Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:@-rookie-
Szukasz czegoś czego nie znajdziesz tak jak pozostali. Strategia automatyczna nigdy nie będzie działała, to są tylko nasze przekonania że mamy, napisaliśmy jakiś fragment kodu który teraz coś zarobił. W dłuższym czasie EA traci. Co innego mając strategię manualną opartą o pewien wzorzec dostępny dla każdego i łatwy w zrozumieniu. Lub hybrydę manualną składającą się z paru strategii. Pisząc tutaj mam na myśli że wszystko w temacie FX zostało pokazane i wytłumaczone w sposób oczywisty, że każdy znajdzie coś dla siebie zrozumiałego i dostępnego za darmo.
Wierzę że z setek systemów dostępnych na stronach o FX można zmontować dobrze działający system na każdym TF od wykresu sekundowego do miesięcznego.
krystian74, to nie jest EA. Pobierz ten widget i go sprawdź, masz konto w Dukascopy. To symulacja handlu manualnego. Opisałem nawet jak z tego korzystać i co na tym można zrobić u mnie w dzienniku. Jest to prymitywne ale swoje zadanie spełnia w jakimś stopniu. Zrobiłem to dla siebie, testuje na tym swoje koncepcje i pomysły, wrzuciłem tutaj bo ktoś może z tego skorzysta. Na platformach są tylko EA które robią wszystko automatycznie a tym możesz ręcznie handlować na wykresie historycznym i w ten sposób trenować zamiast na demo w czasie rzeczywistym gdzie musisz czekać realne 5 minut na kolejną świece M5 na przykład. Po prostu szybciej możesz wszystko sprawdzić bo masz kontrole tempa itp kiedy robisz to na testerze strategii gdzie przeglądasz już wykres historyczny...

Możesz się "wyklikać" na tym... a dodatkowo widzisz na bieżąco jak wygląda stan equity i profit bo możesz włączyć na testerze takie informacje + raport na koniec. Zresztą opisałem wszystko u mnie w dzienniku co i jak...

I jeszcze tutaj opisałem koncepcje jak grać, zarys systemu oparty na RSI, Stoch, AO + indykator który rysuje sygnały na wykresie, żeby nie klikać na pałe. Dobra, wszystko już wyjaśniłem.

Może 1-2 osoby to sprawdzą a reszta dalej będzie mędrkować...
:564:

-- Dodano: 19 sie 2017, 16:31 --

Nie wiem kto to napisał, ale miał racje - lepiej napisać "do 100kPLN" i od razu jest masa followersów. Nie ważne że ten ktoś zliczy MC po tygodniu albo będzie tracił 100k przez 4 lata :D Ludzie to debile. To forum sięgnęło dna. Masakra. Jak freakout chcesz coś dodać do swojego PA to zrób to co napisałem tutaj, i potrenuj, może w ten sposób poprawisz swoje błędy w handlu. Coś się zmieni w sposobie myślenia u Ciebie. Wszystkich nie da się uratować...

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: czango »

Ja mam troszeczkę inną poradę , otwórz sobie konto demo na przykład ze 100 000 , i obierz sobie za cel jak najszybsze wyzerownie tego konta , rób wszystko tak jakbyś chciał stracić , a nie zarobić , powtarzaj to ćwiczenie , aż będziesz miał do perfekcji opanowane zerowanie konta . Tylko pamiętaj aby każdy zysk obcinać jak najszybciej , a do każdej straty dokładać to pomoże ci w tym ćwiczeniu .Na początku stosuj wskaźniki , a jak już będziesz dobry w traceniu , to spróbuj bez żadnych wskaźników , na gołym wykresie .
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

czango pisze:Ja mam troszeczkę inną poradę , otwórz sobie konto demo na przykład ze 100 000 , i obierz sobie za cel jak najszybsze wyzerownie tego konta , rób wszystko tak jakbyś chciał stracić , a nie zarobić , powtarzaj to ćwiczenie , aż będziesz miał do perfekcji opanowane zerowanie konta . Tylko pamiętaj aby każdy zysk obcinać jak najszybciej , a do każdej straty dokładać to pomoże ci w tym ćwiczeniu .Na początku stosuj wskaźniki , a jak już będziesz dobry w traceniu , to spróbuj bez żadnych wskaźników , na gołym wykresie .
zamiast marnować czas na takie bezsensowne eksperymenty wolę przeznaczyć go na testowanie strategii ;) od jutra zobaczę czy to nad czym dumałem ostatnimi tygodniami ma sens, czyli zrobię kolejny forward test w postaci 100 transakcji grając same pinbary metodą higher low / lower high na M15 - muszę zobaczyć jaki SL i TP będzie najlepszy, jaką skuteczność uda mi się osiągnąć i co ewentualnie będzie do poprawienia...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Widze po klikach że nikt nie sprawdził tego, chyba nikt nie zajarzył o co mi chodzi albo go to w ogóle nie interesuje. No dobra, to na koniec... Zrobiłem szybki test tego co tutaj wrzuciłem jako przykład. Zajęło mi to teraz 30 minut. Postępowałem zgodnie z opisaem http://forex-nawigator.biz/forum/trzeba ... ml#p880535 Rozgrywałem H1 po sygnale i potem na M5 wchodziłem też po sygnałach ze wskaźnika który rysuje strzałki na wykresie. Instrument DAX, TP 1000, SL 5000, wielkość pozycji 1 kontrakt. Otwierałem na pałe, zaraz jak pojawiła się kolejna świeca M5, bez kombinowania, ale grałem za sygnałami za RSISinglaArrows. Otwierałem 1 pozycje na świece dopóki starczało depo, ponieważ momentami była konsolidacja i nie uderzało to TP, ale mimo to że rynek szedł w bok otwierałem kolejne pozycje za sygnałami zwiększając tym samym ekspozycje co było ryzykowne ale to test i skoro miałem grać za sygnałami to tak robiłem.
Positions total 78
Initial deposit 3000
Finish deposit 3729
Comission 390.43

Na obrazku gdzie zrobiłem z 3k 120k w tydzień oszukiwałem. Testowałem ile byłbym w stanie wykręcić w tydzień znając przyszłość i wykorzystując trendy prawie do maksimum. Okazało się że z 3k zrobiłbym 120k w tydzień na DAX. Takie same założenia jak wyżej TP 1000, SL 5000, 1 kontrakt, tyle że wchodziłem podglądając już  historie. I tak mi wyszło z testu.

No ale dobra, nikogo to nie interesuje z tego co widze... A właśnie po takich testach uświadamiasz sobie realia i to co możesz wykręcić z początkowej kwoty. Bynajmniej u mnie to tak działa, w ten sposób sobie to uświadomiłem... Dlatego napisałem że to może być dobre dla początkujących zamiast zabawy na demo.

-- Dodano: 20 sie 2017, 13:39 --

I jeszcze jedno. Pisałem o tym u siebie w dzienniku. Ten sys w ogóle nie działa w pewnych momentach i jeśli będziesz jechał ciągle na 100% depo, tzn będziesz ciągle próbował grać za wszystko w pewnym momencie i tak zaliczysz wtope która zabierze 2x więcej niż do tej pory ugrałeś. Właśnie u siebie obecnie pracuje nad tym, jak to wszystko ze sobą pogodzić, co wcale nie jest łatwe.

-- Dodano: 20 sie 2017, 13:43 --

Ale niedługo zamierzam stosować to na realnym rachunku i zobacze jakie będą tego efekty...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: czango »

No to panowie , życzę kolejnych 5 owocnych lat testowania strategii i wchodzenia w pozycję po narysowaniu się strzałki na wykresie , jak już stworzycie taki system , to wyciągniecie całą kasę z forexu , a reszta będzie tylko tracić , powodzenia i gratulacje za wytrwałość :)
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

czango pisze:No to panowie , życzę kolejnych 5 owocnych lat testowania strategii i wchodzenia w pozycję po narysowaniu się strzałki na wykresie , jak już stworzycie taki system , to wyciągniecie całą kasę z forexu , a reszta będzie tylko tracić , powodzenia i gratulacje za wytrwałość :)
gdybyś miał chociaż troszkę pojęcia o FX to wiedziałbyś, że na screenach które wrzucił rookie są zaznaczone historyczne wejścia które zrobił, a nie strzałki sygnalne rysowane przez jakiś wskaźnik... i Ty chciałeś mi cokolwiek doradzać - lepiej już tego nie rób ;)

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

czango pisze:Ja mam troszeczkę inną poradę , otwórz sobie konto demo na przykład ze 100 000 , i obierz sobie za cel jak najszybsze wyzerownie tego konta , rób wszystko tak jakbyś chciał stracić , a nie zarobić , powtarzaj to ćwiczenie , aż będziesz miał do perfekcji opanowane zerowanie konta . Tylko pamiętaj aby każdy zysk obcinać jak najszybciej , a do każdej straty dokładać to pomoże ci w tym ćwiczeniu .Na początku stosuj wskaźniki , a jak już będziesz dobry w traceniu , to spróbuj bez żadnych wskaźników , na gołym wykresie .
Co ma na celu takie ćwiczenie?

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

playazzz pisze:rookie pokaż na aktualnej świeczce co byś zrobił bo takiego "to bym kupił tu bym sprzedał" jest od zajechania w necie
Stały i zarazem głupi tekst na TJS. A niby jak wg ciebie bobuje się system? Musisz przejść przez x sygnałów na historii żeby zbadać jego użyteczność, na realu trenujesz psychikę. Poza tym -rookie- pisał o metodzie uczenia.
playazzz pisze:to bym kupił tu bym sprzedał
To powielane stwierdzenie jest głupie ponieważ, ktoś przychodzi pokazać jakąś metodę, a czy i jak sobie to sprawdzisz to twoja sprawa. Poza tym nikt nie będzie miał czasu siedzieć kilka dni czy tygodni żeby pokazać albo zobaczyć jak to działa na realu. A właściwie to o czym miałyby świadczyć jedna, dwie lub cztery transakcje..?
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: czango »

jasonbournes1 pisze:
Co ma na celu takie ćwiczenie?
Ma to na celu oderwanie swojej psychiki od przymusu zarabiania , ponieważ będąc cały czas nastawionym na zarabianie , tworzysz sobie w umyśle presję , która powoduje , że panikujesz kiedy pojawia się strata . Poza tym wiedząc dokładnie jak się traci , będziesz w przyszłości unikał takich sytuacji . To jest trening psychiki , a nie strategii .

Do freakout : Przepraszam , jeśli uznałeś to za sarkazm , to była tylko lekka hiperbola , wiem że każdy musi przejść swoją drogą , i nie ma reguły , że coś co pomogło jednemu , pomoże wszystkim , powodzenia kolego :564:
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

FXpleyer

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

"Widze po klikach że nikt nie sprawdził tego, chyba nikt nie zajarzył o co mi chodzi albo go to w ogóle nie interesuje. No dobra, to na koniec..." - pobrałem skonfigurowałem dziala i sobie testuje różne rzeczy, dobra robota byłby z tego dobry poradnik dla początkujących :D jest podobna aplikacja " myOfflineTrades" https://www.dukascopy.com/jstore/pl/ podobna tyle że pokazuje liczbe pips zleceń

ODPOWIEDZ