Traderzy z udokumentowaną pozytywną stopą zwrotu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
NiceFox
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 452
Rejestracja: 05 lis 2009, 13:22

Nieprzeczytany post autor: NiceFox »

xpep pisze:
w polskim prawie musisz miec pozwolenie prawne na robienie czegos :wink: sam brak zakazu nie wystarczy
Przeciwnie, jest odwrotnie.
Pieniądze rosną na drzewie cierpliwości.

Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

xpep pisze: ktos zarzadza przez konto PAMM no bo jak nawet klienci nie wiedzia kto zarzadza, takze wie o tym tylko broker
trader moze oddac haslo rachunkowe komus jeszcze (wiem takie przyklady) i wtedy nawet i broker nie bedzie wiedzal kto w rzeczywistosci zarzadza.

p.s. a propos, i klient "legalniej" firma nie wie dokladnie kto mianowicie zarzadza jego pieniadzmi (nie wie kuchnia wewnetrzna), i nie moze on byc wiarygodnie piewen na 100% czy w ogole zarzadza. Klienci Madoff"a tez tak sobie myslili.

Dodano po 44 minutach:
unkle/.seed pisze:jak już temat zszedł całkowicie na konta PAMM to może ktoś wyjaśnij jak dokładnie wygląda statement z takiego konta ?

ze strony tradera (zarzadzajacy) statement wyglada zwyczajne jak w MT4. ale jeszcze tam dodatkowane wiersze "balance rollover" z "+" albo z "-". te wiersze pokazywa wplaty (+) i wyplaty (-) pieniadze inwestorow; trader widzi wszyskie ruchy pieniadze, ale nie wie on kto jest ich wlascicielem

ze strony inwestora statement wyglada inaczej, inwestor widzi tylko swoi pieniadze, rozmiar lot widzi tylko dla swoich pieniadze ( jesli trader otworza transakcja lotem 5.0 a inwestor ma czastka w kapitale ogolnem 4% wtedy on (inwestor) widzi u sobie w statement lot 0.2), poziomy wejscia i wyjscia< ale nie widzi poziomow SL (rowniez i TP)
unkle/.seed pisze: albo może inaczej czy na tym statemencie nasz balance to kapitał managera ? czy suma kapitału managera i kapitałów wszystkich inwestorów ?
suma kapitalu managera i kapitalow wszystkich inwestorow ; suma ogolna, wyglada podobne jak by to wszystkie jego (managera) pieniadze; ale oczywiscie ze nie moze on ich sobie "wyplacic"

p.s. chcialem dodac zalacznik (statement) ale "rozszerzenie jest zabronione"

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Zielony twoja bajka się rozrosła to rozmiarów wieloryba, a w niej szwarc, mydło, powidło. A czytelnik chce krótko i na temat żeby wyciągnąć wnioski.
Temat legalności PAMM jest tematem prawnym. Nie toleruje twojej indolencji, braku znajomości elementów prawa, mieszania prawa rzeczowego z karnym i prawem podatkowym, nie mówiąc już o myleniu podatku z odsetkami. (znaczenie ma przecinek lub jego brak nie mówiąc już o błędnie użytym terminie)
No jak zwykle. Nie podajesz żadnych merytorycznych podstaw tylko argumenty at persona.
Twoją argumentację można streścić krótko: "ja mam rację bo Ty jesteś głupi". Poziom z piaskownicy .... Pamiętam ostatnią dyskusję z Tobą gdzie Twoim koronnym argumentem przeciw mnie było coś w stylu "że Ty mnie znasz a ja nie wiem z kim mam do czynienia" .......
No jakiś postęp chyba jest - teraz przynajmniej starasz się używać trudnych wyrazów hehh .......
NiceFox pisze:Jeżeli chcesz coś wnieść do tezy o legalności PAMM
Jak chcesz się czepiać słówek to proszę bardzo. Napisałem coś o tym że PAMM jest nieleglane ? Nie. Mylisz pojęcia legalności PAMM z legalnością zarządzania cudzymi środkami.

EOT.
By_żyło_się_lepiej pisze:1. Zakładasz REAL
2. Instalujesz TradeCopiera
3. Podpisujesz z gościem dokument, że będziesz w ramach darmowego szkolenia kopiował sygnały z Twojego REAL na jego DEMO lub z Twojego DEMO na jego DEMO
Jak napisał zz to partyzantka ... Tak się możesz bawić jak masz na koncie parę zł. Wyobrażasz sobie inwestora dajmy na to z 1 mln $ bawiącego się w kopiowanie sygnałów z konta demo ? No proszę Cię ..... takich gości nie interesują konta demo, mt i inne pierduły. Nie mają o nich pojęcia - ich interesuje wynik i bezpieczeństwo kapitału.
I stąd temat jak to zrobić w zgodzie z prawem.
matka pisze:Rozważmy konto PAMM na którym chcemy uruchomić automatyczną strategie. To oczywiście moja interpretacja ale chyba wyraźnie widać że takie coś robi się jednorazowo.
Ale zyski to chciałbyś mieć już ciągle co nie ?:)
Więc US policzy Ci to jako stałe dochody z wykonywania DG .....
Poczytaj o tym jak US zaczął "strzyc" gości z allegro (skoro już ten przykład przywołałeś) .... Wsio było dobrze do czasu, kiedy US się nie przyjrzał: jak sprzedałeś jednego iphona przywiezionego z US to ok ... ale jak 3 to już mogłeś mieć kłopoty.


Co do wspomnianych kont PAMM.
Pomijając kwestię czy można zarządzać czy nie ... przyjrzałem się im i mam mieszane uczucia.
- w wypadku chyba większości kont (u mnie 9na 10) nie ma dostępu do statementów. Nie widać więc co robi zarządzający

- w wypadku braku statementów: nie wiem jak rozliczać pozycję dla US

- nie ma możliwości sensownego zarządzania ryzykiem. Czyli wielkością pozycji na zarządzającego (zarządzającemu oddajemy kapitał w dyspozycję a on sam decyduje jaki jego % wykorzystuje)

- spotkałem konta gdzie zarządzający wpłacił 3 tys. a zarządzał ponad 300 000 .... to moim zdaniem może powodować u niego skłonność do nadmiernego ryzyka.

- nie ma możliwości szybkiego zamknięcia pozycji stratnych (inaczej niż np. w zulutrade). Tutaj możemy jedynie wycofać środki z zarządzania: wycofanie nie będzie jednak natychmiastowe, a uzależnione jest od aktywnych "rolloverów" zarządzającego. Zwykle jest to jeden dziennie. Więc jeśli zarządzający zaczyna topić nasz kapitał to my wycofujemy się ale ze skutkiem za kilka, kilkanaście godzin (albo nawet dopiero po weekendzie). Może więc go utopić w całości.

- Z pozytywów: można pobrać dane odnośnie % maksymalnego wykorzystania kapitału przez danego zarządzającego w danym dniu, oraz minimalnej i maksymalnej % wartości jego wyniku. A z tego da się policzyć własne statystyki coby mieć jakieś pojęcie o tym co nas może spotkać.
Foregin pisze:p.s. chcialem dodac zalacznik (statement) ale "rozszerzenie jest zabronione"
Jakbyś taki statement mógł skompresować (zip, rar) to powinno się udać. Wrzuć jeśli możesz.

A teraz dla zwolenników teorii spiskowych:
- taka a nie inna konstrukcja kont PAMM daje brokerowi świetną możliwość nadużyć. Jak? Prosto: tworzy konto pamm z dobrymi wynikami, ludzie widzą tylko %, nie widzą transakcji. Zapisują się, przesyłają kapitał wszystko jest cacy dopóki np. nie nastąpi większa wypłata. Wtedy pomiędzy jej zleceniem a realizacją konto wtapia środki ....
Nie możemy nawet stwierdzić co było przyczyną wtopy ..... Broker jest czysty a kasa wyparowała.
Green
Obrazek
Obrazek

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

green7 pisze:- taka a nie inna konstrukcja kont PAMM daje brokerowi świetną możliwość nadużyć. Jak? Prosto: tworzy konto pamm z dobrymi wynikami, ludzie widzą tylko %, nie widzą transakcji. Zapisują się, przesyłają kapitał wszystko jest cacy dopóki np. nie nastąpi większa wypłata. Wtedy pomiędzy jej zleceniem a realizacją konto wtapia środki ....
Nie możemy nawet stwierdzić co było przyczyną wtopy ..... Broker jest czysty a kasa wyparowała.
Gren pełna zgoda.Jeżeli będziemy się trzymali wystandaryzowanych futures oraz prawdziwego ECN...,uważam że nasze szanse znacząco wzrastają.
Jest tylko kwestią czasu kiedy to będzie w pełni dostępne.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

green7 pisze: Jakbyś taki statement mógł skompresować (zip, rar) to powinno się udać. Wrzuć jeśli możesz.
jakos zapomnialem o tej mozliwosci, wrzucam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ