Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

Jak już wiesz, że na forexie nie da się zarabiać, to po cholere ci jakieś strategie? Po co dalej się w to bawisz skoro stanowczo stwierdziles, że się nie da zarabiać? Po to w sumie stworzyles ten temat, żeby oznajmić światu, że na forexie nie da się zarabiać i żeby przestrzec innych. Twoje postępowanie jest nielogiczne. I jeszcze jedno, dlaczego w pierwszym poście piszesz, że 6 lat na tym rynku jesteś(jako argument), a w ostatnim, że tylko od 4 na serio(jako wymowka). I w sumie to nadal nie dowiedziałem się od ciebie czy się da czy się nie da zarabiac. Przez chwilę myślałem, że ten temat to takie wołanie o pomoc no, ale jednak nie. Po twoich odpowiedziach wiem, że ty wszystko juz wiesz. Cóż zatem mogę powiedzieć, chyba tylko zacytuję: "Według wiary waszej niech wam się stanie!"
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

xhDog pisze:Jak już wiesz, że na forexie nie da się zarabiać, to po cholere ci jakieś strategie? Po co dalej się w to bawisz skoro stanowczo stwierdziles, że się nie da zarabiać? Po to w sumie stworzyles ten temat, żeby oznajmić światu, że na forexie nie da się zarabiać i żeby przestrzec innych. Twoje postępowanie jest nielogiczne. I jeszcze jedno, dlaczego w pierwszym poście piszesz, że 6 lat na tym rynku jesteś(jako argument), a w ostatnim, że tylko od 4 na serio(jako wymowka). I w sumie to nadal nie dowiedziałem się od ciebie czy się da czy się nie da zarabiac. Przez chwilę myślałem, że ten temat to takie wołanie o pomoc no, ale jednak nie. Po twoich odpowiedziach wiem, że ty wszystko juz wiesz. Cóż zatem mogę powiedzieć, chyba tylko zacytuję: "Według wiary waszej niech wam się stanie!"
6 lat jestem na FX, ale pierwsze 2 lata to była czysta zabawa, więc nie wliczam tego do swojego doświadczenia :) stwierdziłem że nie da się zarabiać bo nadal jestem pod kreską - gdyby było inaczej to tego tematu by nie było :) próbuję i kombinuję dalej bo może się to zmieni w myśl zasady "quitters never win - winners never quit" i tylko to mnie trzyma przy FX ;) i nie - nie wiem wszystkiego, wiem natomiast że czytasz po łepkach i wyciągasz z moich postów jakieś bezsensowne wnioski...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To chyba nigdy się nie skończy, co chwile będą pojawiać się kolejni frustraci (początkujący). Najpierw będzie pisanie o swojej przgodzie z fx, potem wylewanie żalów... będzie doradzanie, próba odciągnięcia od tego, itd.
Zrobiłem prymitywny symulator do treningu handlu manualnego. Zobaczysz ile jesteś w stanie realnie wykręcić, nauczysz się ciąć straty, zobaczysz że twoje klikanie jest bezsensowne kiedy krzywa kapitału zaliczy obsunięcie. Masz wszystko to czego doświadczasz na realnym rynku, tyle że robisz to na historycznym wykresie. Możesz w ten sposób potrenować nie tracąc czasu na demo w czasie rzeczywistym na rynku.

1. Załóż demo w Dukascopy, pobierz jforex, ogarnij platforme następnie postępuj wg tej instrukcji http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p880362 tj wgraj ten widget i odpal testy

2. Pobierz plik RSISinglaArrows.java, jest na samym dole tutaj https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... -indicator Wgraj do folderu "Idicators", potem dodaj na platformowe do menu po lewej na liste wskaźników. Wrzucam jeszcze tutaj kod w razie gdyby znikło z wiki jforex. Ten wskaźnik rysuje na wykresie strzałki kiedy RSI jest na poza wartościami 70 lub 30.

Kod: Zaznacz cały

+ Red, down arrow when RSI < 30.
+ Green, up arrow when RSI < 70.

/*
 * Copyright 2009 Dukascopy?® (Suisse) SA. All rights reserved.
 * DUKASCOPY PROPRIETARY/CONFIDENTIAL. Use is subject to license terms.
 */
package jforex.indicators;

import java.awt.Color;
import com.dukascopy.api.indicators.IIndicator;
import com.dukascopy.api.indicators.IIndicatorContext;
import com.dukascopy.api.indicators.IIndicatorsProvider;
import com.dukascopy.api.indicators.IndicatorInfo;
import com.dukascopy.api.indicators.IndicatorResult;
import com.dukascopy.api.indicators.InputParameterInfo;
import com.dukascopy.api.indicators.IntegerRangeDescription;
import com.dukascopy.api.indicators.OptInputParameterInfo;
import com.dukascopy.api.indicators.OutputParameterInfo;

import static com.dukascopy.api.indicators.OutputParameterInfo.DrawingStyle.*;
import static com.dukascopy.api.indicators.OutputParameterInfo.Type.*;

public class RSISinglaArrows implements IIndicator {
    private IndicatorInfo indicatorInfo;
    private InputParameterInfo[] inputParameterInfos;
    private OptInputParameterInfo[] optInputParameterInfos;
    private OutputParameterInfo[] outputParameterInfos;
    //Price includes 5 arrays: open, close, high, low, volume
    private double[][][] inputsPriceArr = new double[1][][]; 
    //price array depending on AppliedPrice
    private double[][] inputsDouble = new double[1][]; 
    private double[][] outputs = new double[2][];

    IIndicator rsiIndicator;
    int rsiTimePeriod = 14;

    //output indices
    private static final int DOWN = 0;
    private static final int UP = 1;
    //input indices
    private static final int HIGH = 2;
    private static final int LOW = 3;

    public void onStart(IIndicatorContext context) {
        indicatorInfo = new IndicatorInfo("RSI_Signals", "RSI signals", "Custom indicators", true, false, false, 2, 1, 2);
        inputParameterInfos = new InputParameterInfo[] { 
                new InputParameterInfo("Price arrays", InputParameterInfo.Type.PRICE),
                new InputParameterInfo("Price double", InputParameterInfo.Type.DOUBLE)
            };
        optInputParameterInfos = new OptInputParameterInfo[] { new OptInputParameterInfo("Rsi time period",
                OptInputParameterInfo.Type.OTHER, new IntegerRangeDescription(rsiTimePeriod, 1, 200, 1)) };
        outputParameterInfos = new OutputParameterInfo[] {
                new OutputParameterInfo("Maximums", DOUBLE, ARROW_SYMBOL_DOWN) {{ setColor(Color.RED); }},
                new OutputParameterInfo("Minimums", DOUBLE, ARROW_SYMBOL_UP) {{ setColor(Color.GREEN); }} };

        IIndicatorsProvider indicatorsProvider = context.getIndicatorsProvider();
        rsiIndicator = indicatorsProvider.getIndicator("RSI");
    }

    public IndicatorResult calculate(int startIndex, int endIndex) {
        if (startIndex - getLookback() < 0) {
            startIndex -= startIndex - getLookback();
        }
        // calculating rsi
        double[] rsiOutput = new double[endIndex - startIndex + 1];
        rsiIndicator.setInputParameter(0, inputsDouble[0]);
        rsiIndicator.setOutputParameter(0, rsiOutput); 
        rsiIndicator.calculate(startIndex, endIndex);

        int i, j;
        for (i = startIndex, j = 0; i <= endIndex; i++, j++) {
            //place down signal on the high price of the corresponding bar
            outputs[DOWN][j] = rsiOutput[j] < 30 ? inputsPriceArr[0][HIGH][i] : Double.NaN;
            //place up signal on the low price of the corresponding bar
            outputs[UP][j] = rsiOutput[j] > 70 ? inputsPriceArr[0][LOW][i] : Double.NaN;
        }

        return new IndicatorResult(startIndex, endIndex-startIndex + 1); 
    }

    public IndicatorInfo getIndicatorInfo() {
        return indicatorInfo;
    }

    public InputParameterInfo getInputParameterInfo(int index) {
        if (index <= inputParameterInfos.length) {
            return inputParameterInfos[index];
        }
        return null;
    }

    public int getLookback() {
        return rsiTimePeriod;
    }

    public int getLookforward() {
        return 0;
    }

    public OptInputParameterInfo getOptInputParameterInfo(int index) {
        if (index <= optInputParameterInfos.length) {
            return optInputParameterInfos[index];
        }
        return null;
    }

    public OutputParameterInfo getOutputParameterInfo(int index) {
        if (index <= outputParameterInfos.length) {
            return outputParameterInfos[index];
        }
        return null;
    }

    public void setInputParameter(int index, Object array) {
        if(index == 0)
            inputsPriceArr[0] = (double[][]) array;
        else if(index == 1)
            inputsDouble[0] = (double[]) array;
    }

    public void setOptInputParameter(int index, Object value) {
        if (index == 0) {
            //set rsi time period
            rsiTimePeriod = (Integer) value;
            rsiIndicator.setOptInputParameter(0, (Integer) value);
        }
    }

    public void setOutputParameter(int index, Object array) {
        outputs[index] = (double[]) array;
    }
}
3. Strategia

Jak już odpalisz testy, troche już poklikasz i ogarniesz o co w tym chodzi...
- Ustaw instrument EURUSD do testu na początek
- W ustawieniach testera strategii w okienku "Amount" gdzie ustawiasz wielkość depozytu, dźwignie do testów daj 3000 PLN jako depo początkowe, dźwignia 1:100 ( laverage 100 ), MC 200, MC Equity 0
- Kiedy wciśniesz play pojawi się okno gdzie wpisujesz ile ma być SL, TP, wielkość pozycji ustaw period 5 minut, amount 0.01 ( 10.000 jednostek ), SL 100 pips, TP 5 pips ( to jest tylko przykład dla tego testu, będzie uderzało szybko w TP )
- włącz testy, daj pause i dodaj te wskaźniki na wykres:
- RSI 10 median price hl/2
- Stochastic 5 3 3
- Aewsome2 5 34 WMA
- RSISinglaArrows ( który wgrałeś do folderu indykatorów, te 3 wyżej są domyślnie na platformie )
Chart_DEU.IDX_EUR_Hourly_snapshot.png
Chart_DEU.IDX_EUR_5 Mins_snapshot.png
Na wykresach wyżej przykład takich sygnałów na DAX

Wejście (otwarcie pozycji) - Wchodzisz na kolejnej świecy po tym jak pojawi się zielona lub czerwona strzałka na wykresie, nad świecą. Wchodzisz na kolejnej świecy po tym sygnale RSISinglaArrows zgodnie z kierunkiem, czyli zielona = kup / czerwona = sprzedaj

Wyjście (zamknięcie pozycji) - Trzymasz do póki AO jest nad osią 0 kiedy masz zielone strzałki z RSISinglaArrows. W trendzie spadkowym do póki AO jet pod osią 0. Można też realizować zysk na wg stochastic który dobija do wartości 80 w trendzie wzrostowym lub 20 w trendzie spadkowym.

Niestety jest to dość prymitywne narzędzie, nie można przesuwać Stop Loss, ani Take Profit, więc pełne realia handlu ciężko odwzorować, trzeba ręcznie zamykać zwalniające tempo albo dając pasue, jednak proste koncepcje i strategie można na tym sprawdzić i przetrenować.

Tutaj masz krótki opis jak analizować trend wg tych wskaźników :arrow: http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/145410

Graj pod sygnały z H1 tzn sprawdzaj czy masz sygnał RSISinglaArrows na H1 i potem rozgrywaj to na M5.

I potrenuj w ten sposób. Zobacz jak działa strategia, jak pracuje kapitał

To nie jest zyskowna strategia, ale daje Ci to dla testów, żebyś przestał pisać tutaj z innymi, bo to w niczym Ci nie pomoże. Większość rad to spam, wartość merytoryczna = 0.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

playazzz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:20

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: playazzz »

rookie pokaż na aktualnej świeczce co byś zrobił bo takiego "to bym kupił tu bym sprzedał" jest od zajechania w necie

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

playazzz pisze:rookie pokaż na aktualnej świeczce co byś zrobił bo takiego "to bym kupił tu bym sprzedał" jest od zajechania w necie
Po prostu klikaj byle gdzie na kolejnej świecy gdy masz taki sygnał... Nie ma tutaj precyzyjnych zasad, to jest do nauki, żeby zbudować doświadczenia, zobaczyć jak pracuje kapitał, jak zachowuje się strategia, system. Na bazie tych doświadczeń może zaczniesz budować swoją strategie i testować w ten sposób. Po prostu otwieraj na kolejnej świecy gdy masz sygnał Z RSISinglaArrows i zobacz jakie są tego efekty. Zresztą jak odpalisz testy to sam będziesz wiedział co potem z tym zrobić kiedy zobaczysz jak to działa. Tłumaczenie tego na sucho teraz nie ma sensu. Po prostu poklikaj tym troche i może znajdziesz w tym sens, może pomoże Tobie w jakiś sposób...

Sprawdź jak wygląda uśrednianie ceny tj wchodzenie 1 pozycje na jednej świecy M5 po takim sygnale z krótkim TP i długim SL. Wykorzystaj do tego całe depo czyli wal tymi pozycjami do oporu. Albo daj długie TP i otwieraj 1 pozycje po kazdym takim sygnale. Po prostu możesz pobawić się tutaj jak na demo w czasie rzeczywistym... i troche potestować nie czekając realnych 5 minut na kolejną świece M5.

Jak to zrobisz, to gwarantuje że skończysz pisać te filozofie i rozwijać tematy o RR 1:1, skutecznościach, zarabianiu na fx. To wszystko zweryfikujesz na testerze, może coś zaskoczy. Zamiast pisać rady dałem narzędzia do pracowania nad problemami z którymi ma większość początkujących. A czy ktoś z tego skorzysta...

...

Mimo że RSI pokazuje wyprzedanie / wykupienie, bo te strzałki na wykresie właśnie te wartości wskazują trend i tak jest kontynuowany. Dlatego opisałem jak czytać trend po RSI kiedy nie dotyka 70 w trendzie spadkowym i 30 w trendzie wzrostowym. Istnieje duże prawdopodobieństwo że kierunek będzie kontynuowany kiedy pojawi się pierwszy sygnał. Więc potem należy otwierać pozycje zgodnie z kierunkiem trendu. Jednak czasem pojawiają się sygnały na pojedynczych świecach. Ale nie będę tutaj opisywał dokładnej rozkminy tej metody. Ważne jest gdzie wchodzić, gdzie wychodzić i jak wyznaczać trend, a to jakie MM zastosujecie i jakie da to wyniki to już sami sprawdźcie w testach.

Znając życie pewnie i tak każdy to oleje :569:

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Wszystko co zostało wymyślone zostało dokładnie opisane. Wystarczy to poszukać. Po co się produkować ?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:Wszystko co zostało wymyślone zostało dokładnie opisane. Wystarczy to poszukać. Po co się produkować ?
Już skończyłem. Miałem tutaj nie pisać, ale ludzie są leniwi i jak czegoś im nie wciśniesz to sami nie będą tego szukali. Ile się ze mną męczyliście zanim coś ruszyło i zacząłem działać samodzielnie... Ok, skończyłem tutaj pisać tym postem... dobra, nie róbmy tutaj spamu, jak coś mogę odblokować mój dziennik ale nie ma już o czym pisać bo wszystko już zostało napisane, teraz praktyka. Może coś z tego wyjdzie u mnie w końcu...

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Szukasz czegoś czego nie znajdziesz tak jak pozostali. Strategia automatyczna nigdy nie będzie działała, to są tylko nasze przekonania że mamy, napisaliśmy jakiś fragment kodu który teraz coś zarobił. W dłuższym czasie EA traci. Co innego mając strategię manualną opartą o pewien wzorzec dostępny dla każdego i łatwy w zrozumieniu. Lub hybrydę manualną składającą się z paru strategii. Pisząc tutaj mam na myśli że wszystko w temacie FX zostało pokazane i wytłumaczone w sposób oczywisty, że każdy znajdzie coś dla siebie zrozumiałego i dostępnego za darmo.
Wierzę że z setek systemów dostępnych na stronach o FX można zmontować dobrze działający system na każdym TF od wykresu sekundowego do miesięcznego.

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

krystian74 pisze:Pisząc tutaj mam na myśli że wszystko w temacie FX zostało pokazane i wytłumaczone w sposób oczywisty, że każdy znajdzie coś dla siebie zrozumiałego i dostępnego za darmo.
Wierzę że z setek systemów dostępnych na stronach o FX można zmontować dobrze działający system na każdym TF od wykresu sekundowego do miesięcznego.
Oczywiście, co więcej, można zrobić przyzwoicie zarabiający system manualny lub EA. Co kto woli i z czym się lepiej czuje. Ale żeby stworzyć zyskowną strategię potrzeba:
-wiedzy
-pracy
-doświadczenia
-determinacji (to jest jednak kluczowe)
-fajnego pomysłu na system
- czasami po prostu szczęścia aby w gąszczu bezwartościowych zależności rynkowych znaleźć tą jedną która ma dużą przewagę statystyczną

Naprawdę nie wystarczy, jak autor tego tematu, pisać sobie głupkowate posty na forum, aby mieć regularne zyski.

jackub

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

jasonbournes1 pisze:
Oczywiście, co więcej, można zrobić przyzwoicie zarabiający system manualny lub EA. Co kto woli i z czym się lepiej czuje. Ale żeby stworzyć zyskowną strategię potrzeba:
-wiedzy
-pracy
-doświadczenia
-determinacji (to jest jednak kluczowe)
-fajnego pomysłu na system
- czasami po prostu szczęścia aby w gąszczu bezwartościowych zależności rynkowych znaleźć tą jedną która ma dużą przewagę statystyczną.
Szczęście zdecydowanie przesunąłbym na początek listy....

ODPOWIEDZ