest to trend wzrostowy albo boczny albo spadkowy.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

ninjaproject nie słuchaj, on ma swój świat i swoje tegoroczne trendy :) Na tym Edku co stratę miałeś może dało się już coś zabezpieczyć na plusie? GBP/USD zagranie okej :) USD może być teraz w konsolidacji i może warto się rozejrzeć po innych parach :)
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

zielony_wiatr pisze:
03 mar 2021, 10:42
Kurde na tym Twoim wykresie @ninjaproject widać przeszło 5 lat historii ceny. Mam na tej podstawie zawierać transakcje na najbliższe 2-3 tygodnie? Tu było kilka dłuższych trendów ale w obecnej skali widać trend boczny. Idąc tym tropem przekształcając dowolny wykres pod względem timeframe'u i stopnia powiększenia możemy zawsze pokazać że albo jest to trend wzrostowy albo boczny albo spadkowy.
Zgoda.
Każdy musi znaleźć swój rynek.
Natomiast, trzymanie na 2-3 tygodnie, to nadal w tym kontekście kupiłeś drogo.
3 tygodnie = 15 świeczek D1 = 90 świeczek H4 = 360 świeczek H1.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

@ninja Jesteś traderem z doświadczeniem i doskonale wiesz że to nie jest takie proste. Masz 100% racji w tym co piszesz, ale wszystko zależy od TF jaki rozpatrujemy. I rynek nie jest 0.1 zero jedynkowy.. Dwa obrazy wskazują wykres weekly, trend mógł zostać zanegowany tak jak w pierwszym obrazie, ale widać że cena dalej szła w dół.
Funt akurat jest bardzo trednowy i czasem korekta może dać błędny sygnał odwrócenia. Sam stosuje tą metodę i ma dużą skuteczność w swojej prostocie, ale nie na każdym walorze sie sprawdza w ten sam sposób. Lokalne korekty mogą wykończyć detalistów, i co ważne, w tej chwili trend wzrostowy jeszcze nie został zanegowany, więc każde wejście zgodne z trendem będzie logiczne i słuszne. Więc skoro trend nie został zanegowany to dlaczego drogo? Drogo wedle tego co napisałeś będzie po zanegowaniu trendu a tu nie widze wybicia ostatniego dołka z D1, co najwyżej zatrzymanie przed wsparciem z H4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Drogo jest dlatego, że tu jest opór, taki znaczący potencjalnie.
GBPUSDWeekly.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

@adamkaluza Nie zabezpieczam tak szybko ruchów bo to bywało zdradzieckie. Posługuję się wskaźnikiem Parabolic SAR a ten nie dał jeszcze sygnału. Target wyznaczam na oporach lub ruchach mierzonych.
Na inne pary nie mam kasy. Nie stać mnie bo w ramach dywersyfikacji mam 80% kapitału w funduszach (obligacyjnych, gold, akcyjnych).

Dobrze wygląda EURNZD: https://i.imgur.com/vSIHAoB.jpg - mógłbym sprzedawać z niewielkim ryzykiem gdybym miał fundusze.
Nikkei też ma przed sobą prawdopodobnie fajną falę wzrostową: https://i.imgur.com/gvRzigF.jpg
Platyna może wkrótce potwierdzić kontynuację wzrostów: https://i.imgur.com/LqnsaEv.jpg
No i NATGAS także odbił od wsparcia: https://i.imgur.com/Hj0mAJx.jpg

Co o tym sądzisz?
Ostatnio zmieniony 03 mar 2021, 11:02 przez zielony_wiatr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

ninjaproject pisze:
03 mar 2021, 10:58
Drogo jest dlatego, że tu jest opór, taki znaczący potencjalnie.
GBPUSDWeekly.jpg
Ja tu poniżej zaznaczyłem wsparcie które było potencjalnie silne a jednak potem cena spadła dużo niżej. Przecież tu nie ma żadnej reguły i cena nie trzyma się poziomów co do milimetra. :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

pvq.pl pisze:
03 mar 2021, 10:52
co ważne, w tej chwili trend wzrostowy jeszcze nie został zanegowany, więc każde wejście zgodne z trendem będzie logiczne i słuszne.
Sedno sprawy! Przeczytać sto razy, zapamiętać i stosować :)
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

zielony_wiatr pisze:
03 mar 2021, 11:01
ninjaproject pisze:
03 mar 2021, 10:58
Drogo jest dlatego, że tu jest opór, taki znaczący potencjalnie.
GBPUSDWeekly.jpg
Ja tu poniżej zaznaczyłem wsparcie które było potencjalnie silne a jednak potem cena spadła dużo niżej. Przecież tu nie ma żadnej reguły i cena nie trzyma się poziomów co do milimetra. :roll:
No i super, to było dobre wsparcie do grania Long - wtedy.
Ponieważ to było odbicie po reteście tego wsparcia.
Które wcześniej było oporem.
GBPUSDWeekly.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2021, 11:10 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

zielony_wiatr pisze:
03 mar 2021, 08:03
Widzę, że rozgorzała gorąca dyskusja.
Ja tymczasem na powrót pokolorowałem sobie wykres i po stracie na Edku, odnalazłem się w GBPUSD (choć praktycznie wszystkimi Majorsami porusza ta sama fala gotówki).
Nie czytaj tych bzdur o cenie tanio/drogo. Rób swoje. Zająłeś pozycje jak najbardziej poprawnie. Wręcz modelowo i książkowo. Z trendem, w korekcie i wyznaczonym TP na Hi który jest celem jesli trend będzie rósł. Jesli sie mylisz to masz od tego SL. Proste jak budowa cepa :)
Jesli ktoś tego nie ogarnia to jego problem. Nie musisz nikomu nic udowadniać bo sa tacy co sie z Toba zgadzaja na 100%.
Powodzenia

ODPOWIEDZ