Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Harvester pisze:
07 maja 2022, 03:39
Ale po co mega fundusz z miliardami. Jeśli firma x ma kapitalizację 1 000 000 eur to do ruszenia ceną wystarczy 500 000 eur. Jeśli chodzi o odkupienie ode mnie tych zleceń to jeśli ktoś ma shorty to chyba musi to zrobić. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Jaka spółka ma kapitalizację 1 mln EUR i można na niej shortować?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

DeepX
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2022, 10:52

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: DeepX »

Witam

To mój pierwszy post tutaj więc chciałbym przywitać się i pozdrowić wszystkich użytkowników :-)

Nie wierze w cuda za stary już jestem , ale lubię zgłębiać ciekawe tematy a takim wydaje mi się ogólne pojęcie FOREX . Dlatego chciałbym budować moją wiedzę i świadomość - wiedza inwestycyjna jest u mnie na poziomie powiedzmy średnim inwestowanie w instrumenty z długim terminem zwrotu - tzw. bezpieczny zysk na nie mówię . Marketing , i inne rodzaje PR-owych zagrywek na mnie nie działają. Internet niby jest aż przepełniony informacjami i przez to wydaje mi się ciężki do przesiania faktów od reklam i szmalcu informacyjnego i naciągania.

1. Poszukuje wiedzy do budowania podstaw, fundamentu w formie czytanej najlepiej on line (niby jest tego dużo ale mnie ciężko ocenić meteorytyk tych informacji) i formie wizualnej YT - od razu powiem nie interesują mnie sygnały , obiecywanie zysków . Raczej rzetelna nauka podstaw z czasem pokazywanie bardziej zaawansowanych tajników FOREX z racji swojej pracy preferuje materiały wizualne albo słuchowe
2. Poleci ktoś merytoryczne kanały tematyczne na YT oraz podcasty - podkreślę ponownie nie chodzi mi o te kanały "cudów" "zysków" "strategi" , raczej chodzi mi o wiedzę z tematyki Forex czy szerzej finansów , gospodarki i inwestycji
3. Poza tym szanownym forum jakieś inne sensowne kanały telegrama , discorda czy grupy na FB ??


z góry dziękuje za odpowiedzi i wyrozumiałość z takimi pytaniami.
Pozdrawiam Wszystkich.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Skoro nie wierzysz w cuda, to nie wierz też, że znajdziesz też jakiegoś samarytanina, który będzie przez miesiące czy lata bez żadnej formy monetyzacji, prowadził kanał na YT, utrzymując wysoki poziom merytoryczny... :D

Telegram i Discord są pełne 'młodego pokolenia', czyli dominuje crypto i 'trejderzy' świeżo po studiach albo spamy, sygnały i cała masa śmieci. O podejściu średnio/długoterminowym zapomnij. Grupy na facebooku też wymiękły. Merytorycznych dyskusji jak na lekarstwo, dominują przechwałki, dramy i samopromocje - ciężkie czasy nastały ;)

Z ciekawych kanałów na YT, osobiście mogę polecić te:
https://www.youtube.com/c/Goldsilver
https://www.youtube.com/channel/UC53oqQ ... CW5_4AtwOA -> tutaj ostatnio bardzo dużo o pasywnym inwestowaniu ale jak się trochę cofniesz (1-2 lata wstecz), to jest wiele ekstremalnie ciekawych rozmów z traderami.

Z pisanych treści może zainteresuje Cię taka forma edukacji, gdzie opisujemy merytorycznie różnego rodzaju instrumenty finansowe:
https://forexclub.pl//inwestycje/poradniki/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

DeepX pisze:
15 cze 2022, 13:45
Witam

To mój pierwszy post tutaj więc chciałbym przywitać się i pozdrowić wszystkich użytkowników :-)

Nie wierze w cuda za stary już jestem , ale lubię zgłębiać ciekawe tematy a takim wydaje mi się ogólne pojęcie FOREX . Dlatego chciałbym budować moją wiedzę i świadomość - wiedza inwestycyjna jest u mnie na poziomie powiedzmy średnim inwestowanie w instrumenty z długim terminem zwrotu - tzw. bezpieczny zysk na nie mówię . Marketing , i inne rodzaje PR-owych zagrywek na mnie nie działają. Internet niby jest aż przepełniony informacjami i przez to wydaje mi się ciężki do przesiania faktów od reklam i szmalcu informacyjnego i naciągania.

1. Poszukuje wiedzy do budowania podstaw, fundamentu w formie czytanej najlepiej on line (niby jest tego dużo ale mnie ciężko ocenić meteorytyk tych informacji) i formie wizualnej YT - od razu powiem nie interesują mnie sygnały , obiecywanie zysków . Raczej rzetelna nauka podstaw z czasem pokazywanie bardziej zaawansowanych tajników FOREX z racji swojej pracy preferuje materiały wizualne albo słuchowe
2. Poleci ktoś merytoryczne kanały tematyczne na YT oraz podcasty - podkreślę ponownie nie chodzi mi o te kanały "cudów" "zysków" "strategi" , raczej chodzi mi o wiedzę z tematyki Forex czy szerzej finansów , gospodarki i inwestycji
3. Poza tym szanownym forum jakieś inne sensowne kanały telegrama , discorda czy grupy na FB ??


z góry dziękuje za odpowiedzi i wyrozumiałość z takimi pytaniami.
Pozdrawiam Wszystkich.
Witaj!
Zasady są proste i takie same jak w każdym handlu:
Kupuj po cenach producenta, albo co najwyżej po hurtowych, a sprzedawaj po cenach detalicznych.
Dbaj o to, żeby wydawać mniej niż zarabiasz, czyli inaczej, zarabiaj na swoje wydatki i na zysk.

Jak to praktycznie wykonać w środowisku wykresów zmienności cen instrumentów finansowych, to już kwestia mocno indywidualna, która zależy od szeregu czynników specyficznych dla danego człowieka.

Paradoksalnie, żeby w ogóle móc zarabiać w tym zawodzie, to trzeba przede wszystkim umieć tracić (inaczej wydawać, albo ponosić koszty) zgodnie z założeniami.

Kokosy to być może robią na tym nieliczni, a głównie banki, fundusze inwestycyjne (w tym też prywatne), brokerzy, a taki zwykły klient detaliczny jest też zwykle dymany.

Zapraszam!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

"Kupuj po cenach producenta, albo co najwyżej po hurtowych, a sprzedawaj po cenach detalicznych." Co przez to rozumiesz? od FED dolary w hurcie kupisz taniej ?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FreeWay pisze:
21 cze 2022, 20:26
"Kupuj po cenach producenta, albo co najwyżej po hurtowych, a sprzedawaj po cenach detalicznych." Co przez to rozumiesz? od FED dolary w hurcie kupisz taniej ?
Wall St. Cheat Sheet(01).jpg
Wall St. Cheat Sheet Bears.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Uczestnicy_rynku.png
Czyli, kupuj tam, gdzie kupuje 80% uczestników rynku.
A najlepiej w strefie Institutional Investors & Traders.
Sprzedawaj tam, gdzie kupuje 20% uczestników rynku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

"Kupuj tanio, sprzedawaj drogo."
I jak tam Ninja? Mogę już być mentorem jak ty? Czy jeszcze mi brakuje? :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

alinoe pisze:
21 cze 2022, 22:09
"Kupuj tanio, sprzedawaj drogo."
I jak tam Ninja? Mogę już być mentorem jak ty? Czy jeszcze mi brakuje? :)
Nie mam pojęcia!
Może i możesz?
Wiesz kiedy jest tanio a kiedy drogo?
Jeżeli widzisz te obrazki, które wkleiłem i nadal nie wiesz, to nie możesz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

To wymyślę własne obrazki. Ale uprzedzam, biorę 10 tys. od łebka. :wink:

ODPOWIEDZ