Trading Jam Session

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

Jak by nie patrzeć - powiało trochę świeżością i za to szacun.
Dal Ahmed: oni jakoś tak w czwartki się spotykają na Mordorze w Warszawie (dokładnego nr nie znam).
Nie wiem czy trzeba zglosić wcześniej akces.
Pzdr. R.

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

Ahmed pisze:Witam, może ktoś napisze gdzie i kiedy odbywa się kolejne spotkanie(fb nie mam)?
z fb
#26 Trading Jam Session odbędzie się w tym samym miejscu, co #25
Emotikon smile
Tj. Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37 Piętro 5te, sala Warszawa, godziny 8:00-20:00.
Gościem specjalnym będzie Mateusz Janus - Trader indywidualny, stażysta w Norges Bank (Norweskim Banku Centralnym), związany z rynkami finansowymi od 5 lat. Temat - Mechanika rynku, czyli trading bez wskaźników.
Obok obiektu jest parking płatny 5zł/h. Niedaleko jest parking darmowy przy Stadionie Narodowym, a stamtąd również jest idealny dojazd metrem - 3 stacje.
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Szacuneczek Rafał, konkretnie bez pier... farmazonów.

Wiele razy pojawiały się tego typu pomysły ale w końcu dzieje się.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

http://www.inwestortv.pl/film/piramida- ... 102015,128
W ostatnich minutach Rafał poszedł po bandzie a konkretnie po "szkoleniowcach" za co chwała.
Generalnie, bardzo ciekawy wykład. Ludzka natura i nasza emocjonalność to tematyka cholernie nie doceniana przez wielu z nas.
Pozdr. R.

Awatar użytkownika
Venomouss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 618
Rejestracja: 31 lip 2014, 10:43

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: Venomouss »

dla mnie jak i pewnie dla wielu - konkret. nie ma co komentować za dużo. twór ewoluuje w dobrą stronę.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Przeniesione z innego tematu:
cbear pisze:
Forex nawigator ma taką opinie na jaką sobie zasłużył i poziom jaki reprezentują tu ludzie. Ot takie leśne dziadki na etacie sfrustrowani, że nie potrafią zrobić miliona z doskoku i płacz, że na youtube im nie pokażą palcem gdzie mają wejść i wyjść. Smutne i prawdziwe, a zamiast wziąść sprawy w swoje ręce i pracować nad sobą to szukają sposobu, który da ponadprzeciętną kase za nic
Dzięki - to ja. Tak nie zarabiam, tak szukam po necie inspiracji, tak czasem wywalam tu frustrację. Nie znalazłem na TJS inspiracji, parę wątków mi się nie spodobało i o tym napisałem. Nie nazywam złodziejami,oszustami itp. Mam problem z tym czy mogę się nazwać traderem bo nie zarabiam i nie zarabiałem. Mam wątpliwości czy ktoś jest traderem jeśli wyłapał parę złotych strzałów, i czy warto go naśladować. Piszę o tym na forum dla traderów. Coś jeszcze?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

nash13
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2014, 20:31

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: nash13 »

Mpapiez pisze:Coż mogę powiedzieć :) - "WoW".

0,5 mln zł z 80k w tak krótkim czasie to już naprawdę coś.
Cieszę się, że się ktoś na tym forum ujawnił, ktoś kto naprawde potrafi, to daje mega mocnego kopa do działania.

Cóż, szkoda że mieszkam zbyt daleko i nie mam czasu, żeby dołączyć do was na live :), ale może kiedyś uda mi się wyrwać ze swoich zajęć, to jak by była możliwość, to chętnie bym wpadł na piwko.

Póki co śledzę grupę na FB - gratuluje jeszcze raz.
u mnie 240k pln z 10k w 1.5 miesiaca, nie naleze do nich (trading jam session) ale ciekawy projekt

Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

Fajnie, że gość pokazuje te statementy i, że rzeczywiście wszystko wskazuje na to, że mu się udało. Trochę śmiesznie jak początkowe komentarze (te na FB), to same "co on wie, nawet nie stał koło platformy" itp., a po jakimś czasie, komentarze do tej samej treści, to "geniusz, może jak stanę blisko niego, to uda mi się uszczknąć trochę wiedzy".

I właśnie tak się zacząłem zastanawiać... Czy ktoś, kto był na TJS może obiektywnie nam powiedzieć jak to wygląda? Czy cały fenomen polega na tym, że facet pokazał i udowodnił, że jemu się udało i tylko to wszystkich przyciąga? Czy właśnie rzeczywiście pokazuje na czym polega jego gra, jak podejmuje decyzje, w jaki sposób zarządza pozycją itp?

Tak mnie jeszcze tchnęło, bo na początku tego wątku pojawiły się komentarze w stylu "kto zauważył błąd logiczny?". Przejrzałem kilka filmików na InwestorTV i zastanawiam się do czego konkretnie te komentarze się odnosiły. Pytam serio, nie złośliwie. Po prostu filmik, do którego prowadzi link z tego wątku jest relacją z przelania kasy z konta brokera na rachunek bankowy :roll:

W każdym razie powtarzalne wyniki na poziomie 3000% w miesiąc, to chyba spełnienie marzeń każdego z forum.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, ja pisałem o błędzie logicznym ;). Ale przyznam, że moje czepialstwo było spowodowane złym doborem słów przez Rafała ;). Cały czas powielało się hasło "oskubać brokera". Jeśli ktoś skubie typowo brokera (a nie rynek) i jeszcze chwali się tym publicznie na prawo i lewo to sam sprowadza na siebie kłopoty w postaci dealing desku i innych cudów, które brokerzy fundują takim traderom - czyli zaraz stracilibyśmy możliwość dalszej swobodnej gry. No ale jeśli nie jest to scalping/latency arbitrage/HFT i inne tylko gra krótko/średnio-terminowa z piramidowaniem pozycji, gdzie nawet przeciętny MM bez problemu może się przed tym zabezpieczyć to wręcz przeciwnie - nabijamy brokerowi kieszeń, a nie go skubiemy ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

raposo pisze:Tak, ja pisałem o błędzie logicznym ;). Ale przyznam, że moje czepialstwo było spowodowane złym doborem słów przez Rafała ;).
Aaa, czyli o to chodziło :) Rozumiem. Ja też jak widzę gdzieś "brokerzy go nienawidzą, jego metoda zarabiania może zrujnować cały biznes brokerski w USA", to tylko pukam się w czoło (hmm, teraz sobie uświadomiłem dlaczego często boli mnie głowa).

Ok, ale czekamy dalej. Może ktoś będzie w stanie powiedzieć coś więcej o samym podejściu Rafała, czy to jest jakaś konkretna metoda itp.

ODPOWIEDZ