Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Wniosłeś Tomasz w mój forexowy rozwój sporo rzeczy które mi się przydają. Może tego jeszcze nie widać, ale czuję że osiągam coraz większy progres, zaczynam więcej rzeczy dostrzegać, rozumieć. Niestety nigdy się nie wie, czy się nie brnie w ślepy zaułek, dopóki się tam człowiek nie znajdzie. Staram się zrozumieć każdego zarabiającego tradera, to w jaki sposób działa, czym się kieruje i wyciągnąć z tego kwintesencję. Wszystko w mojej strategii ewoluuje. Wpłaciłem pierwsze pieniądze realne, otworzyłem pierwszą, średniookresową transakcję. Zaczynam czuć się coraz pewniej. Zastanawiam się czy nie zainwestować większych pieniędzy. A jednocześnie nadal testy półautomatyczne na demo, rozwój strategii, dywersyfikacja. Poza tym, nie tylko forex jest w kręgu moich zainteresowań. Dzisiaj zrealizowałem na giełdzie moje +30% zysku. Co prawda od niewielkiej stosunkowo sumy, ale jest jednak satysfakcja, że coś w realu się posuwa też do przodu w rozwoju.
Nie wiem co Ci napisać, poprostu uważaj Paul!

Wszystkie potrzebne rzeczy są na wykresie :) to jest proste i logiczne!!
nie chce krytykować innych ale dla mnie wskaźniki-bo to są wsk sentyment, wolumen i jeszcze pare nowości
sa niepotrzebne wiesz dlaczego?
zamazują Ci obraz rynku
a są wskaznikami od jakis instytucji czyli masz nastepną niewiadomą (x,y, z)
Swiece masz realne -mała duza knoty poprostu to widzisz na wykresie
FE są realne tez, do tego 3 srednie, macd, i to wszystko cała strategia
bo
to wszystko to są inwestorzy ich emocje itp.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Te Fale Eliota jeszcze ciągle przede mną. Już sam zaczynam zauważać tą falistość wykresów, tylko jeszcze tego nie rozumiem jak narazie.

Nendo

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

PaulGilbert pisze:Napatrzyłem się na TJSa :-) Taka próba zagrania pod sentymenty, tylko teoretycznie zamiast stawiać Sl-a to zgodnie z tym co chłopaki tam robią powinienem otworzyć kolejną pozycję Sell gdzieś na szczycie tej zielonej - tak by mniej więcej Stoch pokazał. No i oni tam grają na m5 czy m15 a ja na niższym interwale niż H1 nie potrafię - H1 to dla mnie najniższy normalny interwał. Jakbym rzeczywiście zaczął od mniejszej pozycji i dołożył później drugą, to rzeczywiście to by weszło zgodnie z tym o czym mówił Rafał. Albo przynajmniej hedga mogłem dać i opuścić go wg wskazania stocha.
Hmm, zapatrzyłeś się ...
i zapomniałeś że na rynek wchodzimy z planem, bo coś ci się spodobało i chcesz wypróbować natychmiast. To błąd.
Wykonałeś trade zajmując pozycję na podstawie odczuć (emocji, odruchu) a nie planu, SWOJEGO planu. Wykonałeś JEDNĄ próbę i już wyciągasz wnioski że powinieneś zrobić tak lub tak. Jeśli się chce coś robić inaczej ustal najpierw reguły, przetestuj sobie napisz to i potem konsekwentnie zastosuj bo inaczej psujesz wszystko co do tej pory zrobiłeś czy nauczyłeś się ...
zobacz jak zachowuje się cena, to podstawa podstaw, każda niemal zmiana kierunku ruchu jest poprzedzona prostą formacją fraktala z trzech świec. High, higher high lower high lub low, lower low i higher low...
coś ci to mówi ??? JAkieś wnioski, dla siebie?
Screenshot_1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Chyba masz rację. Ładny rysunek, przyda się w dalszych obserwacjach.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Takie moje dzisiejsze podsumowanie dnia. Jedna transakcja, już na real, ale bardzo małe pozycje na razie, tak żeby było płynne przejście z demo na real. Jak będzie nadal wszystko dobrze szło, to powoli będę zwiększał.

Pozycja zamknięta na TP1, bo ta formacja była dosyć spora i przez to SL wylądował też dosyć daleko. W zasadzie powinienem przestawić na BE i czekać na TP2, ale to takie zagranie pod prąd ostatniego trendu, więc nie spodziewałem się, że może daleko zalecieć ta korekta. No i fajnie rozpocząć pierwsze zamknięcie w realu od zysku.

W zasadzie tak sobie myślę, że wrzucanie udanych wejść nie ma większego sensu. Więc może będę wrzucał tylko moje słabe zagrania, żebyście wskazywali ewentualne błędy, tak jak wczoraj.

Wniosek o obserwacji dzisiejszego dnia jest taki, że po długim ruchu ceny lepiej nie grać pierwszego pinbara, niezależnie od tego jakby obiecująco on nie wyglądał :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

A tu już aktualna pozycja, zgodna z zaleceniami kolegi Nendo i zgodna z trendem. SELL na edku po pinbarze, a jak się dobrze przyjrzeć, to nawet dwóch. Taki minus tylko, że noc idzie i jeśli nawet odjedzie to TP1, to zamiast zabezpieczyć na BE to będę pewnie spał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

:)
Dobry wniosek -NOC

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Takie moje dzisiejsze podsumowanie dnia. Jedna transakcja, już na real, ale bardzo małe pozycje na razie, tak żeby było płynne przejście z demo na real. Jak będzie nadal wszystko dobrze szło, to powoli będę zwiększał.

Pozycja zamknięta na TP1, bo ta formacja była dosyć spora i przez to SL wylądował też dosyć daleko. W zasadzie powinienem przestawić na BE i czekać na TP2, ale to takie zagranie pod prąd ostatniego trendu, więc nie spodziewałem się, że może daleko zalecieć ta korekta. No i fajnie rozpocząć pierwsze zamknięcie w realu od zysku.

W zasadzie tak sobie myślę, że wrzucanie udanych wejść nie ma większego sensu. Więc może będę wrzucał tylko moje słabe zagrania, żebyście wskazywali ewentualne błędy, tak jak wczoraj.

Wniosek o obserwacji dzisiejszego dnia jest taki, że po długim ruchu ceny lepiej nie grać pierwszego pinbara, niezależnie od tego jakby obiecująco on nie wyglądał :-)
Formacje dwu-świecowe i trzyświecowe graj

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Czyli żeby po pinbarze zaczekać na potwierdzenie?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: freakout »

podsunę małą radę - zwracaj uwagę na wybijane strefy ;) masz shorta ale cena najprawdopodobniej zretestuje niższy poziom w okolicach 1.1625 i wywali górą, dlatego należy zwracać uwagę na wszystkie obszary w których na przemian mamy świece spadkowe i wzrostowe, takie mini konsole :) no i patrz na formacje z H4 i D1, bo zawsze lepiej jest grać zgodnie z tym co jest wyżej
eurusd-h1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ