Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
hermesxx
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2023, 14:16

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: hermesxx »

Rolowanie -, z tego co wiedziałem to wszyscy brokerzy rolują kontrakty surowcowe, co jak wiadomo średnio się opłaca trejderom mającym Longi,
Ale ostatnio zauważyłem że jeden z brokerów nie naliczył mi kosztów rolowanie na surowcach, i powtórzyło się to już 3 razy z rzędu, więc mam wątpliwości o co chodzi?

Czy są brokerzy którzy nie naliczają prowizji za rolowanie wynikającej z różnicy między kontraktami?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

hermesxx pisze:
02 cze 2023, 17:03
Rolowanie -, z tego co wiedziałem to wszyscy brokerzy rolują kontrakty surowcowe, co jak wiadomo średnio się opłaca trejderom mającym Longi,
Ale ostatnio zauważyłem że jeden z brokerów nie naliczył mi kosztów rolowanie na surowcach, i powtórzyło się to już 3 razy z rzędu, więc mam wątpliwości o co chodzi?

Czy są brokerzy którzy nie naliczają prowizji za rolowanie wynikającej z różnicy między kontraktami?
Kontrakty surowcowe, czyli jak rozumiem, masz na myśli CFD oparte o kontrakty futures na surowce.

CFD to nie instrument odgórnie standaryzowany więc panuje tu "wolna amerykanka". Jedni rolują, inni naliczają swapy, jeszcze inni nie naliczają swapów... Przed handlem na CFD najlepiej zapoznać się ze specyfikacją instrumentów finansowych danego brokera, u którego zamierzasz handlować. Tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Krzysiek456
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2023, 20:18

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek456 »

Cześć,
mam pytanie do osób, które kupiły kurs Niala Fuller a mianowicie jakie macie odczucia- było warto czy strata pieniędzy?

hermesxx
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2023, 14:16

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: hermesxx »

Dzięki, faktycznie znalazłem informację, że ten instrument o którym piszę nie jest oparty o kontrakty futures tylko SPOT(rynek kasowy)
Co mnie i tak bardzo szokuje, dużo szukałem informacji o rolowaniu na różnych forach i wszędzie i nigdy nie natrafiłem na informację o instrumentach opartych o rynek SPOT

dzięki

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 682
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Na MT4 przestał działać przycisk z linijki do rysowania linii trendu. Jest na linijce, jak się naciśnie jest normalnie w kursorze krzyżyk z linią ale nic nie nanosi na wykres. Dodawałem i odejmowałem go z linijki kilka razy i nic :( .
Dziękuję i pozdrawiam.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Fx_boy pisze:
24 lip 2023, 09:07
Na MT4 przestał działać przycisk z linijki do rysowania linii trendu. Jest na linijce, jak się naciśnie jest normalnie w kursorze krzyżyk z linią ale nic nie nanosi na wykres. Dodawałem i odejmowałem go z linijki kilka razy i nic :( .
U mnie działa normalnie.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Cblondyn pisze:
24 lip 2023, 14:19
Fx_boy pisze:
24 lip 2023, 09:07
Na MT4 przestał działać przycisk z linijki do rysowania linii trendu. Jest na linijce, jak się naciśnie jest normalnie w kursorze krzyżyk z linią ale nic nie nanosi na wykres. Dodawałem i odejmowałem go z linijki kilka razy i nic :( .
U mnie działa normalnie.
U mnie też działa normalnie.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 682
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Różne rzeczy bywały ale takiego fiksa jeszcze nie miałem :( , dalej nie potrafie rysować chyba, że odnalazłem trend złotego Grala i ktoś mi zazdrości, hehehe
Wiadomo, ze u Was będzie oki, to nie jest platforma on-line, każdy ma swoja instalację ...
Dziękuję i pozdrawiam.

Enfoorcer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2023, 15:57

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Enfoorcer »

Witam
Mam pytanie odnośnie dźwigni i rodzaje kont. Wszędzie na yt czy w artykułach są informacje o tym żeby ryzykować tylko 2% swojego kapitalu.
Przykładowo jeśli wplacam na konto 100,000 USD i handluje EUR/USD to po co używać dźwigni skoro i tak ryzykuje 2% per trade. Równie dobrze mogę zwiększać albo zmniejszać ilość lota.

To samo jest z rodzajem kont. Np. otwieram micro konto i wplacam 100, 1000, 10000 USD i potem reszta jak wyżej.

Co mi umyka i czego nie rozumiem?
Ostatnio zmieniony 27 lip 2023, 16:38 przez Enfoorcer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Enfoorcer pisze:
27 lip 2023, 16:21
Witam
Mam pytanie odnośnie dźwigni i rodzaje kont. Wszędzie na yt czy w artykułach są informacje o tym żeby ryzykować tylko 2% swojego kapitalu.
Przykładowo jeśli wplacam na konto 100,000 USD i handluje EUR/USD to po co używać dźwigni skoro i tak ryzykuje 2% per trade. Równie dobrze mogę zwiększać albo zmniejszać ilość lota.

To samo jest z rodzajem kont. Np. otwieram micro konto i wplacam 100, 1000, 10000 USD i potem reszta jak wyżej.

Co mi umyka i czego nie rozumiem?
Cześć,

Lewar jest po to, abyś mógł użyć mniej kapitału do otwarcia danej pozycji. Nie oznacza to, że musisz otwierać za max. i wykorzystywać dźwignię w 100%, jak i nie oznacza, że dla bezpieczeństwa powinieneś otwierać jak najmniejszą pozycję. Dźwignia daje Ci swobodę i możliwości, które możesz wykorzystać.

Twoje ryzyko zależy od ustalonego stop loss'a przed otwarciem pozycji (czy też innej granicy, która będzie określać, że Twój setup się nie sprawdza). Dopiero pod to dobierasz odpowiedni wolumen. To oznacza, że jeśli SL będzie bardzo mały, to będziesz mógł otworzyć pozycję o bardzo dużym wolumenie, bo i tak spełnisz założone kryterium, aby nie ryzykować X% (i tu przydaje się lewar). Czyli kolejność jest taka:
1. masz sygnał
2. planujesz setup / robisz plan działania
3. dopasowujesz lota pod przyjęte kryterium ryzyka
4. otwierasz pozycję

Z tymi 2% to też takie powielanie założeń z jednej z kultowych książek. W praktyce sam powinieneś zdefiniować swój "apetyt" na ryzyko, ocenić umiejętności i skuteczność swojej strategii. Na początku równie dobrze mogłoby to być i 0,5-1% i byłoby to z korzyścią dla Ciebie, bo szanse, że pierwsze miesiące będą na stracie, są po prostu większe.

Obowiązkowa lektura, która dokładnie wyjaśnia co i jak:
1) https://forexclub.pl/jak-zarzadzac-kapitalem/
2) https://forum.forexclub.pl/topic/562-si ... kładanego/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ