Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ninjaproject pisze:
18 wrz 2021, 16:56
Spread jest brokera.
Trejder kupuje po cenie Ask, a sprzedaje po cenie Bid.
Każda rozliczona pozycja składa się z dwóch transakcji, np. Kup i Sprzedaj, albo Sprzedaj i Kup.
Spread nie jest kosztem trejdera.
Otóż to. Nie płacisz spreadu bezpośrednio tylko otwierasz pozycję po gorszej (dla Ciebie) cenie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

CYCUU
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 16 mar 2017, 07:31

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: CYCUU »

Orientujecie się może, czy jest jakieś obejście, żeby bez statusu klienta profesjonalnego założyć konto u jakiegoś brokera z wyższą dźwignią, np. 1:500 mieszkając w PL? Na przykład w Admiral Markets pod jurysdykcją w Jordanii?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

raposo pisze:
18 wrz 2021, 17:59
ninjaproject pisze:
18 wrz 2021, 16:56
Spread jest brokera.
Trejder kupuje po cenie Ask, a sprzedaje po cenie Bid.
Każda rozliczona pozycja składa się z dwóch transakcji, np. Kup i Sprzedaj, albo Sprzedaj i Kup.
Spread nie jest kosztem trejdera.
Otóż to. Nie płacisz spreadu bezpośrednio tylko otwierasz pozycję po gorszej (dla Ciebie) cenie.
Nie po żadnej gorszej, tylko dokładnie po takiej, na jaką podpisałeś umowę z brokerem, więc nie po gorszej, ani lepszej.
Warunki cenowe trejdingu są zawarte w twojej umowie z brokerem.
Z tego wynika, że ty się na takie ceny z góry godzisz, więc nie ma żdnych gorszych ani lepszych cen.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

CYCUU pisze:
19 wrz 2021, 12:36
Orientujecie się może, czy jest jakieś obejście, żeby bez statusu klienta profesjonalnego założyć konto u jakiegoś brokera z wyższą dźwignią, np. 1:500 mieszkając w PL? Na przykład w Admiral Markets pod jurysdykcją w Jordanii?
Nie potrzeba żadnego obejścia, o ile broker w Jordanii przyjmuje klienta z Polski.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ninjaproject pisze:
19 wrz 2021, 12:40
Nie po żadnej gorszej, tylko dokładnie po takiej, na jaką podpisałeś umowę z brokerem, więc nie po gorszej, ani lepszej.
Warunki cenowe trejdingu są zawarte w twojej umowie z brokerem.
Z tego wynika, że ty się na takie ceny z góry godzisz, więc nie ma żdnych gorszych ani lepszych cen.
Nie wyspałeś się czy coś? ;)
Wiadomo o co chodzi, a czepiając się słówek / sformułowań, które Tobie nie odpowiadają, tylko bez sensu wydłużasz ten wątek. I to z resztą nie pierwszy raz.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

ninjaproject pisze:
19 wrz 2021, 12:42
CYCUU pisze:
19 wrz 2021, 12:36
Orientujecie się może, czy jest jakieś obejście, żeby bez statusu klienta profesjonalnego założyć konto u jakiegoś brokera z wyższą dźwignią, np. 1:500 mieszkając w PL? Na przykład w Admiral Markets pod jurysdykcją w Jordanii?
Nie potrzeba żadnego obejścia, o ile broker w Jordanii przyjmuje klienta z Polski.
To nie do końca prawda. Założyłem konto realne w XM Global Limited pod jurysdykcją Belize, miałem mieć lewar 500, a dostałem tylko 100. Napisałem do suportu by to wyjaśnili i dostałem odpowiedź, że jako Polak mogę mieć lewar max. 100

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

grzegrzyw pisze:
19 wrz 2021, 19:24
ninjaproject pisze:
19 wrz 2021, 12:42
CYCUU pisze:
19 wrz 2021, 12:36
Orientujecie się może, czy jest jakieś obejście, żeby bez statusu klienta profesjonalnego założyć konto u jakiegoś brokera z wyższą dźwignią, np. 1:500 mieszkając w PL? Na przykład w Admiral Markets pod jurysdykcją w Jordanii?
Nie potrzeba żadnego obejścia, o ile broker w Jordanii przyjmuje klienta z Polski.
To nie do końca prawda. Założyłem konto realne w XM Global Limited pod jurysdykcją Belize, miałem mieć lewar 500, a dostałem tylko 100. Napisałem do suportu by to wyjaśnili i dostałem odpowiedź, że jako Polak mogę mieć lewar max. 100
To wygląda bardziej jak wewnętrzna polityka akurat tego brokera niż wynik jakichś regulacji. Nie znalazłem nic o tym, aby samo Belize wprowadziło jakieś ograniczenia w stosunku do europejskich rezydentów.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

raposo pisze:
20 wrz 2021, 08:40
grzegrzyw pisze:
19 wrz 2021, 19:24

Założyłem konto realne w XM Global Limited pod jurysdykcją Belize, miałem mieć lewar 500, a dostałem tylko 100. Napisałem do suportu by to wyjaśnili i dostałem odpowiedź, że jako Polak mogę mieć lewar max. 100
To wygląda bardziej jak wewnętrzna polityka akurat tego brokera niż wynik jakichś regulacji. Nie znalazłem nic o tym, aby samo Belize wprowadziło jakieś ograniczenia w stosunku do europejskich rezydentów.
Jak napisałem, że likwiduję konto, jeśli nie będę miał wyższego lewara, to odpowiedzieli w jaki sposób mogę zlikwidować konto. Konto zlikwidowałem, próby utrzymania klienta nie było żadnej.

Szukam_Kapitału
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 sie 2021, 11:59

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Szukam_Kapitału »

OK, dzięki wszystkim za udział w dyskusji :)

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Hej. Mam dwa pytania:

1. Jaki broker, waluta Funt Brytyjski. Indeksy, pary walutowe majors, gold, silver, oil, natgas. Żeby na indeksach i walutach był lewar 100. KONTO DEMO - chodzi o to, by się wdrożyć w wielkości pozycji w £ i popykać sobie przed prawdziwą rozgrywką.

2. Czy jest jakiś powód, żeby wybrać MT4 zamiast MT5? Bo skłaniam się ku temu drugiemu. Sory za lamerskie pytanie, ale zależy mi na oszczędności czasu i skupieniu się na handlu, a nie na sprawach technicznych.

ODPOWIEDZ