Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Udało mi się już przeciągnąć. Takie coś mi się na złocie rysuje. Mam ochotę jeśli dojdzie do retestu linii szyi otworzyć Lkę.
To teraz s z małym stopem ?

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Odgrażałem się że pogram ropą i obiecałem pokazać wyłażenie z hedge. Więc macie dwa w jednym.
Pierwotny plan zakładał piramidowanie hedgem do buy 130 x4 do 520 sell, ale nie grałem jeszcze w CMC ropą więc w ostatniej chwili zrezygnowałem i dałem 13 ( czyli jeden pips = 0,13 USD). Chyba taki mały lot zdecydował o tak fatalnej grze, gdyby było 130 nie było by miejsca na durnoty. Różnica między kasowym a teminowym WTI to 140pips :shock: :shock: :shock: ( na starcie) stąd takie ceny. Więcej tego nie tknę :evil: .
Kilka razy walczyłem ze sobą, żeby nie zamknąć wtopy WTI z zysku na daxie, ale pomyślałem niech koledzy zobaczą jaka ze mnie dupa :lol: chciałem też pokazać, że można źle grać i jeszcze na tym zarabiać (marnie)
W całym tym hedgeowaniu (Hedge defensywne nr4)chodzi o to: że jeden dobry trejd rozwala cały smród, a nie można się przecież wiecznie mylić.

W CMC nie ma historii więc nanosiłem trejdy ręcznie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Tomasz196407 pisze:
To teraz s z małym stopem ?
W kościach czuję, że pójdzie do góry. Moja Lka dzisiaj nie weszła z oczekującej. Co ciekawe trafiłem zleceniem oczekującym tak dokładnie w punkt, że cena na wykresie była poniżej ale Ask chyba musiała być powyżej, bo nie załapało. Więc minął mnie trejd. Niby może i dobrze, bo i tak doleciałoby tylko do TP1, więc skończyłoby się na BE, ale widzę coraz bardziej, że muszę się wreszcie zmobilizować do zmiany brokera. Może to uczynię już jutro.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

sardo nunspa pisze:Odgrażałem się że pogram ropą i obiecałem pokazać wyłażenie z hedge. Więc macie dwa w jednym.
Pierwotny plan zakładał piramidowanie hedgem do buy 130 x4 do 520 sell, ale nie grałem jeszcze w CMC ropą więc w ostatniej chwili zrezygnowałem i dałem 13 ( czyli jeden pips = 0,13 USD). Chyba taki mały lot zdecydował o tak fatalnej grze, gdyby było 130 nie było by miejsca na durnoty. Różnica między kasowym a teminowym WTI to 140pips :shock: :shock: :shock: ( na starcie) stąd takie ceny. Więcej tego nie tknę :evil: .
Kilka razy walczyłem ze sobą, żeby nie zamknąć wtopy WTI z zysku na daxie, ale pomyślałem niech koledzy zobaczą jaka ze mnie dupa :lol: chciałem też pokazać, że można źle grać i jeszcze na tym zarabiać (marnie)
W całym tym hedgeowaniu (Hedge defensywne nr4)chodzi o to: że jeden dobry trejd rozwala cały smród, a nie można się przecież wiecznie mylić.

W CMC nie ma historii więc nanosiłem trejdy ręcznie.
Dzięki za przykład. Hedge to super sprawa, bo daje spore możliwości, tylko jejku, ile to się trzeba przy tym potem jeszcze namęczyć jak coś nie wyjdzie. Plus jest taki, że jest szansa nie stracić pieniędzy. Minus, że trzeba niestety na to żeby nie stracić się trochę jeszcze napracować.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

PaulGilbert pisze: ... tylko jejku, ile to się trzeba przy tym potem jeszcze namęczyć jak coś nie wyjdzie.
oj tam, cały pierwszy tydzień olewałem WTI. Pograłem dobrze u innego broka na brencie, a tu miałem zamknąć z ułamka zysku na daxie, tylko wpadło mi do głowy kilka pomysłów na zagrania w takiej sytuacji i przebudowałem mój kalkulator hedge. Gdybym się nie chciwił zamkną bym we czwartek.
Obrazek

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pięknie się ogląda tą Twoją historyjkę - niczym komiks :-) Aż się chce poćwiczyć taki styl :-)

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Chyba sierpień będzie miesiącem spokojnym na rynkach. Większość ludzi mam wrażenie że w sierpniu na wakacje wyjeżdża. Ja zresztą też. Mimo tej nudy udało mi się dzisiaj taki setup z pinbarem dostrzec i zagrać :-)

Żeby nie było tak kolorowo, wczoraj testowałem hedgowanie na żywo. Odzyskałem co prawda połowę Sla, ale jednak nie mam do tego cierpliwości i dałem sobie spokój z dalszą zabawą. Może jak będę większe pieniądze inwestował, to będzie to gra warta świeczki, teraz jednak trochę mi szkoda czasu na wpatrywanie się w minutówki. Zwykły SL to niestety strata w razie wybicia, ale i mniej nerwów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Ale okazje przepuszczam. Kiedy ja się nauczę wykorzystywać każdą możliwą okazję, a przynajmniej większość? W piłce nożnej mówią, że "niewykorzystane okazje się mszczą". Oby to nie odnosiło się też do wykresów. Wystarczyło po ósmej dać Skę i już bym miał swoje TP2. Wkurza mnie, jak mnie ominą takie oczywiste setupy jak na obrazku poniżej.

Z drugiej strony, jak ostatnio nie miałem jakieś serii strat, a zaczynam dostrzegać coraz więcej setupów, które w większości wchodzą, to mi się zaczyna włączać duża pewność siebie 8) Trzeba z tym uważać, żeby nie przejść w GOD MODE i w rezultacie nie dostać mocno po dupie przez jakieś głupie przeświadczenie. Ale uczucie mega fajne :d Oby trwało jak najdłużej.

Odnośnie moich postępów z FE to ciężko to idzie. Mimo, że teoretycznie rozumiem mniej więcej o co chodzi, to przełożenie tego na praktykę, na wykresy konkretnie, to dla mnie jakaś magia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Ale okazje przepuszczam. Kiedy ja się nauczę wykorzystywać każdą możliwą okazję, a przynajmniej większość? W piłce nożnej mówią, że "niewykorzystane okazje się mszczą". Oby to nie odnosiło się też do wykresów. Wystarczyło po ósmej dać Skę i już bym miał swoje TP2. Wkurza mnie, jak mnie ominą takie oczywiste setupy jak na obrazku poniżej.

Z drugiej strony, jak ostatnio nie miałem jakieś serii strat, a zaczynam dostrzegać coraz więcej setupów, które w większości wchodzą, to mi się zaczyna włączać duża pewność siebie 8) Trzeba z tym uważać, żeby nie przejść w GOD MODE i w rezultacie nie dostać mocno po dupie przez jakieś głupie przeświadczenie. Ale uczucie mega fajne :d Oby trwało jak najdłużej.

Odnośnie moich postępów z FE to ciężko to idzie. Mimo, że teoretycznie rozumiem mniej więcej o co chodzi, to przełożenie tego na praktykę, na wykresy konkretnie, to dla mnie jakaś magia.
1. Możesz wstawiać na wykresie interwał i co to jest
2. Daj wykresy i FE
tylko że sie chce coś,
to za mało

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

U mnie jak zwykle Edek i H1.
A to mi z oczekującego się właśnie otworzyło. Ciekawe czy wywali SL czy wejdzie.

O tym moim podejściu do FE może wieczorem coś więcej napiszę, bo w pracy przed urlopem trochę zapierdziel.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ