Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Z tymi świecami to też już się zacząłem zastanawiać czy to ma sens. Na Daxie to pewnie bardziej miarodajne, ale jeśli chodzi o waluty, to z tym już bym się zastanawiał, bo jak oglądałem kogoś z Japonii kto analizował świece na walutach, a potem zerknąłem na mój wykres, to takich knotów u mnie nie było. Może tak od H1 i niżej to by się pokrywały bardziej, ale dzienne i H4 to chyba niekoniecznie.
A co to FE?

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Zamknąłem na +1%. Może rzeczywiście to nie było jakoś technicznie uzasadnione wejście.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Z tymi świecami to też już się zacząłem zastanawiać czy to ma sens. Na Daxie to pewnie bardziej miarodajne, ale jeśli chodzi o waluty, to z tym już bym się zastanawiał, bo jak oglądałem kogoś z Japonii kto analizował świece na walutach, a potem zerknąłem na mój wykres, to takich knotów u mnie nie było. Może tak od H1 i niżej to by się pokrywały bardziej, ale dzienne i H4 to chyba niekoniecznie.
A co to FE?
Teoria Fal Elliota
przecież nie namawiam
znam wielu co tez tak jak Ty mówili a potem przyznawali racje codo świec
wszystko wymaga czasowego zaangazowania
i musz stwierdzic że robisz taki bład-
piszesz o Teorii i ksiazkach a potem prosisz wszystkich aby dawali rady
IMO najpierw teoria i to dobra
juz nie bede sie wtracał
bo tez i czasu nie mam
Pozdrawiam

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Jestem wdzięczny za rady i to nie tak, że coś neguję, tylko szukam kierunku który obrać i czym więcej czytam, tym więcej wątpliwości po prostu mi się pojawia. Na chwilę obecną czuję że się miotam. Mam wrażenie, że każdy ma jakiś swój system, który mu się sprawdza mniej lub bardziej ale się go zwykle trzyma, a ja nie bardzo jeszcze wiem na czym się chcę opierać, którą drogę wybrać. Nawet jeszcze nie potrafię się określić jakie interwały czasowe wybrać. Mam nadzieję, że to przyjdzie z czasem.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Jestem wdzięczny za rady i to nie tak, że coś neguję, tylko szukam kierunku który obrać i czym więcej czytam, tym więcej wątpliwości po prostu mi się pojawia. Na chwilę obecną czuję że się miotam. Mam wrażenie, że każdy ma jakiś swój system, który mu się sprawdza mniej lub bardziej ale się go zwykle trzyma, a ja nie bardzo jeszcze wiem na czym się chcę opierać, którą drogę wybrać. Nawet jeszcze nie potrafię się określić jakie interwały czasowe wybrać. Mam nadzieję, że to przyjdzie z czasem.
@PaulGilbert
znowu pisze sorki

czy znasz tu ludzi na tyle aby im zaufać?
czy uwierzysz jak ktos zamiesci Ci wykres z pozycją?
czy uwierzysz że ktos napisze że zarobił milion?
itd.
Ja osobiscie mam kolege który prowadzi trejding na zywo
i moge określic że wiem ze on zarabia albo traci bo to widze na wykresie
a w innym przypadku co ja moge powiedziec o kazdym tu forumowiczu?
NIC naprawde
do czego zmierzam ?

Jestem przekonany że wiekszosc ludzi na fx traci
tylko cecha człowieka jest przyznawać sie tylko do postepów i sukcesów
natomiast do wad i strat raczej nie
a teraz przełozenie na strategie
Nie ma ideału i nie bedzie bo SM tez tracą i to grube miliony
a Ty musisz sie dołaczyc do tego ruchu co idą Ci najwieksi

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Tą pozycję 22 musiałem ponowić, bo wywaliło za pierwszym razem. Drugi raz wszedłem bez stopa, bo zaczęło się na tym poziomie takie bujanie. Na razie jest do przodu i cena już trochę odeszła, więc w poniedziałek postawię stopa na BE albo parę pipsów na plusie.
Odnośnie słów Tomka patrząc z perspektywy 3 dni to rzeczywiście racja, że nie ma co się sugerować cudzymi opiniami, bo jednak moje wnioski z obserwacji ceny tego Daxa były prawidłowe jak się potem okazało. Ale +1% też dobrze. Czyli jednym z celów jest nauczenie się większej samodzielności i asertywności.
Ten journal właśnie po to będzie mi służył, żeby wyłapać jak najwięcej moich błędów, a nawet nie koniecznie błędów, ale wyłapać takie rzeczy które można dopracować. Ale też będę testował różne rozwiązania. Tym samym, jak ktoś to będzie czytał, może się denerwować, że raz sobie coś zakładam, potem testuję coś odwrotnego, potem znowu do czegoś wracam. Może to być przez pewien czas dosyć chaotyczna lektura, za co ewentualnych czytelników przepraszam, ale wydaje mi się, że potrzebuję najpierw takiego chaosu, żeby z czasem obrać sobie jakąś konkretną drogę.
Journal zamierzam prowadzić do chwili aż nie dojdę właśnie do jakichś konkretów lub też stwierdzę, że średnio mi pomaga w kontrolowaniu błędów.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Masz czas i chęć :?: :idea:
popatrz na tygodniowe i dzienne
Dax i GJ proponuje bo ja robie to
a dzis masz BTC
spróbuj cos wymodzic
w ww jest to praktycznie widoczne co by trader chciał zrobic w tygodniu przyszłym
a na BTC masz rynek dzis i jutro otwarty
wiec do pracy i mozesz cwiczyć
SAM bez podpowiedzi

ps moge coś podpowiedziec ale na priv
bo przestałem być CIS
Pozdro T.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pewnie, chętnie. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

PS. Nie wiem co to CIS :-) Do BTC muszę poszukać jakiegoś Brokera. Nawet nie wiedziałem, że BTC w weekendy też chodzi.

PS2. Nie mogę wysłać wiadomości na priv. Hmmm, pierwszy raz mi się to zdarza.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Pewnie, chętnie. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

PS. Nie wiem co to CIS :-) Do BTC muszę poszukać jakiegoś Brokera. Nawet nie wiedziałem, że BTC w weekendy też chodzi.
To taki skrót też myślowy cos o integracji społ.
(u kolegi w journalu to zobaczyłem)
GJ i Dax jakaś analiza pod wzgledem zakonczenia tygodnia świece, zamkniecia
usytuowanie w ogólnym wykresie itd
nie znam Twojej metody analizy ale ja to robie choc jestem ELL.

BTC dałem Ci przykład abys próbował wejsc na demo
tam kosztuje wejscie dużo bo dzwignia jest inna
ale metodyka jest taka sama
wiec warto czy tradingwiev, czy jakas demo otworzyc i spróbować pocwiczyc

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Na BTC raczej nie będę na tym etapie grał, bo to wymaga większego zaangażowania gotówki, ale jakbym miał ocenić sytuację, to widziałbym ją tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ