Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pozycja 6; BUY FUS500 w związku z wybiciem z trójkąta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pozycja nr 7 z oczekującego: AUD/NZD. BUY.

W pozycji nr 6 SL przestawiony nieco bliżej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pozycja nr 5 zamknięta z zyskiem wprawdzie niewielkim, ale gdzieś w wielskości odwrotności pierwotnego SL, po jego przestawieniu. Pozycja 6 przestawiona na BE.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Pozycja nr 5 zamknięta z zyskiem wprawdzie niewielkim, ale gdzieś w wielskości odwrotności pierwotnego SL, po jego przestawieniu. Pozycja 6 przestawiona na BE.
Ulubieniec GJ :) w najlepszym układzie miałbyś zysk wynikajacy z relacji 1d3 a moze i 1d2-czyli duzo wiecej!
tak jak pisałem wczesniej ciekaw byłem zamkniecia tej pozycji ,
samo zamkniecie tak jak pisał tez blondyn wynika z analizy i dobrego tez wejscia!
Wg mojej analizy była to korekta płaska nieregularna w ruchu spadkowym i nalezało szybko realizowac zyski,
trzymanie stratnych i zyskownych pozycji wynika z tego za bardzo nie ma sensu
trzeba miec dobra statystyke :564:
ale dobrze ze to tylko testy na demo
Pozdrawiam

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Granie na demo jest nudne. Jeszcze z kilka pozycji i jak tak dalej pójdzie to coś wpłacę na rachunek z mikrolotami. Przynajmniej będzie jakaś rozrywka :-)
Nie zgadzam się natomiast z tym, że granie długoterminowe nie ma sensu. Wiadomo, że daytraderzy pewnie większe zyski osiągną w szybszym czasie, ale chciałbym spróbować grać średnioterminowo. Natomiast możesz mieć rację, że można zapewne wyszukać bardziej precyzyjne wejścia na mniejszych interwałach czasowych. Po to jest ten dziennik, żeby potestować różne ewentualności.

A teraz takie pytanie z innej beczki: mógłby ktoś podpowiedzieć, jak się robi taki wykres gdzie są zaznaczone pozycje które się miało? Chodzi mi o takie strzałki przy otwarciu i zamknięciu pozycji i łączący je taki przerywany odcinek. Wrzucałbym takie screeny to może byłoby to jeszcze bardziej przejrzyste.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Granie na demo jest nudne. Jeszcze z kilka pozycji i jak tak dalej pójdzie to coś wpłacę na rachunek z mikrolotami. Przynajmniej będzie jakaś rozrywka :-)
Nie zgadzam się natomiast z tym, że granie długoterminowe nie ma sensu. Wiadomo, że daytraderzy pewnie większe zyski osiągną w szybszym czasie, ale chciałbym spróbować grać średnioterminowo. Natomiast możesz mieć rację, że można zapewne wyszukać bardziej precyzyjne wejścia na mniejszych interwałach czasowych. Po to jest ten dziennik, żeby potestować różne ewentualności.

A teraz takie pytanie z innej beczki: mógłby ktoś podpowiedzieć, jak się robi taki wykres gdzie są zaznaczone pozycje które się miało? Chodzi mi o takie strzałki przy otwarciu i zamknięciu pozycji i łączący je taki przerywany odcinek. Wrzucałbym takie screeny to może byłoby to jeszcze bardziej przejrzyste.
Chodzi mi tez o SM
tak robią najwięksi,
realizują swoje zyski w konkretnym miejscu i uciekają
bo mają zarobione swoje 3 % i nic mu wiecej nie trzeba bo on jest z tego rozliczany
a ja jak chce isc z rynkiem musze choc troszeczke przypasować sie do nich, Ot co


historia rachunku :arrow: znaczysz pozycje i weź i upuść ją na wykresie
Pozdrawiam

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Dzięki Tomku za podpowiedź.

Pozycja 8: Ska na USD/CHF: tym razem mała. 0,5% SL do około 5% zysku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pozycja 8: przestawiona na BE.

Podsumowując przed weekendem: pozycje 6, 7 i 8 otwarte, na plusie, zabezpieczone na BE.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

zostawiasz pozycje na weekend, nawet z BE? zdajesz sobie sprawę, że jak mocodawcy Trumpa (czyli amerykański przemysł zbrojeniowy) podpuszczą go aby w niedzielę pierdyknał Iranowi kilka kierowanych pocisków to możesz mieć dopłatę? wiem wiem, demo. Ale na demo musisz mieć takie nawyki jak na realu. Imho pozycja na franku to łapanie rakiety, zrobią ci FBO i będziesz miał po SLu, poczekaj na wybicie z tej konsolidacji.
na załączonym wykresie masz takie najprostsze ideowe scenariusze, typowo książkowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Masz rację. Ale jeśli chcę inwestować średnioterminowo to też powinienem na weekendy zamykać pozycje albo je hedgować? Muszę to przemyśleć. Tak często w życiu się takie przypadki nie zdarzają, jak wybuch wojny albo jakieś krachy. Trzeba by mieć niewielkie depo, żeby od razu wywaliło.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 18:05 przez PaulGilbert, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ