Trading --> biznes.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
kubarzeznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:16

Re: Trading --> biznes.

Nieprzeczytany post autor: kubarzeznik »

Dalszy ciąg zagrania na DAX.
Trochę się wydygałem i na koniec podfali I fali 5 sprzedałem pozycję z + 29 pips na koncie. Nie jestem pewny czy to ( zgodnie z moimi obliczeniami) korekta I podfali czy może już koniec całej krótkiej fali 5.
W przybliżeniu, na wykresie minutowym, powstała ładna korekta abc podfali I. Trójfalowe a i c oraz pięciofalowa b. Ustawiłem zlecenie kupna po przebiciu szczytu fali b. Liczę, że wtedy powstanie podfala III fali 5.
Ewentualny SL, gdy zlecenie będzie aktywne - na poziomie dołka fali c.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kubarzeznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:16

Re: Trading --> biznes.

Nieprzeczytany post autor: kubarzeznik »

Dalej DAX.
Jak do tej pory dobrze odczytywałem fale elliotta na wykresie ale nie przekładałem tego na maksymalną ilość pipsów. Dużą część z fali I i III zgarnąłem jako zysk ale mogłem więcej. Teraz szukam szczytu fali 5 i korekty. W sumie to chyba już znalazłem.. mam nadzieję, że rynek nie rozwieje moich nadziei na zyski :roll:

Wydaje mi się, żę 5 fala właśnie się zakończyła, ustawiłem zlecenie sprzedaży po 11423.6.
SL (powyżej ostatniego szczytu) = 11441,5 .
Do stracenia 18 pipsów, a teoretyczne zyski mogą być sowite. Czekam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kubarzeznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:16

Re: Trading --> biznes.

Nieprzeczytany post autor: kubarzeznik »

Dzisiejsza wisienka na torcie. Poprzednie poszukiwanie końca fali 5 zakończyło się SL i -18 pipsów ..ale przyczaiłem się na atak na spadki i ponowiłem tą samą strategię tylko w bezpieczniejszej wersji.
Dzięki dziennikowi doszedłem do wniosku, że dużo lepiej wychodze na transakcjach, gdy nie szukam szczytów i dołków lecz czekam aż przewidywany przeze mnie kierunek ruch przebije poprzedni szczyt lub dołek. Wiadomo, że zgarnę wtedy mniej pipsów ale w zamian za to mam dodatkowe potwierdzenie mojego liczenia fal.
Mam zbyt duży uraz do tracenia pieniędzy :mrgreen:

Właśnie tak zrobiłem w ostatnim zagraniu. Podejrzewałem, że fala 5 powinna się już kończyć ale poczekałem gdy korekta przebije dołek podfali IV fali 5 i wtedy włączyłem się do dynamicznego ruchu w dół.
Jestem bardzo zadowolony z tego zagrania.

Liczę na 11158,2 od tamtego miejsca będę się rozglądał za zmianą kierunku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kubarzeznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:16

Re: Trading --> biznes.

Nieprzeczytany post autor: kubarzeznik »

Plan na kolejne zagranie
Gold.
Tworzy się 5 fala. Zlecenie sell ustawione poniżej podfali IV fali 5 --> 1186,32. Mam nadzieję, że fala 5 nie będzie długa. Jeśli bardzo przebije szczyt fali 3 to zacznę liczyć fale od nowa :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kubarzeznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:16

Re: Trading --> biznes.

Nieprzeczytany post autor: kubarzeznik »

Miałem tygodniową przerwę od tradingu z powodu wakacji. Myślę, że nikt za bardzo nie cierpiał z tego powodu więc piszę to czysto informacyjnie :) :568:
Dziś nowy plan na hiszpański indeks.
IBEX jest w ciekawym miejscu. Liczę na to, że niedługo zacznie się tworzyć podfala V fali 5. Najlepiej widoczne jest to na wykresie weekendowym. Na wykresie dziennym staram się znaleźć koniec korekty fali III. W teorii, przynajmniej tej, którą ja czytałem fala C kończy się przy największym wolumenie dla danej korekty. Nie jest to bardzo klarowne na D1. Co prawda w przeciągu 3 ostatnich dni wystąpił największy wolumen ale nie utworzył się nowy dołek.
Teraz kącik małego marzyciela. Na wykresie dziennym zaznaczyłem miejsce korekty gdzie fala A=C. Oczywiście gdyby wykres spadł niżej to byłoby jeszcze lepiej. Wtedy poczekam na znaczący wolumen i sprawa będzie jasna. Tworzące się pinbary z knotem do góry też pokazują, że indeks ma "ochotę" na nowy dołek. Czerwoną linią zaznaczyłem miejsce ewentualnego zakupu.
17 - wykres Weekly
18 - wykres Daily
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kubarzeznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:16

Re: Trading --> biznes.

Nieprzeczytany post autor: kubarzeznik »

Czekam na ibex i nie mogę się doczekać. W międzyczasie zająłem się pierwszy raz w życiu miedzią. Na wykresie pojawiła się, w mojej opinii, ciekawa sytuacja.
W przedziale czasowym M30 powstało 5 fal i czas na korektę ABC. Ustawiłem zlecenie sell stop pod wielkim pinbarem po cenie 5574.
Myślę, że TP to co najmniej Fibo = 61.8 czyli ---> 5400.

Zaskoczył mnie duży spread. W sumie mogłem to lepiej sprawdzić ale jako początkujący lamus zagapiłem się :oops: Przez to nie będę więcej grał na miedzi. Chciałem ustawić SL nad pinbarem czyli 5701 ale to byłyby za duże ew straty. Musze teraz cały czas siedzieć przy wykresie i monitorować co się dzieje :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kubarzeznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:16

Re: Trading --> biznes.

Nieprzeczytany post autor: kubarzeznik »

Trade na miedzi zamknięty. Myfxbook podaje mi 7000 pipsów zysku :564: . Sprzedałem na otwarciu sesji, bo jednak nie czuję się pewnie na tym rynku i odpuszczam z dużym zyskiem. Znów skupię się na hiszpańskim indeksie, bo rysuje się ciekawa sytuacja!

Awatar użytkownika
kubarzeznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:16

Re: Trading --> biznes.

Nieprzeczytany post autor: kubarzeznik »

Zagranie na IBEX 35.

Sell = 11142. Według moich obliczeń powstaje V podfala 5 fali. Chce zagrać bezpiecznie i poczekać, aż wykres przełamie ostatni dołek, bo bedzie to oznaczało rozpoczęcie się korekty ABC. Zmniejszający się wolumen przy ciągłym wzroście indeksu też dobrze wróży spadkom. Gdy już moje zlecenie się wykona to ustawie SL tuż ponad końcem fali 5.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kubarzeznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:16

Re: Trading --> biznes.

Nieprzeczytany post autor: kubarzeznik »

Mały update.
Postanowiłem nie czekać wczoraj do przebicia dołka fali 4. Obserwowałem jak układa się fala 5 i pod koniec wczorajszej sesji zrealizowałem zlecenie sell = 11233. Trochę nie zgadzały mi się wolumeny, gdyż największy powinien występować w podfali III fali 5 ale może być to spowodowane początkiem poniedziałkowej sesji. Wtedy aktywnie działa wielu inwestorów, wypoczętych po weekendzie :wink:
Jak do tej pory wykres prezentuje się dobrze, a gdy linia wsparcia na 11145 (zaznaczona żółtą kreską) zostanie pokonana, wtedy korekta ABC ruszy pełną gębą :569: I hope so! :lol: W razie niepowodzenia SL ustawiony bardzo ciasno na 8 pipsów. Zysk do ryzyka potężny! :564: TP w okolicach 10660 na Fibo 61.8. Oczywiście będę obserwował powstanie pinbaru przy dużym wolumenie, co będzie idealnym zakończeniem ewentualnej korekty ABC.
Plan jest dobry! Zobaczymy jak długo :oops:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kubarzeznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 wrz 2012, 18:16

Re: Trading --> biznes.

Nieprzeczytany post autor: kubarzeznik »

Sporo czasu minęło od mojego ostatniego wpisu. Powodem mojej nieobecności była strata prawie wszystkich środków finansowych. Musiałem odczekać parę chwil stojąc z boku.
Zaczynam od nowa, z większym bagażem doświadczeń, dwa razy bardziej ostrożny, dwa razy bardziej rozważny, sto razy bardziej pilnujący stanu swojego konta i ewentualnych strat :lol:
Jeśli trading to ma być biznes to moja pierwsza firma splajtowała.
Dalej wierzę w fale elliotta wsparty wolumenem transakcji.
Pomysł na nowe zagranie.
Gold
załącznik H1
Sell na końcu podfali V fali 3.
Wolumen maleje przy powstaniu nowego szczytu fali 3.
Największy wolumen przy III podfali.
Wg teorii III fala nie może być najkrótsza w całym ruchu i to potwierdza się na wykresie.
Dywergencja na RSI.

załącznik M5
Podfala V również składa się z 5 fal niższego rzędu.Na końcu (przynajmniej tak mi się wydaje) tej fali została otwarta pozycja sell.
SL = 1141.70
:idea: :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ