Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

PaulGilbert pisze:Wszystko przede mną. A tymczasem na comparicu właśnie wyczytałem, kiedy nie wchodzić w transakcje - punkt drugi- kiedy nie wiesz gdzie postawić stoplosa.
SRY że się wtrącam , przemyśl czy nie ustawiać s/l na tf wyższego rzędu :?:
np. otwierasz pozycję Sell na h1 , wtedy ustawiasz s/l na ostatni max H4
ps.oczywiście odnosi się do tf z którego otwierasz pozycję h1/h4 to tylko przykład,
może być m1/m5, m5/m15 itd.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2018, 11:58 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Nendo

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Może wyda Ci się śmieszne, ale zapisałbym na papierze takie np kwestie i sprawdził statystycznie:
do czego SL jest mi potrzebny i sposób w jaki go używam wypełnia tę rolę
czy wiem jak statystycznie daleko przeciwko mnie idzie cena w moim setupie zanim osiągnie pierwszy TP?
jak często cena dochodzi do poziomu wejścia i wywala setup na BE? w jakim procencie wywaliłaby SL gdyby BE nie było? ...
Teraz , potrzeba z 500 trejdów aby mieć wyniki którym można zacząć ufać ... grając na H1 ile czasu zajmie ci zebranie takich danych? dwa lata czy półtora roku? a może trzy?
Dlaczego nie używać symulatora i zrobić takie badania w kilka dni na piechotę świeca po świecy? zamiast czekać na wyniki dwa lata?

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Tolmon_Nika pisze: przemyśl czy nie ustawiać s/l na tf wyższego rzędu :?:
np. otwierasz pozycję Sell na h1 , wtedy ustawiasz s/l na ostatni max H4
ps.oczywiście odnosi się do tf z którego otwierasz pozycję h1/h4 to tylko przykład,
może być m1/m5, m5/m15 itd.
Trochę nad tym myślałem, tylko czy wtedy nie przechodzę trochę na grę na wyższym TF niż zakładany? Chyba żeby to robić może tylko wyjątkowo, gdy z danego TF nie mogę stworzyć sensownego setupu?

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Nendo pisze:Może wyda Ci się śmieszne, ale zapisałbym na papierze takie np kwestie i sprawdził statystycznie:
do czego SL jest mi potrzebny i sposób w jaki go używam wypełnia tę rolę
czy wiem jak statystycznie daleko przeciwko mnie idzie cena w moim setupie zanim osiągnie pierwszy TP?
jak często cena dochodzi do poziomu wejścia i wywala setup na BE? w jakim procencie wywaliłaby SL gdyby BE nie było? ...
Teraz , potrzeba z 500 trejdów aby mieć wyniki którym można zacząć ufać ... grając na H1 ile czasu zajmie ci zebranie takich danych? dwa lata czy półtora roku? a może trzy?
Dlaczego nie używać symulatora i zrobić takie badania w kilka dni na piechotę świeca po świecy? zamiast czekać na wyniki dwa lata?
Absolutnie nie uważam, że to śmieszne, wręcz przeciwnie. Staram się robić testy, tylko zwykle nie na tak długim okresie - chyba że w pełni automatyczne. Jeśli chcę sobie wstępnie sprawdzić coś na większym okresie czasu to piszę jakiś prosty skrypt, który mi sprawdzi zwykle występowanie jednego zdarzenia i mam wtedy pewną orientację. Potem przechodzę na testy półautomatyczne i tu już długość okresu jest uzależniona od mojej cierpliwości - dodaję wtedy dodatkowe kryteria. Zwykle jeśli coś w pewnym okresie przynosi pozytywny rezultat to nie wałkuję tego non stop np ile razy się sprawdzi na 500 prób, tylko zmieniam przedział czasowy, żeby sprawdzić, czy w innym okresie można było oczekiwać podobnego rezultatu. Dla mnie to już daje jakiś wstępny kierunek.

Testowanie każdego zdarzenia ręcznie na przestrzeni 2 lat zmusiłoby mnie do jeszcze większego ślęczenia przed komputerem. Pewnie do tego dojdzie, gdy już będę miał bardzo precyzyjnie wytypowane kryteria. Teraz gdy jeszcze mimo wszystko jestem w fazie poszukiwania, tak dokładne testy by mnie przytłoczyły.

Pewnym minusem testów jest to, że gdy testuję, puszczam wykres historyczny i jestem cały czas przed monitorem, co nie odzwierciedla rzeczywistej sytuacji, bo człowiek nie siedzi normalnie 24h na rynku. Czasami dzieje się coś ciekawego akurat kiedy ja jadę do pracy, albo z pracy wracam, albo w ogóle robię coś innego. Na testach mogę mieć wtedy zarobek, a w realu może mnie nie być przed monitorem i nie zajmę pozycji. Tak więc takie dane należy traktować jednak głównie orientacyjnie, ale są niewątpliwie źródłem jakiejś wiedzy, można przyjąć na podstawie tych danych już pewne założenia.
A żeby to sprawdzić, to trzeba zacząć stosować - albo na demo albo małym kapitałem.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

A ja tak z ciekawośći -
co tam na EU ?
te inne kwestie co piszecie są wypadkową setupu
i analizując właśnie EU subiektywnie stwierdzam
nie ośmielam sie nie ustawić sl
w takim miejscu jak sie znajdujemy

Nendo

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Paul, mówiąc o testowaniu miałem na myśli testowanie ręczne, na odpowiednim symulatorze bo chodzi nie tylko o testowanie warunków zajmowania zleceń ale i badanie tradera co widzi na rynku i jak reaguje na to co widzi, dlatego pisałem o testowaniu świeca po świecy, no chyba że w efekcie końcowym chcesz grac automatem.Pozwole sobie przypomnieć również, że każdy zamknięty bieżący trade jest już historyczny i ma podobną wartość jak ten sprzed miesiąca czy dwóch dni.
Tak czy inaczej życzę pipsów !

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

PaulGilbert pisze:Poza tym, jeśli piszesz, że jeszcze nie zarabiasz, to uważam, że w Twoim przypadku to też tylko kwestia czasu, bo jesteś dociekliwy i masz otwarty umysł.
Zbyt dużo czynników wpływa na końcowy wynik żeby to zależało tylko od tego. Swego czasu uczyłem się zarabiać mając na koncie 1000 PLN i robiąc dzienny wynik 10 PLN. I na początku kończyłem dzień z kilkoma złotymi, ale potem już zacząłem wyrabiać dzienną "normę". A teraz ciagle przelewarowany jestem albo nie tnę strat, wróciłem do złych nawyków, a już było nieźle. Chce znowu dużo i szybko, a jeszcze skill i metody nie te. Może dodaj do tego co robisz jakieś realne cele dzienne i tygodniowe, wiele osób mi to sugerowało i jak cel był w moim zasięgu, trzymałem się tego, to depo rosło, a teraz na dźwigni 1:3000 to kasuje jeden depozyt za drugim, za krótkie SL, za duże pozycje, itd. I to w sumie tyle.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

-rookie- pisze: Może dodaj do tego co robisz jakieś realne cele dzienne i tygodniowe, wiele osób mi to sugerowało i jak cel był w moim zasięgu, trzymałem się tego, to depo rosło, a teraz na dźwigni 1:3000 to kasuje jeden depozyt za drugim, za krótkie SL, za duże pozycje, itd. I to w sumie tyle.
Moje obecne cele to nie tracić. Nie mam ciśnienia, żeby jakiś konkretny wynik wykręcić.

Tak nie w temacie - ktoś wie jak się na tradingview przeciąga prostokąt? Chciałem wrzucić setup który planuję, i nie mogę prostokąta przenieść.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:
-rookie- pisze: Może dodaj do tego co robisz jakieś realne cele dzienne i tygodniowe, wiele osób mi to sugerowało i jak cel był w moim zasięgu, trzymałem się tego, to depo rosło, a teraz na dźwigni 1:3000 to kasuje jeden depozyt za drugim, za krótkie SL, za duże pozycje, itd. I to w sumie tyle.
Moje obecne cele to nie tracić. Nie mam ciśnienia, żeby jakiś konkretny wynik wykręcić.

Tak nie w temacie - ktoś wie jak się na tradingview przeciąga prostokąt? Chciałem wrzucić setup który planuję, i nie mogę prostokąta przenieść.
Złap go i upusc

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Udało mi się już przeciągnąć. Takie coś mi się na złocie rysuje. Mam ochotę jeśli dojdzie do retestu linii szyi otworzyć Lkę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ