Trading Jam Session

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

damsx6 pisze:Zamiast tworzyć jakąś wspólną myśl tradingu to nie. Lepiej negować wszystko. I tak później wygląda Polski trading, ze zarabia parę %. Dzięki temu jesteśmy sporo do tyłu w stosunku do innych państw z tradingiem.
Zacny to cel, ale jest małe ale nie byłem na TJS i nie mam pojęcia co tam się normalnie dzieje ale patrząc po publikowanych filmach odnosi się wrażenie, że większość przychodzi coś sprzedać a nie tworzyć myśl. Poza tym dla mnie to dziwne, że udział brokerów jest taki ważny, wynajem pomieszczenia to nie są jakieś wielkie koszty.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
damsx6
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 03 mar 2014, 20:00

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: damsx6 »

Mustafa pisze:
damsx6 pisze:Zamiast tworzyć jakąś wspólną myśl tradingu to nie. Lepiej negować wszystko. I tak później wygląda Polski trading, ze zarabia parę %. Dzięki temu jesteśmy sporo do tyłu w stosunku do innych państw z tradingiem.
Zacny to cel, ale jest małe ale nie byłem na TJS i nie mam pojęcia co tam się normalnie dzieje ale patrząc po publikowanych filmach odnosi się wrażenie, że większość przychodzi coś sprzedać a nie tworzyć myśl. Poza tym dla mnie to dziwne, że udział brokerów jest taki ważny, wynajem pomieszczenia to nie są jakieś wielkie koszty.
Ocenianie działalności TJS jedynie po filmach jest zbyt powierzchowne. Te filmy to zaledwie malutka część całego przedsięwzięcia. Spotkanie w czwartki trwa od rana do wieczora. A nagrania trwają godzinę, dwie. Do tego w ciągu tygodnia funkcjonuje Trading Room. Proponuję się przejechać, zobaczyć, a wtedy wszystko stanie się jasne :) Idea TJS jest taka, żeby jego zasięg objął całą Polskę w postaci jego małych odłamów. Co do wynajmu to owszem, nie są to jakieś wielkie koszty. Większym problem jest zorganizowanie osób chętnych do takiego wynajmu.
Pomyślności.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Tylko jeżeli TJS jest takie otwarte na osoby, które nie są sprzedawcami, to dlaczego gość z ForexCity, który chciał pokazać swoją metodę i live trading nie otrzymał takiej możliwości? Chodzi o to, że konkurencja, czy o to, że nie jest szkoleniowcem chcącym coś sprzedać?

Jeśli chcecie zachęcić ludzi do uczestnictwa w tej inicjatywie, to może w takim razie na filmikach ujmiejcie tą "ciekawszą" część, a dla siebie pozostawcie marne wypociny szkoleniowców na temat tego jak robi się 100% w miesiąc rysując kreski w oparciu o fazy księżyca.

A jechać kilkaset kilometrów po to, żeby zobaczyć bandę dorosłych ludzi masturbujących się na widok 2 krótkookresowych statementów z okrągłymi sumkami mi się nie uśmiecha...

Jeśli nie jesteście w stanie pogodzić się z jakąkolwiek krytyką odnośnie tej inicjatywy, to pozostańcie w Waszej zamkniętej grupie na fb, gdzie będą tylko osoby udzielające się w ramach tego kółka wzajemnej adoracji ;) Bo zbyt długo interesuję się rynkiem, żeby nie wiedzieć kiedy ktoś chce komuś coś sprzedać i to, że jeżeli za coś się nie płaci bezpośrednio, nie znaczy, że nie płaci się za to w ogóle. Bo jeśli ogłaszacie się na publicznym forum to raczej normalne, że nie każdy będzie Waszą inicjatywą tak bardzo podekscytowany jak Wy.

A co do Szwajcara to "uczepiłem się" tych strat dlatego, że na tym forum to było jedyne co pokazał, a na innych forach raczej niewiele się udzielam. Odnośnie tego całego piramidowania, to naprawdę nie jest recepta na nie wiadomo jakie zyski. Piramidowanie pozwala na "wygładzenie" linii kapitału i nic więcej. Można to udowodnić pierwszą lepszą symulacją. Żadne MM w długim terminie nie zrobi z sytemu, który nie ma określonej zależności pomiędzy RR a skutecznością, maszynki do zarabiania pieniędzy. To są podstawy matematyki.

I nazywanie trollem każdego kto ma odmienne zdanie od Was jest bardzo infantylne.

Damian mam pytanie, to jest Twoje konto? http://www.myfxbook.com/members/Damsx6/ ... ey/1162964 Tak wygląda to "haratanie" pipsów w wydaniu TJS? Każdy miesiąc w tym roku na minusie? Bo jak tak, to obawiam się, że ta część TJS nieuchwycona na filmikach nie jest chyba tak wartościowa jak to mogłoby się wydawać.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Pablo90
Trollu zapominasz specjalnie o moich 70k PLN profitu.
Tak samo to pokazalem rok temu jak strate 9.5k PLN.
Takze na navi jestem okolo 60k PLN do przodu.

Co do piramidowania zyskow to nie znasz sie wcale i nic nie pokazales sam. Dla kazdego jestes tylko bajarzem z navi jak ograniczasz sie do tego poletka. Tylko Maxa Idzika wykryles a tak to same brednie piszesz.

A trollem to nazywam cie ja, nikt inny. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Za pokazywanie wybiórczo jak TVN.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

@Pablo90
Szczerze powiedziawszy Twoje podejście mnie zadziwia. Uważam TJS zafantastyczną inicjatywę i i kompletnie nie słyszę tu fałszywych nut. Rafalz, który zresztą szalał na grupach newsowych jeszcze w poprzednim stuleciu he he "wyharatał" raz pół bańki drugi raz bańkę i mamy się tym nie podniecać? Daj spokój...Takie strzały to przecież sól foreksu, koleś nie dość, że pokazał, że można, to jeszcze bardzo dokłądnie opisał jak to zrobił. Czego chcesz więcej? A poza tym, troszkę nie znasz mentalności gościa, który przytulił pierwszą bańkę. Czy chce tego, czy nie, automatycznie włącza się GOD MODE. Taki człowiek już nigdy nie będzie rozumował jak szkoleniowiec. Wezmę za kurs pięć stówek, a jak złapię 10 kursantów to będę miał pięć tysiaków.To już nie ta skala. Podobnie wielu nie potrafiło zrozumieć twórców Linuxa, jakże tak można dawać za darmo soft nad którym się tygodnie ślęczało. A jeżeli za parę lat TJS stanie się brandem wartym wiele milionów baksów wcale mnie nie będzie gorszyło jak twórcy będą mieli jakieś profity. Ja na tym sporcie zęby pozjadałem, mam alergię na kolesi, którzy boczną furtką chcą mi coś wcisnąć, ale tutaj drugiego dna według mnie nie ma. Powiało taką świeżością, że aż miło.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

nieudacznik z całym szacunkiem dla Ciebie, ale jeśli Twoja znajomość foreksu jest taka sama jak znajomość historii systemu Linux to nie dziwię się, że pewnych rzeczy nie dostrzegasz ;) Linux został udostępniony jako niewielki projekt studencki, a twórca był jeden a nie kilku... I nikt się nie pukał w głowę, że został udostępniony za darmo, bo był to mały projekt uczelniany. A obecnie większość znaczących dystrybucji Linuksa tworzona jest przez korporacje, które bynajmniej, nie koniecznie udostępniają go za darmo ;)
Jedyna analogia jaką tu widzę jest taka - wydaje się, że Linux jest darmowy, a jednak nie do końca tak jest ;)

A dlaczego się nie podniecać zarobionym milionem? Bo był to jeden strzał w kilka tygodni. Statement z roku albo dwóch to już jest jakiś "track record" i można nieco więcej na ten temat powiedzieć. I co rozumiesz przez dokładne opisanie strategii? Wejścia na pałę i gra bez SL? Zajebista strategia. W konkursach przyjmują podobne podejście i często osiągają większe stopy zwrotu i co z tego? Potem się okazuje, że to osoby, które foreksem zainteresowały się dwa miesiące wcześniej a strategię oparły na broszurach dostarczanych przez brokerów... A dla niektórych konto realne z 50 000 PLN jest jak demo, bo są to pieniądze, które mogą stracić.

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

To prawda, ekspertem od Linuxa nie jestem. chociaż musze się pochwalić, że spotkałem nawet Linusa T. osobiście. I jako student byłem w zespole, który budował pierwszy polski mikrokomputer, ale za bardzo się od tamtego czasu nie rozwinąłem he he... A jakby moja znajomość foreksu była większa to miałbym inną ksywkę. Ale tak po znajomości przelej kilka kropli ze swojego kubła wiedzy i zdradź jak można hedżując wykręcić bańkę, nawet na wielu rachunkach. Przyznam, że to jeden z zabawniejszych tekstów jakie czytałem.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Pablo90
Kolejne brednie, pisz konkrety a nie lejesz wodę.
Zysk RZ rzędu około 3000% to 30x konto początkowe. Pokaż tymi swoimi wygładzonymi sposobami ze stałym RR takie wyniki w czasie 1-2miesięcy.

Tylko na DAXie można takie coś wykręcać. Piramidowałeś kiedyś DAXa? Jak nie to jesteś dziecina jeszcze w temacie spekulacji.

Otóż na ruchu 10% DAXa, czyli 1000pkt można piramidując zyski zrobić 100x konto jeśli jest trend bez większych korekt. Waluty to wiadomo 80% czasu w konsoli, 10% fałszywe wybicia, a trendy to ostatnie 10%. A dzieciaki ze stałym RR myślą, że podbiją rynek. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Rynek jest cykliczny, jest okres konsoli, a potem okres trendów. Jak te swoje stałe RR zastosujesz do obu tych okresów to płacisz tylko spread i prowizje, a na transakcjach średnio wychodzisz na 0, a pochyła krzywa equity leci w dół poganiana wygładzonymi trejdami z EA, które tam upichcasz na stałym RR.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

@nieudacznik
Zdanie o hedgu usunąłem, bo jak sądziłem wtedy wszyscy będą się odnosić tylko do tego jednego zdania.
No więc już piszę:
- wkładasz na jedno konto 1 000 000 $, na drugie 50 000 $,
- otwierasz przeciwstawne pozycje na obu rachunkach, w ten sposób "przelewasz" pieniądze z rachunku na rachunek,
- jeżeli złoży się akurat tak, że na tym koncie 50 000 $ będą w większości transakcje zyskowne, bum - bańka w krótkim czasie minus oczywiście koszty otwarcia pozycji,
- potem oczywiście prezentujesz tylko ten zyskowny rachunek,
- można robić kombinacje przy użyciu wielu rachunków, np. wszystkie po 50 000 PLN, wtedy nie trzeba mieć szczęścia, żeby pieniądze "przelały" się na odpowiedni rachunek.
Mam nadzieje, że Cię rozbawiłem wystarczająco mocno ;) Ksywka chyba właściwa niestety.

@Szwajcar
1. Nie napisałem nic o stałym RR, więc nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy ;) Chyba, że według Twojej wiedzy można grać tylko albo ze stałym RR albo piramidować i nie ma innej drogi prowadzenia pozycji :P
2. Teraz DAX, wcześniej to samo mówiłeś o walutach, potem wyczyściłeś konto. Teraz będziesz grał na DAX'ie znowu wyzerujesz rachunek i znajdziesz inny rynek, gdzie akurat panuje jakiś trend i będziesz mówił jaki to super rynek do gry ;)
3. Może jestem dzieciną w spekulacji, nawet jeśli oznacza to tylko tyle, że zdaję sobie sprawę, że piramidowanie nie zrobi ze stratnego systemu wejść systemu zyskownego, ale najwyraźniej musisz wyzerować jeszcze parę depozytów, żeby się o tym przekonać. I nawet jeśli oznacza to tylko tyle, że nie gram na DAX'ie... Ty też nie grasz, grasz na CFD na DAX'ie a to spora różnica w porównaniu do np. futures, zwłaszcza jeśli wpłaca się pieniądze do brokerów wątpliwej jakości, bo dają bonus na start ;) A potem się płacze, że nie można wybrać pieniędzy...
4. No rynek jest cykliczny, jak zerowanie przez Ciebie rachunków ;) Bo w konsoli piramidowanie zysków będzie powodować tylko straty, jeśli w ogóle jakieś zyski będą...
5. Kiedy szkolenia z piramidowania? Czy wystarczy Ci bycie "guru" foreksu? :)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Trading Jam Session

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

@Pablo90
Nie, nie rozbawiłeś mnie. To, że jak mawia młodzież nie kumasz bazy, to pikuś. Ale to, że jesteś regularnym frustratem to już większy problem. Jeszcze wrzodów dostaniesz...

ODPOWIEDZ