Trzecia droga w analizie...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Bycie dużym daje więcej możliwości na co? Kupić mogę tylko to co inni chcą mi sprzedać jeśli chcę kupić dużo to muszę znaleźć kogoś kto sprzeda mi dużo. Skoro i on jest duży to i on ma więcej możliwości - obaj zysku nie osiągniemy. Ja biorę jego pieniądze albo on moje ......... Demagogia ale takie opowieści dziwnej treści już trochę irytują, musisz być taki i owaki....

Brednie, musisz być skuteczny, musisz być profesjonalistą. Masz mało kapitału, genialnie strata nie będzie bolała, duży lewar i jazda......................



ehhhhh
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

Awatar użytkownika
San Pellegrino
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:05

Nieprzeczytany post autor: San Pellegrino »

RoLudlum pisze:Bycie dużym daje więcej możliwości na co? Kupić mogę tylko to co inni chcą mi sprzedać jeśli chcę kupić dużo to muszę znaleźć kogoś kto sprzeda mi dużo. Skoro i on jest duży to i on ma więcej możliwości - obaj zysku nie osiągniemy. Ja biorę jego pieniądze albo on moje ......... Demagogia ale takie opowieści dziwnej treści już trochę irytują, musisz być taki i owaki....

Brednie, musisz być skuteczny, musisz być profesjonalistą. Masz mało kapitału, genialnie strata nie będzie bolała, duży lewar i jazda......................



ehhhhh
szanowni panowie znowu piszę posty, znowu są źle rozumiane i znowu jest kłótnia
brednia została wytłuszczona czarną czcionką - piszesz o byciu profesjonalnym i skutecznym, duży lewar i mały kapitał to nie jest recepta, niesławne 95% tak właśnie myśli i dlatego zawsze przegrywa.
Konkluzja co to znaczy być dużym:

Dużo łatwiej i bezpieczniej zrobić 1000$ przy kapitale 10000$
niż
zrobić 1000$ przy zlewarowanym kapitale 1000$

Poza tym duży kapitał to duży broker i dostęp do lepszej platformy i danych w czasie rzeczywistym w tym omawiany ORDERFLOW.

Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi - jeśli napotkasz na dalsze problemy poproszę moją 5 letnią bratanicę o narysowanie tego kredkami bambino.
Jestem noobem i jeszcze długo pozostanę

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=19783 system do dziennika Nocny Marek Dziurnal

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Proszę nie flejmujcie!

San Pellegrino: ujmujesz kwotowo, a nie procentowo. Z 1000$ łatwiej jest zrobić 100% niż z 10 000$. Obciążenie psychiczne mniejsze.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

RoLudlum pisze:Brednie, musisz być skuteczny, musisz być profesjonalistą.
Wiesz łatwiej jest być profesjonalistą mając profesjonalne narzędzia zamiast najpopularniejszej platformy "do handlu na międzynarodowym rynku walutowym".
:lol:

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Pro to stan ducha ;)

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Esco pisze:
RoLudlum pisze:Brednie, musisz być skuteczny, musisz być profesjonalistą.
Wiesz łatwiej jest być profesjonalistą ..............
:lol: Nie znam człowieka którego dobra "profesjonalna" platforma zrobiła skutecznymi ale znam kilku, chociażby z tego forum, którzy nawet najpopularniejszą platformę uczynili skutecznym narzędziem do zarabiania. :lol:

Przejście z tej najpopularniejszej platformy na coś innego jest proste jak zmiana brokera i często się z tym wiąże.

San peregio dawaj bratanicę do tablicy niech rysuje czemu "Masz mało kapitału, genialnie strata nie będzie bolała, duży lewar i jazda...................... " jest brednią, jak dla mnie to oczywiste masz mało kapitału tylko duży lewar pozwoli Ci zawierać transakcje - arytmetyka. Niech przy okazji wytłumaczy także co ma oznaczać "w czasie rzeczywistym" że niby co broker z MT4 podaje kwotowania z dziennym opóźnieniem? Proponuje jednak w oddzielnym wątku bo to temat odległy od orderflow czy trzeciej drogi.
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

Awatar użytkownika
San Pellegrino
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:05

Nieprzeczytany post autor: San Pellegrino »

Stforex pisze:Proszę nie flejmujcie!

San Pellegrino: ujmujesz kwotowo, a nie procentowo. Z 1000$ łatwiej jest zrobić 100% niż z 10 000$. Obciążenie psychiczne mniejsze.
Przyjacielu dałem prosty przykład jak zarobić 1000$ i jaką rolę pełni kapitał początkowy

Kapitał Cel Zysk/Kapitał
10000$ 1000$ 10%
1000$ 1000$ 100%

Którą pozycję łatwiej osiągnąć???
Tylko tyle nie zrozumieliście mnie chłopaki po prostu.
No nic chciałem wyprostować, trochę się wątek o ryzyku zrobił - przeze mnie - przepraszam.
:wink:
Jestem noobem i jeszcze długo pozostanę

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=19783 system do dziennika Nocny Marek Dziurnal

Awatar użytkownika
lukpiasek
Maniak
Maniak
Posty: 2267
Rejestracja: 26 sty 2012, 13:55

Re: Trzecia droga w analizie...

Nieprzeczytany post autor: lukpiasek »

Stforex pisze:Jeśli odrzucić AT oraz AF. To co zostaje? Rzut monetą?

Zapraszam do refleksji.
spekulacja intuicyjna ;)
http://forexrealtrading.blogspot.com/20 ... lacja.html

http://www.abc-inwestora.pl/?p=products ... roduct=236

ale najlepsze rozwiązanie to połączenie wszystkiego czyli tzw. znalezienie złotego środka
Nigdy nie kłóć się z idiotami bo najpierw spróbują cie sprowadzić do swojego poziomu a później spróbują pokonać doświadczeniem ;)

Awatar użytkownika
GosiaM
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 25 cze 2012, 10:18

Nieprzeczytany post autor: GosiaM »

lukpiasek pisze:spekulacja intuicyjna
http://forexrealtrading.blogspot.com/20 ... lacja.html

http://www.abc-inwestora.pl/?p=products ... roduct=236

ale najlepsze rozwiązanie to połączenie wszystkiego czyli tzw. znalezienie złotego środka
Jak czytam wasze wszystkie posty i tak wszystkich by się połączyło to pewnie by wyszła ta trzecia metoda... :D i pewnie ten złoty środek to właśnie ta trzecia metoda, trzeba tylko doświadczenia, żeby ją wypracować...

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Pytałaś ostatnio o siłę Polskiej waluty ;)

W załączniku wykres koszyka dolara (USDX) - czarny i USDPLN - bordowy.

Dla porównania zestawienie z USD AUD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ