TZW

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

alinoe pisze:
02 mar 2021, 09:48
Przede wszystkim trend roczny czy tegoroczny? Trend tegoroczny to jak rozumiem ma znaczenie dla tych co kierują się magią dat, że niby 1 stycznia ma znaczenie jako punkt wyjścia dla oceny trendu. Trend roczny to myślę, że chodzi o ocenę trendu na wykresie co najmniej 1d i tu od roku mamy trend spadkowy z korektami, chyba że ktoś te korekty traktuje jako trendy wzrostowe ale to już kwestia perspektywy i interpretacji. Adamkaluza pisze o trendzie rocznym a nie tegorocznym i nawet biorąc pod uwagę możliwość innych interpretacji wykresu jego interpretacja trendu na 1d ma sens moim zdaniem.
Dokładnie tak. Napisałem że od roku cena spada więc jesteśmy w długoterminowym trendzie spadkowym. Napisałem to jasno i wyraźnie, ale widzę że do niektórych nawet podstawowe sprawy nie docierają. W takim razie nie widzę sensu dalszej dyskusji, poniżej pewnego poziomu to szkoda mojego czasu ;)
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
02 mar 2021, 12:47
alinoe pisze:
02 mar 2021, 09:48
Przede wszystkim trend roczny czy tegoroczny? Trend tegoroczny to jak rozumiem ma znaczenie dla tych co kierują się magią dat, że niby 1 stycznia ma znaczenie jako punkt wyjścia dla oceny trendu. Trend roczny to myślę, że chodzi o ocenę trendu na wykresie co najmniej 1d i tu od roku mamy trend spadkowy z korektami, chyba że ktoś te korekty traktuje jako trendy wzrostowe ale to już kwestia perspektywy i interpretacji. Adamkaluza pisze o trendzie rocznym a nie tegorocznym i nawet biorąc pod uwagę możliwość innych interpretacji wykresu jego interpretacja trendu na 1d ma sens moim zdaniem.
Dokładnie tak. Napisałem że od roku cena spada więc jesteśmy w długoterminowym trendzie spadkowym. Napisałem to jasno i wyraźnie, ale widzę że do niektórych nawet podstawowe sprawy nie docierają. W takim razie nie widzę sensu dalszej dyskusji, poniżej pewnego poziomu to szkoda mojego czasu ;)
A ja czekam na odpowiedź na moje pytanie.
Jak na razie, to zwinnie unikasz odpowiedzi merytorycznej.
I do tego uciekasz się do obraźliwych epitetów.
Czy uważasz, że to jest poziom, na którym należy prowadzić merytoryczną dyskusję?

Jeżeli nie wiesz, nie znasz odpowiedzi na moje pytanie, to uczciwie byłoby się przyznać, że po prostu nie wiesz...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

ninjaproject pisze:
02 mar 2021, 12:39
Zgoda, tylko nadal nie odpowiedziałeś, co ten trend ma wspólnego z tym, co cena robi w tym roku?
Zgodzisz się, mam nadzieję, z tym że świeca roczna jest też świecą, tak jak świeca dzienna, czy każda inna?
Wiem, że świeca bieżąca jest niezamknięta i ta roczna będzie się budować przez cały rok.
Jednak, nie widzę tutaj nikogo, kto planuje trzymać pozycję przez cały rok i zamknąć ją wraz z zamknięciem świecy rocznej.
A skoro tak, to co ma wspólnego ten wasz trend roczny z tym, co ktoś chce na D1 trejdować?
Dla mnie osobiście ma to duże znaczenie bo to przede wszystkim kontekst. Zresztą to chyba oczywiste, że wielu grających uwzględnia kontekst a nie gra w oparciu o kilka ostatnich świeczek. W tym roku powstało około 40 świeczek dla mnie to za mało dla oceny kontekstu zwłaszcza że ja stosuję kilkustopniowy kontekst. Jeśli tobie te 40 świeczek wystarczy to twoja sprawa, tyle że stawiając pytania w ten sposób jak w tym poście sugerujesz, że nie wiesz jak gra cała rzesza osób dla których kontekst ma duże znaczenie, być może nawet nie masz pojęcia o co w ogóle chodzi w takim podejściu.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2021, 13:38 przez alinoe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

alinoe pisze:
02 mar 2021, 13:33
ninjaproject pisze:
02 mar 2021, 12:39
Zgoda tylko nadal nie odpowiedziałeś, co ten trend ma wspólnego z tym, co cena robi w tym roku?
Zgodzisz się, mam nadzieję, z tym że świeca roczna jest też świecą, tak jak świeca dzienna, czy każda inna?
Wiem, że świeca bieżąca jest niezamknięta i ta roczna będzie się budować przez cały rok.
Jednak, nie widzę tutaj nikogo, kto planuje trzymać pozycję przez cały rok i zamknąć ją wraz z zamknięciem świecy rocznej.
A skoro tak, to co ma wspólnego ten wasz trend roczny z tym, co ktoś chce na D1 trejdować?
Dla mnie osobiście ma to duże znaczenie bo to przede wszystkim kontekst. Zresztą to chyba oczywiste, że wielu grających uwzględnia kontekst a nie gra w oparciu o kilka ostatnich świeczek. W tym roku powstało około 40 świeczek dla mnie to za mało dla oceny kontekstu zwłaszcza że ja stosuję kilkustopniowy kontekst. Jeśli tobie te 40 świeczek wystarczy to twoja sprawa tyle że ale stawiając pytania w ten sposób jak w tym poście sugerujesz, że nie masz pojęcia jak gra cała rzesza osób dla których kontekst ma duże znaczenie, być może nawet nie masz pojęcia o co w ogóle chodzi w takim podejściu.
Ja rozumiem.
Jednak zadam pytanie, co ma wspólnego 40 świeczek z tym, co potem nastąpi?
Ruch ceny sygnalizuje jedna - dwie świeczki ujęte w kontekście.
Kontekst jest taki, że w stosunku do ceny zamknięcia roku 2020, rok 2021 jest w trendzie wzrostowym.
Tu nie ma kwestii interpretacji.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Z tego co piszesz to jednak nie rozumiesz, ty nawet nie wiesz, że czegoś nie rozumiesz. Eot z mojej strony.
Ludzie, pamiętajcie, od każdego szkoleniowca w razie skorzystania z oferty obowiązkowo żądać statementów bo jest tragedia z wiedzą. Tak na wszelki wypadek :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

alinoe pisze:
02 mar 2021, 13:48
Z tego co piszesz to jednak nie rozumiesz, ty nawet nie wiesz, że czegoś nie rozumiesz. Eot z mojej strony.
Ludzie, pamiętajcie, od każdego szkoleniowca w razie skorzystania z oferty obowiązkowo żądać statementów bo jest tragedia z wiedzą. Tak na wszelki wypadek :D
Zapewniam ciebie, że to nie ja nierozumię, ale...

Nota bene, uniknasz odpowiedzi na moje pytania odpowiadając zupełnie nie na temat.
Ergo, wniosek jest prosty - nie znasz odpowiedzi i nie umiesz się do tego przyznać.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Widzę, że rozgorzała gorąca dyskusja.
Ja tymczasem na powrót pokolorowałem sobie wykres i po stracie na Edku, odnalazłem się w GBPUSD (choć praktycznie wszystkimi Majorsami porusza ta sama fala gotówki).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

zielony_wiatr pisze:
03 mar 2021, 08:03
Widzę, że rozgorzała gorąca dyskusja.
Ja tymczasem na powrót pokolorowałem sobie wykres i po stracie na Edku, odnalazłem się w GBPUSD (choć praktycznie wszystkimi Majorsami porusza ta sama fala gotówki).
Czyli normalka.
Robisz to samo, co wszyscy.
Szukasz czegoś, co nie istnieje.
Kupujesz drogo i chcesz na tym zarobić.

Kupować trzeba tanio, albo szukać co chodzi po cenach hurtowych.
Drogo, czyli po cenach detalicznych, to trzeba szukać nabywcy!

Wskaźniki nie wiedzą, czy dany towar jest tani, czy drogi.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

@ninja a wyjaśnisz mi kiedy będzie tanio? Każdy o tym gada i piszę, ale nikt nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć. Wartość towaru ustala sprzedawca, ale na rynku to tak nie działa, i coś co jest drogie może być jeszcze droższe.. Coś co jest tanie nadal może być tańsze.. Nie ma czegoś takiego jak tanio-drogo. Wymyślił sobie to ktoś w mediach bo dobrze brzmi a masa to chwyciła i powtarza. A jeśli ktoś chce się sprzeczać to niech pomyśli o ropie naftowej.. Kiedy było tanio a kiedy będzie drogo? I bez farmazonów typu bla, bla, bla anomalia, manipulacja, covid itd etc. Uczeni analitycy ponad 2 miesiące temu publicznie mówili że ropa jest już nadmuchana jak Bańka.. Mówili że zaraz pęknie... To ja się pytam czemu teraz jest drożej niż wtedy gdy już było drogo według co niektórych? Funt będzie rósł tak długo że wszystkim zęby powybija, trzeba się dostosować do tego co jest tu i teraz

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: TZW

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

pvq.pl pisze:
03 mar 2021, 10:23
@ninja a wyjaśnisz mi kiedy będzie tanio? Każdy o tym gada i piszę, ale nikt nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć. Wartość towaru ustala sprzedawca, ale na rynku to tak nie działa, i coś co jest drogie może być jeszcze droższe.. Coś co jest tanie nadal może być tańsze.. Nie ma czegoś takiego jak tanio-drogo. Wymyślił sobie to ktoś w mediach bo dobrze brzmi a masa to chwyciła i powtarza. A jeśli ktoś chce się sprzeczać to niech pomyśli o ropie naftowej.. Kiedy było tanio a kiedy będzie drogo? I bez farmazonów typu bla, bla, bla anomalia, manipulacja, covid itd etc. Uczeni analitycy ponad 2 miesiące temu publicznie mówili że ropa jest już nadmuchana jak Bańka.. Mówili że zaraz pęknie... To ja się pytam czemu teraz jest drożej niż wtedy gdy już było drogo według co niektórych? Funt będzie rósł tak długo że wszystkim zęby powybija, trzeba się dostosować do tego co jest tu i teraz
Pisałem nieraz, ale mogę powtórzyć:
Tanio jest wtedy, gdy następuje swing, czyli że poprzedni trend spadkowy zostaje przełamany i korekta tego przełamania już nie tworzy nowych niższych dołków, a trend się buduje wzrostowy czyli, że inaczej opór staje się wsparciem.
GBPUSDDaily.jpg
Tu nie trzeba wielkiej filozofii, żeby widzieć gdzie się zaczął obecny trend wzrostowy i gdzie cena jest obecnie.

Tak, cena może jeszcze wzrosnąć, albo i nie.
Rzecz w tym, że nikt tego nie wie.
Wiemy tyle, że obecnie cena jest w okolicach istotnych historycznych oporów.
Czyli, nie jest to czas na kupowanie śmierdzącego towaru, a na sprzedawanie, w tym kontekście też za wcześnie.

Pytanie brzmi, dlaczego ludzie wybierają śmierdzące, niejasne sytuacje?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ