Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Rookie - z tego co zrozumiałem, to liczy się dany scenariusz. Muszą być cztery scenariusze, czyli cztery prawdopodobne przypadki, które mogą wystąpić. Nie wiesz z początku z góry który się zrealizuje, ale jesteś przygotowany na każdy z nich. Wychodzisz z zabezpieczenia w takim momencie, gdy jesteś w kluczonym punkcie danego scenariusza.
Czyli na przykład jeśli Twój założony opór nie zadziałał, to patrzysz gdzie jest kolejny i czy są oznaki, że on zadziała np. jeśli wskazują na to formacje świecowe, czy jest reakcja ceny. I wtedy korzystasz z tego.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

@PaulGilbert, pisanie scenariusza i ogólnie metode z tego posta trening-wejsc-t29948-190.html#p916056 mniej więcej zrozumiałem. Tutaj był np setup sardo 3 ukośne dno https://images82.fotosik.pl/1110/9dd6cb747263fd60.png , więc jak dochodzili do punktu 3 to można było zakładać że będą odbijali do góry a jeśli nie to hedge defensywny. Pytam ogólnie o samo podejście do zarabiania na takich hedge, jak on to sobie w głowie poukładał, musi być jakaś przewaga i wchodzi?, kiedy reaguje a kiedy nie? itp. Takie ogólne pytanie do tego co wrzucił. Może coś napisze pod koniec tygodnia o tym jeszcze...

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Też jestem ciekawy szerszych przemyśleń, jeśli byłaby taka możliwość :-)

A tymczasem skoro już trochę czasu minęło od ostatniego podsumowania, to zrobimy aktualizację. Jeśli się nigdzie nie machnąłem, to sytuacja aktualnie wygląda tak:

Pierwsze podsumowanie skończyło się na -2,5% i były 4 otwarte pozycje (16,17,19 i 20).

Obecnie to będzie tak:

16. +0,5%
17. +1,5%
19. +3%
20. 0.
21. +2%
22. +4%
23. +1%
24. +2%
25. +2%
26. +3%
27. 0;
28. +2%
29. -3%
30. -0,2%
31. 0;
32. otwarta

Stan rachunku wychodzi na to, że jest +18,3%.

Pierwszy wniosek jaki mi się nasuwa, to jeżeli uda mi się utrzymać dyscyplinę co do stawiania SLa i w dalszym ciągu nie będzie dużego drawdown i dużej serii strat, to wskazane będzie zwiększenie ryzyka na pozycję. Najpierw z około 1% na 5% a z czasem może nawet na 10%. Chociaż 5 % byłoby bardziej bezpieczną opcją. Ale gdyby jednak ryzykować 10%, to zamiast tych 18,3 wraz z tym co teraz otwarte na zysku byłoby 200% :-)

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

@PaulGilbert hedge na usd/jpy jest bezcelowy i dostaniesz minus, bo nie policzyłeś spreadu. Nie przegrałeś, więc nie ma sensu dawać defensywnych hedge . Na ofensywne za mało miejsca. Proponuję zrobić selekcję wejść:
dobre gbp/jpy ( tam masz dużo miejsca na balety)
słabe usd/jpy połowa ruchu przepadła, albo wziąć zysk od razu, albo dać sl+2 może nie wybije
złe usd/jpy - sell110,72(hipotetycznie) dać tp +2 może wróci i wskoczy
bardzo złe gold - hedge defensywne albo SL

@rookieHedge nie jest cudownym narzędziem do likwidowania strat. Hedge ma dać drugą szansę na odrobienie strat zamiast SL. Przykład: mam setup buy na dax - gram czy ignoruję? gram -daję buy 1 lot, przegrywam i na (powiedzmy) -25 pipsow zamykam dziurę dając hedge sell 1 lot. teraz bez względu gdzie mnie wykres zaniesie (np tydzień bym nie grał), to cały czas dziura jest na -25pips (ok 108zł) i mam następny setup sell (gram czy ignoruję) gram - zamykam 1 lot buy i oczekuję że spadnie 25 pipsów, jak spadnie 27 :p zamykam buy i po kłopocie, wpadło parę groszy. jeżeli pójdzie w górę i przegrywam, muszę wdrożyć h defensywne nr4 i zmniejszać expozycję.
Następna sprawa - nie wiem jak dać do kapitału -20% i bilansować. Ja tak nie gram, daję np. 1,25(dax)i jeżeli przegrywam, to nie czekam na -20% kapitału, tylko gdy widzę że przegrałem daję hedge. Lewarowanie jest tylko za zyski, więc też nie ma mowy o -20% kapitału, jest najwyżej strata zysku.

Obaj sobie zróbcie w arkuszu kalkulacyjnym (zobaczycie jakie to proste :lol: ) kalkulator hedge i próbujcie rozgrywać setupy np ta wtopa na gold - jak się wykręcić z tej straty?
Obrazek

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

sardo nunspa pisze:@PaulGilbert hedge na usd/jpy jest bezcelowy i dostaniesz minus, bo nie policzyłeś spreadu.
Nie przegrałeś, więc nie ma sensu dawać defensywnych hedge . Na ofensywne za mało miejsca.
Robił początkowo za SL, ale jak się obudziłem i pozycja była na plusie to go przestawiłem. Oczywiście trzeba było postawić SL normalnego i usunąć zlecenie oczekujące, ale tak bardziej z ciekawości, dla treningu po prostu, przesunąłem oczekującego BUY.

sardo nunspa pisze:
próbujcie rozgrywać setupy np ta wtopa na gold - jak się wykręcić z tej straty?
Jak bym wtedy zamiast zamykać zahedgował, to teraz bym próbował na tym oporze który się zbliża z tego wyleźć :-)

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

PaulGilbert pisze:
Jak bym wtedy zamiast zamykać zahedgował, to teraz bym próbował na tym oporze który się zbliża z tego wyleźć :-)
:lol: co ja bym zrobił? gdy już widzę wykres po lewej stronie... Expertem od wczorajszej sesji bym się zrobił :p .
Zrób kalkulator i zrób symulację - mylisz się 10 razy pod rząd, stosujesz HD 4 i jak wyglądasz po tych 10 wtopach :?:
Obrazek

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Sardo, bez kalkulatora można wyliczyć, że każda kolejna szansa to nowe prawdopodobieństwo wyjścia ze straty. Będzie ono powiązane z moją ogólną skutecznością wejść. W dodatku prawdopodobieństwo to jest odwrotnie proporcjonalne do wielkości sl-a. Na te właśnie cechy hedga otworzyłeś mi oczy. :D To to moje gdybanie nad złotem natomiast to tylko przykład tego, że błędem było nieużycie wcześniej hedga, a nie że po czasie można być ekspertem lewej strony :-) Zresztą nadal nie wiadomo z góry czy kolejny opór zadziała, ale jest po po prostu kolejna szansa czyli nowe prawdopodobieństwo.

Nendo

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Paul, osiągnąłeś bardzo dobry wynik, szczególnie bardzo ładnie wygląda DD. Masz próbę 30 trejdów co jest zdecydowanie za mało aby oceniać system gry jaki stosujesz. Nie zajmowałby się żadnymi modyfikacjami systemu czy zarządzania zanim nie osiągniesz grupy kontrolnej rozsądnej wielkości bo inaczej nie będziesz miał prawdziwego obrazu swojej gry, nie będziesz miał wiarygodnej statystyki.
Wprowadzając usprawnienia teraz zmieniasz coś co nawet jeszcze nie wiesz jak wygląda, jak zatem będziesz porównywał otrzymane wyniki? Z czym będziesz je porównywał?
Robisz dobrą robotę i nie zaprzepaść jej poprzez zmienianie czegoś czego nie zakończyłeś. Zbuduj właściwej wielkości grupę kontrolną i dopiero potem wprowadzaj zmiana budując kolejną grupę kontrolną Pisząc wcześniej o złym wpływie każdego forum, właśnie poprzez wprowadzanie zmian w NIESKOŃCZONYM projekcie zniszczysz wyniki projektu, nie będziesz wiedział NIC. Zmarnujesz dużo pracy i swojego czasu.
Powracając do tekstu jaki ci przesłałem masz obraz symulacji (te same założenia )kiedy dowiadujesz się czy system jest dochodowy, dopiero po ok 250 trejdach najgorszy nawet scenariusz jest dochodowy a twoje wyniki MOGĄ być którąś ze 100 pokazanych, nie wiesz którą oczywiście
Screenshot_3.png
Zwiększając pozycję z 1% do 5% zauważ co się dzieje z systemem... może nie być dochodowy nawet po 500 trejdach
Screenshot_5.png
Pomyśl o tym, nie wpadaj w Danboizm, opanuj swoja chciwość

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Może i racja. Tym bardziej, że skoro były w ostatnim czasie całkiem niezłe zagrania, to statystyka podpowiada, że teraz powinny być gorsze.

A tymczasem, po odpaleniu konta takie zmiany:

Na GBPJPY zadziałało zabezpieczenie. A można było zamknąć połowę pozycji po przekroczeniu 2% i nie czekać z całością na 3%. Ale nigdy nie wiadomo. Samo zabezpieczenie przestawiłem wczoraj trochę niżej, bo rzeczywiście zapomniałem, że to nie typowy SL i trzeba uwzględnić spready obydwu pozycji. Tym razem więc parę pipsów na plus, chociaż to moim zdaniem w zasadzie pomijalny margines.

No i odpaliło się złoto Lka z oczekującej. Przestawiam na BE. Wrzucę screena obrazującego po pracy.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Może i racja. Tym bardziej, że skoro były w ostatnim czasie całkiem niezłe zagrania, to statystyka podpowiada, że teraz powinny być gorsze.

A tymczasem, po odpaleniu konta takie zmiany:

Na GBPJPY zadziałało zabezpieczenie. A można było zamknąć połowę pozycji po przekroczeniu 2% i nie czekać z całością na 3%. Ale nigdy nie wiadomo. Samo zabezpieczenie przestawiłem wczoraj trochę niżej, bo rzeczywiście zapomniałem, że to nie typowy SL i trzeba uwzględnić spready obydwu pozycji. Tym razem więc parę pipsów na plus, chociaż to moim zdaniem w zasadzie pomijalny margines.

No i odpaliło się złoto Lka z oczekującej. Przestawiam na BE. Wrzucę screena obrazującego po pracy.
I trzymasz dalej sell :?:
po co
wejscie ładne w niedziele w nocy realizacja zysków i idzie dalej gdzie powinnien
dalszych sukcesów Paull
Pozdro

ODPOWIEDZ